Strona 309 z 327 PierwszyPierwszy ... 209259299307308309310311319 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 081 do 3 090 z 3269

Wątek: Filmy

  1. #3081
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Dziś 3 thrillery:

    Pierwszy - Body cam - właściwie horror. Nawet wciąga choć na końcu jednak rozczarowanie. Mogli trochę dłużej popracować nad scenariuszem i efektami specjalnymi.

    Spoiler: 


    Recovery. To jeden z tych thrillerów (horror? ktoś się wyraźnie zagalopował), w których ofiary postępują tak kuriozalnie, że film zamienia się w komedię i kibicujesz "wujkowi samo zło". Dla maniaków gatunku.

    Spoiler: 


    Ostatni to thriller znad Wisły. Jak poślubić milionera. O tym jak kopciuszek Socha poluje na milionerów, ale... żadnego nie chce. Wstrząsający obraz celebrytów z Konstancina i okolic. Obejrzałem dzięki namowie chwilowo nieobecnego Eutychesa. Dawno nie byłem tak długo rozdygotany po seansie!

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #3082
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Only. No, w czasach pandemii film jak znalazł . Niskonakładowe, na pół kino drogi. Niestety przydługie, pełne retrospekcji. Uderzająca końcówka choć ratuje częściowo czas spędzony przed kinem domowym, po prostu szkoda że scenarzysta i reżyser nie potrafili ożywić filmu. Freida Pinto. To że to urodziwa kobieta, to jak nic nie powiedzieć, lecz to za mało by przykryć dłużyzny choćby z nią na ekranie. Radius jest przykładem, że można przykuć uwagę za garść $

    Spoiler: 


    Les Misérables. Temat na czasie. Wiele można by zarzucić lecz koniec końców warto było obejrzeć

    Spoiler: 


    Les confins du monde. Taki francuski Czas apokalipsy a więc wciągająca jak bagno przemoc, dłużyzny etc. Od niedawna prawosławny Depardieu z zupełnie zbędną rolą. Chyba zbiera kasę na kolejną posiadłość. Z mojej strony rozczarowanie choć doceniam pokazanie warunków w jakich toczono walki (Coppola kręcił na Filipinach, tu kręcono faktycznie w Wietnamie). Pamiętam motto z jednej z przeczytanych książek które pasuje do tego filmu: Czas poświęcony zemście jest czasem spędzonym w piekle.
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #3083
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Kolejna Legenda odeszła aby grać na niebiańskich scenach...

    https://www.onet.pl/informacje/onetw...9n14w,79cfc278

    Mój ulubiony film z tym aktorem



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. #3084
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    "Nasz dom" - gorąco polecam posiadaczom Netfixa. Akurat taki horror w sam raz na nadchodzące najbliższe święta:
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

  5. #3085
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Project power. Lubię Foxxa i Gordon-Lewitta więc odpaliłem. Niestety, grali już w lepszych produkcjach. Do głównych bohaterów należy także niejaka Robin grana przez mającą problemy z nadwagą niejaką Fishback. Postać, która jest całkowicie zbędna i chyba jest wstawiona tylko po to, by usprawiedliwić dilowanie gdy się zbiera pieniążki na chorą rodzicielkę.

    Spoiler: 


    Last days of american crime.
    Absurd goni absurd do ostatniej sceny (okazało się że Ramirez grał... 26 latka ) a że prawie 2,5 h to tak zupełnie bez niskoprocentowego, schłodzonego alkoholu nie dotrwałbym do końca.

    Spoiler: 


    CHiPs. Film który rozjaśnił ten blok filmowy. Choć chwilami, jak to przy komediach, ciężkie żarty i dowcipy, jednak jako całość oceniam bardzo pozytywnie. Jedyny który mogę polecić z czystym sumieniem.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #3086
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Tym razem przenosimy się na wojenne ścieżki za Bugiem.

    Pierwszy film to Tanki. Ponownie dobra wizualnie radziecka tzn rosyjska komedia wojenna z elementami fantastyki. Ilość rosyjskich instytucji państwowych, których loga widzimy na początkowych napisach sprawiła, że szybko pobiegłem do lodówki po zimną zupkę chmielową. Właściwie mamy film drogi, którego główną kanwą był słynny rajd dwóch pierwszych prototypów T-34 z Charkowa do Moskwy. Ponieważ sam wyczyn byłby raczej zbyt przyziemny, okazało się, że inżynierowi Koszkinowi i dzielnym czołgistom (+ NKWDzista który także jest tu bohaterem, bez tego by się nie obyło) można uatrakcyjnić podróż przez CCCP w 1940 roku. No więc przede wszystkim mamy szpiega niemieckiego, niemieckich dywersantów jeżdżących po Kraju Rad a to na koniach, a to na Zundapach/BMW. Choć uzbrojeni po zęby w MP-38 i MG-34 nie dają rady, Berlin wysyła, a raczej teleportuje niczym bohaterów GoT oberagenta z facjatą dającą mu szansę stać w jednym szeregu z komiksowymi wujkami samo zło. Żeby tego było mało, mamy także... białogwardzistów którzy na jakimś zapomnianej przez Boga i partię bocznicy kolejowej (jak wiemy wówczas w ZSRR linii kolejowych była gęsta sieć) żyli sobie w błogim spokoju od 20 lat. Choć Niemcy próbowali kupić te czołgi od nich (chwilowo wpadły im w ręce), okazuje się jednakże że wobec wspólnego nazistowskiego wroga stają ramię w ramię z naszymi bohaterami. Jakby było tego mało, nawet nie poinformowana na wszystkich szczeblach ACz organizuje pułapki p-panc. Jak się domyślacie 45-tki okazują się bezradne w starciu z bocznym pancerzem T-34 z odległości 80-100m. NKWD także próbowało, ale nic z tego. Po kolejnych przygodach (np Niemcy próbują ich zatrzymać tak wymyślnymi sposobami, jak np wycinanie w jadącym czołgu palnikiem dziury w pokrywie nad silnikowej, by... wytruć gazem nieświadomych ich obecności bohaterów) a nawet elemencie romansu (NKWDzista, rzecz jasna piękny i młody ciągle grozi aresztem lub rozstrzelaniem młodej pani inżynier, która się uparła osobiście Stalinowi opowiedzieć o pancerzu nowego czołgu i bez zgody dołączyła do ekipy rajdu. Wszystko zmienia przypadkowy widok kąpiącej się dziewczyny, która od tego momentu chodzi tylko i wyłącznie w rozpuszczonych włosach i choć już z oficerem NKWD nie zamieniła słowa do napisów końcowych, na Placu Czerwonym stali się uroczą parą) gdy widzimy już światełko w tunelu, okazuje się że dywersanta mieli także w załodze który całkowicie nie zrozumiał, jak partia się poświęca dla narodu. Ale i jego zdeterminowana ekipa pokonuje i zdąża na czas z pokazem przez Stalinem, Żukowem i Woroszyłowem. Wizualnie jak to ostatnio z tymi filmami pogrobowców Mosfilmu jest bardzo dobrze. Prototypy T-34 to faktycznie prototypy, mamy KW-2 czy T-35. Tu pieniążki zainwestowane widać. Scenariusz to jak napisałem - komedia. Film dla zdeterminowanych.

    Spoiler: 


    Kolejny tytuł to Spasti Leningrad. Tym razem ani jednego loga instytucji rosyjskich, więc trochę poważniej. NKWDzista albo goni za córką wroga ludu (ten zostaje zwolniony by po 5 minutowym pobycie w domu wstąpić do batalionów pospolitego ruszenia) albo dybie na cnotę uczennic. Na koniec co prawda łapie dezertera, ale łaskawie go wypuszcza no i gra ładnie na fortepianie. Bo jak wiemy ze współczesnych rosyjskich filmów, czekiści to jednak dobre chłopy byli. Większość filmu to rejs barki nr 752. W jej obronie główny bohater dwoma strzałami z mosina zestrzeliwuje dwa Bf-109 (sprawdziłem na Filmwebie - nie nazywał się Zajcew). Tak, poważniejszy, nie znaczy bez elementów komediowych. Gdy sztorm na Ładodze grozi uszkodzonej barce i żaden okręt czy statek nie może wyjść w morze, komandor Floty Bałtyckiej samotnie wiosłując pędzi swą szalupą na ratunek. Czemu? A bo owym dezerterem i bohaterem był jego syn. A zdezerterował ze swojej kompanii kadetów artylerii która już wchodząc na barkę została jednak rzucona rozkazem do walki na pierwszej linii. Nie zrobił tego ze strachu czy innych powodów jak obecność jego dziewczyny na barce. Nie! Zrobił to dla ojca, gdyż barka zamiast kilkuset osób wzięła na i pod pokład 1500 osób a kapitanowi holownika owej barki jako gwarancji że tyle uniesie komandor oświadczył, że przecież syna by nie wysyłał, gdyby nie był pewien. Tak więc jak jednak kompania syna miała zejść, ten dla ojca... zdezerterował. Ot, taka grecka tragedia....

    Spoiler: 


    Na koniec produkcja ukraińska. Cyborgi. Jak tytuł podpowiada, o obrońcach terminalu lotniczego w Doniecku. Film mile zaskakuje, brak jakiegoś bohaterstwa, zero slow motion (chyba był raz przy ogłuszeniu po eksplozji), koniec to wcale nie obrona ostatniego stanowiska pod powiewającą na wietrze ukraińską flagą. Większość filmu to prezentacja różnorodnych motywacji walczących żołnierzy i relacji między nimi. Podobały mi się motywy z nagle dzwoniącymi telefonami, gdy mogło to zaważyć o życiu lub śmierci. To nie jest wybitne kino, ale choć nie ma śladu komedii.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  8. #3087
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Po opisie pierwszy film muszę obejrzeć, po prostu muszę Kocham te rosyjskie filmy, które starając się być poważne osiągają bez przerwy efekt zupełnie odwrotny.

    Niech żyje Gwardia!

  9. #3088
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Sputnik. Podobało mi się umiejscowienie akcji w latach 80-tych. Fajnie wizualnie wyszedł ten rosyjski alien, choć jego kompatybilność rozmiarowa z gospodarzem urąga logice mimo wytłumaczenia. Końcówka niestety przewidująco (oczywista ucieczka) - rozczarowująca. Nie żałuję, lecz oczekiwania były wyższe.

    Spoiler: 


    Dżentelmeni. Powrót do tego co Guy umie najlepiej - kino gangsterskie z mrugnięciem oka. Rewelacyjne postacie i dialogi. I mimo że nie ma poziomu (rzecz jasna moje subiektywne odczucie) Porachunków i Przekrętu, raczej Rock'N'Rolli i Revolveru to liczę na kolejne jego filmy z tej półki.

    Spoiler: 


    Sekcja rytmiczna
    . Gdy przebrniemy przez pierwsze 40 minut, dalej jest lepiej niż dobrze. I choć mamy świadomość że to kolejna wariacja Nikity, to na tyle jest inna, że do przełknięcia.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #3089
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    2067. Jedynie co pamiętałem na napisach końcowych, to to, że bohater płakał tam, płacze tu i będzie płakał także tam . Tak płaczliwego głównego bohatera w nawet najsłabszej odsłonie Sci-Fi nie pamiętam. Podejrzewam, że aktor grający tą rolę wygrał kasting właśnie ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Mimo wieku, sceny wraz z filmowa żoną wyglądały jak mezalians uczniaka ze studentką praktykantką. A że całość filmu związana jest z podróżą w czasie, z którym to wątkiem nigdy nie było mi po drodze, o filmie właściwie trudno mi cokolwiek dobrego powiedzieć.

    Spoiler: 


    Renegaci. Brak logiki zaczyna się już w pierwszych scenach z IIwś i nie opuszcza do napisów końcowych. Do tego nudny, a to kładzie już na łopatki każdego sensacyjniaka, nie tylko tak słabego jak ten. Przyznaję się, że obejrzałem dla Stapletona, bo od Strike Back osobiście lubię gościa. I tak sobie myślę - a narzekałem przy Blindspot .

    Spoiler: 


    Jego ostatnie życzenie. Ja tam co jakiś czas lubię obejrzeć amerykańskie filmy polityczno-dziennikarskie, czy sądowe choćby były czasami przydługie. Jednak tu wyraźnie przekombinowali. Mając do dyspozycji Hathaway, Afflecka (ja tam lubię jego drewnianą mimikę ) i Dafoe mogli coś więcej z tego wycisnąć. Kolejny film do zapomnienia już wtedy gdy leci lista płac.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  11. #3090
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    @ Lwie, i jak tam, oglądałeś Tanki?

    A u mnie ostatnio na ekranie:

    Ghosts of war. Co jakiś czas powstaje horror w którym IIwś jest tłem, choćby nie tak dawno oglądany przeze mnie Overlord. Tym razem taki średniak, choć od początku całkiem niezły klimat. Na koniec twist który jednym może się spodobać (mojej lepszej połowie) innym psuje cały film (mnie). I tak i tak do obejrzenia tylko na raz.

    Spoiler: 


    Tajemnica Marrowbone. Film będący mieszanką horroru, dramatu i thrilleru z obsadą młodych aktorów znanych z Gambit królowej, 1917 czy Stranger things. Hiszpanie potrafią zrobić odpowiedni klimat, a tym razem końcówka jest tak otwarta że interpretacji prócz dwóch oczywistych jest dużo więcej. Film może nie powala na kolana, jednak myślimy o nim długo po obejrzeniu i chyba o to chodziło .

    Spoiler: 


    Cut throat city. Film o tym jak to życie zmusza czarnoskórych do bycia gangusem (trza mieć na złote łańcuchy na szyi), mimo innych talentów danych od Bozi. Chwilami akcja nuży, chwilami galopuje. Koniec końców czas nie stracony, ostatnie sceny także można różnie interpretować jednak prócz ujrzenia po laaaaaaatach Wesleya Snipesa film do zapomnienia.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 309 z 327 PierwszyPierwszy ... 209259299307308309310311319 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 22:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 07:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 10:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 15:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 13:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •