Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 119

Wątek: Fantastyka

  1. #1
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Fantastyka

    Zapewne czytujecie fantastykę, jakie książki możecie polecić? Które wywarły na was wpływ, były ciekawe i nowatorskie a które to tylko czytadła do pociągu? Tylko taka jedna rzecz wyjmujemy spod dyskusji Tolkiena, Wiedźmina i Trylogię Husycka, jako ogólnie uznane
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  2. #2
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fantastyka

    Ja rozpocznę, H. G. Wells'em: Wehikuł Czasu. Bardzo krótka opowieść o Podróżniku w Czasie, który trafia do dychotomicznego świata Elojów i podziemnych Morloków. Zaprzyjaźnia się (zakochuje?) w Weenie, kruchej przedstawicielce tych pierwszych. Dekadencja i żywotne potrzeby robotników stoją naprzeciw siebie, instynkty żerowania i przetrwania spotykają się w świecie pełnym sprzeczności. Duży plus daję takim drobiazgom za mój ulubiony klimat steam-punka.

  3. #3
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fantastyka

    H. G. Wells'em: Wehikuł Czasu
    To już klasyka ale mi nie pasuje. Początkowe rozważania jakieś takie marne. Podoba mi się za to "kultura" ludu do którego podróżnik trafia na początek jego sposób porozumiewania etc.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  4. #4
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Fantastyka

    a czytałeś tomsn Trylogię Księżycową Żuławskiego? stare, dobre, młodopolskie sci-fi z utopią w tle
    w ogóle im bardziej zagłębiam się w literaturę tego okresu tym bardziej się dziwię, że nasi autorzy nie zrobili takiej kariery jak Welles czy Orwell chociaż wcześniej wpadli na te same pomysły.

  5. #5
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fantastyka

    a czytałeś tomsn Trylogię Księżycową Żuławskiego?
    Nie, i szczerze powiem, zaskoczyłeś mnie polską młodopolską s-fi Faktycznie prekursorzy gatunku to dla mnie przytoczeni przez Ciebie autorzy. Hmm, chyba czas zrewidować poglądy i zwrócić sie na rodzime, zapomniane podwórko..

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fantastyka

    A miał ktoś z was do czynienia z książką Diable eliksiry, Hoffmann Ernst Theodor Amadeus? Przyznam się, że przeczytałem ją i... niewiele mogę o niej powiedzieć. Niby temat ciekawy - bo to przemiana księdza od wiary w Boga do wiary tylko w siebie i swoja role w kontaktach z Bogiem. te tytułowe eliksiry maja swoją role, ale raczej nie jestem zachwycony.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  7. #7
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Fantastyka

    Polecam "Orki: Odwet Orków", Michael Peinkoffer jest to druga część więc jak trawisz na pierwszą to lepiej żebyś ją najpierw przeczytał (ja kupiłem tą nie zdając sobie sprawy że to kontynuacja ale i tak się fajnie czytało).

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fantastyka

    Fantastyka, czyli to, co lubię :3 Nie będę rzucał banałów typu Świat dysku, które zna każdy, mogę więc polecić:
    -Trylogia "Pieśń lodu i ognia" - fantastyczna książka fantasy, dużo w niej realizmu i polityki (sam co prawda nie czytałem, ale sporo o niej słyszałem i mogę ją polecić w ciemno)
    -Książki na podstawie Forgotten Realms, np. te z Dragon Lance - Legenda o Humie, Wrota Thorbardurinu i, przede wszystkim, Kroniki Raistlina - Kuźnia dusz. Ma ona 2 części, ale czytałem niestety tylko pierwszą. To chyba najlepsze tytuły z DL, które obadałem, z forgotten realms polecam Drizzta i inne powieści Salvatora.
    Czytałem jeszcze kilka ciekawych tytułów, ale nie mogę sobie przypomnień ich nazwa.

  9. #9
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Fantastyka

    Drizzt jest przereklamowany, to taki archetypiczny superheros. ciekawszą postacią, zwłaszcza po "pokonaniu" Drizzta jest Artemis Entreri
    Ma swoje rozterki, swój cel, pewną logikę działania, nie jest taki sztuczny. Szef tej drowiej grupy najemników też jest ciekawą postacią. czytałem trylogię doliny lodowatego wichru, i jeszcze parę luźniejszych książek ale zachwycony nie jestem.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  10. #10
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Fantastyka

    ciekawa jest seria dotycząca warhammera ciekawy świat, ciekawie też pisze Terry Prachet nie pisze on typowej fantastyki, jego książki mają charakter humorystyczny jeśli ktoś chce sobie poprawić humor to polecam
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •