Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 147

Wątek: Gra Rzymem

  1. #41
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta

    78 tura. Luzytanie dotarli aż do Afryki Północnej, to samo Arwernowie. Na dodatek Macedonia zajęła Antheię i Odessos - strzelam, że jeszcze więcej. Rozpoczynam inwazję na Helladę.
    Inwazje na Helladę jako Rzym

    Ty barbarzyńco! Powinieneś podbić ich politycznie i uczynić z nich wasali w imię filhellenizmu rzymskiego. Za bardzo Twój lud ich ceni żebyś wyrzynał greków jak świnie
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  2. #42
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    A tam, to tylko przeszkoda do kreteńskich i syryjskich łuczników

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #43
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Kolejny kwiatek wraz z nowym dodatkiem. Grając Antoniuszem toczę boje na wschodzie wspierając własne protektoraty. Faktycznie są mi wierne cały czas. Ale do rzeczy. Wraz ze zdobyczami ziem, psują mi się wyjściowe relacje z Oktawianem. Niby kruchy sojusz obronny, ale zero handlu mimo proponowanej kasy. No nawet historycznie usprawiedliwione, ale jeden szczególik. Największą wartością która wpływa na niechęć Oktawiana do mnie (Antoniusza) to... niechęć kulturowa! Brawo! Jeżeli twórcy uznali kumanie się Antoniusza ze wschodem za aż tak silne, to czemu i tak oba odłamy Rzymu są w tej samej kulturze? Jeżeli są (i tu zgoda) to skąd ta wyssana z palca niechęć kulturowa?!?

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #44
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    @UP
    Kara do stosunków z Rzymianami to cecha frakcyjna Rzymian. Chyba logiczne, że Antoniusz z Oktawianem się nie lubią.

  5. #45
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Gram w polskiej wersji językowej, więc pewnie w oryginale to nie jest "niechęć kulturowa".

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #46
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2013
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 5 podziękowań w 3 postach
    Wypowiedz wojnę wrogom Oktawiana to cię bardzo polubi^^. Jak grałem Oktawianem to robiłem pakt o nieagresji z protektoratami Antoniusza i w końcu chciał handlować, bo pakty dużo dają pkt.

  7. #47
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Mam 55 turę, wyjściowy sojusz obronny od 1 tury, ciągle wspólną wojne z pozostałymi odłamami Rzymu. Proponuje kasę co turę i nic. Ponieważ wspólnie z Armenią dokonałem już praktycznie podboju wschodu a na Bałkanach ciągle utrzymuję poprawne stosunki, więc teraz bardziej boję się domówki, niż Oktawiana.

    Z dobrych wieści za to mógłbym sie pochwalić ponad 31-minutowym szturmem Kartaginy Lepidusa. Mój 20 jednostkowy legion vs zamknięty legion (niepełny) + garnizon + flota garnizonu (31 jednostek w tym ponad połowa legionistów i legionistów weteranów). To już nie 12 minut! I ani aż tak wiele jednostek się nie biło, ani zbyt dużo czasu pod murami nie straciłem gdyz każdy mój legion musi taszczyć 2 jednostki balist (w końcu muły Mariusza! ). To naprawde cieszy!

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #48
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 4 podziękowań w 1 poście
    Wie ktoś jakie miasta warto podbijać Rzymem ze względu na bonusy frakcyjne ? Do tej pory zanotowałem tyle:
    Pulpudeva
    Larissa
    Ammonium (+ 4 do ładu)
    Syrakuzy (+ 10% rolnictwo)
    Alexandria (+15% handel morski, + 20 zasięg wzroku wszystkich armii ; chyba najbardziej pożądane miasto)
    Memphis
    Sparta (+10% kultura)
    Zarmizegetusa (+10% morale wszystkich jednostek, +5% kultura
    Epheus (-10% koszt budynków, +10% podatki)

    I jeszcze drugie pytanie, w jakich prowincjach warto budować koszary jednostek pomocniczych ? Tutaj również zanotowałem, że :
    w Libii mamy słonie
    w Hellas łuczników Kreteńskich
    w Aquitanii łowcy Galijscy i jakaś lepsza konnica
    Jeszcze gdzieś są jakieś jednostki warte uwagi ?

  9. #49
    Asuryan
    Gość
    1. Wszystkie w których znajdują się cuda antycznego świata - http://forum.totalwar.org.pl/showthr...l=1#post280670

    2. W encyklopedii gry powinny być wymienione.

  10. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  11. #50
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    14
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 4 podziękowań w 1 poście
    W encyklopedii są wymienione wszystkie jednostki najemne jakie można zwerbować w danym rejonie, tylko, że to się nie pokrywa w całości z tymi dostępnymi dzięki koszarom. Chyba, że coś przeoczyłem.

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •