Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Problem z Rome 2 total war

  1. #11
    marengo
    Gość

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Wersja light: Jeżeli wcześniej wszystko działało, spróbuj wykonać przywracanie systemu.

    Wersja full: zainstaluj/przeinstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej, restartuj komputer i przeinstaluj sterownik do karty dźwiękowej.

    http://pomoc.cdp.pl/entries/21680692-Ak ... -komputera

    lub i to jest najlepsze co znalazłem:

    Dla przyszłych pokoleń:
    Po dwóch formatach, po sprawdzeniu logów, obserwowaniu wykresów pracy procesora, pamięci, dysku, grafiki, po setnej reinstalce sterowników okazało się że.... skoki wydajności, przerywanie dźwięku, obrazu powodowała.... mysz optyczna...
    i właśnie jej odłączenie sprawiło, że mój komputer jest zdrowy


    Zajrzyj jeszcze tutaj:

    http://windows7forum.pl/software-27-f

    Jeżeli chodzi o wyłączanie podpisów cyfrowych:

    1. Odpalamy komputer w trybie z wyłączonym podpisywaniem sterowników
    2. Wchodzimy w "msconfig" z poziomu administratora (start wpisujemy msconfig)
    3. Powinno być zaznaczone uruchamianie selektywne jeżeli jest to wchodzimy w zakładkę rozruch i zaznaczamy po prawo "wszystkie ustawienia rozruchu jako trwałe". wciskamy zastosuj i restart

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Niestety nic nie działa. Chyba mi tylko zostało postawić system na nowo. Chyba, że masz jakieś inne sugestie. Jak odinstalowałem Rome i zainstalowałem ponownie to przez parę bitew było dobrze ale potem niestety znowu to samo. I tak szczerze mówiąc to nie bardzo wiem jak odinstalować sterownik płyty głównej i skąd pobrać nowszą wersje.

  3. #13
    marengo
    Gość

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Kowalski, czy mamy jakiś plan rezerwowy?



    Tak jest Szefie, nawet trzy:

    1. Wykonaj gruntowny skandisk komputera. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki na dysk systemowy. Wchodzimy w: Właściwości -> Narzędzia -> Sprawdzanie błędów -> Sprawdź i jak na załączonym obrazku



    2. Po wgraniu nowego sterownika dla karty dźwiękowej warto przeinstalować biblioteki directx

    http://www.zaradni.pl/technologia/jak-u ... ctx/1,6802

    3. Zmniejszyć przyśpieszenie dźwięku w funkcjach directx

    https://support.microsoft.com/kb/812394/pl

    W sumie, to możesz też zadzwonić na dowolny telefon zaufania. Szczera rozmowa zapobiegnie frustracji spowodowanej koniecznością zrobienia formatu

  4. #14
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Tylko, że problem jest taki, że ja nie mam w dxdiag czegoś takiego jak funkcje directx. Zresztą sam zobacz: http://i.imgur.com/9YkMKNm.png . Może w win 7 to co napisałeś w punkcie 3 wykonuje się gdzieś indziej.

  5. #15
    marengo
    Gość

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Funkcje directx są w zakładce Ekran, ale Ty przecież masz windows 7, który tego przyśpieszenia nie udostępnia we wspomnianym panelu. Mea culpa, moja duża mea culpa... Nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło. Masz tam przynajmniej napisane, że nie znaleziono żadnych problemów; no i jesteś o tyle mądrzejszy.

    Inne tricki:

    1. Dla zwiększenia wydajności wyłącz interfejs Aero.

    2. Otwórz Panel sterowania, dalej Zapoznaj się ze stanem komputera, później Wyświetl informacje o wydajności i Dopasuj efekty wizualne. W nowo otwartym oknie będą trzy zakładki. W efektach wizualnych, pozwól żeby windows wybrał optymalne ustawienia dla wydajności, zaś w zaawansowane wybierz usługi działające w tle.

    3. Możesz jeszcze wejść do folderu Rome 2, kliknąć prawym myszki na plik wykonawczy, wejść we właściwości, opcja zgodność i wyłączyć kompozycje pulpitu, wizualne.

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z Rome 2 total war

    No niestety to również nie pomogło. Mam nadzieje, że nie skończyły ci się pomysły.

  7. #17
    marengo
    Gość

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Z mojej strony, to byłoby na tyle. Autorem paru pomysłów byłem ja, resztę znalazłem w internecie. Pozostaje tylko zastosować się do porad z którymi możesz mieć problemy z uwagi na nieznajomość tematu.
    Sam ostatnio dałem nowe życie mojemu Ideapad y550p. Kosztowało mnie to dwie mmmmmm , które razem mmmmmm z moim znajomym informatykiem. Rozbebeszył lapka, wyczyścił fizycznie, zmienił pastę termo-przewodzącą, przywrócił system, a ja nauczyłem się paru rzeczy.

    Powodzenia

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Spoko. Dzięki wielkie za pomoc i że próbowałeś. Postaram sobie jakoś z tym poradzić.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Problem ze spolszczeniem w Total War Rome 2.
    By Kyriet in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 19:21
  2. Problem z Rome Total War
    By ChomiqPL in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 19:42
  3. [ROZWIĄZANE] Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7
    By loczek97 in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 09:47
  4. Problem z uruchomieniem Rome Total War
    By kosel76 in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 16:51
  5. Problem z zapisem gry Rome Total War
    By Xardios in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 18:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •