Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Mapa kampanii - zmiany/tworzenie

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    79
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Przenoszenie mapy kampanii (prośba o pomoc)

    Bardzo podoba mi się mapa z DarthModa, i postanowiłem ją sobie przenieść do retrofit moda (wiadomo brak greckich ogniomistrzów w podstawce ). Przeniosłem wszystko pięknie aż daję opcję Wielka Kampania, no i du*a . Czarny ekran i witaj windowsie. Czy wie ktoś jak przenieść mapę kampani z jednego moda do drugiego?

    "Jeśli chcesz pokonać Polaków, daj im władzę..."

  2. #12
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przenoszenie mapy kampanii (prośba o pomoc)

    Retrofit 6.0 dodaje jednostki takie jak ogniomistrze.


  3. #13
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    79
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Przenoszenie mapy kampanii (prośba o pomoc)

    Chodzi mi o samą mapę. A ogniomistrzów mam z tego add-on'u z jednostkami pochodzącymi z kingdoms'a.

    "Jeśli chcesz pokonać Polaków, daj im władzę..."

  4. #14
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Mapa kampanii - zmiany/tworzenie

    Widzę że kacperek założył temat o satelitowaniu map - mapowianiu, świetnie
    Może ktoś z was pomoże mi lepiej zrozumieć zagadnienie. Jakiś czas temu zabrałem się za ogarnianie umysłem tematu mapowania, jednakże schody zaczynają się nie przy tworzeniu mapy, co jest z tego całego procesu chyba najprostszą sprawą, ale przy przygotowywaniu do odpalenia z pliku bat.

    [spoiler:wf778tic]15:44:23.041 [script.err] [error] Script Error in mods/test/data/world/maps/base/descr_regions.txt, at line 12, column 5
    Unrecognised: '5' as a region resource class (or hidden resource)
    15:44:23.041 [script.err] [error] Script Error in mods/test/data/world/maps/base/descr_regions.txt, at line 20, column 5
    Unrecognised: '5' as a region resource class (or hidden resource)
    15:44:23.057 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_heights.tga' must have dimensions 1023, 519

    15:44:23.072 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_roughness.tga' must have dimensions 1022, 518

    15:44:23.072 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_climates.tga' must have dimensions 1023, 519

    15:44:23.088 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_ground_types.tga' must have dimensions 1023, 519

    15:44:23.104 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_features.tga' must have dimensions 511, 259

    15:44:23.104 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_trade_routes.tga' must have dimensions 511, 259

    15:44:24.760 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War napotka[/spoiler:wf778tic]

    Stworzyłem sobie próbna mapę z 2 regionami, 2 frakcjami, zmieściłem się tworząc ją w 4 kolorach, na próbę co z tego wyjdzie.

    String table jak rozumiem, muszę uzupełnić pliki string.bin w folderze text, natomiast to czego nie wiem to co oznacza "must have dimensions 0, 0" ? Co to jest za wartość ? Moja mapa jest wielkości 1021x517. A więc Co mam wpisać w pliku "descr_terrain" ?
    Wpiszę:
    dimensions
    {
    width ?
    height ?
    }
    połowę, + 1 jest źle, wpiszę 2x rozmiar mapy + 1 jest również źle. Wpiszę dokładną wartość, również jest źle. Innych opcji już chyba nie ma.

    Swoją drogą, da się pominąć w kompilacji plik map_heights ? w sensie całkowicie go wyeliminować ? Nie rozumiem do końca, sensu istnienia tego pliku. Wygląd terenu jest zdefiniowany na mapie "map_ground_types" poprzez silnik gry, różnymi kolorami rgb. Czy plik "map_heights" wpływa na sam wygląd gór i wyświetlania ich wysokości na mapie ?

    Edit: Co to za błąd że system nie tworzy mi pliku map.rwm, przez co nie pozwala mi odpalić gry i przetestować mapy ?
    Zedytowałem mapę gimpem aby miała rozmiar taki jak żądał Log błedów, żadnych logów tylko unspecified error
    A już k.... byłem dobrej myśli

  5. #15
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    226
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mapa kampanii - zmiany/tworzenie

    Z tym jest dużo kombinowania, najlepiej na początku daj map_features całe czarne, sprawdź dobrze wymiary. Czasem jest tak, że przy dużych mapach trzeba utworzyć więcej regionów, bo przy tylko 2 nie chce działać.

    Co do map heights to najlepiej przerób map_ground_types, zaznaczając kolory i zmieniając je na odpowiednie odcienie czarnego, tak jak w poradniku Gigantusa. Samo map_heights musi istnieć, w końcu w med2 jest mapa 3d, w ground types jest określone tylko, jaką teksturkę będzie miał dany fragment mapy.

    Co do wymiarów:
    W descr terrain można wpisać max 510*510 (to, co tu wpiszesz będzie rozmiarem standardowym)

    Pozostałe:

    Nazwa Rozmiar (z descr_terrain.txt - dimensions)
    map_regions stand.
    map_features stand.
    map_trade_routes stand.
    map_roughness 2*stand.
    map_heights 2*stand + 1 piksel
    map_fog 2*stand + 1 piksel
    map_ground_types 2*stand + 1 piksel
    map_climates 2*stand + 1 piksel
    water_surface 256 x 256

    "Nie istnieje coś takiego, jak lewica i prawica. Jest tylko góra i dół. Możemy podążać w górę, w stronę naszego odwiecznego snu – wolności jednostki, lub w dół – w stronę totalitaryzmu. Ci, którzy chcą poświęcić naszą wolność w zamian za opiekę społeczną i bezpieczeństwo, wybrali ścieżkę wiodącą w dół." - Ronald Reagan

  6. #16
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Mapa kampanii - zmiany/tworzenie

    Dzięki George.
    Co prawda wczoraj wieczorem mnie to dobiło więc cofnąłem cała swoją robótkę do punktu wyjścia i od początku stworzyłem każdy plik tga używając jako podstawy swojego map_ground_types.

    Znów to samo, gra nie może odtworzyć pliku map.rwm co skutkuje komunikatem o unspecified error.
    Sprawdziłem każdy piksel na granicach kolorów, wszystko się zgadza, dla ułatwienia nie dodawałem rzek, cały map_features jest czarny. cały descr strat pozbawiony struktur, 10 wioch na mapie i żadnych armii. każdy plik tga został stworzony na bazie map_ground_types. Może zamiast systemu plików z kingdoms użyje któregoś z modów globalnych... Mam ich kilka rozpakowanych na dysku.
    Pewnie jak zwykle powód jest błahy. Maksymalny limit regionów wynosi 199 a jest jakiś minimalny, poniżej którego silnik gry się wysypie ? Ktoś kiedyś sugerował że jest to 20 ale nie znalazłem potwierdzenia tej tezy.
    Jakie mogą być powody dla których gra nie odtwarza pliku map.rwm na podstawie nowej mapy ?

  7. #17
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    226
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mapa kampanii - zmiany/tworzenie

    Usuń descr geography new (dwa pliki) w folderze data, czasem to pomaga.

    Co do limitu regionów, to przy dużych mapach chyba on rzeczywiście istnieje. Kiedyś też próbowałem zrobić nową mapę z dwiema prowincjami, gra ruszała ale po kilku sekundach ekran robił sie czarny. Spróbuj zrobić z 21 regionów.

    "Nie istnieje coś takiego, jak lewica i prawica. Jest tylko góra i dół. Możemy podążać w górę, w stronę naszego odwiecznego snu – wolności jednostki, lub w dół – w stronę totalitaryzmu. Ci, którzy chcą poświęcić naszą wolność w zamian za opiekę społeczną i bezpieczeństwo, wybrali ścieżkę wiodącą w dół." - Ronald Reagan

  8. #18
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Mapa kampanii - zmiany/tworzenie

    Descr_geography.new wywaliłem już dawno temu, poza tym ten pliczek powodował ctd głównie przy wchodzeniu do bitew, o innych jego niepożądanych efektach, nie słyszałem.
    Przetestuję tę tezę, zobaczymy czy uda się dla niej znaleźć potwierdzenie.
    Czy stary plik bin w folderze text odpowiedzialny za eventy w grze, może być przyczyną ?
    Najprościej było by mieć instrukcję dotyczącą minimalnej ilości wymaganych przez grę plików do odpalenia samej mapy kampanii, jednakże wygląda na to że takie cuś musi zostać dopiero napisane, przez kogoś, kiedyś, może.

  9. #19
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mapa kampanii - zmiany/tworzenie

    Mam pytanie. Czy ktoś próbował jakoś złamać ograniczenie na ilość prowincji do 199?

  10. #20
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Mapa kampanii - zmiany/tworzenie

    Na ile mi wiadomo tego ograniczenia nikt nie złamał, bo raczej jest to niemożliwe gdyż wynika z silnika gry.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem z mapą kampanii
    By Lucius Vorenus in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 21:18
  2. Przycinająca się mapa kampanii
    By Sunbeach in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 09:40
  3. Nowa mapa kampanii
    By norbertd600 in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 09:26
  4. Mapa Kampanii.
    By Rapsod in forum Where West meets with East
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 13:17
  5. Mapa kampanii
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 12:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •