Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 231

Wątek: NOWY ROSTER Polski, Bizancjum i Gruzji

  1. #1
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    NOWY ROSTER Polski, Bizancjum i Gruzji

    Dzięki uprzejmości twórców jednostek do Broken Crescent oraz szefa tej modyfikacji wudang_clowna,
    chciałbym się z Wami podzielić moim submodem do Bellum Crucis, który zawiera jednostki dla Cesarstwa Wschodniorzymskiego, Królestwa Gruzji oraz kilka jednostek najemników wyciągniętych z Broken Crescent .
    Chciałbym zaznaczyć, że jednostki te, nie są mojego autorstwa, nic w ich teksturach, animacjach nie zmieniałem. Przeniosłem je i dopasowałem do modyfikacji Bellum Crucis 6.3 wraz z Megasubmodem V.
    Przeniosłem też jedną jednostkę (konkretnie bizantyjskich miotaczy ognia greckiego) z modyfikacji CBUR i jest ona autorstwa Anthoniusa II.

    link do najnowszej wersji submoda romanoi.v3.1(zawiera roster Polski autorstwa Hellvarda):
    http://przeklej.org/file/t9fC3A/romanoi.v3.1.

    https://mega.co.nz/#!q9dGTKJI!G-s5KYKPJlpCZ9iDgKLl_LcFkjXFT0HgR_sRszh2fgQ

    https://drive.google.com/file/d/0B49...ew?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/0B_YOsYLbg3RVJnVGNrTURnNVE/view?usp=sharing

    instalacja:
    Spoiler: 
    - potrzebny nam jest Bellum Crucis 6.3 z Megasubmodem V
    - pobieramy submod romanoi.v3.1
    - zawartość folderu romanoi.v3.1/data skopiować do BellumCrucis6/data
    - opconalnie znajduje się też folder "gruzja bez jednostek bizantyjskich", jesli chcemy taką gruzję zawartość tego folderu wklejamy do BellumCrucis6/data


    zmiany:
    Spoiler: 
    - przede wszystkim dodałem świetny roster Polski autorstwa Hellvarda
    - koszary miejskie i z zamków scalone w jedno przez co możemy rekrutować wszystkie jednostki w miastach i zamkach ale te z zamków mają wieksze doswiadczenie i morale
    - z pałacu/sądu zniknęły elitarne jednostki, ale spokojnie i tak będą one w koszarach. Zmiana ta związana jest z nakładaniem się tych jednostek które możemy także rekrutować w koszarach i ich repleniszem, powstawały przez to sytuacje gdzie elita odradzała się szybciej od milicji do tego np Francja i wiele innych państw w pałacu mogła bardzo szybko(jeszcze przed 1200rokiem) rekrutować rycerstwo zakute w płyty więc trochę ahistorycznie według mnie. Pałac/sąd nie traci na znaczeniu, po wybudowaniu wszystkie rekrutowane wojska w mieście dostają doświadczenie oraz wyższe morale, pałac/sąd generuje też dochód.
    - Ormiańskie jednostki, konkretnie 3 - łucznicy, ciężka piechota i ciężka kawaleria dostępna dla każdego po wybudowaniu osiedli ormiańskich, tyczy się to terytoriów dawnej armenii, cylicji i azji mniejszej oraz kilku prowincji bałkańskich.
    - Większość bizantyjskich jednostek potrafi stawiać pale przeciw konnicy, zrobiłem tak ze względu, że bizantyjczycy przykładali dużą uwagę do inżynierii wojskowej.
    - Poprawiłem wiele błędów z animacjami, np kawalerzysta walący włócznia jak mieczem.
    - Ostatnia zmiana, kontrowersyjna zapewne. Usuniecie z rostera gruzji jednostek bizantyjskich(nie wszystkich). Wzorowalem się na broken crescent gdzie gruzja występuje ze swoją kulturą wojskową. Wiem, że na pierwszy rzut oka ich roster wygląda biednie ale nie jest tak do końca, bo wojsko którym dysponuje jest bardzo silne do tego posiadają świetnych mieczników Khevszurów oraz dobrych włóczników Kartliańskich mimo iż są to jednostki czysto lokalne. Żeby za bardzo nie przegiąć tym ruchem pliki edu oraz edb z usuniętymi jednostkami bizantyjskimi znajdują się w oddzielnym folderze i kto będzie chciał taką rozgrywkę sprawdzić to wrzuci je sobie do folderu data.

    I to chyba wszystko


    dodatki do submoda romanoi.v3.1

    - darmowe utrzymanie jednostek w miastach/zamkach

    https://drive.google.com/file/d/0B_Y...ew?usp=sharing

    instalacja
    Spoiler: 

    - pliki na darmowe jednostki w miastach i twierdzach, skopiować i umieścic w folderze BellumCrucis6\data.
    - opconalnie znajduje się też folder "gruzja bez jednostek bizantyjskich", jesli chcemy taką gruzję zawartość tego folderu wklejamy do BellumCrucis6/data


    - brak machin oblężniczych(trebusze itp), dodatek ten, posiada też w sobie darmowe utrzymanie w miastach zamkach

    https://drive.google.com/file/d/0B_YOsYLbg3NnF1ZFBzMXF2X0E/view?usp=sharing

    instalacja
    Spoiler: 
    - zawartość folderu data wrzucić do BellumCrucis6\data, w paczce są też pliki usuwające bizantyjskie jednostki z rostera gruzji, jeśli chcemy tak grać to należny je skopiować do BellumCrucis6\data
    - opconalnie znajduje się też folder "gruzja bez jednostek bizantyjskich", jesli chcemy taką gruzję zawartość tego folderu wklejamy do BellumCrucis6/data


    - nowi katafrakci

    https://drive.google.com/file/d/0B_Y...ew?usp=sharing

    instalacja
    Spoiler: 
    - zawartość folderu data wleić do BellumCrucis6\data. W paczce znajduje się też folder z plikiem jeśli ktoś nie chce jednostek bizantyjskich u gruzji. Zawartość tego folderu wkleić do BellumCrucis6\data.
    - opconalnie znajduje się też folder "gruzja bez jednostek bizantyjskich", jesli chcemy taką gruzję zawartość tego folderu wklejamy do BellumCrucis6/data
    UWAGA! jesli chcesz grać także bez machin oblężniczych to kolejność instalacji musi być taka: submod romanoi -> dodatek na brak machin -> dodatek na nowych katafraktów lub katafraktów plus możnych.


    - nowi katafrakci plus możni piastowscy z oszczepami

    https://drive.google.com/file/d/0B_Y...ew?usp=sharing

    instalacja
    Spoiler: 
    - zawartość folderu data wleić do BellumCrucis6\data. W paczce znajduje się też folder z plikiem jeśli ktoś nie chce jednostek bizantyjskich u gruzji. Zawartość tego folderu wkleić do BellumCrucis6\data.
    - opconalnie znajduje się też folder "gruzja bez jednostek bizantyjskich", jesli chcemy taką gruzję zawartość tego folderu wklejamy do BellumCrucis6/data
    UWAGA!
    jesli chcesz grać także bez machin oblężniczych to kolejność instalacji musi być taka: submod romanoi -> dodatek na brak machin -> dodatek na nowych katafraktów lub katafraktów plus możnych.


    -cecha u generałów zmniejszająca straty po bitwach (więcej żołnierzy zostaje uleczonych) - działa także z samym megasubmodem

    https://drive.google.com/file/d/0B_Y...ew?usp=sharing

    instalacja
    Spoiler: 
    rozpakować, folder data skopiować do głównego folderu bellum crucis


    Ważne! Uwagi dotyczące instalacji dodatków.
    Spoiler: 
    W głównym folderze submoda romanoi jak i dodatków mamy folder "gruzja bez jednostek bizantyjskich". Jest to opcja usuwająca z rostera Gruzji bizantyjskie jednostki. Jeśli chcemy w taki sposób grać należy konsekwentnie zachować taką kolejność instalacji: z submoda romanoi, skopiować zawartość folderu data do BellumCrucis6/data, następnie z folderu "gruzja bez jednostek bizantyjskich" skopiować pliki do BellumCrucis6/data. Teraz jeśli chcemy instalować dodatki musimy postąpić identycznie, najpierw skopiować z daty a następnie z folderu "gruzja bez jednostek bizantyjskich". Jeśli chcecie połączyć dodatki i np grać w dodatek na brak machin oblężniczych oraz nowych katafraktów plus możnych z oszczepami to kolejność instalacji musi być taka: submod romanoi -> dodatek na brak machin -> dodatek na nowych katafraktów plus możnych. Nie łączyć dodatku na darmowe utrzymanie z dodatkiem na brak machin oblężniczych, ten drugi zawiera już poprawki z darmowym utrzymaniem.




    Podziękowania dla:
    HellVarda za przygotowanie świetnych polskich jednostek ->klik<-
    ekip Bellum Crucis, Broken Crescent za genialne modyfikacje, jednostki
    wudang_clowna za pozwolenie na wykorzystanie jednostek z Broken Crescent
    Aravena za pomoc przy testowaniu jednostek, uwagi
    Turumbar and death za pośrednictwo z szefem projektu Broken Crescent


    Dodatki zebrane w jedną paczkę + zmiana dyplomacji znaleziona przez Pawła-K

    https://drive.google.com/file/d/0B49...ew?usp=sharing


    ************************************************
    Aktualizacja
    https://drive.google.com/file/d/0B49...wKSy_H8mCo44kA
    Ostatnio edytowane przez Nezahualcoyotl ; 07-02-2022 o 21:40

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało exar za ten post:


  3. #2
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Nowy roster Bizancjum i Gruzji

    Szczerze polecam. Np. Gwardia Waregów wygląda teraz tak jak wyżej, w poście nr 1.

    Melduję, że testowałem. Świetnie się gra. Aktualnie gram Bizancjum kilkadziesiąt bitew i oblężeń ręcznie i zero ctd. Kilkanaście tekstur uległo zmianie, są nowe jednostki, także najemne i regionalne. Zmiany są w Bizancjum i Gruzji największe.
    Poniżej linki do preview Gruzji i Bizancjum z Broken, dużo z jednostek na screenach jest teraz w Bellum z Megasubmodem V. Zmieniono też jednostki Armenii. Rycerze armeńscy mają tekstury rycerzy Nakharar z Broken, a armeńscy łucznicy są zmienieni na ciężkozbrojnych oszczepników armeńskich - spieszoną kawalerię Aspet. Megasubmod V wymagany.

    Gruzja z Broken na TWC:
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=117739

    Bizancjum z Broken na TWC:
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=137932

    Armenia z Broken na TWC:
    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=109242

  4. #3
    sadam86
    Gość

    Re: Nowy roster Bizancjum i Gruzji

    Ja też polecam jednostki bardzo ładne szczególnie miotacze ognia bizantyjskiego przypadli mi do gustu. Dzięki Exar

  5. #4
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Nowy roster Bizancjum i Gruzji

    Dzięki Exar
    ciesze się, że działa i życzę miłej gry

    miotacze ognia bizantyjskiego
    no właśnie, miotacze. To jedyna jednostka nie pochodząca z Broken Crescent. Wyciągnąłem ją z CBUR a konkretniej z SS6.4 gdy robiłem tego submoda jeszcze pod siebie, dla własnego użytku. I tak zostali, kompletnie zapomniałem o nich :? .

  6. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Nowy roster Bizancjum i Gruzji

    Spoko, dopisz w pierwszym poście skąd są miotacze ognia bizantyńskiego. CBUR udostępnili bodajże, ale trzeba wskazać skąd pochodzi jednostka.

  7. #6
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Nowy roster Bizancjum i Gruzji

    Dopisałem w pierwszym poście pochodzenie miotaczy ognia greckiego.

  8. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: Nowy roster Bizancjum i Gruzji

    No to mamy materiał do Megasubmoda VI
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  9. #8
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Nowy roster Bizancjum i Gruzji

    Dorzuć nieco nowej muzyki i materiał na VI jest. Skoro BC 7.0 ma być za jakieś pół roku. To Megasubmod VI wskazany.

  10. #9
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach

    Re: Nowy roster Bizancjum i Gruzji

    Robi się cały czas Powoli mi idzie.

    Z resztą jak ktoś ma parcie na nową muzę to żaden problem. Edytujesz descr_sounds_music.txt, który jest podzielony na 9 sekcji music_type. W każdej z tych sekcji jest

    ;;; CAMPMAP
    state MUSIC_STRATMAP_SUMMER - muza latem
    state MUSIC_STRATMAP_WINTER - muza zimą
    wystarczy dodawać tam nazwy plików z muzą (nie może być spacji w nazwach!) i po każdej zmianie usuwasz wszystkie pliki z katalogu sounds (oprócz katalogów!) i masz nową muzę w grze Oczywiście trzeba też wgrać te nowe kawałki do katalogu \Medieval II Total War\mods\MXL\data\sounds\music\. Nic trudnego. Możecie sobie pododawać co Wam się tylko podoba, zamiast mnie molestować
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  11. #10
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Nowy roster Bizancjum i Gruzji

    To podkręć tempo, albo daj to co masz. Za bardzo wybrzydzasz chyba z tą muzą.
    Zobacz jak się Exar uwinął.
    A łatwo nie miał by to połączyć.

Strona 1 z 24 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bizancjum
    By Ostrzwtlumie in forum XXV MKO
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 14:06
  2. EMPIRE TOTAL WAR: roster jednostek
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 14:06
  3. LeFusil - kompletny roster jednostek ze statystykami (NTW)
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 15:44
  4. LeFusil - kompletny roster jednostek ze statystykami (ETW)
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 15:42
  5. Kompletny roster głównych frakcji!
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 31-07-2010, 15:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •