Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [CK2] Dziedziczenie

  1. #1
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    [CK2] Dziedziczenie

    Małe hrabstwo w Skandynawii zmieniło sposób dziedziczenia z mieszanego na korzyść tylko męskich potomków. Po niemal 10 latach dorosła jedyna latorośl obecnego hrabiego, córka i stała się... dziedziczką. Z tego powodu mam pytanie: czy zmiana władcy powoduje reset w dziedzinie dziedziczności, że córa jest następcą? Oprócz moich własnych akcji co może zmienić te ustawienia. Wiem że bunt i przegrana w wojnie domowej może mnie do tego zmusić.

    Drugie pytanie jest odnośnie problemu ryzyka utraty tytułu na korzyść innych członków rodziny. Jak wyeliminować to zagrożenie inaczej niż przez ograniczanie męskich potomków?



  2. #2
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: [CK2] Dziedziczenie

    Dziwne w takiej sytuacji kobiety nie powinny być w kolejce do tronu
    Gdy masz za dużą rodzinę wysyłaj tych niepotrzebnych do zakonu, wtedy się nie mnożą, a tych co przestają być potrzebni najlepiej morduj plotami

  3. #3
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: [CK2] Dziedziczenie

    Jestem przekonany że to efekt zmiany głównego tytułu władcy, w nowym regionie było inne prawo dziedziczenia. Ponieważ musiałem wrócić do poprzedniego tytułu pewien czas potem i prawa były tak jak je ustawiałem sobie.



  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: [CK2] Dziedziczenie

    Prawdopodobnie tak było .

    A ogólnie co do sukcesji to warto:
    1. Po sukcesji urządzać systematycznie przyjęcia.
    2. Jeśli grasz hrabią i masz tylko jedno hrabstwo lub dwa, to warto jest naprodukować dziesiątki dzieciaków (z różnych żon i konkubinatów) a dziewczynki wydawać matrylinearnie. Dzięki temu na samym początku gry nasz dwór zapełni się i będziemy mieli w czym wybierać i na pewno część z nich będzie miała wysokie statystyki jako przyszli członkowie rady królewskiej.
    3. Dobrze jest trzymać swojego kanclerza na dworze swojego seniora. Po sukcesji wszystkiego można się spodziewać
    4. Jeśli grasz księciem i wiesz, że utracisz prowincję lub baronię na rzecz sukcesji, a nie chcesz np. mordować lub więzić swoich bliskich, to patrz punkt 2.
    5. Odkładaj pieniądze. Ja zaczynam bazować od 200 (gdzie 200 traktuje jako bilans zerowy, czyli nie wydaje złota poniżej 200), później tą poprzeczkę podnoszę do 1000 golda. Zawsze po sukcesji trzeba mieć pieniądze na dary dla wasali lub na ew. najemników.
    6. Wżeniać swoich herbowych w inne rodziny książęce lub królewskie (nie znasz dnia i godziny, kiedy któryś z twoich krewnych stanie się księciem lub królem)
    7. Czasem jest tak, że wybrałeś dla siebie korzystne narzeczeństwo ale druga strona przy ślubie nie wyraża zgody, trzeba zerwać zaręczyny i poprosić ponownie ale o ślub (na pauzie).
    8. Jako hrabia lub książę warto jest mieć dwóch synów i zaczekać aż dojrzeją (wysłać do nieba słabszego i gorszego - nawet jeśli będzie to pierworodny). Ile razy było tak, że pierworodny miał niskie staty?.

  5. #5
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: [CK2] Dziedziczenie

    Stosuję się do powyższych ośmiu punktów, a przynajmniej staram się. Gram od tego IX wieku i problem leży w dwóch miejscach:
    1) Kiedy pojawia się primogenitura? Potrzebuję odpowiedni poziom technologiczny? Zmianę wiary? Włączy się po przekroczeniu pewnej daty?
    2) Mam dwóch synków i dwa tytuły królewskie. Zabiłbym tego słabszego, ale ikonka nie była aktywna w dzieciństwie (a żadnego spisku nie robiłem). Dorósł i dalej przycisk jest nieaktywny. Obawiam się że będę musiał czekać aż stary król umrze, a potem na wyścigi jego braciszkiem próbować go skasować. ;/

    Poza zabójstwem, są inne sposoby wyeliminowania kogoś z kolejki do tronu (bez zmian praw dziedziczenia)?



  6. #6
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: [CK2] Dziedziczenie

    1. od wysokiego autorytetu korony
    2.tak musisz czekać aż ci władca umrze chyba że go uwięzisz i stracisz. jeśli grasz państwem Katolickim to jest jeszcze opcja nadania biskupstwa co wyłącza z kolejki do tronu

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Podłącze się - jeśli mam wolną inwestyturę i mianuję mojego potomka na biskupa to niebezpieczeństwo podziału królestwa między dwóch braci zażegnane zostanie w momencie ogłoszenia nominacji, czy dopiero gdy mój potomek faktycznie zasiądzie na biskupim stolcu? Zmienić praw dziedziczenia nie mogę za swego życia
    Ostatnio edytowane przez sexiorz84 ; 20-08-2016 o 02:06

  8. #8
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Od 80 lat próbuję przeforsować primogeniturę jako król, poddany cesarza. Mam pokój, 10 lat rządów, nie robiłem zmian, jestem katolickim, feudalnym władcą, autorytet korony na absolutnym. I pytanie: dlaczego nie mogę przeskoczyć? Mam DLC Conlclave, ale nie mogę zmienić administracji. :|

    Jakieś pomysły?



  9. #9
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Samick Zobacz posta
    Jakieś pomysły?
    A wasale mają dobre relacje z Twoją postacią? O ile pamiętam ten warunek też trzeba spełnić na zmianę dziedziczenia.

    Hm, ewentualnie jako poddany cesarza nie możesz mieć innego systemu dziedziczenia, choć w starszych wersjach pod tym względem była wolność - to muszę jeszcze sprawdzić

  10. #10
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Tak, mam poprawne. Myślę, że to właśnie to, ale nie mam zamiaru próbować z 20 tysiącami skakać przeciw 80 (-10 moje to dalej 70).



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •