Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 166

Wątek: Hearts of Iron IV

  1. #151
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Zapowiedzieli właśnie nowy dodatek, tym razem skoncentrowany na Chinach. Do tego dojdą alternatywne ścieżki decyzji narodowych dla Niemiec (zamach stanu oficerów Wehrmachtu przeciwko Hitlerowi) i Japonii.

    Trailer
    https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=eBeLSGr3EVs

    Nie podoba mi się tendencja - w Together to Victory mieliśmy 6 państw, w Death or Dishonour 4 a teraz 2. Jeszcze dojdzie do tego, że w DLC będzie jeden kraj :/ ...

  2. #152
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    W końcu te Chiny przynajmniej dali. Trzeba to docenić

  3. #153
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Nie ma żadnej "tendencji". Wręcz dostrzegam odwrotną. W jedynych poważnych rozgrywkach, tj. w trybie wieloosobowym, Chiny mają kolosalne i ważące znaczenie. Podobnego rozszerzenia oczekiwał każdy poważny gracz.
    Rewizja drzewek celów narodowych Niemiec i Japonii, niestety otworzy puszkę pandory z jej nowymi możliwościami trollingu, który jest absolutną plagą w powyższym trybie gry. Na najwyższym poziomie rozgrywek, organizujemy tylko gry historyczne, więc te nowe, alternatywne możliwości są zupełnie bezużyteczne.

  4. #154
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta
    Nie ma żadnej "tendencji". Wręcz dostrzegam odwrotną. W jedynych poważnych rozgrywkach, tj. w trybie wieloosobowym, Chiny mają kolosalne i ważące znaczenie. Podobnego rozszerzenia oczekiwał każdy poważny gracz.
    Nie chodzi mi tu o umniejszanie ważności Chin, a zmniejszanie ilości państw, które są rozbudowywane w kolejnym dodatku. Najprawdopodobniej przepada okazja aby dopieścić Mandżukuo i Mongolię.

  5. #155
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Cierpliwości, jestem przekonany, że rozszerzenie obejmie również pomniejszych chińskich władyków - wszystkie dodatki do gry podlegają aktualizacji. Zdecydowanie nie naciskałbym na jakikolwiek pośpiech, wszelkie zmiany w są bardzo wrażliwe z punktu widzenia ogólnego balansu w grach historycznych. Muszą być one bardzo dobrze przemyślane.
    Obecnie, chińscy watażkowie są kompletnie niegrywalni w poważnych zmaganiach, i nie sądzę abyśmy doczekali się w tym obszarze istotnego przełomu. Wielka wojna z Japonią, rywalizacja o przyszły los azjatyckiego giganta, w warunkach kampanii historycznych rozgrywanych w trybie wieloosobowym, nie pozostawia wiele miejsca dla państw sezonowych oraz marionetek takich jak Mandżukuo i Mengjjiang. Japońskie marionetki są niemal zupełnie uzależnione od suwerena, mogą mieć jednak pewne zastosowanie, jako dodatkowa para rąk w dowodzeniu i mikrozarządzaniu na froncie. Wyobrażam sobie sytuację, gdzie dzięki nowemu rozszerzeniu, wzrośnie liczba graczy w w regionie. Obecnie nader często Chiny są zmuszone mierzyć się zarówno z potęgą Japonii jak i jedną z ich marionetek, co jak mogę was zapewnić, może zdecydować o wyniku wojny. Ciekaw jestem jak ogólne zmiany wpłyną na rozkład sił. Na dzień dzisiejszych na najwyższym poziomie, potencjały Chin i Japonii względnie się równoważą. Nawet jeżeli Japonia wygrywa wojnę, to zazwyczaj po bardzo krwawej wojnie, trwającej nawet do 1940 roku, a to wystarczy, by wschodzące słońce straciło inicjatywę na Pacyfiku i szerzej w Azji. Silne Indie mogę do tego czasu uzyskać formalna niezależność, po przez instytucję podziału kraju na niezależny Pakistan i Indie. Uzyskując niepodległość, otwierają się nam nowe możliwości wykorzystania nieograniczonych zasobów ludzkich. Mądry gracz jest wstanie zbudować imponujący przemysł, który może udźwignąć nawet nowoczesne dywizje pancerne. Dobrze przygotowane Indie mogą zrezygnować ze strategii obrony kraju na linii Dakki i przejść do ofensywy w Chinach, co pozwala odetchnąć Sowietom, w klinczu między dwoma supermocarstwami.

  6. Użytkownicy którzy uznali post Idill`a (MZ) za przydatny:


  7. #156
    Pampa
    Gość
    Jaram się tymi alternatywnym ścieżkami. Kupię na pewno, jak każde inne DLC. Jestem dużym fanem 4.

  8. #157
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta
    Cierpliwości, jestem przekonany, że rozszerzenie obejmie również pomniejszych chińskich władyków - wszystkie dodatki do gry podlegają aktualizacji. Zdecydowanie nie naciskałbym na jakikolwiek pośpiech, wszelkie zmiany w są bardzo wrażliwe z punktu widzenia ogólnego balansu w grach historycznych. Muszą być one bardzo dobrze przemyślane.
    Nie spotkałem się jeszcze aby chińskich watażków spotkał inny los niż Albanię, czyli pożywkę dla kogoś silniejszego (w tym przypadku Chiny Kuomintangu), więc wątpię aby oni sami coś dostali - choć na pewno dojdzie więcej ewentów z nimi związanych.

    W przypadku Mengjjiang, zgodzę się że to jest bezwolny puppet Japonii. Ale już Mandżukuo ma potencjał na osobną ścieżkę rozwoju - czyli próby odzyskania władzy w Chinach przez Puyego i zrzucenia jarzma japońskiego. Zresztą, jest to państwo na tyle duże, że aż szkoda że pozostanie niedoreprezentowane. Podobnie jest w przypadku Mongolii, która w tym czasie próbowała się wyrwać się spod buta ZSRR i delikatnie skręcała w stronę polityki pan-mongolskiej - a pamiętajmy że Mongolia miała wówczas chrapkę na spory kawał chińskich terenów tzw. Mongolię Wewnętrzną.

    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Jaram się tymi alternatywnym ścieżkami. Kupię na pewno, jak każde inne DLC. Jestem dużym fanem 4.
    Ja też. Czekam tylko na możliwość wojny domowej w Rosji i przywrócenia Cara Też jestem fanem 4 - jak dla mnie, pomimo niedoskonałości, najlepsza gra Paradoxu obecnie

  9. #158
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Zwłaszcza dzięki świetnym modom. Kaiserreich to istne cudo

  10. #159
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    No... A i póki co nie jest to jeszcze finalna wersja moda

  11. #160
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Watażkowie też dostają drzewko (wszyscy takie samo z tego co się orientuję) wydaje mi się że usłyszałem też że Manczuko dostaje swoje drzewko. Także nie do końca z tym zmniejszaniem. Należy też pamiętać że wraz z tym DLC wchodzą naprawdę duże zmiany do gry.

    Cytat Zamieszczone przez Krwawy_Baron Zobacz posta
    Też jestem fanem 4 - jak dla mnie, pomimo niedoskonałości, najlepsza gra Paradoxu obecnie


    To Stellaris ;]
    Si vis pacem, para bellum

  12. Użytkownicy którzy uznali post Jsatrzab za przydatny:


Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne
    By Fallen in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 09-05-2016, 20:21
  2. Hearts of Iron III - Partyzantka
    By questorek2 in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 17:50
  3. Hearts of Iron 3 - Porady Graczy
    By Salvo in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2013, 20:02
  4. Hearts of Iron - Własna muzyka
    By Bulbozaur277 in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 10:41
  5. Darkest Hour - Hearts of Iron 2
    By Ensis in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 19:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •