Strona 259 z 328 PierwszyPierwszy ... 159209249257258259260261269309 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 581 do 2 590 z 3273

Wątek: Filmy

  1. #2581
    Wojski Awatar Dymitr
    Dołączył
    Dec 2014
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach
    Skoro Gajusz zaproponował wam western do obejrzenia ja dla równowagi zaproponuję estern

    Film pt. Zbiedzy(2014) w reżyserii: David Hackl

    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=10069&dateline=144348  1943

  2. #2582
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    @Dymitr dzieki za cynk a teraz pozwole zaproponowac dwie filmowe propozycje.Pierwsza jest film "Confessions of a dangerous mind" opowiadajacy losy Chuck Barrisa ktory swoimi pomyslami odmienil na zawsze oblicze telewizji.Dramat,komedia a nawet odrobina sensacji w doborowej aktorskiej obsadzie przedstawiony w dosc oryginalny sposob dzieki ktoremu nie bedziecie sie nudzic podczas projekcji.



    Nastepna moja propozycje jest rowniez film pokryty kurzem a mianowicie "Monster" z druga najpiekniejsza kobieta tej planety ktora dla potrzeb tego filmu tak sie oszpecila ze ledwo co ja mozna rozpoznac.Jednak dzieki temu bedziecie sie mogli skupic na jej aktorstwie.Ostre a nawet miejscami brutalne ale swietne kino:






    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #2583
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Z dystansu. Detachment.

    Kolejny film o nauczycielu radzącym sobie z trudną młodzieżą. Fabuła czerpie trochę z "Stowarzyszenia umarłych poetów", trochę z "Młodych gniewnych", trochę z "Leona zawodowca" (motyw dziewczynki upadłej...). Zirytowało mnie tylko, danie politpoprawnych akcentów w rodzaju:

    1.Wszelkie zło bierze się z molestowania dzieci przez rodziców (motyw nauczyciela)
    2. Nawoływanie do zdyscyplinowania uczniów trąci faszyzmem (motyw nagrania)
    3. Trzeba zrozumieć męczących zwierzątka (motyw młotka)

    Takich politpoprawnych kawałków jest tam więcej. Mimo to, ogląda się interesująco. Polecam.

    https://www.youtube.com/watch?v=AFQjhNYJPzY
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  4. #2584
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Ok, Dymitr. Z tych 3 biblijnych ekranizacji wrzuconych przez Ciebie ostatni: Exodus: Bogowie i królowie też już zaliczyłem. Bale jak zwykle na swoim wysokim poziomie, ale Edgerton jako Ramzes go chyba przebił. Ekranizację obejrzeć polecam w 3D, warto bo dużo ujęć "szeroko-objętościowych" .

    PS-Aż się chce rozpocząć kampanię Egiptem...



    Edit

    Ok, dziś Hobbit: Bitwa pięciu armii. Już dawno temu była o tej części dyskusja, więc w skrócie moje wrażenia:
    Początek: Smok ginie przed pojawieniem się napisu z podtytułem, brawo! (To za tą gadkę po ludzku, zapewne ), i pytanie do fachowców od Tolkiena: on miał dziurę w łuskach w miejscu serca? Tak to widziałem....

    Potem słyszymy że kilkuset mieszkańców-rozbitków wyrusza do tej krasnoludzkiej góry a chwilę później tworzą jedną z 5-ciu armii? No bez lipy... Zresztą gdzie 5 armii? Orkowie, elfy, ludzie (niech będzie) Krasnoludy i?

    Denerwowało mnie jak przed bitwą ciągle kolumienki elfów maszerowały w tle w tą i z powrotem bez celu, służąc jako tło dla rozmów bohaterów, masakra. Zresztą elfy poznajemy albo jako nadzwyczaj zwinne istoty, albo masę robotów, bo inaczej nie potrafię opisać ich armii tak w WP jak i w Hobbicie. Armie orków i Krasnali są przy nich jak pospolite ruszenie. I te ich rozsuwanie się, gdy ten ich król na jeleniu przejeżdżał. Żadnych odstępów między pododdziałami. "Ehh"...

    Tak jak ktoś napisał: wpierw nasza 13-tka opancerzona po zęby, ale by walczyć rusza... bez pancerzy. Ok, by być zwinnym, ale w czołowym uderzeniu? Jako grot formacji krasnoludów? Oczywiście, żaden nie został wtedy nawet draśnięty. "Ehh"....

    Formacja falangi/muru tarcz krasnali-najlepszy fragment bitwy i... całego filmu! Niepodważalnie!!

    Te jakieś robale/ziemiożercy czy jak im tam. Gdzie one były? Wiem, że wszystkim omawiającym zniknęły, ale jak w reżyserskiej wersji były później, to jak widzimy, bez żadnej szkody dla "tych dobrych". No chyba, że zniknięcie armii elfów tym można tłumaczyć, kto wie...

    Dla mnie sama bitwa nie robiła wrażenia które powinna, bo odbyła się na strasznie ograniczonym terenie. Cóż, nieraz pola bitwy się nie wybiera, ale 5 armii wcisnąć tam faktycznie było trudno. Np szybkie przejście armii krasnoludów przed szyk elfów na widok orków. Ledwo ich minęli. (Zresztą, czemu tak ochoczo stanęli do walki, chroniąc szyk elfów, jak przed chwilą przyszli ich wyrżnąć?)

    Ten troll walący głową w mur. Faktycznie, fajnie wyglądał ten kamikadze.

    Legolas, wszystkim wiadomo, bez komentarzy.

    Długie sceny śmierci. Fakt, ale jak Boromir ginął, też nie było szybko, a to był jedyny bohater "rdzenia" który wyzionął ducha (Sean, wiadomo kto podjął się tej trudnej roli! ), tutaj mamy kilka osób z rdzenia ginących, to i kilka razy mamy ten sam motyw.

    Legolas ma szukać Aragorna. Na końcu mamy połączenie wątków z WP i wchodzący Gandalf mówi: minęło 111 lat stary przyjacielu. Legolas może w tym czasie dorobił się jednej zmarszczki na czole i jednego siwego włosa na karku, ale Aragorn wyzionąłby już ducha. Zresztą, słabo go szukał, bo spotkali się dopiero przy "ochotniczym zaciągu do drużyny".

    Armie orków naprawdę fajnie zrobione, powiedziałbym lepszy materiał na zawodową armię niż te pospolite ruszenie z WP. Tylko tu jest pułapka. Jak tak opancerzeni giną tak masowo od sztyletów etc? Może stąd tyle dekapitacji?

    Koniec, wiadomo, nic nowego: orły w nudnej dla siebie roli kawalerii amerykańskiej z westernów:


    Coś jeszcze? A tak, wzorem z Powrotu króla łzawe i ckliwe ostatnie 20 minut. Dla wytrwałych...

    Co pozostaje w pamięci? Tauriel, grana przez Evangeline Lilly, którą choć się starano zniekształcić (Tyler tego uniknęła w WP) i tak przyciągała wzrok, ale o tym już pisałem swego czasu. I ten kuzyn Thorina, fajny gość, tyle że to luzackie rodzinne powitanie w trakcie bitwy to była żenująca sprawa...

    Ogólnie? 3 część najlepsza, bo 3/4 filmu jest bijatyka (no, może 2/3) ale gdzie jej tam do Powrotu króla. Czekam na obejrzenie wersji reżyserskich, ale gdy przy WP było to wydłużenie dobrych filmów, tak przy Hobbicie mają chyba po prostu ratować sytuację. Przynajmniej u mnie.

    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 14-04-2015 o 19:29

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #2585
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    338
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    on miał dziurę w łuskach w miejscu serca? Tak to widziałem....
    W oryginale nie miał dziury w łuskach, bo na brzuchu w ogóle nie miał łusek, tylko gładką skórę, do której po latach wylegiwania się na skarbie przykleiły się różne diamenty i inne kamienie, tworząc pancerz - z tym, że akurat to miejsce przypadkiem pozostało odsłonięte (motyw stary jak świat, wiadomo, Zygfryd i te sprawy...)

    Zresztą gdzie 5 armii? Orkowie, elfy, ludzie (niech będzie) Krasnoludy i?
    Tu akurat sam Tolkien liczył jakoś po chińsku, bo w książce piątą armię stanowiły walczące razem z orkami wilki i wargowie - ale skoro liczymy też zwierzaki, to powinno się podliczyć jeszcze orły, a jak orły, to i nietoperze, i już robi nam się bitwa siedmiu armii...

    Legolas ma szukać Aragorna. Na końcu mamy połączenie wątków z WP i wchodzący Gandalf mówi: minęło 111 lat stary przyjacielu. Legolas może w tym czasie dorobił się jednej zmarszczki na czole i jednego siwego włosa na karku, ale Aragorn wyzionąłby już ducha. Zresztą, słabo go szukał, bo spotkali się dopiero przy "ochotniczym zaciągu do drużyny".
    Gandalf nie mówi, że minęło 111 lat, tylko "111 lat, kto by pomyślał", odnosząc się do wieku Bilba, a jak wiadomo, ten jako noworodek na wyprawę się nie zabrał W pierwszej części WP mamy informację, że Bilbo znalazł pierścień 60 lat wcześniej - co nie zmienia faktu, że scena z Legolasem jest z założenia bezsensowna, bo Aragorn miał wtedy 10 lat i nie bujał się jeszcze po lasach i okolicznych knajpach ze swoją wesołą kompanią, tylko siedział na dworze Elronda i bałamucił mu córkę. Btw, akurat po 111 latach to Aragorn miał się jeszcze zupełnie dobrze, bo umarł w wieku bodajże 211 lat

    Generalnie jednak widzę, Gajuszu, że Twoje odczucia nie odbiegają specjalnie od innych opinii, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Jacksonowi zabrakło już chyba pary na porządne zakończenie swojej przygody ze Śródziemiem.

  6. Użytkownicy którzy uznali post MicCal za przydatny:


  7. #2586
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Dzięki za odpowiedzi. Dziś w pracy właśnie wyjaśniono mi, że Aragorn nie był zwykłym człowiekiem (o ja biedny ignorant ) tylko kimś tam z północy więc żył także dłużej niż zwykli ludzie (dobrze zrozumiałem? Czy tutaj ludzie ogólnie żyli "trochę dłużej"?)

    Aragorn w wieku 10 lat bałamucił? Nawet nie wiem co o tym myśleć....

    Zapomniałem wczoraj dodać, że także zauważyłem sztuczność twarzy Orlando Blooma. Że niby go odmłodzili? Przecież jako elf nie musiał się zbytnio zmienić przez ~ 60 lat, dobrze prawię?

    Ogólnie czekam na wersję reżyserską, bo np w trailerze oprócz już (przez chyba Azteka) zaznaczonych momentów niewidzianych w tej wersji filmu widzimy armie orków wchodzące w dziury tych mego dżdżownic (jeszcze raz sorki za ignorancję nazw z tego uniwersum).

    PS Ta pomyłka z 111 latami. Nie dziwiła mnie ta cyfra, gdyż coś tam było powiedziane, że ten pierścień wydłużył niespotykanie życie Bilba, a przynajmniej w takim zdrowiu. Ale ok, teraz już łapię.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #2587
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Przecież jako elf nie musiał się zbytnio zmienić przez ~ 60 lat, dobrze prawię?
    No tak, ale Hobbit dzieje się przed WP, a nakręcono odwrotnie Więc dla aktora te 15 lat jednak robi trochę różnicy. W sensie, w Hobbicie wyglądałby by starzej niż we Władcy.

  9. #2588
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Ok, ale tak strasznie sztucznie to zrobili. Forrest Gump jest najlepszym przykładem, jak można ucharakteryzować aktora by nie wyglądał jak woskowa figura grając dużo wstecz niż zegar biologiczny Hanksa wskazywał. Coś się pogorszyło z charakteryzatornią w Hollywood? Grafika to nie wszystko, jak widać...

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #2589
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Wręcz zamiast wyglądać młodziej to wygląda starzej jak dla mnie. Marnie się postarali w charakteryzacji.
    Ogólnie film jak dla mnie takie 6/10 w porywach może nawet 7-


    Stary nick:kujon333


  11. #2590
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    338
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedzi. Dziś w pracy właśnie wyjaśniono mi, że Aragorn nie był zwykłym człowiekiem (o ja biedny ignorant ) tylko kimś tam z północy więc żył także dłużej niż zwykli ludzie (dobrze zrozumiałem? Czy tutaj ludzie ogólnie żyli "trochę dłużej"?)
    Generalnie "zwykli" ludzie żyli mniej więcej "normalnie" - Theoden był o 17 lat młodszy od Aragorna i miał 70 na karku w czasie wydarzeń opisanych w WP, a Gandalf mówi o nim "starzec".

    Aragorn w wieku 10 lat bałamucił? Nawet nie wiem co o tym myśleć....
    No dobra, spojrzałem w chronologię i mój błąd, bałamucił ją dopiero 10 lat później, także nie musisz o tym myśleć wcale Ale trzeba dodać, że dopiero wtedy Arwena pojawiła się w Rivendell, więc gdyby była tam już wcześniej, to kto wie...

    tych mego dżdżownic (jeszcze raz sorki za ignorancję nazw z tego uniwersum).
    Nie masz za co przepraszać, bo te robale tudzież dżdżownice rodem z "Diuny" czy innych "Wstrząsów" nie należą do tego uniwersum w ogóle

    Rzeczywiście ten nowy Legolas kiepsko im wyszedł, ale tak to jest, jak za charakteryzację odpowiadają spece od CGI - zwłaszcza że jakoś nie przypominam sobie z WP tych jego intensywnie niebieskich oczu, które nieodmiennie przywodzą mi na myśl "Wioskę przeklętych"...

Strona 259 z 328 PierwszyPierwszy ... 159209249257258259260261269309 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •