Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Poprawki od Shaya

  1. #1
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Poprawki od Shaya

    W tym temacie mam zamiar przedstawiać swoje poprawki do LME.
    Tak w wielkim skrócie prócz przyspieszenia bitew morskich na ai od Brana (nie testowałem jeszcze bitew morskich w podstawowym LME, ale jeżeli będą długie to je tez skróce), udało mi się obniżyć wytrzymałość fortów, zwiększyć liczbę żołnierzy francuskich, usunąć bug przez, który kawaleria zatrzymywała się w trakcie szarży przed piechotą, zmniejszyłem siłe ostrzału piechoty na ai Brana a także lekko zmieniłem kilka wartości w systemie morale dzięki czemu ai nie przetasowuje już tak często swoich sił(chyba mi sie to udało troche poprawić, pewności nie mam ). Dodatkowo podniosłem znacząco "morderczość" kul armatnich. Teraz jedna kula armatnia potrafi zabić nawet do 6,7 żołnierzy (mówie tu o ostrzale od frontu, nie od tyłu czy też z boku). Zastanawiam się tylko czy to nie jest zbyt potężna siła teraz :ugeek:


    EDIT: Pierwsza wersja moich poprawek tylko i wyłącznie dla ludzi grających lub chcących grać na Ai Brana. Oba pliki skopiować do Data Napoleona i podmienić(wcześniej zrobić kopie zapasową oryginałów). Jeśli ktoś nie grał wcześniej na ai Brana to musi postąpić następująco:
    1. Włączamy launcher LME.
    2. Klikamy na "manually edit user script".
    3. Umieszczamy na samej górze linijkę "mod Bran_LME_mod.pack;" (oczywiście bez pazurków)
    4. Zapisujemy.
    5. Od tej pory za każdym razem odpalamy grę przyciskiem "Start NTW manually"

    Linki:
    Bran ai z poprawkami - http://www.sendspace.pl/file/8a42260c9c922bb7ea7921d
    LME 4 z poprawkami - http://www.sendspace.pl/file/d773450225f3f26f33f7a9c

    Oba pliki są wymagane aby nie zniszczyć balansu.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  2. #2
    Szambelan Awatar Kot
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    3 071
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    13
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach

    Re: Poprawki od Shaya

    Linka byś dał do tej poprawki

  3. #3
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Re: Poprawki od Shaya

    Jeszcze nie skończyłem . Jak oblukam bitwy morskie na podstawowym LME to wrzuce Poza tym zastanawia mnie kwestia tej artylerii.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  4. #4
    marengo
    Gość

    Re: Poprawki od Shaya

    Może to przeoczyłem, ale o którym dokładnie submodzie Brana piszesz?

    O tym stworzonym na potrzeby LME4:

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... -s-LME-Mod

    czy o tym pod vanillę:

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ampaign-AI

    Oba są z listopada poprzedniego roku.

  5. #5
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Re: Poprawki od Shaya

    Pod LME4

    EDIT: Za kilka godzin wrzucę pierwszą wersję tylko i wyłącznie pod Ai Brana.

    Edit2: Jako , że to mój pierwszy raz proszę o wyrozumiałość

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Poprawki od Shaya

    Cytat Zamieszczone przez Shay Ruan
    W tym temacie mam zamiar przedstawiać swoje poprawki do LME.
    Tak w wielkim skrócie prócz przyspieszenia bitew morskich na ai od Brana (nie testowałem jeszcze bitew morskich w podstawowym LME, ale jeżeli będą długie to je tez skróce), udało mi się obniżyć wytrzymałość fortów, zwiększyć liczbę żołnierzy francuskich, usunąć bug przez, który kawaleria zatrzymywała się w trakcie szarży przed piechotą, zmniejszyłem siłe ostrzału piechoty na ai Brana a także lekko zmieniłem kilka wartości w systemie morale dzięki czemu ai nie przetasowuje już tak często swoich sił(chyba mi sie to udało troche poprawić, pewności nie mam ). Dodatkowo podniosłem znacząco "morderczość" kul armatnich. Teraz jedna kula armatnia potrafi zabić nawet do 6,7 żołnierzy (mówie tu o ostrzale od frontu, nie od tyłu czy też z boku). Zastanawiam się tylko czy to nie jest zbyt potężna siła teraz :ugeek:


    EDIT: Pierwsza wersja moich poprawek tylko i wyłącznie dla ludzi grających lub chcących grać na Ai Brana. Oba pliki skopiować do Data Napoleona i podmienić(wcześniej zrobić kopie zapasową oryginałów). Jeśli ktoś nie grał wcześniej na ai Brana to musi postąpić następująco:
    1. Włączamy launcher LME.
    2. Klikamy na "manually edit user script".
    3. Umieszczamy na samej górze linijkę "mod Bran_LME_mod.pack;" (oczywiście bez pazurków)
    4. Zapisujemy.
    5. Od tej pory za każdym razem odpalamy grę przyciskiem "Start NTW manually"

    Linki:
    Bran ai z poprawkami - http://www.sendspace.pl/file/8a42260c9c922bb7ea7921d
    LME 4 z poprawkami - http://www.sendspace.pl/file/d773450225f3f26f33f7a9c

    Oba pliki są wymagane aby nie zniszczyć balansu.
    Oba pliki wgrywamy

  7. #7
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Poprawki od Shaya

    Będą jeszcze dalsze poprawki i z bitwami morskimi ?

  8. #8
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Re: Poprawki od Shaya

    Przepraszam, ze tyle to trwało ale dopiero wczoraj udało mi się zainstalować ponownie moda i wziąć się za tworzenie poprawek. Jeśli chodzi o bitwy morskie to postanowiłem przywrócić wytrzymałość żagli z oryginalnego LME4. Mam zamair pogrzebać przy tych bitwach aby je lepiej zablansować. Jeśli chodzi o bitwy lądowe to:
    - zwiększyłem głębokość szeregów piechoty liniowej do 4, 5 czym prawdopodobnie udało mi się wyeliminować bug z miotającym się ai, które swoją piechotą biegało jak oszalałe przed naszymi muszkietami. Wiem ,ze to ahistoryczne w przypadku np. Wielkiej Brytanii ale coś za coś
    - zmniejszyłem zasięg haubic o połowę bo są zbyt potężne aby mogły siać zniszczenie na tak dalekich odległościach.
    - zwiększyłem zasięg broni palnej dwukrotnie. Na razie testuje jak to się sprawdza. Zrobiłem to z tego względu aby dać ai szanse na ustawienie się i w razie czego korygowanie sytuacji piechoty bez ryzyka wpadnięcia na nasze jednostki.
    - mam zamiar zwiększyć celność i szybkość przeładowania brytyjskiej piechoty liniowej. Jest nieliczna ale dobrze wyszkolona. Jest to podyktowane względami historycznymi, gdzie dzięki pomysłowi ministra Caslereagha do armii wcielano na wielką skalę, bardzo dobrze wyszkolonych rekrutów z milicji.
    Zastanawiam się też nad tym jak przywrócić do gry granice prowincji, które zostały usunięte w modzie Na razie szukam na TWC sposobu na to.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Poprawki od Shaya

    Witamy Dzięki, dobrze, że tu wróciłeś Shayu. Powodzenia.

  10. #10
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach

    Re: Poprawki od Shaya

    Dobry wieczór Jak idą prace nad poprawkami ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Poprawki od towarzysz_pancerny
    By towarzysz_pancerny in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-09-2013, 13:02
  2. Poprawki do regulaminu - glosowanie
    By Joopiter in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 14-09-2010, 17:33
  3. Poprawki do regulaminu - dyskusje
    By Marat in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-07-2010, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •