Strona 207 z 328 PierwszyPierwszy ... 107157197205206207208209217257307 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 061 do 2 070 z 3279

Wątek: Filmy

  1. #2061
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Re: Filmy

    Wróciłem z kina, gdzie byłem na "Kamieniach na szaniec". Przyznam, że film był bardzo dobry (jak na polskie standardy). Do moich ulubionych scen należały katowanie "Rudego", akcja pod Arsenałem oraz wymierzenie sprawiedliwości na niemieckich oprawcach przez Zawadzkiego "Zośkę". Lecz miał ten film pewien minus, który mnie raził.
    Jest to kiepsko wykonany wątek Alka. Jakim cudem przy śmierci Alka tak nie płakali, jak przy śmierci Rudego? Nawet jak Paweł zginął, to przy nim był płacz, a przy Alku zupełnie nic, jakby nie istniał. Poza tym pojawienie się go w filmie to było... z kilka scen.
    W każdym bądź razie jest to film na wysokim poziomie, zdjęcia do filmu zostały wykonane perfekcyjnie (w końcu zajął się tym sam Paweł Edelman). Poza tym w końcu Niemcy mówią po niemiecku, a nie po polsku, jak w Czasie Honoru. W sumie to już w filmie "Generał Nil" Niemcy mówili swoim głosem. Moim zdaniem to właśnie takich reżyserów nam brakuje (samym Smarzowskim, Lubaszenko i Pasikowskim nie pożyjemy).
    Gdy tylko pojawi się ten film w wersji DVD, to od razu lecę do sklepu i kupuję.

    [ukryj:2l22slrj][youtube:2l22slrj]https://www.youtube.com/watch?v=-uKCPneniVk[/youtube:2l22slrj][/ukryj:2l22slrj]

    PS. Polecam również świetny film "Akcja pod Arsenałem", świetnie pokazujący akcję odbicia "Rudego"

    [ukryj:2l22slrj][youtube:2l22slrj]https://www.youtube.com/watch?v=Jepiijs6H6c[/youtube:2l22slrj][/ukryj:2l22slrj]

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2062
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Filmy

    Cytat Zamieszczone przez K A M 2150
    Byłem wczoraj na maratonie 300 i zgodnie z obietnica podam moją opinię o filmie 300: Początek Imperium.

    Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem wielkim fanem wszelkiej maści 300, serialu Spartakus i wszystkiego co wychodzi od Marvela. Innymi słowy, kino z przymrużeniem oka

    300: Początek Imperium to badziewie nad badziewiami, wynudziłem się na filmie strasznie, do tego głupota aż biła z ekranu. Jedyna postać z jajami to była kobieta, czyli Artemizja, reszta to bezbarwni kolesie, których śmierć wywołuje u widza kompletne zero emocji. Nie biorę w mojej opinii nawet pod uwagę tła historycznego, bo to oczywiste, nawet gdyby Ateńczycy latali ze scutum to by mnie to mało obchodziło, bo jest to film na podstawie komiksu.

    Słabe wrażenie dodatkowo potęgował fakt, że najpierw leciała pierwsza część 300, przez co jeszcze mocniej było widać braki Początku Imperium.

    Daje 5/10 za postać Artemizji i muzykę.
    Muszę odpowiedzieć na to co wypisałeś Zdecydowałem się z Mopkiem iść do kina (bo za darmo) na 300 właśnie. Nie powiem, po Twojej recenzji byłem nastawiony sceptycznie ale mówię "raz się żyje" (poza tym za darmo) i... pozytywnie się rozczarowałem! Sam jestem fanem 300 a na kontynuacji bawiłem się świetnie! Owszem, do jedynki to trochę brakło ale mimo wszystko! Oczekiwałem jatki i cycków, dostałem wszystko i to jeszcze takie piękne! Eva Green! Ah ideał kobiety!

    - Początek filmu, opowiedzenie historii Xerxesa i Artemizji
    Akurat to było dla mnie trochę suche i na doczepkę, ale nie traktuję tego jako minus. Od takie wprowadzenie jak już pokazana była przeszłość.

    - Eva Green, czyli mój ideal kobiety jako Artemizja
    - Cycki Evy Green
    - MUZYKA - akurat ten element się broni, bankowo zdobędę soundtrack.
    Tu pełna zgoda.

    - kiepskie 3D - jak zwykle sprawdzam ilość 3D poprzez ściąganie okularów raz na jakiś czas, były momenty gdzie nawet nic się nie rozmywało bez nich, a jak już to tylko lekko w tle
    Tu się zgodzę, 3D bylo słabe - niewyraźnie, często było jakby gonie było.

    - wszystkie postacie poza Artemizją są nudne
    Tylko, że w całym filmie miałeś tak na prawdę 4 postacie. Artemizja, Temistokles i w mniejszym stopniu królowa i Kserkses. Reszta to tło i nie ma większego sensu się nad nimi rozwodzić.

    - głupota, głupota, głupota bijąca z wypowiedzi, tłumaczenia oczywistych oczywistości, "taktyk" stosowanych przez rzekomo genialnych dowódców
    Jakby w 300 tego nie było W ogóle nie nazwałbym tego jakąś głupotą. To nie dramat psychologiczny. Dla mnie wszystko to było strawne i ładnie podane, nie oczekiwałem jakiejś głębi Taktyki były, także tego zupełnie nie rozumiem.

    - film kończy się w momencie, w którym powinna być główna akcja! Nie, nie ma pełnej bitwy pod Salaminą, ekran ściemnia się gdy stykają się pierwsze okręty
    Pod koniec siku mi się chciało więc patrzę trochę inaczej ale mimo wszystko takie zakończenie było dla mnie ok. Po Twoich zapowiedziach obawiałem się takiego rozwiązania ale po tym co widziałem stwierdzam że było dobre. Były walki, były zwycięstwa i porażki i ok. Mi to bardzo pasowało.

    - sprzeczności i brak logiki w działaniu bohaterów
    ?

    - przez cały film podkreśla się jakim wspaniały taktykiem jest Temistokles, ale przez cały film grecy praktycznie tylko atakują na uraaa do przodu, Persowie zresztą też
    I tego argumentu nie rozumiem totalnie! Przecież uraa i do przodu było tylko na początku i to raczej ze względu na pokazanie wcześniejszych wydarzeń. Potem miałeś masę fajnych sztuczek. Niszczenie burt, wciąganie na skały, podpalanie smoły itd. Więc o czym Ty piszesz? Nie znam się na walkach na morzy, ale dla mnie jako dla laika morskiego i fascynata walk, średniowiecza i historii było mega fajne! Może ta akcja z koniem trochę śmieszna ale wybaczam im to

    - kompletny brak emocji, gdy ginie jakiś "dobry"
    Jak mówiłem cąły film to w sumie pojedynek dwóch postaci. Reszta to tło, nawet się chyba ich imiona nie przewijały. Może główny bohater trochę gorszy od Leonidasa ale bez przesady.

    - za dużo slow motion
    Nie :p

    Na plusy dodam jeszcze "twarde negocjacje" Także powtórzę, najgorszy minus to 3D, reszta do wybaczenia a Eva Green sprawia, że ogląda się film jeszcze lepiej. Daje bez wahania 7.5/10, może 8/10 ze względu na Evę. 300 zaś ma u mnie 9/10 Nie wiem jakie wymagania miałeś, ja chciałem rozrywki i dostałem jej masę.

  3. #2063
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach

    Re: Filmy

    Nie będę się rozpisywał za bardzo. Byłem razem z Volo i odczucia mam takie same.
    Bawiłem się dobrze film jest jak najbardziej ok.
    Myślę, że jeszcze raz go obejrzę ale nie w 3D.

  4. #2064
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Filmy

    Bękarty wojny - niby nic wybitnego a noc zarwana przez emisję w TV.
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  5. #2065
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Filmy

    Francuzi też leczą włoskie kompleksy Asteriksem. Ale fakt że człowiek się uśmiał przy każdym odcinku...

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #2066
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filmy

    Już kilka razy oglądałam "Zieloną Milę" i myślę, że na tym się nie skończy:-) Film pierwsza klasa.

  7. #2067
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Filmy

    No ba 8-) . Dla mnie kultowy :!: Może trochę inny klimat, ale polecam też Joe Black. Nietypowy film o śmierci w fabule (dosłownie), świetna gra Hopkinsa i Pitta.
    [ukryj:bqyg8vqx][youtube:bqyg8vqx]http://www.youtube.com/watch?v=_zIOjl93WrU[/youtube:bqyg8vqx][/ukryj:bqyg8vqx]

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #2068
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Filmy

    Różne opinie krążą o tym filmie, ale mi się podobał! Może to wina Brada Pitta Tak czy inaczej w kwestii takich lekkich filmów o miłości całkiem spoko.

  9. #2069
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 841
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach

    Re: Filmy

    Coś mnie tchnęło na Pitta i ponieważ ciągle tu się mówi o "Walking dead" obejrzałem sobie znowu "War World Z". Na pewno wart obejrzenia, lecz denerwują mnie filmy z końcówką wprost mówiącą "kto chce nakręcić drugą część-proszę bardzo" :?
    [ukryj:281ckyxu][youtube:281ckyxu]http://www.youtube.com/watch?v=KnfKVhPsEs8[/youtube:281ckyxu][/ukryj:281ckyxu]

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #2070
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Filmy

    Bohaterowie z przypadku
    (Eroi per caso) 2011
    - obejrzałem pierwszą część to i wypadało dokończyć i obejrzeć drugą.
    Znowu niby nic wybitnego ale wart obejrzenia. W omówieniu pisali że "włoski szwejk" ale okazała się to być raczej "włoska cienka czerwona linia" z lekkimi ciągotami w stronę Szwejka.
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

Strona 207 z 328 PierwszyPierwszy ... 107157197205206207208209217257307 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •