Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Wątek: Po noszymu - czyli dla hanysów

  1. #31
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Po noszymu - czyli dla hanysów

    Ślonzok,gorol i Kaszub łowiom ryby.Ślonzok złowił złota rybka ale wrzyscy sie zaczeli o nia wadzić no to rybka pado:
    -Czekejcie zrobimy tak-każdy dostanie po jednym życzyniu.
    Wrzyscy sie zgodzili pierwsze godo Kaszub
    -Ja chce żeby u nas na Kaszubach było czysto,pięknie żeby był to istny raj na ziemi.
    -Dobra mosz co chciałeś-odpowiado rybka.Tera mówi gorol
    -Ja chcę by Warszawe otoczyć wielkim murem żeby żadna hołota sie tam nie dostała.
    Rybka spełniła życzenie i ostatni godo Ślonzok:
    -Te rybka jaki dupny tyn mur?
    -No od ziemi aż do stratosfery
    -Dobra to zalej to wodom.
    PS:Sory jeśli by boło coś źle zapisane ale co innego pisanie a co innego godka.

  2. #32
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Po noszymu - czyli dla hanysów

    Ja jako prawdziwy poznaniak co drugie słowo mówię "tej" i uwielbiam pyry (ziemniaki dla zwykłych ludzi)
    LOL ja mam tak samo tyle, że jestem rodowitym GórnoŚlązakiem choć od 5 lat mieszkam w WLKP ,a moja mama pochodzi z WLKP to się wkurza jak w domu mówię "tej"
    "Lepiej umrzeć niżeli dać zhańbić honor Wojska Polskiego!" - generał Antoni Paweł Sułkowski, gubernator Malagi, bitwa pod Ocañą, 19 XI 1809 r.

  3. #33
    Łowczy
    Dołączył
    Jul 2011
    Lokalizacja
    Śląsk
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Po noszymu - czyli dla hanysów

    ha, świetny temat. dawno nie widziałem śląskiego na żadnym forum. Ja jestem basztard bo ojciec to gorol z Zamojszczyzny. Jako bajtel godołem po śląsku, ale potem wokół same gorole, w szkole Kulturkampf, dziewczyna nie trawi tego "germańskiego narzecza" i dziś już nie wiele mi z tego zostało. Wyrozumiem wszystko ale samemu to pisać nie potrafię po śląsku.

  4. #34
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Po noszymu - czyli dla hanysów

    Jo żem je czyrstwym hanysem.

  5. #35
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    538
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Po noszymu - czyli dla hanysów

    OGŁOSZYNIE

    Skuli gibkiego wyjazdu do onkla w Reichu sprzedom drapko: Wertiko na wysoki glanc, szrank z trzyma dźwirzami, szeslong odwanckowany, dwa ligistule, sztyry gardinsztangi, gramofon na kurbla, jedyn kromchlojter na świyczki, dwa zicherongi i sztyry byrny przyndzione, cyja, landszaft zagraniczny, blumsztynder z mertami, jedna donica ze sznitlochym, byfyj z szuflodami na nici, durszlag na nudle, pół funta hawerfloków, stryknadle, heknadle, zicherki, tolszery, kartofel-presa, maszynka na gychaktes, biksa po nagiwyrflach, topfkracer, flaszenpucer, szpangi do włosów, śranczek na szczewiki, fyrlok, ausgus, trzi kokotki, badywana, waszbret, kohlkastla, bratruła, zdżadło, klajsztynder z pelcmantlym i hutym, hozyntregle, spodnioki bez rostfleków, trzi pary fuzekli sztrykowanych i posztopowanych, szyść bindrów na gumie, kiecka z krałzkami, modny cwiter z golfym, ślubny anzug z kulami na mole, szczewiki z wysokim kromflekiem, abzace, holcbajn, kryka, ryczka z nachtopem, gybis po fatrze, szkrobione taszyntuchy, złote załośniczki z gizlokami, brołtbiksa, ślinzuchy na kurbla, szuflodka na cwist i knefle, bigle heklowane, lojfry, tepich, krałzy, szyść kompotzislów, dwie szolki, trzi kible, waszpek, aszynbecher, śmiotek i szipa, sebuwacz, modro tinta, sztyry blaje, szlojder do bajtla, sztrajchecle, pół funta preswursztu, kranc leberwusztu, trzi krupnioki, żymlok, modro kapusta, hefty, buchy i pukeltasia łod cery. Galoty po opie, fojercojg, blank nowe lacie, nec na dauerwela, portmanyj, taszka i brele po omie. Wszistko to idzie łobejrzeć łod ćmy do ćmy u Grejty Harboł, Frynszita kole Kochłowic, ulica Kryncka numer łoziem. Przelyźć bez ajnfart kole hasioka do hinterhauzu. Furtka na kecie. Pozór! Gelynder złomany.

    Smieszne to ale cięzkostrawne te germańskie narzecze.2 posty wyżej.
    Ad.1. Jestem biały,wierzący,hetero - przepraszam.
    Ad.2."Przemoc jest usprawiedliwiona jeżeli służy dobru ludzkości" - Atylla
    Ad.3."Najważniejsza jest dyscyplina,najważniejsza jest dyscyplina !" Udai Hussein -syn Sadamma

  6. #36
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: Po noszymu - czyli dla hanysów

    W Africe miyszko Bambo, Murzinek,
    Blank czorny, mały lokaty synek.
    Czorno mo matka, łojca czornego,
    Ujka i ciotka, dziadka i ... kozdego.
    Mo piykno chałpa - by ją zbudować
    trza mieć patyki, deski i trowa.
    Bo przeca lepszyj chałpy nie trzeba
    Jak sie rok caly hyc leje z nieba.
    Bestoż to sagie są Afrykony
    I mało kery je łobleczony.
    Bestoż fest dużo se uszporują
    Bo czopek, mantli...nic niy kupują.



    Uwe i Wili w jednej stali wili,
    Uwe na wierchu, a Wili na dole.
    Uwe spokojny nie wadzi nikomu,
    a Wili wyrabioł choby we stodole.

    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  7. #37
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    538
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Po noszymu - czyli dla hanysów

    LIST MAMY DO SYNA (da się zrozumieć bez translatora)

    Pisza do Ciebie tych pora linijek, żebyś wiedzioł, że do Ciebie pisza. Jak tyn list dostaniesz, to znaczy że do Ciebie doszed. Jak go niy dostaniesz, to mi dej znać, to go wyśla jeszcze roz. Pisza do Ciebie po mału, bo wiym, że niy umisz szybko czytać. Niydowno tata przeczytoł w jakiś gazecie, że nojwiyncy wypadków sie zdarzo kilometer od doma, wiync przeprowadzili my sie trocha dali. Mieszkomy teroz w fajnyj chałupce. Jest tu pralka, choć niy jestech pewno, czy sie niy zepsuła. Wczoraj wciepłach do ni pranie, pociągłach tyn sznurek i pranie kajś wsiąkło. Ale przeciyż sie z tego powodu niy powiesza... Pogoda niy jes nojgorszo. W zeszłym tydniu loło ino dwa razy. Za piyrszym razym trzi dni, a za drugim cztyry. Co do jakli, kiero chciołeś, to ujek Pietrek powiedzioł, że jak Ci ją pośla z kneflami, to bydzie dużo kosztować, bo knefle są ciynżkie. Bezto oderwałach te knefle i wsadziłach do kapsy. Tata dostoł robota. Jest dumny jak pow, bo mo pod sobom jakieś pjyńćset osób. Wysiywo trowa na cmyntorzu. Twoja siostra, Julka, kiero wyszła za mąż, w końcu urodziła. Niy znomy jeszcze płci, wiync Ci niy powiym, czy jesteś ujkym, czy ciotka. Jak to bydzie dziołszka, Twoja siostra chce ją nazwać po mie. Ino to bydzie dziwne - godać na swoja cera ,,mama". Gorzyj jes z Twojim bratym, Jankym. Zamknął samochód i zostawił w środku kluczyki. Musioł iść do dom po drugi komplet, żeby nos wyciągnąć ze środka. Jak się bydziesz widzioł z Gochą, pozdrów ją łode mie, a jak niy, to ji nic nie godej. Twoja mamula Dusia.
    PS. Chciałach Ci wsadzić do listu pora złotych, ale już zakleiłach koperta! Pa!
    Ad.1. Jestem biały,wierzący,hetero - przepraszam.
    Ad.2."Przemoc jest usprawiedliwiona jeżeli służy dobru ludzkości" - Atylla
    Ad.3."Najważniejsza jest dyscyplina,najważniejsza jest dyscyplina !" Udai Hussein -syn Sadamma

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. FAQ - Czyli o co nie pytać
    By Salvo in forum Empire
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 09:43
  2. Turniejowe co nieco czyli kto ,co i ile .
    By Markouno in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •