Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #1
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Dyskusja ogólna


    Napoleonic Total War II to modyfikacja przenosząca graczy do Ery Napoleońskiej. Do dyspozycji gracza oddano 15 grywalnych frakcji.
    Wyszedł także submod, który pozwala rozgrywać kampanię! Opis moda znajdziecie niżej.

    Strona na ModDB
    Download

    Forum na TWC

    Tutaj dwa najważniejsze tematy z TWC, które warto przeczytać, wyjaśniają wiele kwestii, w tym instalację moda.
    FAQ 1
    FAQ 2
    Screeny, robią wrażenie:
    Spoiler: 




    Zapraszam do testowania i komentowania. [/center]
    Ostatnio edytowane przez McAbra ; 27-06-2014 o 12:51

  2. #2
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Napoleonic Total War II

    Rozegrałem parę bitew i jestem zdziwiony ich jakością! Na sam początek rzuciły mi się w oczy bardzo ładnie wykonane jednostki, trzymają bardzo wysoki poziom. Mundury, bronie, konie, wszystko jest dopracowane. Warto zauważyć, że dowódcy mówią w swoich językach. Inne dźwięki na polu bitwy też są ciekawe, wystrzały z broni palnej, armat, dźwięki trąbek przy szarżach kawaleryjskich, robię bardzo dobry efekt i klimat starć XIX wiecznych. We własnych bitwach nie można dodawać oddziałom doświadczenia, sprawia to że bardziej liczy się taktyka niż belki poszczególnych oddziałów, i to jest dobre.
    Szarże kawalerii na piechurów są bezcenne, najpierw salwa, pierwszy szereg jazdy pada pokotem na ziemię, a za chwilę zaczyna się masakra żołdaków, którym nie dane było dosiąść rumaka No i trzeba dodać że sporo dymu jest na polu bitwy, co mnie cieszy.
    Podsumowując, od strony bitew ten mod jest znakomity, nie wiedziałem że tak można fajnie tą epokę odwzorować na silniku Rome. Bardzo przyjemnie się gra, polecam!

    Niech żyje Gwardia!

  3. #3
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Napoleonic Total War II

    No Screeny, robią wielkie wrażenie pobiorę,odpalę i sie zobaczy.Lubię ten okres a że mam starego pc to tylko w RTW I MTW 2 mogę grać

  4. #4
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Napoleonic Total War II

    No to mały opis bitwy ze screenami W spoilerze, bo zrzutów jest sporo.

    [spoiler:1kpza1ib]Bitwa rozegrała się między Francją, a sprzymierzonymi siłami Prus i Rosji. Alianci byli ponad dwukrotnie liczniejsi, ale piechota francuska zajęła dogodne pozycje do obrony, wspierana przez znakomitą kawalerię.



    Ustawienie piechurów za murkiem było dobrym posunięciem, co okaże się przy szarży pruskiej kawalerii.

    Tu widzimy z daleka maszerującą armię pruską, jest liczna i składa się z dobrych żołnierzy.

    Artyleria francuska jako pierwsza rozpoczyna ostrzał, jednak w związku z małą liczbą dział nie wyrządza zbyt dużych szkód maszerującym Rosjanom.

    Rosyjska piechota szybkim marszem zaczęła posuwać się ku francuskim pozycjom, wszczynając później walkę na odległość.

    Widząc że rosyjska piechota próbuje okrążyć pozycje Francuzów, doborowi lansjerzy polscy i holenderscy przypuszczają potężną szarżę. Jednak wobec znacznej przewagi liczebnej przeciwnika są zmuszeni do chwilowego ustąpienia.

    Francuska piechota ogniem skutecznie powstrzymuje marsz rosyjskiej piechoty...

    ... oraz ułanów, którzy zdecydowali wstrzymać atak.

    Kozacy przypuszczają atak na piechotę francuską, ta jednak wytrzymuje ich uderzenie i kontynuuje ogień.

    Lansjerzy ponownie włączają się do walki i rozbijają oddział rosyjskiej piechoty, następnie z powodzeniem atakując artylerię.

    Rosyjscy ułani zaatakowali piechotę francuską, zadając jej znaczne straty, zostają jednak zmuszeni do odwrotu.

    Widząc że piechota zaczyna się chwiać, do walki włącza się oddział karabinierów, przechylając szale zwycięstwa na tym odcinku.

    Kawaleria rosyjska ucieka w popłochu ponosząc przy tym duże straty.

    Francuscy piechurzy zza murka otwierają ogień do powoli posuwającej się naprzód kawalerii pruskiej.

    Pierwsi jeźdźcy Prus przybywają pod umocnienia francuskie, nie ważąc się jednak na szarżę.

    Tymczasem armię rosyjską ogarnia coraz większa panika, większość żołnierzy szybko opuszcza pole bitwy.

    Dochodzi do niewielkich utarczek kawaleryjskich, odwracających jednak uwagę lansjerów od uciekających Rosjan.

    Szarża kirasjerów pruskich załamuje się na wskutek ognia i mężnej postawy broniących się Francuzów.

    Kolejne ataki pruskiej kawalerii załamują się, z powodu ognia oraz szybkich kontrataków francuskich karabinierów konnych i szaserów.

    Piechota francuska dalej broni się przed kawalerią, zmuszając ją do odwrotu i zadając znaczne straty.

    Jeźdźcy rosyjscy i pruscy wpadają w panikę i opuszczają pole bitwy, a osamotniona piechota pruska błyskawicznie ulega szarży francuskiej kawalerii. Bitwa została wygrana! Kirasjerzy i dwa oddziały szaserów mające wkroczyć do walki w wypadku przełamania linii umocnionej piechoty, w ogóle nie musiali brać udziału w bitwie, co najwyżej jako wsparcie moralne [/spoiler:1kpza1ib]

    Niech żyje Gwardia!

  5. #5
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Napoleonic Total War II

    Fajnie to wszystko wygląda zarówno opis jak i screeny.
    W najbliższych dniach w końcu będę mógł przetestować i ja, mam dziwne przeczucie że będzie pokaz slajdów.
    Ale dla tej epickości lejącej się z bitew, muszę chociaż spróbować.

  6. #6
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Napoleonic Total War II

    Nie sądzę, mod działa mi niewiele słabiej niż podstawka. Znaczy bitwy w których udział bierze około 5000 ludzi trochę przycinają czasem, a jak więcej zaczyna się dopiero wkur...rzanie W podstawce dopiero od około 5500 zaczynało się przycinać (na otwartym terenie oczywiście) więc nie powinieneś i Ty mieć problemów

    Polecam tego moda bardzo, świetnie się gra.

    Niech żyje Gwardia!

  7. #7
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Napoleonic Total War II

    No takiego cacuszka szukałem,coś pięknego naprawdę szkoda że w Medku 2 nie ma takiego moda
    Kampania fajna grałem trochę, nawet USA jest co prawda z jednym miastem ale zawsze coś
    Polecam moda jak ktoś lubi ten okres,szkoda że Polski nie ma ale można inne państwo wybrać chociażby USA hehe

  8. #8
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Napoleonic Total War II


    Gram teraz w Napoleonic i jestem wręcz zszokowany. :shock:
    Mod jest znakomity, wciągnąłem się od razu. Bitwy są świetnie wykonane, wszystkie statystyki, funkcje, są przemyślane, nie widać nigdzie niedopracowania... Pięknie to wygląda. I, co najlepsze, wszystko to nie wymaga wcale lepszego komutera niż podstawka, nie wiem jak, ale mod działa mi lepiej od każdego innego. Bitwy opisał już Lwie Serce, więc nie będę się tu dłużej rozpisywał, więc trochę o kampanii.

    Wszystko jest również wykonane na bardzo wysokim poziomie, szkoda tylko że muzyka nie jest tak dobra jak w bitwach i menu. Ale to jest jedyna rzecz do jakiej w ogóle można się przyczepić. Informacje, interfejs, wszystko trzyma w klimacie.

    Na uwagę zasługuje prawie wszystko... Są nowe modele miast, statków, armiii. Portrety generałów się zgadzają, wszystko jest na swoim miejscu

    Bardzo polecam tego moda wszystkim, nawet tym którzy podchodzą sceptycznie i niekoniecznie lubią epokę - gwarantuję że się nie zawiedziecie.
    To na co czekacie? Ściągajcie już teraz!

    <<<DOWNLOAD NAPOLEONIC TOTAL WAR II>>>

  9. #9
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: Napoleonic Total War II

    Nie wiedziałem, że jest możliwość zagrania kampanię! Ale... Czy dobrze zrozumiałem? Czy mod z kampanią to switch mod czy modyfikuje wersje podstawową RTW? Mam już kilka modów do RTW i nie chciałbym nic zmieniać.
    Który link jest do modu z kampanią?

  10. #10
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach

    Re: Napoleonic Total War II

    Tak, submod z kampanią to switch-mod!
    Dodam jeszcze, bo zapomniałem wcześniej, że submod oferuje aż cztery kampanie.
    Wersję z kampanią pobierasz z linka podanego wyżej. ( http://www.moddb.com/mods/napoleonic-to ... gn-edition ). Żeby zainstalować, kopiujesz folder 'napoleonic' do głównego folderu gry, kopiujesz skrót RTW, i w zakładce element docelowy dopisujesz ' -mod:napoleonic'. Pewnie znasz tą procedurę, ale warto napisać.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 22:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 15:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 00:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 17:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •