Strona 320 z 327 PierwszyPierwszy ... 220270310318319320321322 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 191 do 3 200 z 3269

Wątek: Filmy

  1. #3191
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Ok, zaczynamy od naprawdę dobrego filmu z Cage'm A tak! Pig. Mówiąc prawdę, obejrzałem po rekomendacji nie do końca przekonany. A tu miłe zaskoczenie. Film który w końcu pozwolił aktorowi zagrać. Bo zazwyczaj ostatnio wyglądało mniej więcej według schematu: masz tu flaszkę whiskey i improwizuj. A tu nic z tych rzeczy (choć wygląd bohatera mógłby podpowiadać co innego ). Polecam.

    Spoiler: 


    The traitor. A więc Włosi o mafii. Mimo że jakoś włoskie filmy o mafii nie do końca mi leżą (począwszy od serialu Ośmiornica) dałem szansę. Zaakceptowałem konwencję (prawie paradokument) i dało się wysiedzieć 2,5h (głównie dzięki aktorstwu Favino) jednak raczej do filmu już nie wrócę. Choć widok mafiozów w klatkach na sali sądowej (mówiąc wprost - chwilami zachowywali się faktycznie jak małpy) do zapamiętania.

    Spoiler: 


    Clean. Średniak z mocnym plusem. Brody mile zaskakuje. Choć akcja powoli się rozkręca, warto poczekać.

    Spoiler: 
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 13-08-2022 o 08:36

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  3. #3192
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Bardzo żeś krytyczny najpierw wobec Willisa, potem widzę Cage, a wcześniej innych - a kiedyś jak odszedłem i mnie przy okazji wkurwiłeś, to zerknąłem, coś ty za jeden, może jakiś drugi Kałużyński, nie żebym miał coś do gustu innych,( ale wbrew powiedzeniu, uważam, że o gustach można rozmawiać), na forum, co się udzielasz, tym pseudohistorycznym, zresztą ja swego czasu też, ale dałem sobie spokój, bo jak ktoś podaje w opisie, że studiuje historię i ma problemy z podstawami, z historii, tego co nawet teraz uczą w czarnkowskich podstawówkach. Chciałbym ci zwrócić uwagę, że Cage wrócił na wysoki poziom, zrobił zajebisty film, więc nie rozumiem tego krytycyzmu, ale może patrzysz na oceny na debilnym filmwebie i tam budujesz swoją opinie? Ot, taki przytyk, wybacz, ale nie mogłem się powstrzymać^^... Już więcej nie będę, nawet jak zaczniesz krytykować Al Pacino^^...
    Pig nie jest jedynym, wg mnie.
    Polecam ci, to niektórzy mówią, że w wersji reżyserskiej, to inny film, od tego co znanego jest w kinach i telewizji, I faktycznie, różnica jest ogromna. Ale to moje zdanie, widzę, ze masz inny gust, bardziej wysublimowane podniebienie filmowo-serialowe...Ale jak Ojciec chrzestny ci podszedł, Chłopcy z ferajny, to ta wersja powinna ci podejść.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  4. #3193
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Po co tyle jadu wylewasz zamiast napisać przez pw co Ci leży na wątrobie (szczególnie fragment o wkurwieniu i mojej w tym roli mnie zainteresował). Tak będzie najlepiej, nie uważasz?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  6. #3194
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Po co tyle jadu wylewasz zamiast napisać przez pw co Ci leży na wątrobie (szczególnie fragment o wkurwieniu i mojej w tym roli mnie zainteresował). Tak będzie najlepiej, nie uważasz?
    Jakiego jadu, pozwoliłeś sobie na złośliwości podczas mojej kłótni z Chaakiem na czacie forum, więc spokojnie. Wydawało mnie się, że za te godziny, co poświęciłem orgowi, by go reanimować należy mnie się, choć ciut uznania, i wsparcia, ale Lord też stanął po stronie Chaaka^^... Takie rzeczy pamięta się... Przypomniało mnie się, czytając twoje krytyczne wypowiedzi na temat znanych aktorów. I zaraz tam jad, taka tam dygresja, bo lubię tych aktorów, co krytykujesz.
    Mam dobrą pamięć zdarzeniową, na niej poniekąd bazowałem i bazuję w pracy, co zrobię, to pamiętam, więc spokojnie, nie samym forum żyję. W sumie jakąś pamięć muszę mieć, skoro swego czasu w syfie na titawie "walczyłem", choć tam obowiązuje pamięć także muzyczna.
    Czy ta odpowiedź ciebie satysfakcjonuje? Jeśli nie, to nic nie poradzę czekam na krytykę Robert De Niro i Mel Gibsona^^. Obiecuję, ze już w te tematy nie zaglądnę, ciekawe modyfikacje się pokazały, czas najwyższy odkurzyć forum, póki jest jeszcze jutro wolne. Co złego, to nie ja, już znikam z tematów nie związanych z modyfikacjami, bo poniekąd dlatego Lord mi dał moderatora. Pozdrawiam i życzę jeszcze spokojnego i chłodniejszego weekendu.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  7. #3195
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Jakiego jadu, pozwoliłeś sobie na złośliwości podczas mojej kłótni z Chaakiem na czacie forum, więc spokojnie. Wydawało mnie się, że za te godziny, co poświęciłem orgowi, by go reanimować należy mnie się, choć ciut uznania, i wsparcia, ale Lord też stanął po stronie Chaaka^^... Takie rzeczy pamięta się... Przypomniało mnie się, czytając twoje krytyczne wypowiedzi na temat znanych aktorów. I zaraz tam jad, taka tam dygresja, bo lubię tych aktorów, co krytykujesz.
    Mam dobrą pamięć zdarzeniową, na niej poniekąd bazowałem i bazuję w pracy, co zrobię, to pamiętam, więc spokojnie, nie samym forum żyję. W sumie jakąś pamięć muszę mieć, skoro swego czasu w syfie na titawie "walczyłem", choć tam obowiązuje pamięć także muzyczna.
    Czy ta odpowiedź ciebie satysfakcjonuje? Jeśli nie, to nic nie poradzę czekam na krytykę Robert De Niro i Mel Gibsona^^. Obiecuję, ze już w te tematy nie zaglądnę, ciekawe modyfikacje się pokazały, czas najwyższy odkurzyć forum, póki jest jeszcze jutro wolne. Co złego, to nie ja, już znikam z tematów nie związanych z modyfikacjami, bo poniekąd dlatego Lord mi dał moderatora. Pozdrawiam i życzę jeszcze spokojnego i chłodniejszego weekendu.
    Pamiętam doskonale czasy gdy wracając z pracy codziennie przeglądałem kilkanaście stron archiwum czatu by zobaczyć z czego się dziś śmiano, o co kłócono etc. I szczerze mówiąc nawet nie pamiętam tego co Cię tak ukuło. A że na titawie na R-140 także tych kilkanaście miechów się było (a nawet wyjechało na wycieczkę zagraniczną z biurem podróży WP ale o tym wiesz bo pisałem już o tym) to jakąś tam pamięć także mam. Ok, dość tego i przechodzimy do X muzy, a dzisiaj będzie spod znaku bajek, baśni i opowiadań z mchu i paproci bo żeńska część rodziny tego oczekiwała :

    Zaczynamy od The princess. Powiem tak, po pierwszych minutach przewracałem oczy. Ale jak ten miks Johna Wicka z kosiarką do trawy w spódnicy zaczął sieczkę lecz w konwencji na poły komediowej z wyraźnym przymrużeniem oka, zacząłem się dobrze bawić. No i tylko półtorej godzinki, taki lekki odmóżdżacz fantasy na raz.
    Spoiler: 


    Kolejny seans to Green knight. Cóż, Licentia poetica twórcy raczej nie wniosła nic dobrego, lecz może się mylę. Para youtuberów spod szyldu Drugi seans rozkłada obraz na części pierwsze (chyba tylko olbrzymów nie rozkminili) ale jestem z tych co wolą Kossaków od Picassa. Widocznie nie byłem targetem.

    Spoiler: 


    No i najgłośniejszy z tej trójki czyli Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Już sam przydługi tytuł zdradzał przerost formy nad treścią (tak wiem, Marvel, ale nadzieja umiera ostatnia) i zaskoczenia nie było. Gdyby nie Olsen i McAdams właściwie bym się zanudził. Hokus pokus i tyle.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #3196
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Dzisiaj trochę poważniej, a więc II wś (z jej odpryskami)

    Operation Mincemeat. Co prawda Firth już tak nie czaruje jak królewską rolą, jednak ten angielski sznyt bardzo klimatycznie wpłynął na całość filmu. Jak najbardziej do obejrzenia.

    Spoiler: 


    The East. Współczesne spojrzenie na próbę zachowania Holenderskich Indii Wschodnich przy metropolii po zakończeniu IIwś. Taki holenderski "Wietnam". Także wart tych ciut ponad 2h przed ekranem.

    Spoiler: 


    I ogromna niespodzianka. Der Hauptmann. Zrealizowany w ciekawej, czarno białej oprawie film, który okazał się oparty na prawdziwych wydarzeniach. Także raczej zachęcam choć scena z ostrzałem z Flaka do samolotu była koszmarnie amatorska.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #3197
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Dziś trio spod znaku sci-fi:
    Predator: Prey. Ku mojemu zaskoczeniu całkiem miło się oglądało, a może to po prostu tęsknota za tym gwiezdnym łowcą? Może . 1,5h no ciut za krótko. Kto był uważny na napisach końcowych ten widział możliwy ciąg dalszy, ale to raczej mrugnięcie okiem do widza. Polecam.
    Spoiler: 


    Superdeep. Rosyjskie sci-fi, tym razem raczej małonakładowe. Kolejny film (po Sputniku) o tej tematyce z rzeczywistością w tle lat 80-tych CCCP. I to mi się spodobało, klimat był fajny (polonistka by mi ucho urwała za takie wyrażenie), choć trudno było nie widzieć nawiązania do The thing. Dla zaciekawionych.

    Spoiler: 


    Na koniec takie chybił/trafił. Monsters of man. Chwilami scenariusz nie nadążał za aktorami, ale ogólnie całkiem wysokie kino klasy B. No i trzeba zauważyć, że człowiek od charakteryzacji ran zrobił robotę godną naprawdę znakomitych produkcji. Dla odważnych.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  11. #3198
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Ok, po Sci-fi nadszedł czas na sensacyjniaki.
    Na pierwszy ogień Asher. Nie robiłem sobie nadziei na super kino, jednak wyszło całkiem solidnie. Zwiastun trochę przekłamuje, bo fabuła dużo bardziej spokojniejsza, dała trochę pograć Perlmanowi, Janssen i dawno nie widzianemu przeze mnie Dreyfussowi (temu niestety najmniej). Spokojnie do polecenia.

    Spoiler: 


    Las seen alive. Widzę Butler, Alexander - biorę na ekran. No i rozczarowanie. Tej drugiej niewiele. Ten pierwszy, owszem schudł, jednak dużo lepiej odebrałem postać graną w Copshop. Fabuła z lukami a działania policji co najmniej głęboko zastanawiające Mimo tego mogło być gorzej.

    Spoiler: 


    No i na koniec Ambulans. Jak Michael Bay na fotelu reżyserskim to wiedziałem na co się piszę jednak... o Zeusie! Co tu się działo!. Tak zmasakrowanego montażu daaaawno nie widziałem. W scenie "bankowej" nie wiedziałem kto jakim wyjściem chciał wyjść, kto do kogo strzela i kto do kogo mówi. Jeżeli zastanawiałem się nad logiką postępowania prowincjonalnej policji w poprzednim filmie, to tym razem profesjonaliści z LA i agent FBI byli na poziomie IQ 50. A kwestie medyczne to już na poziomie lotu w kosmos z F 9. Ponieważ nastawiałem się na bezsensowną komedię sensacyjną, właściwie dobrze bawiłem się na tym odmóżdżaczu (jak ewidentnie Gyllenhaal na planie filmowym). Jednak poseansowego oczopląsu nie przewidziałem. Dla odważnych

    Spoiler: 


    Po takim seansie kolejne filmy przewiduję dużo spokojniejsze.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  12. #3199
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    The dig. Bliska mi tematyka w tle z angielską flegmą i znakomitym aktorstwem. Fiennes wymiata. Polecam!

    Spoiler: 


    Only the animals. Trzeba przetrwać pierwszą część filmu, później znakomite kino europejskie. Historia opowiedziana po kolei z punktu widzenia głównych bohaterów. Scena łowienia frajera zapada w pamięć. I choć twórcy posiłkują się co najmniej dwoma naciąganymi niemiłosiernie zbiegami okoliczności by spiąć klamrę, według mnie warto.

    Spoiler: 


    Human capital. I całkiem przypadkowo kolejny film z historią przedstawioną kolejno z punktu widzenia różnych bohaterów. Według powieści, korci mnie obejrzeć dla porównania ekranizację z Italii. Polecam, choćby dla Tomei.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  13. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  14. #3200
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 389
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Avatar Istota wody. Jak się komuś jedynka podobała, to dwójka też. A jak ktoś jedynki nie widział, to dwójka tez mu się spodoba. Cameron, to dla mnie, taki Einstein filmowy kreacji światów i nastrojów u widza. W dobie szalejącej drożyzny, pisizmu i wszechobecnego fejku, gdzie jest religią wszystkich opcji politycznych i nie tylko, taki film, to łyk zimnego, zdrowego powietrza w tym syfie pierdów medialnych. Oczywiście, to moja opinia i tradycyjnie się z nią zgadzam . Ci, co mnie znają, wiedzą, że rozmowa ze mną jest bezcelowa, jak ktoś ma inne zdanie, dlaczego mam je zmieniać, czy dyskutować? Zapraszam do obejrzenia filmu.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  15. Następujących 2 użytkowników podziękowało Eutyches za ten post:


Strona 320 z 327 PierwszyPierwszy ... 220270310318319320321322 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 22:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 07:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 10:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 15:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 13:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •