Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 161

Wątek: Spolszczenie DeI

  1. #101
    Łowczy Awatar Veritimus
    Dołączył
    Oct 2010
    Lokalizacja
    Silesia
    Postów
    180
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 13 podziękowań w 8 postach
    Co do spolszczenia, bo tak mi chodzi po głowie od dłuższego czasu, to nazwy niektórych państw i miast nie są przetłumaczone (Arche Bosphorus, Hajastan, Roma, Athenai, Tolosa, etc.) bądź mają literówki (Selucydzi). Nie wiem, czy jest to intencjonalne, ale trochę drażni.
    "Łatwiej jest zginąć z bronią w dłoni w imię wzniosłych idei, niż mądrze się ukorzyć i w cichości pozwolić im przetrwać, by w odpowiednim czasie rozbłysły swym blaskiem." - ja
    "Niech wam ziemia lekką będzie... by psy mogły was łatwiej wykopać." - Marcjalis

  2. #102
    Łowczy Awatar Rafkos
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Bolesławiec, Dolny Śląsk
    Postów
    192
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 26 podziękowań w 11 postach
    Nazwy łacińskie nie są tłumaczone, co do Hajastanu, to jest to właśnie nasz rodzimy odpowiednik słowa Hayasdan. Co do ostatniego, to zdaje mi się, że rzeczywiście przeoczyłem ten błąd

  3. #103
    Chłop Awatar Kalin
    Dołączył
    May 2014
    Lokalizacja
    Piaseczno
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    @Rafkos - Czy możesz się się odnieść do mojego poprzedniego posta, dotyczącego błędu gry?
    Jedno jest pewne: kto z ruchu naszego nie wyrósł, ten ruchem naszym nie pokieruje. Można iść z nami ramię w ramię i być pewnym, że nikogo, kto prawy Polak, nie odtrącimy, ani nie będziemy traktowali nieufnie. Ale biada tym, którzy by chcieli zagrodzić nam drogę, lub skierować nas na manowce. Oto odpowiedź tym, co nas chcą zniszczyć, oto odpowiedź tym, co nas chcą kupić! - Jan Mosdorf

  4. #104
    Łowczy Awatar Veritimus
    Dołączył
    Oct 2010
    Lokalizacja
    Silesia
    Postów
    180
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 13 podziękowań w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rafkos Zobacz posta
    Nazwy łacińskie nie są tłumaczone, co do Hajastanu, to jest to właśnie nasz rodzimy odpowiednik słowa Hayasdan. Co do ostatniego, to zdaje mi się, że rzeczywiście przeoczyłem ten błąd
    Ale to trochę brak konsekwencji, część nazw jest spolszczana (Syrakuzy), część nie (Athenai). Nie lepiej spolszczyć wszystkie, albo wszystkie pozostawić w łacińskiej/regionalnej formie? Dla laików może to być konfundujące, np. Basileioi Skythai.
    "Łatwiej jest zginąć z bronią w dłoni w imię wzniosłych idei, niż mądrze się ukorzyć i w cichości pozwolić im przetrwać, by w odpowiednim czasie rozbłysły swym blaskiem." - ja
    "Niech wam ziemia lekką będzie... by psy mogły was łatwiej wykopać." - Marcjalis

  5. #105
    Łowczy Awatar Rafkos
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Bolesławiec, Dolny Śląsk
    Postów
    192
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 26 podziękowań w 11 postach
    Wszystko jest tak, jak w modzie, nie dodawałem nic od siebie. Część nazw była w języku angielskim a część po łacinie Co do błędu gry, to jest to praktycznie niemożliwe, plik tekstowy nie jest w stanie doprowadzić gry do crasha, sprawdź, czy nie masz gdzieś starych plików.

  6. #106
    Chłop Awatar Kalin
    Dołączył
    May 2014
    Lokalizacja
    Piaseczno
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Prócz tego jednego, jeszcze jakieś stanowią spolszczenie ?
    Jedno jest pewne: kto z ruchu naszego nie wyrósł, ten ruchem naszym nie pokieruje. Można iść z nami ramię w ramię i być pewnym, że nikogo, kto prawy Polak, nie odtrącimy, ani nie będziemy traktowali nieufnie. Ale biada tym, którzy by chcieli zagrodzić nam drogę, lub skierować nas na manowce. Oto odpowiedź tym, co nas chcą zniszczyć, oto odpowiedź tym, co nas chcą kupić! - Jan Mosdorf

  7. #107
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Mam ten sam problem ze spolszczeniem 1.03a co Shay Ruan. Gra wywala do pulpitu.
    PS. wersja steam działa bez problemu.
    Problemy powoduje bezpośredni link do pliku( po otworzeniu PFM jes on pusty)
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  8. #108
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam,
    Suskrybowałem spolszczenie na steam jako że kopiowanie pliku do folderu data uniemożliwia odpalenie gry.
    Mod prawdopodobnie aktywowany, jednak pomimo tego, że zafajkowany jest mod na angielskie nazwy jednostek cały czas mam nazwy łacińskie.
    W tym przypadku rozumiem, że spolszczenie dotyczy tylko opisu i pozostawia te nieszczęsne łacińskie nazwy jednostek ?
    Czy jest jakiś mod przywracające normalne nazwy jednostek (nie łacińskie) zachowując jednocześnie polską wersję ?

    Pozdrawiam.

  9. #109
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Czy wiadomo kiedy można się spodziewać spolszczenia do wersji 1.04a?

    Spytam przy okazji, z czego wynika to, że w niemodowanej wersji Rome II EE są luki w tłumaczeniu? Puste miejsca zarówno w menu głównym, jak i na mapie kampanii (zwłaszcza rzuca się w oczy to, że nie ma nazw wielu budynków)

  10. #110
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Z tego co pamiętam, to w wersji 1.04a nie było znaczących zmian w plikach językowych, więc nowe spolszczenie jest zupełnie zbędne.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. SPOLSZCZENIE do MOS 1.41 i MOS 1.50 i MOS 1.60
    By Araven in forum Third Age
    Odpowiedzi: 234
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 18:39
  2. Spolszczenie DBM
    By Lucius Vorenus in forum De Bello Mundi
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-05-2017, 14:29
  3. spolszczenie
    By Andrij Marszałek in forum Stainless Steel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 10:42
  4. Spolszczenie
    By Góral in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •