Strona 321 z 328 PierwszyPierwszy ... 221271311319320321322323 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 201 do 3 210 z 3273

Wątek: Filmy

  1. #3201
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    W miniony weekend także obejrzałem Avatara 2. Lecz nim skreślę tych kilka zdań o tym widowisku, wcześniej kilka słów o zaległościach:

    Hot seat. Gibson ma swoje lata a wydatki zapewne nie maleją. Więc zamiast pozostać przy reżyserii wybiera także ryzykowne projekty filmowe. Może to nie poziom filmów w których w ostatnich latach oglądaliśmy inną legendę kina - Willisa. Jednak i tak raczej komedia (niezamierzona przez twórców) wyszła.
    Spoiler: 


    Mając ochotę na więcej, oczywiście postawiłem na pewniaka. Wrong place. Macie zły dzień, szukacie dobrej komedii, lecz nie infantylnej, romantycznej? Polecam! Dawno tak dobrze się nie bawiłem!
    Spoiler: 


    I ponownie Mel. Panama. Przykład, że najnowsze filmy z Gibsonem są jak pudełko czekoladek; nigdy nie wiesz, na co trafisz. Może nie ma zachwytu bo fabuła prosta i cięcia budżetowe raczej widoczne. Jednak to ciągle sensacyjniak, a nie komedia.
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #3202
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Zaległości c.d.:

    Wobec pojawienia się kontynuacji, obejrzałem długo odkładany Knives out. Teraz wiem, że stanowczo za długo . Zapewne już dawno obejrzeliście, więc tylko napiszę, że znakomita rozrywka i mam nadzieję, że i przy Glass Onion: A Knives Out Mystery także nie rozczaruję się. Dla tych którzy także zwlekali - gorąco polecam!
    Spoiler: 


    Na zachodzie bez zmian. Z lekką obawą wybrałem ten tytuł, lecz jak dla mnie i ta ekranizacja się broni. Co prawda zaprezentowane podejście niemieckich żołnierzy do rodziny z francuskiej farmy to jakieś totalne nieporozumienie (nie musiał być od razu belgijski sierpień 1914, jednak bez przesady) to zaprezentowany obraz wojny, wrzutki z rozmów rozejmowych oraz wybór czołgów St. Chamond M16 zamiast zwyczajowych Marków lub Renault FT sprawiło, że jeszcze wrócę do tego obrazu. Polecam!
    Spoiler: 


    Enola Holmes 2. Pierwszą odsłonę odebrałem bardzo pozytywnie. Kontynuacja jednak aż tak mnie nie kupiła. Nie wiem, niby wszystko podobne, Cavill i Brown na swoim przyzwoitym poziomie, jednak czegoś mi brakowało bym nie zaczął pod koniec spoglądać na zegarek. Ciągle to film na jakieś 5-6/10 jednak jeżeli czekałem na "dwójkę" to do ewentualnej "trójki" podejdę ze stonowanymi oczekiwaniami.
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #3203
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Polecam
    Ojciec chrzestny Harlemu.
    Lata 60-te 20 wieku znany gangster Afroamerykanin wraca z odsiadki po 10 latach w Alcatraz i napotyka na mafię włoską, i znanych wtedy działaczy i ludzi - Malcolma X, Cassiusa Claya etc. Co innego wiedzieć, a co innego zobaczyć w fabularyzowanym serialu skąd się bierze początek - "sympatii" międzyrasowych w USA. Kapitalnie grają aktorzy znani z innych, często nagradzanych produkcji. Najciekawsze jest to, że pokazywane w serialu zdarzenia miały miejsce

    Ojciec chrzestny Harlemu (TV Series 2019– ) - IMDb


    /////////////////////////////////////////////////////
    Tulsa King
    Zdaniem niektórych jedna z najlepszych ról Sylvestra Stallone.
    Taka przeciwwaga do tego, co powyżej.
    Po wielu latach odsiadki będący cynglem i nie tylko włoskiej mafii, wychodzi z więzienia w swoim realnym wieku, jako człowiek i grana postać
    Zderzenie z nową rzeczywistością etc...
    Tradycyjnie jak u Stallone, grają ciekawi aktorzy.

    https://www.imdb.com/title/tt16358384/


    ////////////////////////////////////////////
    I oczywiście propozycja mojego ulubionego koreańskiego kina, by się dobrze rozumieć, zaciekawiła mnie ich kinematografia i nie tylko
    Spoiler: 
    (oczywiście Bizancjum poza konkurencją^^ - wiadomo, filmów i seriali nie kręcili, choć kto wie? W równoległym wszechświecie wg Hawkingsa i innych? )
    gdy jeszcze k-pop itp. nie były w modzie...
    Film ten, jak u Tolkiena^^ w powieściach, trzeba pierwsze 20 minut poczekać, a potem robi się ciekawie, ale to dla tych, co lubią fantastykę.
    Svaha: The Sixth Finger
    Svaha: The Sixth Finger (2019) - IMDb



    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta

    Enola Holmes 2. Pierwszą odsłonę odebrałem bardzo pozytywnie. Kontynuacja jednak aż tak mnie nie kupiła. Nie wiem, niby wszystko podobne, Cavill i Brown na swoim przyzwoitym poziomie, jednak czegoś mi brakowało bym nie zaczął pod koniec spoglądać na zegarek. Ciągle to film na jakieś 5-6/10 jednak jeżeli czekałem na "dwójkę" to do ewentualnej "trójki" podejdę ze stonowanymi oczekiwaniami.
    Podziwiam tradycyjnie ciebie, nie nabijam się, jedynkę obejrzałem na raty, tylko ze względu na to, ze wychowałem się między innymi na Doylu i ciekawy byłem jak multikulti i bełkot netflixowych wojowników o wszelkie równości mniejszości i tutaj namiesza, i w sumie się nie myliłem, a dwójkę uradziłem z 15 minut? Lubię bardzo fantasy, w tym tzw. Urban fantasy, ale bez przesady z humorem^^

  4. #3204
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Avatar Istota wody. Jak się komuś jedynka podobała, to dwójka też. A jak ktoś jedynki nie widział, to dwójka tez mu się spodoba. Cameron, to dla mnie, taki Einstein filmowy kreacji światów i nastrojów u widza. W dobie szalejącej drożyzny, pisizmu i wszechobecnego fejku, gdzie jest religią wszystkich opcji politycznych i nie tylko, taki film, to łyk zimnego, zdrowego powietrza w tym syfie pierdów medialnych. Oczywiście, to moja opinia i tradycyjnie się z nią zgadzam . Ci, co mnie znają, wiedzą, że rozmowa ze mną jest bezcelowa, jak ktoś ma inne zdanie, dlaczego mam je zmieniać, czy dyskutować? Zapraszam do obejrzenia filmu.
    Zapomniałem . Ok, a więc poszliśmy do kina oczywiście na 3D. Miałem lekkie obawy czy i teraz wyjdę z kina więcej niż zadowolony. Straszenie dłużyzną w środku seansu także zrobiło swoje. Ale to były strachy na Lachy! Nawet oglądanie "życia codziennego" tego nadmorskiego ludu czy nastoletnie kłopoty młodzieży z powodu trafnie włożonych dziesiątków i setek mln $ cały czas mnie angażowały. To po prostu film dedykowany na kinowy ekran i na takie filmy właśnie warto chodzić. Co prawda dzieciaki po dwóch godzinach oglądania cały czas wody zaczęły krążyć ze starszym rodzeństwem lub rodzicami do toalety, ale to było pewnie wpisane "w koszta" przez wszystkich . Fabuła - oczywiście szukając dziury w całym zawsze się coś znajdzie (pierwsza walka z avatarami-komandosami, wysiadło ich z tego "helikoptera" 6-oro, z czterech zabił Jake ze swoją lepszą połową, po czym po akcji wsiadła do wezwanej maszyny ponownie... szóstka. I gdzie podziało się to plemię po pierwszej turze walki gdy ciągle córka wodza była więziona na tej jednostce "wielorybniczej"? ), lecz jak to już widać - ponownie zostałem kupiony i oczywiście na trzecią odsłonę czekam ze spokojem. Kolejne wyjście do kina po obejrzeniu zwiastunów to pewnie 65, bo dla takich dinozaurów jak ja to odpowiedni erzac teoretycznie zamkniętej już sagi "Jurassic..."

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  5. #3205
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Kolejne wyjście do kina po obejrzeniu zwiastunów to pewnie 65, bo dla takich dinozaurów jak ja to odpowiedni erzac teoretycznie zamkniętej już sagi "Jurassic..."
    Kylo Ren gra, to ja sobie daruję, morderców wspomnień moich lat dzieciństwa, mówię mocne - nie, aktorom i ich tzw. producentom itp. - nie dostaną nawet jednego grosza ode mnie.
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  6. #3206
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Thor: Miłość i grom
    Cóż, to tylko Marvel, więc trudno mieć jakieś wysokie oczekiwania. Oczywiście sporo humoru (w końcu nazwisko reżysera zobowiązuje), muza Gunsów, Christian Bale na swym poziomie (tam gdzie miał coś do zagrania) i seans minął bez ziewania. Chociaż Portman zagrała w stylu nie chcę ale muszę (dla nabicia konta). Chyba najlepsze kawałki to... zazdrość Stormbreakera
    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #3207
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 401
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    517
    Otrzymał 483 podziękowań w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta
    Thor: Miłość i grom
    Cóż, to tylko Marvel, więc trudno mieć jakieś wysokie oczekiwania. Oczywiście sporo humoru (w końcu nazwisko reżysera zobowiązuje), muza Gunsów, Christian Bale na swym poziomie (tam gdzie miał coś do zagrania) i seans minął bez ziewania. Chociaż Portman zagrała w stylu nie chcę ale muszę (dla nabicia konta). Chyba najlepsze kawałki to... zazdrość Stormbreakera
    Spoiler: 
    Najgorszy film Marvela, Wakanda ratuje jeszcze cykl, ale wszystkie filmy po powrocie drugiej połowy ludzkości, to odcinanie kuponów od marki jaką sobie Marvel wyrobił. Za to, co zrobili z Thorem, z Natalie Portman, to powinni mieć zesłanie do alternatywnego świata, gdzie króluje DC Comic , wg mnie oczywiście. Nie tylko najgorszy jako film Marvela, ogólnie jako film odcinając się nawet od opisywanego świata i traktując go, jako film fantasy -s-f, to mnie bardzo rozczarował. Ale to moje zdanie, każdy ma swój ogląd na pewne sprawy,
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  8. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  9. #3208
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Lekka włoska komedia Pewnego razu w Betlejem. Może i nie kino wysokich lotów ale doceniam to, że film miał być komedią od chwili powstania scenariusza, a nie z powodu "no nie bardzo nam ten film wyszedł". Choć jak wiemy, takie filmy także oglądam w ramach kátharsis i zapomnienia problemów doczesnej prozy życia Polecam.


    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. Użytkownicy którzy uznali post Gajusz Mariusz za przydatny:


  11. #3209
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 421
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Najgorszy film Marvela, Wakanda ratuje jeszcze cykl, ale wszystkie filmy po powrocie drugiej połowy ludzkości, to odcinanie kuponów od marki jaką sobie Marvel wyrobił. Za to, co zrobili z Thorem, z Natalie Portman, to powinni mieć zesłanie do alternatywnego świata, gdzie króluje DC Comic , wg mnie oczywiście. Nie tylko najgorszy jako film Marvela, ogólnie jako film odcinając się nawet od opisywanego świata i traktując go, jako film fantasy -s-f, to mnie bardzo rozczarował. Ale to moje zdanie, każdy ma swój ogląd na pewne sprawy,
    Dla mnie najgorszy z całego MCU nie jest, ale mocno mnie zawiódł. Liczę, że nie zepsują wątku z Zeusem i Herkulesem w kontynuacji. Herkules prawdopodobnie zostanie Avengerem. Z tych nowych po pokonaniu Thanosa podobały mi się najnowszy Spider-Man i Dr Strange, choć po premierze czułem zawód. Z czasem jednak zaczął mi się nawet podobać.
    Czekam teraz na Strażników Galaktyki 3 i filmy ze stajni DC - Joker 2, Aquaman 2 i Flash.

    Będziecie oglądali galę wręczenia Oscarów?
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  12. #3210
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 838
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Raczej nie, ogólnie gale omijam szerokim łukiem. To samo dotyczy uroczystości otwarcia Mundialu, Igrzysk Olimpijskich etc czekając na sportowe emocje.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 321 z 328 PierwszyPierwszy ... 221271311319320321322323 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •