Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Gra Atenami

  1. #11
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    A to ok. Jak dla mnie (nie wzoruj się!) za dużo masz protektoratów. Ja stawiam na osobiste posiadanie.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #12
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Wiem, ale zawsze tak gram. Nie niszczę małych polis Greckich. nie lubię korupcji. Wynika z tego że nie jest to technika na zwycięstwo ekonomiczne a militarne. Podbije sobie Galów, Rzymian, Partów i będzie po problemie.

    Udało się. Na poprawę sytuacji ekonomicznej wpływ miało:
    -Ustanowienie nowych protektoratów np. z Arewaków, Saby czy mieszkańców Irlandii. Do tego pogłębienie stosunków z sojusznikami wojskowymi np. Kimerią i roztoczeniem nad nią pełnej ochrony.
    - Opracowanie technologi zmniejszającej koszty utrzymania armii lądowej.
    - Reorganizacja Armii: likwidacja floty i zmiany w stosunku liczbowym podstawowych włóczników i procarzy do 4-6.
    - Podbój nowych terenów w Galii.
    - Ulepszenie wszystkich centrów miejskich do poziomu trzeciego.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 28-05-2014 o 10:12

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #13
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Z frakcji greckich Ateny to moja ulubiona frakcja. Gdy już pokonamy Epir i oderwiemy się od Macedonii, zaczyna się konkretna zabawa. Aktualnie jestem w posiadaniu prowincji: Macedonia i Thracia. Mam zamiar prowadzić wojnę z Getami i Spartą (szkoda tylko, że AI przerabia mózgi na konserwę swą inteligencją. Jakim cudem Spartanie proszą mnie o PON'a, skoro stoję bez pozwolenia na ich terytorium? I to z postawionym obozem.). Swoją drogą ciekawa sprawa - Scytowie Królewscy wdarli się do prowincji Bithynia et Pontus i pokonali Pont.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. #14
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    78 tura
    O dziwo Rzym wytrwał - pokonał w 70 turze Etrusków, rozgromił wszelaki opór w Galii Zaalpejskiej, Nerwiowie wlali się powoli na południe. Daorsowie się u mnie mocno rozciągnęli, a Syrakuzy podzieliły z Rzymem Magna Graecia'ę. Kartagina praktycznie nie istnieje, natomiast szykuje się wojna z Knossos i dokańczanie wojny z Getami. Czy jest łatwo? Nie - Sparta grozi powoli uderzeniem na Ateny, które są cienko bronione. Do tego zastanawiam się nad wojną ze Scytami, lecz gdy spojrzałem, gdzie dotarli, to szczęka mi opadła (Pont rozgromili całkowicie, dookoła Morza Czarnego mają swe osady).

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #15
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    111 tura.

    O dziwo Rzym rozrósł się dość mocno - Daorsowie ledwie żyją, Pannonia podzielona na Ateny, Nerwiów i Rzym. Korsyka i Sardynia należy do Rzymu, a nawet rozpoczynają olbrzymie desanty wojsk na Ilirię ku Swebom. Swebowie swoją drogą też mnie zdziwili - podbili większość Germanii i sprali mocno tyłek Bojom. Ostatnio Rome II zaczął mi sprawiać ogrom niespodzianek ^^

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #16
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    W moich dwóch ostatnich kampaniach Rzym też radził sobie całkiem dobrze i powoli się rozrastał. Raz też miałem przypadek, że Swebowie kontrolowali jakieś 2/3 północno-wschodniej Europy zanim ich uspokoiłem.
    Mnie bardziej zastanawiają Twoi Scytowie i Armenia. W większości moich gier na tych terenach rządził Pont lub Selucydzi. Ciekawi są jeszcze Nerwiowie tak daleko od domu.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  7. #17
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Scytowie w mojej kampanii najpierw pokonali całkowicie Pont, a teraz o ich ziemię upomnieli się siłą armeńscy terror... ehkem wojownicy. Nerwiowie za to najwidoczniej pomyśleli, że warto się pobawić w samotną ekspedycję tak daleko od kraju. Albo to patche zmieniały co chwila zachowanie AI, albo może co innego - w każdym bądź razie modów do tego żadnych nie używam.
    Ostatnio edytowane przez Arroyo ; 21-07-2014 o 08:59

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. #18
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    W ostatnich kampaniach z nacji dużych Rzym i Egipt radzą sobie już bardzo dobrze i to zaczyna cieszyć. Z Selkami i Kartaginą nie jest jeszcze tak dobrze, ale nie giną już w ciągu kilkunastu tur. Swebowie też już potrafią pocisnąć, ale w ich przypadku to zazwyczaj kolos na glinianych nogach.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #19
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    U mnie to głównie Seleucydzi i Kartagina padały po ok. 50-70 turach. A mam już 130-tą. Choć tym razem widać, że CA się ostatnio poprawia. Jak jednak to będzie dalej? Nie wiadomo.

    130 tura - 143 p.n.e.

    Doprowadziłem do szeregu wojen z Rzymem, Galacją i Armenią, dokańczając przy tym wojnę ze Scytami. Tym samym ruchem doprowadziłem do wielkiego starcia pod Delminium z trzema rzymskimi Legionami: Italica, Concordialis i Alaudae.
    Pytanie jest jedno: Procentów łącznie jest 100. To czym jest tu dodatkowy 1%?
    Ostatnio edytowane przez Arroyo ; 22-07-2014 o 09:03

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. #20
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Podjąłem się dokończenia kampanii ukierunkowanej kiedyś tam swego czasu na zwycięstwo ekonomiczne. Po Kartaginie Barkidów stosunki dyplomatyczne jak z bajki. Odpowiednia polityka i obserwacja kto z kim, a przeciwko komu, stosując zasadę kolejno: umowa handlowa, PON, sojusz obronny, dostęp wojskowy i na koniec sojusz militarny o jakiś wielkich problemach można zapomnieć. Teraz tylko rozwijać się ekonomiczne bo wymaganą liczbę umów handlowych mam ze znacznym zapasem. Jedynie wymaganą prowincję Persję muszę jeszcze podbić w ten czy inny sposób. Lecz najpierw uwolnię swoje armie z płn-zach Europy. Poziom wpływów i kontrola możliwości wybuchu wojny domowej jest teraz łatwa do opanowania. Ogólnie-najprzyjemniejsza jak do tej pory kampania.
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 22-11-2014 o 09:44

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  11. Następujących 2 użytkowników podziękowało Gajusz Mariusz za ten post:


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •