Strona 303 z 328 PierwszyPierwszy ... 203253293301302303304305313 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 021 do 3 030 z 3276

Wątek: Filmy

  1. #3021
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2014
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    38
    Otrzymał 23 podziękowań w 17 postach
    "Dwóch Papieży" Film na dobrą sprawę o niczym a jednak fajnie się ogląda i nie przynudza.

    "Na noże". Warty obejrzenia dla samej gry Craiga.

  2. #3022
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Ostatnio było średnio z dobrymi wyborami, tym razem jest inaczej.

    Wielki przegrany ostatnich oskarów, Irlandczyk. Znakomite pierwszoplanowe role. Dalsza obsada jakby Scorsese uparł się zatrudnić (choćby dla kilkusekundowej wstawki) aktorów kojarzących się z filmami gangsterskimi o amerykańskiej mafii. Chociaż patrząc na metrykę reżysera, może sami wydzwaniali by te rólki zdążyli u niego zagrać . Właściwie mogę tu chwalić i chwalić, lecz są dwie łyżki dziegciu: retrospekcje w których czasami De Niro wyglądał jak własna figura z wosku oraz dłuuuuuuuuuuugość filmu (3,5h). Film spokojnie prowadzony nie ma tej siły by tak wbić kinomana do fotela, by ten stracił poczucie czasu. No, to nie jest tego typu kino. Lecz jak jesteście zmuszeni sytuacją siedzieć dłużej w domu niż zazwyczaj, gorąco polecam!

    Spoiler: 


    I zupełnie inne kino. 21 mostów. Tempo zaraz po wstępie zaczyna galopować, od groma strzelanin, wycia syren i gonitw przez kolejne przecznice NY i restauracyjne kuchnie. I o dziwo ma to wszystko znośny balans. Fabuła także trzyma się kupy. Przy takim seansie nawet nie wiem gdzie mi umknęło 1,5h. Także gorąco polecam!

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  4. #3023
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Idealny materiał na familijny seans.Opowieść o niby niczym lecz wciąga a przepiękne zdjęcia oraz kostiumy sprawiają iż film się ogląda z przyjemnością bez żadnych oznak nudy:

    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 25-05-2020 o 20:09


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  5. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  6. #3024
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Kameralne oblężenie Dobrze się ogląda

    https://www.youtube.com/watch?v=IsQOxcXbA6g
    Ostatnio edytowane przez szwejk ; 21-04-2020 o 10:00
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  7. Użytkownicy którzy uznali post szwejk za przydatny:


  8. #3025
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Tutaj film na podstawie którego zrobiono obecną rzeczywistość taki tam czarny humor u mnie.
    Bardzo sprawnie zrobione, na razie nie ma przekłamań^^
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  10. #3026
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Ostatnie tygodnie to siedzenie w domu. A że za oknem nie wesoło, w kinie domowym leciało sporo komedii:

    Jexi

    Patrzę na gościa i mówię - ok, głupawa komedia nieraz się przyda. A tu faktycznie głupawa komedia ale z trzeźwym spojrzeniem na współczesny świat. Szczególnie pierwsze minuty, czym stał się smartfon dla współczesnego młodego człowieka. Myślę że nawet warto polecić (sporo skojarzeń z Her choć oczywiście to zupełnie inna liga)

    Spoiler: 


    Jay i Cichy Bob powracają

    Jak luknąłem na Filmwebie, toż to cała seria. Mam nadzieję, że poprzednie filmy (jakoś się z nimi mijałem) warte były czasu, ten to po prostu tragedia.

    Spoiler: 


    Jumanji: następny poziom

    I ponownie nie oglądałem poprzedniej odsłony, a i ten z Williamsem ledwo, ledwo pamiętam. Ogólnie wiadomo czego oczekiwać od filmu z Rockiem, ale takie było nastawienie i dostałem dokładnie to czego oczekiwałem. Nawet spoko.

    Spoiler: 
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 21-04-2020 o 20:37

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  11. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  12. #3027
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Okazało się, że mogę tylko 3 filmiki wrzucać w poście. Tak więc sorki za ten spamik

    Zabójcza przesyłka

    Oldman. Po Churchillu oscarowy, więc mówię - dam szansę (Kurylenko nigdy dla mnie nie istniała). Niestety, powiedzieć - film słaby - to mało powiedzieć...

    Spoiler: 


    Złodziej i oszustka

    Dobrze się zaczynało, później niestety gorzej. Gdyby nie Ratajkowski(a) to nawet byłby spoko.

    Spoiler: 


    Master Z: The Ip Man legacy

    Gorsza od indonezyjskiej (bo chińska) kopanina, ale o dziwo, da się obejrzeć. Mimo tych ich linek ciągnących aktorów po całej scenografii. No, ale tam nad Jangcy widocznie inaczej nie potrafią. Można potraktować jako komedię.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  13. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  14. #3028
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    C.D.

    Legionista Maxx


    Sensacja klasy B a więc logiki i prawdopodobieństwa za grosz. A więc traktując znowu jako komedię - nawet niezły ubaw.

    Spoiler: 


    Stop! Jest jeden duży plus. Główny motyw muzyczny. No jakże mi on coś przypomina...

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  15. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  16. #3029
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Psy 3 obejrzane, nie ma co czytać naszych tzw recenzentów, czy tzw. ^^ krytyków filmowych, nie wiem czego się oni spodziewali po filmie pana Pasikowskiego? Jestem pozytywnie zaskoczony, bo obawiałem się amerykanizacji filmu, a tego już za dużo w naszych filmach tej tematyki.
    Moim zdaniem, ci co znali pierwsze dwie części mają inny odbiór od tych, dla których tamte filmy zostały obejrzane na przewijaniu przy podejściu do tej części.


    ************************************
    Tutaj, co lubię DC Comics

    Porządna animacja nawiązują po łebkach do pierwowzoru, więc znajomość komiksu nie przeszkadza. Mi nie przeszkadzała

    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  17. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  18. #3030
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Psy 3 obejrzane, nie ma co czytać naszych tzw recenzentów, czy tzw. ^^ krytyków filmowych, nie wiem czego się oni spodziewali po filmie pana Pasikowskiego? Jestem pozytywnie zaskoczony, bo obawiałem się amerykanizacji filmu, a tego już za dużo w naszych filmach tej tematyki.
    Moim zdaniem, ci co znali pierwsze dwie części mają inny odbiór od tych, dla których tamte filmy zostały obejrzane na przewijaniu przy podejściu do tej części.
    Obejrzałem i ja (przyspieszyłem planowany na dniach seans przez Ciebie ). I tak jak mówisz, nostalgia, szczególnie muza robi swoje. Dobranie nowej krwi w osobie Dorocińskiego, Schuchardta, Fabijańskiego (plus starej - Frycza) to same strzały w 10. Jestem prawie pewien, patrząc na koniec, że to nie pożegnanie z tytułem na amen choć stare psy już odpoczywają (choć nie sądzę by Nowy trafił na Powązki). Jest trochę świeżości, bo choć Ola to ponownie ładna buzia ze szczupłą figurą na pałąkowatych nogach, wskakująca glinie do łóżka w dniu poznania (zresztą sama wymusiła randkę) to jednak na koniec nie okazuje się, że i Cegłę zaliczyła w międzyczasie. Pasikowski się starzeje? Oczywiście są luki w logice ale gdzie ich nie ma? Komisarz Witkowski jeżdżący BMKą (z blachami z literami WH, takie mrugnięcie okiem ), posiadacz na oko 100 metrowego mieszkania w Wawie a przecież nie z bogatej rodziny (z bidula) i raczej bez szans na szybkie awanse. Akcja szturmu, serio LITOŚCI! (no i to dwukrotne zbliżenie na logo AMZ na Turze VI nie pozostawia złudzeń o co chodzi). Podsumowując, mimo wszystko ja się świetnie bawiłem, bo już dawno filmom nie stawiam sztywnej poprzeczki zbyt wysoko. I z chęcią obejrzę ponowne spotkanie Witkowskiego z Damianem w przyszłości.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 303 z 328 PierwszyPierwszy ... 203253293301302303304305313 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •