Strona 322 z 328 PierwszyPierwszy ... 222272312320321322323324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 211 do 3 220 z 3276

Wątek: Filmy

  1. #3211
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    W końcu film pt. Johny obejrzany. Ten film powinien nas reprezentować w świecie, a nie %%^&%$, ale cóż. Dla kogoś, kto miał styczność z taką jak w filmie tematyką w życiu, to czysta prawda, dla tych, co mieli szczęście, że nie - a są i tacy, też znajdą ogrom emocji i bardzo dobrej historii, i aktorstwa.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  3. #3212
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Memory. Niezły akcyjniak w starym stylu i sporo znanych gęb.


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  5. #3213
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Coś dla sympatyków - powieści, filmu i serialu Gomorry. Ci co znają, to spokojnie mogą zmierzyć się z tymi wymienionymi przeze mnie rzeczami.
    Suburra (2015) film



    I nawiązujący, będący pełną rozbudowana historią serial - o takim samym tytule.


    //////////////////

    Z innej tematyki.
    Dokonano masakry na jednym z moich ulubionych uniwersów z gier, powieści i filmów.

    Czekając na kontynuację serii Drago Age w tym wypadku DA Inkwizycja zerknąłem na to. Jakoby akcja - "taka" - dzieje się po ostatniej części gry, boziu uchowaj mnie^^
    Dragon Age: Rozgrzeszenie




    Nie będę ukrywał, wytrzymałem 2 i pół odcinka, zawsze daję każdemu serialowi z dwa odcinki szansy, i albo dalej oglądam, bądź oszczędzam czas. Tutaj mimo ogromnej sympatii, setki godzin spędzonych nad lore tego świata, poległem.
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 06-04-2023 o 00:19
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. #3214
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Kylo Ren gra, to ja sobie daruję, morderców wspomnień moich lat dzieciństwa, mówię mocne - nie, aktorom i ich tzw. producentom itp. - nie dostaną nawet jednego grosza ode mnie.
    Mnie to ominęło, bo jak oglądałem pierwszy raz SW to w tym samym czasie byłem po seansach chociażby Aliena i The thing i od razu uznałem, że to jakaś bajeczka lecz nie sci-fi. Aktualne popisy w tym uniwersum nie mają już co zamiatać. I oglądam to jak produkcje Marvela - obejrzeć obejrzę, ale gdyby ich nie było - nic się nie traci.

    Od dziecka za to miałem słabość do dinków (ze względu na wiek, to nie był efekt dinomani po książce Crichtona, czy filmie Spielberga - raczej wpływ choćby Kalejdoskopu filmowego - Kino Oko Trunkwaltera) więc każdy obraz tego typu jest przeze mnie witany entuzjastycznie bez względu na poziom fabuły. Byle dinozaury biegały po ekranie, najlepiej jak najdłużej . Wobec zakończenia (?) projektu Jurassic Park i Jurasssic World od kilku miesięcy czekałem na 65. Tak, większość słabych recenzji jest trafna, niestety i tutaj mamy jakieś dinohybrydy (T-Rex z długimi przednimi łapami czy jakieś warano-ogary), fabuła w zasadzie ogranicza się do przejścia od punktu A do punktu B. Ale i tak przez niecałe 1,5h dobrze się bawiłem.


    Po tej dawce czystej, ani na jotę nie zmąconej wyższymi lotami rozrywce ala Hollywood czas na kino ambitne. A więc najnowsze dzieło Martina McDonagha - Duchy Inisherin. Zewsząd chór wijących się w ekstazie z zachwytu. Po poprzednich filmach twórcy mówię - pewniak. No i tak. Oczywiście znakomite aktorstwo, dwaj główni bohaterowie zagrani przez wypróbowany duet Gleeson - Farrell, do tego także znakomite role drugoplanowe. Jednak cała historia, mimo rozkmin o egzystencji i wielkości twórcy sprowadza się (uwaga - spoiler!) do kryzysu egzystencji podstarzałego muzyka z postępująca autodestrukcją, który po latach znajomości doskonale rozpracował kolejne czyny swego kumpla - miejscowego głupka. Najzdrowsza osoba w całej społeczności - siostra głupka - na szczęście w ostatnim momencie opuściła to "znakomite towarzystwo" i postanowiła żyć z dala od społeczności wyspy u której materiału na "U Pana Boga za pubem" raczej nie odnajdziemy. I choćby wszyscy podziwiali wart setki milionów $ obraz znanego kubisty, ja zawsze stanę obok by podziwiać najsłabszy szkic kawalerzysty Kossaka. Do In Bruges, Seven Psychopaths i Three Billboards Outside Ebbing, Missouri wrócę zawsze chętnie (Six Shooter muszę nadrobić, fakt), do The Banshees of Inisherin długo, długooooooooo nie.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  8. #3215
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach

    ..znalazłem sens życia, kolejna część mojego ulubionego cyklu z S-F ma drugą część, o ile pierwsza jako fanatyk miałem uwagi nawet przy trailerach, tutaj będę cierpliwie czekał. (taki żarcik )

    Jednak nie byłbym sobą, jakbym nie ponarzekał znowu tych "złych" to praktycznie w każdej ekranizacji pokazali tak, po amerykańsku^^ by nikt nie miał wątpliwości, co do ich charakteru^^

    Już dawno pogodziłem się, że nie doczekam się ekranizacji Diuny, czy całego cyklu by oddawał w miarę wiernie zamierzenia Herberta i jego syna. Powieściowy cykl ma to samo, co inne tego typu, dużo treści i podtekstów, choć opisy są jednoznaczne i na przykład z pierwszej części Kynes, to mu zmienili płeć i rasę^^, ot taki mały zabieg^^ , ale wolę nie drążyć tematu, bo 1 część jest bardzo okrojona i nadrabia do braku treści jak u tego reżysera rozmachem CGI
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało Eutyches za ten post:


  10. #3216
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Black site
    Niskie noty, lecz kilka znanych twarzy z lepszych produkcji. Myślę - dam szansę. Wujek samo zło robi sieczkę z najemników i analityków CIA w tajnym więzieniu, lecz obraz zamiast wciągać, rozbawia. Nie traćcie czasu.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  11. #3217
    Szambelan Awatar odi.profanum
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    2 012
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 27 podziękowań w 22 postach
    Nie szkoda Ci czasu na oglądanie tego szrotu?

    Byłem na kilku filmach w kinie, min. wieloryb, mario, boogymen, avatar, gra fortuny i... po prostu szkoda czasu. Najlepszy z tego imo był Mario chociaż też bez rewelacji.

    Filmy są przepchane tęczową propagandą, upycha się murzynów w miejse białych postaci tylko po to by się ideologicznie zgadzało i jeszcze mam za to płacić? Tfu.

    Obejrzałem Triumf woli Leni Riefenstahl i od tego czasu mam uczulenie na propagandę.

    Więc dziwie się ludziom, że marnują swój czas i pieniądze na oglądanie ścierwa.
    "What is best in life?
    To crush your enemies, to see them driven

    before you, and to hear the lamentations

    of their woman"

    http://www.lastfm.pl/user/raq7 mój last

  12. #3218
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez odi.profanum Zobacz posta
    (...)

    Byłem na kilku filmach w kinie, min. wieloryb, mario, boogymen, avatar, gra fortuny i... po prostu szkoda czasu. Najlepszy z tego imo był Mario chociaż też bez rewelacji.

    Filmy są przepchane tęczową propagandą, upycha się murzynów w miejse białych postaci tylko po to by się ideologicznie zgadzało i jeszcze mam za to płacić? Tfu.

    Obejrzałem Triumf woli Leni Riefenstahl i od tego czasu mam uczulenie na propagandę.

    Więc dziwie się ludziom, że marnują swój czas i pieniądze na oglądanie ścierwa.
    Poniekąd masz rację, mnie zmurzynienie w wielu produkcjach zaczyna bawić, bo produkcje te, co obsadzają kultowe postacie czy tzw. Ikoniczne afrykanami, to szału nie mają z box office. Najlepszy przykład karykatura Syrenki Andersena, zarobiła trochę w USA, ale jak na produkcję Disneya i tego typu, to klęska. Poza granicami, wg twórców filmu, sami rasiści na całym globie.
    90 proc. spadek wpływów! "Nie spodziewaliśmy się tak rasistowskich reakcji" (msn.com)
    Jak wszystkie mody i ta się skończy, kiedyś biali czernili twarze, by odgrywać czarnych i jakoś im przeszło^^... Podobnie ma się z LGBT, też ludzie to coraz mocniej krytykują i o ile są produkcje, co nieźle sobie z tym radzą np. franczyza DC Comics – Vertigo, to inne różnie.



    Jedna uwaga, do twojej wypowiedzi, jest tyle zapowiedzi, trailerów i materiaiłów o danych produkcjach, więc skąd, ta samokrytyka o wydawaniu pieniędzy na oglądane rzeczy?
    No i wspominałeś o Netflixie, w innych postach, chyba, że to nie ty, to wybacz - nie tylko on. Tym bardziej, że nie był prekursorem zakłamywania historii.
    Spoiler: 
    Możliwe, ze będzie zdublowane, ale u mnie od momentu jak mi wuj Jarl skasował konto, nie idzie normalnie posługiwać się orgiem^^





    Jednak Afroamerykanom, tym co coś znaczą w świecie filmu, aktorom, takim jak Morgan Freeman i Denzel Washington nie podoba się trend zmurzynianaia i priorytetów rasowych, co na pewno wróży odwrót od tej mody. Na pewno nie od razu, ale kasa zrobi swoje przy małych zyskach^^.
    *************
    Ostatnio nadrabiam zaległości z tzw. superhero, przypomniałem sobie Wakandę i w końcu na spokojnie obejrzałem kontynuację, fajnie im wyszło. Nie muszą uciekać się do kradzieży w obsadzaniu ról.

    I swego czasu obejrzałem to, po wcześniejszym zapoznaniu się z powieściami i jak z Tolkienem, filmy dużo lepsze, co nie oznacza, że powieści słabe, bardzo dobre, ale dla mnie co lubi baskijskie klimaty, to sama przyjemność. Należy traktowac jako całośc
    Trylogia Dolina Baztán na ekranie, czyli Niewidzialny strażnik, Świadectwo kości, Ofiara dla burzy
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 08-06-2023 o 07:37
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  13. #3219
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Jestem może zafiksowany w historii, więc z samej ciekawości zadam pytanie - w jakim filmie zagrał czarnoskóry aktor grający Carla Gustafa Mannerheima?


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  14. #3220
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Jestem może zafiksowany w historii, więc z samej ciekawości zadam pytanie - w jakim filmie zagrał czarnoskóry aktor grający Carla Gustafa Mannerheima?

    Dlategom napisał, że Netflixy to pikusie są
    Proszę Wasza Arcyhistoryczność
    https://africasacountry.com/2012/10/...war-in-swahili

    Oceny na imdb sugerują, że świat zamieszkują rasiści sami, ale cóż, to portal anglojęzyczny, nie będę drążył tematu
    Suomen Marsalkka (2012) - IMDb
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 09-06-2023 o 07:40
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

Strona 322 z 328 PierwszyPierwszy ... 222272312320321322323324 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •