Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 147

Wątek: Gra Rzymem

  1. #11
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Gra Rzymem

    Najpierw technologie militarne do legionistów potem tą technologie do dygnitarzy, a później zależy co ci będzie potrzebne. Technologie oblężnicze do balist, technologie kulturowe żeby szybciej romanizować podbite prowincje, albo gospodarcze żeby poprawiać gospodarkę.

  2. #12
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Rzymem

    Cytat Zamieszczone przez przemoxdlol
    Co do pauzy pierwszej, czy uważasz że Hastati i Vielici są słabi ? Bo mi się wydaję, że Rzym już od samego początku ma naprawdę dobrą piechotę w porównaniu do np. wschodzich nacji ( Wschodni włócznicy )
    Tak masz rację, ale pisałem ogólnie dla wszystkich frakcji, poza tym zaczynając konkretną frakcją masz zazwyczaj pierwszych przeciwników zbliżonych kulturowo - a więc posiadających podobne wojska. Chociaż teraz za bardzo nie pamiętam czy podstawowe jednostki Etrusków dorównują Rzymskim.

    Cytat Zamieszczone przez wybobrak
    Gdy mamy pakt o nieagresji z kimś i proponujemy jego wrogowi dołączenie do wojny to psuje sie reputacja tak samo jakbyśmy bezpośrednio wypowiedzieli wojnę. Co do siły jednostek to prawda, że Rzym na starcie ma dużo lepsze jednostki niż potencjalni wrogowie.
    Tu mnie zaskoczyłeś, bo kilka razy stosowałem ten numer i nie zauważyłem negatywnych konsekwencji.Najwyraźniej po pewnym czasie wyrobiłem sobie taką opinię, że jedna zdrada mi nie szkodzi 8-)

  3. #13
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach

    Re: Gra Rzymem

    Ten system reputacji działa bardzo różnie. Miałem sytuacje że jak chciałem zerwać jakiś pakt albo wypowiedzieć wojnę to pojawiało mi się to ostrzeżenie i informacja że muszę poczekać kilka tur bo mi sie reputacja popsuje, więc cierpliwie czekam te wymagane tury, w końcu jak te tury mijają, wypowiadam wojnę a reputacja i tak się psuje . Poza tym jak już sie popsuje to nie wiem od czego zależy jej poprawianie. Czasami w kilka tur z najgorszej reputacji zmienia mi się na zieloną a czasami ten sam poziom reputacji utrzymuje się przez kilkadziesiąt lat.

  4. #14
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2013
    Postów
    201
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 2 postach

    Re: Gra Rzymem

    Miło sobie przypominam kampanie Rzymską. Choć po prawdzie jest to nacja bardzo urozmaicona ze względu na możliwie jednostki do rekrutacji. Po pewnym czasie nie wiesz co rekrutować aby było dobrze

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Rzymem

    Gram teraz Rzymianami rodem Junii na poziomie legendarnym i musiałem zrewidować swój pogląd co do trudności gry tą nacją. Ta obecna kampania jest jedną z najtrudniejszych jakich toczyłem - porównywalna tylko z Kartaginą Barkidami. Ród Junii ma dużą karę w stosunkach dyplomatycznych co skutkuje tym, że nikt nas od początku nie lubi, nawet Syrakuzy wypowiedziały mi wojnę jako pierwsze, a potem zrobiły to inne nację skutkiem czego mam wojnę na wszystkich frontach.Nawet jeżeli udąło mi się z kimś nawiązać dobre stosunki to i tak mam duze problemy by przekonać daną nację do np umowy handlowej.
    By móc atakować staram się opierać na granicach w postaci obwarowanego miasta wspomaganego dodatkowym garnizonem, a wojsko próbuje koncentrować w jednym wybranym kierunku. Skutek jest taki że np po dosc szybkim zajęciu miasta Kartagina stoję tam wojskiem prawie...100 tur i odpieram kolejne ataki dawnych właścicieli...Pomalutku jednak ten mój Rzymek rośnie (głównie kosztem barbarzyńców) i liczę że zakończę kampanię zwycięstwem.

    Generalnie jednak radzę zastanowić się mało doswiadczonym graczom przy wyborze rodu Rzymu, Junia to spore wyzwanie.

  6. #16
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Wy też macie wrażenie, że po 14 patchu dodano do koszar manipułu w rekrutacji Triarii? Wcześniej były na III poziomie koszar.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #17
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Po długim odpoczynku od gier postanowiłem ruszyć ledwie rozpoczętą kampanię Rzymem. Zdecydowałem się na zwycięstwo kulturowe. Jednym z wymogów jest wybudowanie Koloseum i Panteonu. Ponieważ to tylko gra (a nie historia) więc mam pytanie: czy jedynym miejscem budowy ich jest Rzym?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #18
    Asuryan
    Gość
    Nie, nie jest.

  9. #19
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 830
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 043
    Otrzymał 1 040 podziękowań w 697 postach
    Czy mi się wydaje, czy po ostatnich patchach komputer przy swojej słabszej pozycji wyjściowej w bitwach morskich chętnie ucieka do bitwy...lądowej? Miałem tak w CiG, teraz po długim rozbracie z podstawką mam i w kampanii Rzymem.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #20
    Asuryan
    Gość
    Jeszcze się mi nie zdarzyło - ale może dlatego, że toczę bitwy morskie z dala od lądu. Dobrze wiedzieć - bo ostatnio w moich flotach znajdują się tylko okręty z balistami (oprócz okrętu flagowego)

Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •