Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Problem z Rome 2 total war

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Problem z Rome 2 total war

    Witam. Nie wiem czy już jest taki wątek albo był bo dopiero założyłem konto. Mam Przerywany dźwięk w grze. Próbowałem różnych rzeczy, pisałem do pomocy technicznej ale niestety nic nie poskutkowało. Zainstalowałem nowe sterowniki do karty dźwiękowej, skanowałem komputer (Kaspersky) i nic z tego. Więc mam nadzieje, że mi pomożecie bo gra jest fajna a nie mogę grać. Zaznaczam tylko, że dźwięk jest przerywany tylko podczas bitwy. Oto mój sprzęt: Win 7 64bit, Procesor Inter core 2 Quad Q9550, 2,83 GHz, 4 rdzeniowy, Płyta główna (model)- MS-7345, chipset: p35/g33/g31, Pamięć 6GB ram DDR 2, Grafika ATI Radeon 3800HD series, Sterowniki karty dźwiękowej to Realtek High Definition Audio (Jeśli coś przekręciłem albo się pomyliłem to przepraszam). W pomocy technicznej poradzili mi żebym sprawdził spójność plików w Steam i zrobiłem to dwa razy ale znowu nic, na końcu powiedzieli żebym postawił system na nowo ale szkoda mi na to czasu bo wszystkie gry działają dobrze tylko z tą mam problem. Chyba podałem wszystkie informacje.
    P.S Mam nadzieje, że mi pomożecie. Gra jest Oryginalna
    Pozdrawiam,
    Kars

  2. #2
    marengo
    Gość

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Hej, napisali ci ze wsparcia technicznego, abyś zaglądnął do tej ścieżki:

    C:\Użytkownicy\twojanazwa\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2\logs

    i odnalazł tam sounds.log.txt?

    Jeżeli znajduje się tam, otwórz go i być może rozwiązanie Twoich problemów nasunie się samo.

    Wpierw jednak wejdź w opcje gry do panelu sterowania dźwiękiem i ustaw jakość dźwięku na niską. Zlewające się odgłosy imitujące dźwięki wydobywane z setek gardeł zaangażowanych w bitwę żołnierzy mogą skutkować takim własnie efektem, zwłaszcza na zbliżeniach pola walki.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Tego mi nie pisali, Dzięki już próbuje i napisze czy pomogło.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Ustawiłem jakość dźwięku na niską ale niestety znowu to samo a najgorsze jest to, że za każdym razem muszę resetować komputer, sprawdziłem ten plik log.txt i coś takiego jest tam napisane: "Failed to load loading screen musicFailed to load loading screen music".

  5. #5
    marengo
    Gość

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Piszesz, że masz najnowsze sterowniki dźwiękowe. Posiadasz ten?:

    http://www.guru3d.com/files_details/rea ... nload.html

    Wykasuj w tej ścieżce:

    C:\Użytkownicy\twojanazwa\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2\scripts

    plik tekstowy preferences.script. Po ponownym uruchomieniu gry, nastąpi jego odtworzenie. Odpal bitwę, sprawdź prawidłowość działania dźwięku.

    W ostateczności reinstaluj grę. Być może jakiś plik jest uszkodzony.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Usunąłem ten plik i uruchomiłem ponownie komputer ale niestety znowu to samo. Odinstalowałem grę i zainstalowałem ponownie wczoraj. A sterownik to mam właśnie ten który podałeś

  7. #7
    marengo
    Gość

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Ok, może powinienem napisać: zrób ten format, jak radzi CA, ale taki plan to ja mam zawsze. Spróbujemy jeszcze raz, jak generał Lee pod Gettysburgiem, dopóki nie staniemy się całkiem bezradni w obliczu przeznaczenia, doświadczając losu dywizji Pickett'a

    Wejdź w preferences.script, znajdź linijkę audio_sink_type i zmień wartość 0 na 2. Zapisz zmiany, odpal grę.

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Chętnie bym zmienił tą wartość ale tego pliku nie mam bo go usunąłem i uruchomiłem komputer ponownie. Sprawdziłem spójność plików ale niestety nie pobrało tego pliku ;/

  9. #9
    marengo
    Gość

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Wystarczy uruchomić Rome 2 i wyjść. Plik będzie na swoim miejscu.

    W międzyczasie możesz też sprawdzić jeszcze jedną rzecz. Skoro reinstalowałeś grę, a ręczne jej ustawienia mogą zawieść, to wyjdzie na to, że mamy do czynienia z problemem systemowym.

    Po prawej stronie ekranu, na dole masz ikonę głośnika. Kliknij na nią prawym przyciskiem myszki, wejdź w opcję Dźwięki. Po pierwsze, czy masz ustawione w zakładce Dźwięki - Domyślne dla Windows?. Po drugie, zmień później zakładkę na Odtwarzanie. Tam "zielonym ptaszkiem" powinieneś mieć zaznaczone domyślne urządzenie, czyli Głośniki Realtek High Definition Audio. Kliknij tą ikonę celem podświetlenia, a następnie przycisk Konfiguruj. Wybierz prawidłowy zestaw głośników dla Twojego systemu (stereo, 5.1, 7.1). Użyj opcji testuj, aby upewnić się, że wskaźnik na ekranie dopasowuje odpowiednie głośniki. Możesz też kliknąć każdy z głośników na schemacie celem sprawdzenia ich działania. Kliknij dalej i w następnym oknie upewnij się, że każde pole jest zaznaczone, czyli wszystkie Twoje głośniki są w użyciu. Przejdź do następnego okna i zakończ sprawdzanie.

    Możesz zrobić jeszcze coś innego. Jak już będziesz przy tym "zielonym ptaszku", nie wybieraj konfiguracji, tylko Właściwości. W oknie które pojawi się, wybierz zakładkę Zaawansowane i tam z rozwijanej listy "16 bit,44100Hz (Cd Quality)". To najniższe możliwe ustawienie dla Windowsa, co również może ci pomóc. Zastosuj wprowadzone zmiany. Jesteś w domu. Dobrej zabawy

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    10
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z Rome 2 total war

    Zastosowałem to wszystko co napisałeś ale niestety nie pomogło. Jak robiłem konfiguracje tych głośników to jeden ptaszek nie był zaznaczony nie wiem czemu. Mam dwa głośniki i one działają. Jeszcze jedna sprawa nie wiem czy to ważne ale sterownik do karty dźwiękowej ma żółty trójkąt, zresztą sam zobacz: http://i.imgur.com/Oa6WC72.png . Piszę, że nie może zweryfikować podpisu cyfrowe. Wciskałem aktualizuj ale pisze, że są aktualne. A tak po za tym to dzięki za pomoc, zrobiłeś dużo więcej niż ta pomoc techniczna. Jestem ci na prawdę wdzięczny.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem ze spolszczeniem w Total War Rome 2.
    By Kyriet in forum Magistratum (Rome II - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-09-2013, 19:21
  2. Problem z Rome Total War
    By ChomiqPL in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-09-2012, 19:42
  3. [ROZWIĄZANE] Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7
    By loczek97 in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 09:47
  4. Problem z uruchomieniem Rome Total War
    By kosel76 in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 16:51
  5. Problem z zapisem gry Rome Total War
    By Xardios in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2010, 18:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •