Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Screeny z gry

  1. #1
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Screeny z gry

    Temat przeznaczony do wrzucania screenów z gry. Uchwyciłeś coś ciekawego? Stoczyłeś ciekawą batalię? Podziel się

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  2. #2
    marengo
    Gość

    Re: Screeny z gry

    Dla wykonywania lepszych zdjęć z gry, ujęć pod rożnym kątem, w maksymalnym przybliżeniu lub oddaleniu, warto zmienić wartość w jednej linijce preferences.script z 0 czy 1 na 2.

    default_camera_type 2; # default_battle_camera <card32>, default battle camera: 0-totalwar 1-rts 2-debug #

    To "uwolni" kamerę, dzięki czemu będzie ona przenikać do wnętrza budynków, statków, poniżej tafli wody.

  3. #3
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Re: Screeny z gry

    Jako, że cierpie ostatnio na brak czasu spowodowany sesją dlatego udało mi się zrobić tylko takie screeny. Więcej dużo lepszych ujęć już nie długo
    Waterloo
    Spoiler: 





    Ostatnio edytowane przez Shay Ruan ; 03-08-2014 o 19:28

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Screeny z gry

    No nareszcie mod trafił na właściwe miejsce na forum do modów głównych.

  5. #5
    marengo
    Gość

    Re: Screeny z gry

    Będzie to historia zapomnianej bitwy z 1815 roku, kiedy to Hiszpanie po zdobyciu Lizbony, zmagać się musieli z portugalską rebelią.

    Starcie rozpoczęło się od obustronnej kanonady artyleryjskiej, w której pokaz swoich umiejętności dali hiszpańscy artylerzyści
    Spoiler: 


    [spoiler:2cz4hkig]

    [/spoiler:2cz4hkig]

    Wrogie oddziały, mając jeszcze czas na ucieczkę, postąpiły wbrew zdrowemu rozsądkowi, rozwijając swe siły z podziwu godną pewnością siebie. Oniemiały z zachwytu, patrzyłem jak rodzi się legenda portugalskiego powstania

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Widok z ich pozycji na moje fortyfikacje

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Tymczasem moi kanonierzy nie ustawali w wysiłkach, aby wyeliminować z walki jak najwięcej wrogów przed decydującym starciem

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Portugalczycy z pogardą śmierci wypisaną na twarzach kontynuowali marsz ku wiecznej chwale

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Ich artylerzyści dwoili się i troili dla Sprawy

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Zwykle sława mych wojaków wyprzedza ich przybycie, tym razem jednak bardowie i trubadurzy zawiedli, wystawiając na ciężką próbę wrogich kanonierów, której oni nie przetrwali

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Zapatrzony w tą scenę, nie zauważyłem śmiałej szarży rebelianckiej kawalerii na moje baterie. Nim moja kawaleria zmusiła ich do ucieczki, wycięli jedną z załóg

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Pierwsza linia Portugalczyków weszła w strefę ognia karabinowego i kartaczowego

    [spoiler:2cz4hkig]
    [/spoiler:2cz4hkig]

    Większość z nich szybko zrozumiała w jak paskudnym miejscu znaleźli się. Po chwili wahania postanowili wrócić w bezpieczne miejsce na głębokich tyłach własnego frontu, a tak wyglądają efekty krwi w Napoleonie

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Druga linia nie pomna doświadczeń kolegów, nieśpiesznie zmierzała ku przeznaczeniu

    [spoiler:2cz4hkig]

    [/spoiler:2cz4hkig]

    Na mojej prawej flance, nieliczne oddziały wroga przeprowadzały rozpoznanie bojem, co rychło zostało rozszyfrowane jako pozorna demonstracja siły celem odwrócenia uwagi

    [spoiler:2cz4hkig]

    [/spoiler:2cz4hkig]

    W tym momencie plan bitwy wroga przestał być dla moich sztabowców tajemnicą. Zamierzali otoczyć moje lewe skrzydło, zwinąć je w kierunku centrum, dokąd już zmierzała reszta ich sił

    [spoiler:2cz4hkig]
    [/spoiler:2cz4hkig]

    Plan miał szanse powodzenia, ale przy większym zaangażowaniu kawalerii. Nim Portugalczycy zajęli pozycję do ostatecznego szturmu, moja dywizja ciężkiej jazdy uformowała się za lewą flanką piechoty i we właściwym momencie wykonała gwałtowną szarżę

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Nieprzyjacielskie centrum zanurzone w dymie pola bitwy, nie zauważyło tego rozstrzygającego kontrataku

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Nawet gdyby spostrzegli to fatalne dla siebie wydarzenie, kartacze nie dały im czasu na reakcję, drążąc ich ciała i psychikę. Panika ogarniająca pierwsze oddziały zepchnęła je na następne, skutecznie niwecząc misterny plan nieprzyjaciela

    [spoiler:2cz4hkig]

    [/spoiler:2cz4hkig]

    Po wybiciu rebeliantów na lewym skrzydle, moje bezczynne regimenty kawalerii obrały sobie za nowy cel uciekające masy żołnierzy, szerząc wśród nich śmierć i zniszczenie

    [spoiler:2cz4hkig]



    [/spoiler:2cz4hkig]

    W pościgu moja kawaleria spotkała rezerwowe jednostki wroga, które nie zdzierżyły jej pola

    [spoiler:2cz4hkig]

    [/spoiler:2cz4hkig]

    Myliłby się ten, kto sądziłby iż miał wtedy miejsce ostatni akord krwawych zmagań. Wszakże nieprzyjacielska demonstracja na prawej flance również wymagała uwagi, bowiem Portugalczycy stawiali tam czoło moim pułkom z determinacją godną gwardii napoleońskiej

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Moi zniecierpliwieni żołnierze zaczęli opuszczać fortyfikacje domagając się od swoich dowódców ataku na bagnety

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Nie było to konieczne. Sama ich postawa zmusiła wrogie siły do początkowo nieśpiesznego odwrotu, szybko jednak zdradzającego oznaki rozprzężenia w szeregach. Nakazano pościg

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    Otóż i tryumfator

    [spoiler:2cz4hkig][/spoiler:2cz4hkig]

    oraz wynik bitwy

    [spoiler:2cz4hkig]


    EDIT: Dodałem właściwe spoilery Shay Ruan. Niedługo usunę te niedziałające.
    Ostatnio edytowane przez Shay Ruan ; 03-08-2014 o 19:27

  6. #6
    Salvo
    Gość

    Re: Screeny z gry

    Fajna relacja, pomśl może o napisaniu AARu bitewnego

  7. #7
    marengo
    Gość

    Re: Screeny z gry

    Dzięki Sprawdziłem co to jest AAR bitewny i z czym to się je. Przypuszczam, że stworzenie czegoś takiego będzie wymagało ode mnie sporo dobrej woli, ale jest możliwe w bliżej nieokreślonej przyszłości

  8. #8
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Kolejne screeny z moda:

    Na początek coś czego tutaj jeszcze chyba nie było czyli menu wyboru frakcji w kampanii 1805 roku. Więcej podobnych technicznie screenów wrzucę następnym razem.

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Przykładowe jednostki Francji a także ich odmienny wygląd w różnych kampaniach:














    Ostatnio edytowane przez Shay Ruan ; 03-08-2014 o 20:10

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  9. #9
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Kolejna porcja screenów pochodzi z 2 bitew. Pierwsza dramatyczna w efekcie zremisowana rozgrywana na mapce Waterloo(moja ulubiona) oraz druga na równinach przegrana przeze mnie. W pierwszej dowodziłem Anglikami w drugiej Księstwem Warszawskim.


    Spoiler: 

    Marsz dzielnych Fizylierów(jednostki 1805 - 1807) na umocnienia anglików. W oddali widzimy Czerwone Kurtki, które już rozpoczęły ostrzał.

    Atak Legii Nadwiślańskiej na brytyjskie czworoboki


    Masakra centrum wojsk brytyjskich przez Francuzów

    Czarna Straż odpiera Grenadierów

    Miejsce rzezi


    Bitwa nr 2

    Wymiana ognia z Moskalami

    Muszkieterzy kładą trupem dzielnych Polaków

    Rozpaczliwa szarża Ułanów na flankę Rosjan

    Rosjanie się nie poddają

    Koniec końców, Ułani wbijają się w szeregi wroga

    Walka na bagnety ostatnią nadzieją Polaków


    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  10. #10
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Screeny z moda fajne ja gram Księstwem Warszawskim mod fajny ale jedno mnie irytuje ilosc altylerij jest po 3 i po 2 armaty a powinno byc 4 i 3 armaty a zasięg i rażenie jest ok ale ilości mala

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy z gry.
    By Lwie Serce in forum Third Age
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-04-2020, 11:17
  2. Screeny
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2014, 01:30
  3. Screeny z gry
    By Ensis in forum The Battle for Wesnoth
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 10:34
  4. MXL - Screeny
    By K A M 2150 in forum Medieval XL
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 21:01
  5. Screeny
    By kamilo251196 in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 21:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •