Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 147

Wątek: Gra Rzymem

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Gra Rzymem

    Czasy okrutnych królów przeminęły, stając się legendą w której to lud rzymski ustanowił republikę. Miasto rozłożone na siedmiu wzgórzach przez lata rosło w siłę stając się silnym w regionie graczem z Italii o wielkich ambicjach.

    Podobnie jak Kartagina, Rzym wyróżnia się spośród innych nacji, ponieważ można poprowadzić do zwycięstwa jeden z trzech domów (o innych cechach) oraz wyborem ustroju po wojnie domowej.

    Ogólne bonusy:
    +1 do żywności we wszystkich prowincjach,
    +1 do doświadczenia dla rzymskiej piechoty.


    Dom Korneliuszy:
    +3% do podatków,
    bonus do stosunków dyplomatycznych z nacjami hellenistycznymi,
    -4 do ładu wynikające z obecności kultury łacińskiej.

    Dom Juliuszy:
    +10% do morale w walce z barbarzyńcami,
    +4 do szerzenia się kultury łacińskiej,
    +25% do kary za obecność obcych kultur.

    Dom Juniuszy,
    +10% do dochodów z rolnictwa,
    +4 do ładu wynikające z obecności kultury łacińskiej,
    Mała kara do relacji dyplomatycznych z innymi frakcjami.

    Samick
    **************

    Mam takie pytanie jak grac Rzymem ? Chodzi mi w jakie jednostki inwestować budynki kierunek ekspansji idp
    Ostatnio edytowane przez Samick ; 07-09-2014 o 14:37

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    97
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Rzymem

    Hmm... Pierwszy raz grasz w tą grę? Rozwój militarny to do legionistów, czyli pracuj nad organizacją, a ekspansja to gdzie Ci wygodnie, jeden z rodów ma premie do walki z barbarzyńcami, więc jeśli Ci chcesz kieruj się w tą stronę, albo zajmij tereny Kartaginy, jest wiele opcji bo Rzym jest w centrum
    Dziel i Rządź

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Rzymem

    Z seria total war miałem juz styczność ale rome 2 kupiłem sobie z dwa tygodnie temu i od tamtego czasu w kampani zbieram takie baty ze szkoda patrzeć gram na poziomach trudny i bardzo trudny bo jakoś gra na normalny nie jest wymagająca , dlatego zwróciłem sie o poradę jak skutecznie grac z myślą ze ktoś pomoże jakimś poradnikiem albo wytłumaczy mi na czym sie skupić grając Rzymem i jakich głupich błędów nie popełniać

  4. #4
    marengo
    Gość

    Re: Gra Rzymem

    A poradnik Samicka czytał? Nic lepszego po polsku nie znajdziesz

  5. #5
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 829
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach

    Re: Gra Rzymem

    Poradnik samicka jest uniwersalny, myślę że większość spokojnie może dotyczyć Rzymu.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Rzymem

    Też polecam poradnik Samicka, nawet po ponad 100 h granych w Romka znalazłem tam rzeczy o których nie wiedziałem

    Mogę też sam dać kilka uniwersalnych wskazówek dotyczących początków gry :
    -O ile to możliwe wojnę prowadźmy z jedną nacją, skupiając maksymalne siły na walkę z tym państwem, grając Rzymem będziesz walczyć od początku z Ligą Etrusków, skup wszystkie siły na nich a z innym staraj się dogadać. Na początku dysponujesz słabymi wojskami więc warto by na polu bitwy mieć przewagę liczebną.
    Jeżeli mimo wszystko wróg ma więcej wojsk to np postaw obóz warowny blisko niego by sprowokować go do ataku, w obozie łatwiej się bronić. Jeżeli jesteś zagrożony przez wrogą, liczniejszą armię umieść swoich wojaków w mieście, w razie napaści dojdzie do twoich sił automatycznie garnizon z obrońców miasta.
    -Pamiętaj ze tylko stolice prowincji mają mury, a kompowi źle idzie zdobywanie tych miast. Czasem może być warto poświecic zwykłe miasto, a obronę ustawić w obwarowanym mieście - łatwo wtedy pokonać dużo silniejszego wroga a gdy go rozbijesz spokojnie pozajmujesz okoliczne miasteczka...Poza tym ze stolicy prowincji otrzymasz więcej pieniędzy. Walcz tak by zdobywać tych stolic jak najwięcej - to klucz do pozostalych miast prowincji a nieraz także świetna, bezpieczna granica z agresywnym sąsiadem.
    -Pilnuj by żywność była na plusie.
    - Dyplomacja tutaj to podstawa do sukcesu, raczej nie rób dalekosiężnych planów, dostosuj się do bieżącej sytuacji. Nie łam podpisanych traktatów - jeżeli chcesz kogoś zaatakować z kim masz np pakt o nieagresji to odczekaj wymaganą liczbę (zwykle 10) tur lub odszukaj z kim walczy nacja którą chcesz zaatakować i zaproponuj wrogowi twojego wroga przyłączenie się do wojny.Ominą cię wtedy sankcje wynikłe z łamania traktatów. W nowym Romku ma to spore znaczenie!

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2011
    Postów
    97
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Rzymem

    Co do pauzy pierwszej, czy uważasz że Hastati i Vielici są słabi ? Bo mi się wydaję, że Rzym już od samego początku ma naprawdę dobrą piechotę w porównaniu do np. wschodzich nacji ( Wschodni włócznicy )
    Dziel i Rządź

  8. #8
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Gra Rzymem

    Gdy mamy pakt o nieagresji z kimś i proponujemy jego wrogowi dołączenie do wojny to psuje sie reputacja tak samo jakbyśmy bezpośrednio wypowiedzieli wojnę. Co do siły jednostek to prawda, że Rzym na starcie ma dużo lepsze jednostki niż potencjalni wrogowie.

  9. #9
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Gra Rzymem

    Tylko nacje ze wschodnimi włócznikami mają jazdę, która nadrabia te braki. Poza tym dość szybko możesz werbować lepszych włóczników (nazwy nie pamiętam), którzy są wśród piechoty bardzo przeciętni, ale za to jazda...



  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Rzymem

    Tak , czytałem ten poradnik bardzo ciekawy był , dzieki wszystkim za rady może jutro jak zacznę odnowa z tymi radami co daliśmy to nie rozniesnie mnie komputer jak zawsze w tej seri ;ppp jeszcze jedno pytanko w jaka technologie inwestować

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •