Strona 264 z 328 PierwszyPierwszy ... 164214254262263264265266274314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 631 do 2 640 z 3273

Wątek: Filmy

  1. #2631
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    No! W końcu dobry film zaliczyłem! Joe. Tytułową postać niby gra Nicolas Cage. Ale w roli głównej występuje zapchlona prowincja południa USA. Takie Stany Zjednoczone B. Cage - oczywiście znowu mamy to samo - zbolała twarz zmęczonego życiem człowieka i gorzoła - fajka - gorzoła - fajka - gorzoła - fajka itd. Z zegarkiem w ręku pierwszy łyk gorzały w niecałe 5 min, włącznie z napisami początkowymi . Niby fabuła jest prosta jak but i domyślamy się co się wydarzy: nikt bez szwanku nie wyjdzie z dramatu. Troszeczkę przydługi, ale do obejrzenia dla kogoś, kto nie oczekuje w każdym filmie ratowania świata przez głównego bohatera. Polecam.


    Edit

    W nocy zaś obejrzałem może nie jakieś wiekopomne dzieło, ale ciekawy film: These Final Hours. W ziemię uderza kometa. Fala ognia przetacza się przez kulę ziemską. Mieszkańcom Australii pozostało 12 godzin życia. Jak je spędzić?, z kim?, ostra balanga czy we dwoje? Doczekać armageddonu czy skrócić ból oczekiwania nieuchronnego? Osią filmu są przypadkowo splątane losy Jamesa i Rose, ich oczyma widzimy postawy innych. Film mocny, daje do myślenia. Polecam.


    Edit

    W dzień świąteczny obejrzałem bajkę: Niesamowity Spider-Man 2. Poprzednia część mi się o dziwo podobała, więc i tą obejrzałem. Ogólnie wszystko skrojone w fabułę gatunku. Tylko trochę za dużo eksplozji. Po 45-tej kolejne nie robią wrażenia choćby nie wiem jak fantastyczne były. No ale taki wymóg współczesnego fana komiksowych bohaterów. Inaczej nie zapędzi się go do kina.


    Edit

    A tym razem coś starszego. Ktoś mi ten film na orgu polecał. Romper Stomper. Rzecz o skinach. Ogólnie film o tym jak śmiecie uważają że wszyscy wokół nich to śmiecie. I to byłoby na tyle, gdyby nie wpleciony stary jak świat dramat w postaci trójkąta. I jeszcze jedno: Russell Crowe 23 lata młodszy. Dla chętnych.
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 05-06-2015 o 16:06

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #2632
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Dwie filmowe propozycje utrzymane w ciężkich klimatach wobec których nie można przejść obojętnie.Znakomite scenariusze(jeden napisało samo życie)oraz świetne aktorstwo gwarantują dobrze wykorzystany czas na obejrzenie tych dwóch filmów:





    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #2633
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Niby horror, ale szybciej komedia. Rogi. Jak już pisałem oceniając Kobietę w czerni, Daniel Radcliffe nie jest u mnie spalony, gdyż nie obejrzałem żadnego Harrego Portiera. I także teraz całkiem nieźle sie go oglądało. Oceniając film, wyższe noty miałby u mnie, gdyby zakończył się na czytaniu przez bohatera listu pozostawionego dla niego przez zamordowaną dziewczynę. Końcówka niszczy trochę odbiór filmu. Dobra rozrywka z momentami które dają do myślenia długo po filmie. Polecam mimo zakończenia.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #2634
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Film Źródło, z akcją dziejącą się w trzech czasach i przestrzeniach równocześnie. Konwencją przypomina trochę znany "Atlas chmur". Moim zdaniem, jest od niego lepszy. Bardziej kameralny, dopracowany i frapujący. Do tego, to fajne pomieszanie wątków religii chrześcijańskiej, buddyjskiej i indiańskich...

    https://www.youtube.com/watch?v=hA2IpUTZkls
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  5. #2635
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    "Atlas chmur" to zlepek epizodów mających swoje miejsce w różnych epokach naszej planety.Co oczywiscie nie zmienia faktu że to interesująca i warta do zapoznania się flimowa pozycja.
    Natomiast 'The fountain" to intrygująca trzyścieżkowa narracja trwająca przez cały film.Mamy zatem wydarzenia dziejące się w świecie rzeczywistym w którym ukazane sa losy meżczyzny szukającego leku na śmiertelną chorobę i umierającej kobiety żegnajacej sie ze światem poprzez pisanie swojej powieści-testamentu.Wydarzenia w niej zawarte przenoszą nas do mitycznego i mistycznego swiata Majów w poszukiwaniu Drzewa Zycia.Zaś trzecia forma narracyjna to wewnętrzna podróż doktora wgłąb samego siebie która dobiega kresu wraz z dostąpieniem oświecenia w momencie śmierci ukochanej osoby.
    Końcowa scena pogrzebu łaczy wszystkie trzy opowieści.
    Film jak najbardziej wart obejrzenia gdyż doznania wzrokowe oraz przepiękna muzyka moga nas zabrać daleko od szarej rzeczywistości.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #2636
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    A teraz jeden z tych filmów, które z wielką rezerwą zacząłem oglądać, a skończyłem bardzo zadowolony z seansu. Chappie. Reżyser trafił w mój gust Dystryktem 9 (zresztą Johannesburg tutaj znowu w tle) a totalnie rozczarował Elizjum. Ale że na liście płac Hugh Jackman i Sigourney Weaver i tak bym kiedyś zaliczył. Tym razem kolejny raz mamy wzięty na tapetę temat: sztuczna inteligencja. Dobrze się ogląda, sceny z kradzieżą samochodów były perełkami. Zakończenie trochę zbyt lukrowane, ale może i lepiej. Gorąco polecam!


    EDIT

    Tym razem dużo słabszy film z Nicolasem Cage. Left Behind (Czasy ostateczne: Pozostawieni) Tytuł wieje grozą .. Nasz bohater jak zwykle nie jest krystaliczną postacią, ale za to pilotem linii lotniczych. W pewnej chwili na całym świecie znikają miliony ludzi, w tym wszystkie dzieci (także na pokładzie samolotu którym leci przez Atlantyk), szok, panika. Czy to działanie sił pozaziemskich, czy rozpoczynająca się apokalipsa? Pomysł nie nowy, był już jakiś film o tym tytule i treści. Dla bezkrytycznych fanów Nicolasa.
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 10-06-2015 o 15:42

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #2637
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    [R.I.P].....



    *************************
    Gdyby była taka mozliwość starałbym sie o zwrócenie mi zmarnowanego czasu na to "coś".Szczerze to juz nie pamiętam kiedy ostatnio ogladałem M.Freeman jako nie doradcę lub eksperta.



    Natomiast ten film zapowiada się wielce interesująco(bynajmniej nie ze względu na apetyczne pośladki):



    Dla fanów nieustającej gadaniny,pokręconych charakterów i opowieści oraz pozbawionej wszelakiej akcji sensacji,dramatu a może ponurej komedi gorąco polecam:

    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 11-06-2015 o 19:31


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  8. #2638
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    A teraz jeden z tych filmów, które z wielką rezerwą zacząłem oglądać, a skończyłem bardzo zadowolony z seansu. Chappie. Reżyser trafił w mój gust Dystryktem 9 (zresztą Johannesburg tutaj znowu w tle) a totalnie rozczarował Elizjum. Ale że na liście płac Hugh Jackman i Sigourney Weaver i tak bym kiedyś zaliczył. Tym razem kolejny raz mamy wzięty na tapetę temat: sztuczna inteligencja. Dobrze się ogląda, sceny z kradzieżą samochodów były perełkami. Zakończenie trochę zbyt lukrowane, ale może i lepiej. Gorąco polecam!
    A ja się niestety nie zgodzę. Początek jest całkiem dobry, a postać Chappiego dobrze zrobiona. Niestety im dalej tym gorzej. Gra aktorska leży, z całej grupy denerwujących postaci wybija się tylko Dev Patel grający nierozumianego programistę-konstruktora no i tytułowy Chappie.
    Zakończenie jest bardzo słabe, kompletnie bzdurne i przesłodzone. Na szczęście zabawny robot pomaga nie wyłączyć filmu w połowie. 6/10.


    Osobiście polecam nominowane do Oscara "Dzikie historie" (Relatos salvajes). Jest to zbiór kilku niezwiązanych ze sobą opowiadań o zwykłych ludziach, którym puszczają nerwy. Fantastyczna czarna komedia z niesamowitym klimatem. Polecam.

  9. #2639
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Ja sie na Chappiego napalam, bo wszyscy znajomi mówią że świetny

    Co do "Dzikich Historii"... Nie zgodzę się z Tobą :p Spodziewałem się rewelacyjnej komedii, a dostałem w sumie nie wiem co. Nie mówię, że to zły film! Ale to zlepek gorszych i lepszych historii i w sumie tyle. Można się czasem gorzko pośmiać, czasem ponudzić, czasem zastanowić a czasem powkurzać. Dla mnie takie 7/10

  10. #2640
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach
    Chappie jest niezły i tylko tyle. Według mnie to niezła rozrywka, ale nic więcej, stąd obojętna szóstka.
    Ale ta rola Jackmana... Dramat.

    Dzikich historii będę bronił. Zgadzam się, że niektóre historie są lepsze, niektóre gorsze ale na tym też moim zdaniem polega urok filmu. Osobiście najbardziej podobała mi się ostatnia akcja, a najmniej historia z wypadkiem samochodowym (bodaj przedostatnia). Ogólnie oceniam ten film na 8/10.

Strona 264 z 328 PierwszyPierwszy ... 164214254262263264265266274314 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •