Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 101 do 105 z 105

Wątek: Gra Egiptem

  1. #101
    Wojski Awatar OHEND
    Dołączył
    Oct 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    55
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    To jest dosyć dziwne, bo w grze faktycznie można zaobserwować przyjazne stosunki z Hellenami, natomiast jako Diadochowie mają karę do stosunków z helleńskimi frakcjami. Trochę chore? Zauważyłem, że w przeciwieństwie do barbarzyńców nie jestem zmuszony do podbicie 80 regionów samodzielnie, więc kampania nie powinna potrwać długo.

  2. #102
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ta przyjaźń wiąże się poniekąd z tym że Egipt nie lubi się z Selkami, Macedonią i Rzymianami. To przeciw nic obraca się większość greckiej agresji.

    Radziłbym uważać z dyplomacją bo można łatwo sobie utrudnić przez nadmiar Pon-u, handlu, czy sojuszu obronnego a za mało wojskowego.
    Tym bardziej jak powstanie wielka sieć sojuszy.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #103
    Wojski Awatar OHEND
    Dołączył
    Oct 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    55
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Myślę, że do tego czasu opanuję półwysep arabski i będę mógł z pełna mocą wyruszyć na Partów i pozostałe satrapie Seleucydów. Tam jest spory kocioł, więc liczę, że na tym skorzystam podbije wschód póki jest słaby i się wykrwawia.

    Edit. 26.10.2015

    Plan wykonany. W Azji mniejszej pozostawiłem jedynie przy życiu Pergamon, który przejął około 5-7 regionów. Ja natomiast ruszyłem na Macedonię, na początek zdobyłem Dację oraz Trację. Wyruszyłem od północy, od razu po rozgromieniu Nomadów. To jest chyba najtrudniejszy moment w całej kampanii, ponieważ Macedonia ma sporo dobrej jakości wojska, wspiera ich Sparta, Ateny oraz Bojowie. Chciałbym się uwinąć, ruszyć na Italię i zakończyć. W tym przypadku poziom bardzo trudny, wydaje się być bardzo łatwy. Ogólnie 80% moich prowincji jest nastawionych na handel (dochody 3000-5000), kilka handlowych oraz 2 militarne. Rodzima prowincja dostarcza żywność. Z frakcji wschodnich największe kłopoty sprawiła mi Partawa, która zajęła pierwotne tereny Armenii i się trochę rozrosła. Partia najwyraźniej liczyła na sojusze, być może gdyby samodzielnie zarządzała wszystkimi tamtejszymi regionami, stanowiła by większe wyzwanie. Pobiegam jeszcze trochę za Macedończykami i nadejdzie czas pożegnania z Egiptem.
    Ostatnio edytowane przez OHEND ; 26-10-2015 o 11:09

  4. #104
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2016
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Trochę późno zaczynam przygodę z Total War, ale naprawdę było warto moim zdaniem zacząć od Rome II Próbowałem grać Icenami i Rzymem, ale przez wojny na kilku frontach przesiadłem się na Egipt i jak na razie idzie super. Podbiłem Cyrenajkę, Kretę, Nabatee i zabieram się za Arabię. Udało mi się wejść w PoN z Seleucydami, Rzymem,Libią i dwoma państwami w Etiopii, więc jestem w miarę bezpieczny podczas podbijania płw. Arabskiego. Co mnie najbardziej zdziwiło, to wydarzenia w Grecji, gdzie Ateny, Sparta i Macedonia przegrały wojnę z Królestwem Odrysian i Tylis którzy ich w całości podbili. Zobaczymy, jak będzie dalej iść, trochę tur już mineło od podpisania paktu z Etiopią, więc chyba na nich nie długo przyjdzie też pora się pożegnać z życiem

  5. #105
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    Wybrałem egipt jako pierwszą kampanię w rome i dzisiaj ją zakończyłem, pozycja na mapie bardzo przyjemna- na początku wystarczy tylko podbić cyrenajkę i tych nomadów na G na zachód od rodzimych ziem. O pony, a nawet sojusze obronne z kartaginą i spółką nietrudno, tak samo z hellenami na półwyspie bałkańskim, na skutek czego mamy całkowicie bezpieczną prawą flankę, toteż oczywistym kierunkiem podboju wydaje się być etiopia na południe, a następnie półwysep arabski i jednocześnie zaczęcie wojny z seleucydami, ażeby zająć się prowincją z antiochią. I po tym w zasadzie kampania jest już tylko formalnością

    Błędem moim było już na samym początku doskonalenie technologii oblężenia i możliwości werbunku rydwanów, nie dość, że generała miałem prawie zawsze w słoniach to dodać do tego należy po jednej jednoste rydwanów+jazdy egipskiej na flankach
    bitwy od początku były pogromami.

    BTW, czym różnią się poziomy trudności oprócz braku guick save i braku informacji nt morale jednostek wroga?

    Następna nacja jaka pójdzie na ogień to będzie na pewno któraś z konnych, jeszcze nie wiem czy cywilizowana Partia, czy któraś stepowa.

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Podobne wątki

  1. Jak grać Egiptem?
    By bator35 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 18:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •