Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 86

Wątek: Gra Seleucydami

  1. #21
    Cześnik Awatar Reznow45
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Lublin
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    11
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Gra Seleucydami

    Seleucydzi są dosyć łatwą i przyjemną nacją. Może opiszę swoją kampanię.

    Zacząłem od rozbudowy ekonomii i zawieraniu umów handlowych. Po drodze zawarłem kilka przydatnych sojuszy (m. in z Pontem, Kapadocją, Macedonią). Po pewnym czasie zbuntowały mi się 3 najbardziej oddalone satrapie, zawarły ze sobą sojusz i zniszczyły lojalną Persję. W tym czasie wyparłem Egipt z Azji i zająłem kilka miast przy wybrzeżu Morza Czerwonego. Następnie wysłałem dosyć silną armię w stronę oblężonej Seleucji, gdyż ostatnia lojalna satrapia w regionie, Media, sama nie dawała rady się obronić. Zarówno ja i wrogowie przysyłaliśmy do Mezopotamii duże posiłki, aż w końcu rozbiłem trzon wrogich sił i wspólnie z Medami ruszyliśmy do kontrataku. W międzyczasie porozumiałem się z Medią Atropeane i Armenią. Wspólna ofensywa, po wielu ciekawych bitwach i oblężeniach, zakończyła się podbojem wszystkich trzech zbuntowanych nacji, oraz wzięciem w satrapię Arachozji. Partów, również wrogich, zostawiłem w spokoju. Następnie wziąłem się wspólnie z Medią za zniszczenie Atropeane, a następnie Kolchidii, która rozlała się na cały Kaukaz. Potem przyszedł czas na półwysep Arabski, gdzie 3 armie złożone z weteranów z poprzednich walk wgniotły Arabów w piach. Na koniec zająłem nieco prowincji w dawnym Egipcie, gdyż ten nie wytrzymywał buntów i naporu państewek murzyńskich.
    "Masz pan tyle demona w sobie, co trucizny w zapałce"

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Seleucydami

    jak idzie namowic satrapie/sojusznikow do pomocy ... Mi jeszcze ani razu nie pomogli , ani nie ruszyli na wrogoów ...

  3. #23
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Gra Seleucydami

    W panelu dyplomacji, z lewej strony masz opcje zaznaczenia osady, która stanie się celem ataku. Niestety kompom zajmuje parę tur na przygotowanie armii ofensywnej. Z zaznaczaniem trzeba uważać bo można sobie wykończyć sojuszników.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #24
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Gra Seleucydami

    U mnie trochę pod górkę. Jak pisałem wcześniej mam na północy wojnę z Armenią. Mimo ukazanych zalet rydwanów mam tu trochę zabawy w kotka i myszkę. Armie Armenii maszerują po trójkącie Arsamosata, Armavir i Tushpa (czy jakoś tak). Mam tu jedną armię i co zdobędę, odbijają gdy pójdę dalej. Mógłbym wystawić 5 armię, ale tego chcę na razie uniknąć a podział na dwie mniejsze przez powołanie nowego wodza obok i podział armii nie wyjdzie mi na dobre w polu (LEGENDARNY) i w polityce wewnętrznej (wodzowie opozycji lub minusowy bonus w senacie). Podobnie wygląda wojna z Nabateą. Gonitwa po trasie Adummatu-Hegra-Charmuthas. Tutaj mam ciekawy przypadek atakowania mi co turę i spowalnianie armii przez NIEWIDZIALNEGO agenta. Mam w armii Herosa z 8 gwiazdką doświadczenia + obok swojego szpiega (a właściwie szpieżkę lub panią szpieg ) Więc wystarczy to na odkrycie chyba każdego szpiega. Tym bardziej że po każdej akcji każdy rodzaj szpiega zostaje w miejscu dokonania swego działania! A tu ... duchy czy co? :shock: Tak więc pozostaje mi przy zostawieniu w Medii 1 armii (główny front), 1armii w wojnie z Nabateą, i 1 w Armenii przerzucić ostatnią 4 armię z Cyranejki na pomoc kolejno w Armenii i Nabatei na zasadzie "w dwa ognie". W końcu NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN Jest jeszcze ciekawy i wyjątkowy przypadek w Armenii. A więc po zdobyciu jakiegoś miasta zdobyłem stajnie 2 stopnia. Nie mogłem ich "przebudować" na swoje w mojej technologii mimo że ja mam odblokowane już stajnie 3 kategorii (i to 2-óch rodzai odpowiednio dla lekkiej i ciężkiej kawalerii !!!! :shock: ). Nic to, dam sobie radę 8-) Zauważam też fakt słabej pomocy sojuszników i Sardes. Media ma pełne ręce roboty na wschodzie (stąd i moja armia do pomocy). Co mnie nie zabije to mnie wzmocni. (nadworny nawigator wraca już z Bałtyku... )

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #25
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Seleucydami

    Ituriel tzn klikam w panel i musze wejsc w sojusznika i co dalej ? Wybrac osadę która chce zaatakwoac ? To jest tylko przy sojuszu wojskowym ? Zawsze się zgodzi na atak ? NP takie ateny ?Troche daleko

    2. Czy to działa też w drugą strone , moge prosić o pomoc do osady ?

  6. #26
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Gra Seleucydami

    Po prostu klikasz w menu dyplomacji wrogą osadę, i ustawiasz tam punk (opcja na samym dole z lewej strony). Twoi sojusznicy powinni walczyć z właścicielem osady.
    Niestety nie ma możliwości ustawienia obronnego znacznika.
    A przydałby się.

    Ostrożnie wyznaczaj cele, bo mi już kilka razy udało się zniszczyć przez to Sardes, kiedy wyznaczałem osady na wschód od mojego państwa.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2013
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Seleucydami

    AAA to chodzi o ta mape że jak sie cos tam kliknie to jest normalna mapa kampani i sie wybiera , ok

    I atakuja wszyscy sojusznicy ? da sie ustalic wspolny atak?

  8. #28
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Gra Seleucydami

    Tu jest ten ból, że nie wszyscy. W następnych turach po wyznaczeniu celu otrzymasz komunikat że "ktoś" się przyłączył do wyprawy, a po kilku turach rusza wyruszy jego armia. Niestety gra nie informuje który sojusznik podjął się tej zbawiennej wyprawy.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #29
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Gra Seleucydami

    jeszcze żeby to działało tak jak mówisz to by było dobrze. w zdecydowanej większości przypadków sojusznik potwierdza cel wojskowy ale w żaden sposób nie wspomaga cię w walce

  10. #30
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Gra Seleucydami

    Być może poziom trudności ma wpływ na szybkość i chęć podejmowania działań przez sojusznika(-ów). Chyba nawet na pewno.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ROZWIĄZANE] Problem w grze Seleucydami
    By caps in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2011, 21:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •