Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Darthmod, gra 13 koloniami

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Darthmod, gra 13 koloniami

    Witam, ostatnio postanowiłem wrócić do ETW i w tym celu wgrałem moda Darthmod. Chciałbym zagrać 13 koloniami lecz w podstawowych szablonach moda nie ma 13 kolonii. Trzeba wejść 40 unit save, lecz gdy tak zrobię to czemu w grze wszystkie jednostki mają po 400 ludzi, a nie normalnie po 120. Da się zagrać 13 koloniami i mieć normalne ilości jednostek, a nie po 400, 350 itd... ?

    A i ps. Czym się rożni Uprising od ultimate?

    Przeniosłem temat do właściwego działu. Poprawiłem temat i post aby było wiadomo o co chodzi. Shay Ruan

  2. #2
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach

    Re: Darkmod 13 kolonii

    Z tego co wiem w normalnej kampanii nie ma możliwości grać Trzynastoma Koloniami. W przypadku 40 unit save armie będą powiększone o 20 kolejnych jednostek. Co do samej zmiany liczebności jednostek na 40 unit save to nie wiem jak to zrobić. Aha i mod się nazywa Darthmod

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Darthmod, gra 13 koloniami

    Czyli nici z grania 13 koloniami z normalnymi jednostkami na Darthmod

  4. #4
    marengo
    Gość

    Re: Darthmod, gra 13 koloniami

    Niekoniecznie

    Kampania z 40 jednostkami w armii jest rozgrywką typową dla trybu pojedynczego gracza, więc z założenia oddziały mają większą liczebność, skoro nikomu nie zawadza słabe łącze internetowe, nie mające tutaj znaczenia. Po drugie armia Stanów Zjednoczonych u swego zarania była w dużej części złożona z oddziałów stanowej milicji, a te w prawie każdym modzie są większe, co rekompensuje graczowi ich niskie morale i słabe wyszkolenie. W DM pod Napoleona, regimenty milicji są równie większe, a może nawet liczą sobie po 500 strzelców.

    Jest jedno wyjście. Spróbuj zmienić liczebność jednostki poprzez preferences.script.txt, albo bezpośrednio wchodząc do AppData, albo z poziomu launchera DME. Tej drugiej mozliwości nie jestem pewien. Poszukaj linijki campaign_unit_multiplier i w zależności od tego co tam zastaniesz, zmień 2 na 1 lub jedynkę na jakąkolwiek wartość będącą wielokrotnością 0.25, czyli 0.5, 0.75. Zapisz zmiany, być może nawet zamknij plik preferences wchodząc w jego właściwości i wybierając opcję tylko do odczytu. Zastosuj ją, potwierdź i wyjdź. Ewentualnie, zmień wielkość jednostki w opcjach graficznych gry.

    Nie ręczę, że to będzie działać. Instalację DME mam w planach, wielki come back , ale tylko z submodem Brana Mac Born. Polecam też Empire Realism.

    Edit. Znalazłem rozwiązanie. Gdy powyższa rada nie zadziała, opiszę je.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2014
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Darthmod, gra 13 koloniami

    Teraz aktualnie zacząłem już grać USA (nie koloniami) i mogę wykorzystać ten sposób jak już mam trochę rozwiniętego save, czy aby zmniejszanie jednostek zadziałało to muszę od nowa zacząć grac?

    Propos realiów historycznych w 13 koloniach trochę dziwne by było jak by w 1700r. w takim np bostonie stacjonowało 2000 żołnierzy gdzie zapewne tyle żyło tam cywili, zresztą też dziwne to wygląda jak się z Indianami walczy jedna bitwa 2000 kolonistów vs 2000 indian podczas jednej z wielu bitew.

    A i szkoda, że w USA, w grze liczba mieszkańców w 17986r wynosi ok 210.000 gdy w rzeczywistości było to ok 2.500.000 w tamtym okresie

  6. #6
    marengo
    Gość

    Re: Darthmod, gra 13 koloniami

    Hm, nie wiem jak ten sposób działa na jednostki w kampanii, kiedy już poniosły straty. Wprowadź zmiany, wczytaj save'a i przekonaj się sam

    Nie szukaj na siłę historii w grze, to najprostsza droga aby zniechęcić się do dobrych modyfikacji. Rozmieszczenie oddziałów w takim, a nie innym miejscu, w takiej a nie innej liczbie to kwestia balansu gry, wymuszenia na graczu określonych zachowań, wypełnienia misji. Posiadanie na początku podstawowych jednostek determinuje gracza do rozwijania państwa, celem zbudowania elitarnej armii.

    Tu masz link do zmniejszenia rozmiaru jednostek w kampanii dla 40 oddziałów w armii:

    http://www.twcenter.net/forums/showthre ... -unit-size

Podobne wątki

  1. darthmod
    By patryk99049 in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 23:32
  2. Darthmod
    By Rostel123 in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 11:48
  3. DarthMod
    By soszka1939 in forum Empire
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-12-2010, 15:29
  4. Kampania Brytyjska - Quest z 13 Koloniami
    By Charlie in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 20:14
  5. E:TW DARTHMOD
    By HUNTER in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 09:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •