Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 105

Wątek: Gra Egiptem

  1. #81
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    W 17 turze moja sytuacja wygląda tak:

    Rome2 2014-11-07 20-23-27-77.jpg

    Teraz zamierzam ruszyć się na wschód i jednocześnie na zachód. Północy nie ruszam (mam zabezpieczenie w obwarowanym mieście pod Kaukazem a reszta to sojusze. Czy u was też w Azji Mniejszej tworzy się co grę sojusz Pont-Bitynia-Trabzon na Kapadocję-Galicję-Armenię i Selków). Selki, Armenia, Sardes oraz zaraz Kapadocja to moje satrapie (handelek, a za Selków z misji dostałem 7k).

    Na początku zająłem całą Libię i Nabatea, potem Etiopię, w międzyczasie wojna z Selkami, trochę było problemów ale największe miałem z Armenia, bo nie doceniłem ich, że mogą mi wejść w plecy i trzeba było robić na szybko jakiekolwiek armię, a dodatkowo ta nacja jest wybitnie przeciwsłoniowa Udało się też dzięki temu, że mapa była przychylna, bo ustawiłem się tam, że AI, jak to AI poszło tam gdzie chciałem, czyli wąskim gardłem między jakimiś zabudowaniami a tam było mnóstwo moich proc, potem wjazd od tyłu rydwanem, z przodu słoniem i win. W międzyczasie zająłem też Kretę, teraz czas na Rodos. Armie mam głównie oparte na piechocie egipskiej i procach, bo łatwo dostępne, no ale już 2 prawie pełne są oparte na falandze, toporach i lekkiej jeździe. Plus oczywiście słoń i rydwany, te ostatnie fajnie nadają się do ataku na osady. Tak naprawdę można zdobyć je bez strat.

    Floty używam tylko po to żeby odkrywać mapę, jedna poszła na Morze Czarne i już all tam widzę, druga jest gdzieś obok Brestu teraz... a tę z Morza Czarnego w magiczny sposób przeniosłem na Morze Czerwone i płynie do Geruzji. Kasa z tego handlu, a jak jeszcze teraz nałapałem prowincji z surowcami to żyć nie umierać, oczywiście najbardziej dochodowe szkło.

    Na pewno szło zauważyć, że "gram na bunty", choć teraz wyszkoliłem sobie taka "armijkę" szpiegów, dygnitarzy i championów oraz genkowie, a nawet armie mają plusy do ładu, że nie muszę czekać do buntu, żeby opanować sytuacje. Przykładowo w Syrii miałem -95 i w 3 tury zszedłem na -3 W tej kwestii pomagały mi też wydarzenia, bo miałem już 3 tematy typu przepowiednia delficka czy coś i +4 ładu wszędzie.

    Jeśli chodzi o technologie to w militarnych rozwinąłem podstawową, w cywilnych na razie tylko filozofie(bonusy do kultury i ładu).

    Visca el Barca!!!

  2. #82
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Co prawda miałem grac czymś z Azji Mniejszej ale postanowiłem pocieszyć Kleopatrę i ofiarować jej trochę ziemi.
    Jakoś bardzo w kampanii się nie posunąłem bo dopiero kończę walczyć z Cyrenejką. Później zamierzam całkowicie zjednoczyć tą prowincje, a następnie zabrać się za Selków.
    Po tych wszystkich zmianach Egipt jest naprawdę łatwym państwem do grania. Mamy edykt na starcie, posiadamy trzy osady z jedzeniem których ulepszanie nie ma wad. Można werbować po dwóch agentów (do czempiona i dygnitarza trzeba pierw opracować technologię).

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #83
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Coś nie chciało mi się grać w niedzielę za bardzo, ale postępy poczyniłem. Tą kampanią chce załatwić cały pakiet osiągnięć (za walki na morzu, za dowodzenie bez automatu, za pełny rozwój prowincji i za technologię), więc gram inaczej niż zwykle.

    W Azji Mniejszej szalały wojska Armenii i Selków, tak że przy życiu pozostała tylko Bithynia i Pergamon. Ja po opanowaniu Libya skierowałem się do Syrii. A następnie by całkowicie zniszczyć Monarchię zdobyłem jeszcze: Edesse, Tarsus, Ephesus. Tak by zaznaczyć że ta część morza ma już władcę wylądowałem jeszcze na Rodos i Krecie (ci mają najlepszą armie jak na razie i jeszcze ich nie zdobyłem). łakomym okiem patrzę na Etiopię zjednoczoną przez Blemmyes. Toczę też ustawiczną wojnę z Garamantią. Takie pytanie retoryczne: ile razy może zawieść agent z 70% prawdopodobieństwem sukcesu? Jako że dowodzę teraz w każdej bitwie, to moje oddziały ponoszą minimalne straty i nie potrzebują tyle czasu na regeneracje/zastąpienie zniszczonych jednostek. Więc potrzebuje mniej słupków by skutecznie podbijać, co jest dobre dla mojego budżetu. Z jednostek wyróżniają się u mnie proce, ale to tylko dzięki głupocie SI. Poza tym bardzo polubiłem Karian Axeman, jednostkę strzeleckich toporków.

    W prowincjach stawiam na rolnictwo połączone z handlem. A dzięki nadwyżce żywości przechodzę spokojnie na wyższe poziomy innych budowli. Wysoce pomocne są tu startowe regiony Egiptu z jedzeniem jako surowcem i Syria ze szkłem. Jestem o tyle zaskoczony bo mój dochód to coś koło 7000 bez zabawy podatkami, gdzie w innych kampaniach miałem 2-3 w porywach 4 tysiące.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #84
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Egipt to dwa cuda na start, to ogromny kop dla państwa.

    Latarnia w Faros
    Prowincja Aegyptus, region Alexandria
    +20% zasięgu widzenia dla wszystkich flot
    +5% do zamożności wynikającej z handlu morskiego (ogólnofrakcyjne)
    oraz
    Nekropolia w Gizie
    Prowincja Aegyptus, region Nemphis
    -3% do kosztów wznoszenia budynków (ogólnofrakcyjne)
    +2% do zamożności z budynków kulturalnych (ogólnofrakcyjne)

    Żyć, nie umierać od samego początku.



  5. #85
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Mi coś nie pokazuje tego z latarni, i wyświetla tylko ten za piramidy. Ale to nie ważne bo mam już ten z Rodos i Ammonium. Do tego słynne miasto Antiochia. I na Pergamon zerkam chciwym okiem. (Co to za słynne miasto bez murów). Bo w prowincjach "Azja" i "Aethiopia" miałem pod przemysł zrobić.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #86
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Będę musiał kiedyś skończyć kampanie Egiptem, ale tę na multi z DM to już raczej nie dam rady.



  7. #87
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Moje państwo powiększyło się o prowincje "Phazania", "Aethiopia" i regiony Knossos i Pergamon. Przygotowuje się do wojny na półwyspie Arabskim.
    Moi najwięksi sąsiedzi to Armenia na wschodzie i Baktria na wschodzie, która zabiera się za Medie.

    Zostałem pokarany za cwaniactwo. Zaatakowałem sobie flotę Rzymu (mocny wyparł Kartaginę do Afryki) i ledwo co się stamtąd wycofałem. Przez co mam wojnę z Atenami i Syrakuzami. Moim balistą coś się celownik rozregulował. Aż się zdziwiłem ile wojska ma Rzym na morzu.

    Czy ja dobrze widzę że Egipt budynki przemysłowe może stawiać tylko w stolicy prowincji. A w małych tylko koszary (czerwony), farmy (zielony), świątynie (różowy), i kulturalny (żółty).

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #88
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2014
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    W Rome 2 gram od niedawna, zacząłem grać kampanie Brytami co okazało się bardzo nudne. Postanowiłem spróbować Egiptem. O wiele ciekawszy region. Z Cyreniką nie było problemów, komputer dokonał samozagłady tej frakcji ( podczas oblężenia stolicy przy przewadze liczebnej 2:1 wróg wyszedł z miasta i został w 50 % zniszczony przez najemne oddziały słoni)
    Teraz sytuacja wygląda tak:


    W planach mam podbić wrogie osady na zachodzie po czym przerzucę armie na Płw. Arabski.

    Czy może lepiej zabrać się za Italię? Z Kartaginy blisko, a jednostki zdobyły trochę doświadczenia idąc na zachód ( dwie armie )
    Gigabyte GTX 750 TI 2GB, AMD Athlon II x4 635 2,9 GHz, 6 GB ram DDR3, LG 22MP65

  9. #89
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 051
    Otrzymał 1 044 podziękowań w 701 postach
    Sam zobacz, co Ci w duszy gra i idż ku chwale Re ! Zresztą, każda droga prowadzi do Rzymu.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #90
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    201
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach
    Rzymianie mają po prostu przeje.anie. Co frakcja to "zdobądź Rzym"

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak grać Egiptem?
    By bator35 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 17:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •