Czołem wszystkim!

Postanowiłem założyć temat w którym każdy będzie mógł, jeśli zechce, podzielić się z innymi forumowiczami własnym przepisem kulinarnym. Ja na początek wstawiam przepis na pieczonego kurczaka z nadzieniem będący moją własną modyfikacją kilku innych modyfikacji wyczytanych w sieci i zasłyszanych od znajomych. Przechodzi właśnie fazę testowania.

A więc tak:

1. Kupujemy kurczaka, 30 dag mielonego mięsa drobiowego (ja użyłem indyczego), 20 dag drobiowych wątróbek (ja kupiłem kurze), dwie cebule, dwie bułki kajzerki, pęczek natki pietruszki, cytrynę, oraz przyprawy suszone:majeranek, zioła prowansalskie, czosnek granulowany, pieprz czarny (najlepiej ziarnisty do mielenia w młynku - dłużej zachowuje świeżość), słodką paprykę, oraz jeśli nie mamy pod ręką: jajko, masło, oliwę z oliwek (można zastąpić olejem, choć kurczak straci nieco na smaku) i sól.

2. Kurczaka dokładnie myjemy wodą (odcinamy szyję i kuper), oraz nacieramy zewnątrz i wewnątrz marynatą składającą się z soli, słodkiej papryki, majeranku, czosnku granulowanego, soku z cytryny, masła i oliwy, po czym wstawiamy na minimum dwie godziny do lodówki aby aromaty się zdążyły przeniknąć.

3. Robimy nadzienie z mięsa, wątróbek, zrumienionych na maśle cebuli, bułek namoczonych w wodzie (i dobrze odciśniętych) - wątróbki, cebule i bułki przepuszczamy przez maszynkę do mielenia, surowego jajka, drobno posiekanej natki pietruszki, ziół prowansalskich oraz soli i pieprzu do smaku.

Pamiętajcie ! Wątróbki trzeba najpierw oczyścić usuwając woreczki żółciowe, jeśli są nie usunięte pilnując przy tym aby nie uszkodzić woreczków gdyż wówczas wątróbki będą do wyrzucenia!

4. Nadziewamy kurczaka i zaszywamy bawełnianą nicią bądź spinamy wykałaczkami po czym wstawiamy w brytfance do piekarnika nagrzanego do 200 stopni Celsjusza. Aby kurczak się nie przypalił nalewamy do brytfanki pół szklanki wody (w trakcie pieczenia pod wpływem temperatury wytworzy się sos, którym od czasu do czasu polewamy kurczaka). Niektórzy aby kurczak się nadmiernie nie wysuszył i był soczysty na dolnej platformie poniżej brytfanki z kurczakiem umieszczają blachę z wodą która paruje w trakcie pieczenia i zapewnia należytą wilgotność powietrza. Dla bardziej wykwintnego aromatu możemy wodę zastąpić piwem. Kurczaka pieczemy ok. godziny.

5. Porcjujemy (najlepiej porcjuje się na zimno, przed podaniem w takim przypadku trzeba oczywiście odgrzać), zapraszamy przyjaciół lub rodzinę, dodajemy gotowane ziemniaczki, surówkę i kompot i delektujemy się wspaniałym smakiem w dobrym towarzystwie