Strona 4 z 127 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1267

Wątek: KORWiN i KNP

  1. #31
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Nowa Prawica JKM

    Co do Libertarianów/Piratów/DB
    Jestem ciekaw w ilu okręgach wyborczych będą łącznie zarejestrowani

    Panowie, może przenieśmy tą dyskusję o innych partiach do nowego tematu ?
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

  2. #32
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Nowa Prawica JKM

    Cytat Zamieszczone przez Witia
    Popieram te inicjatywy- każdy głos zabrany złodziejskiej bandzie PIS-PO-PSL-SLD-TR nie jest głosem straconym.
    A według mnie jest dokładnie odwrotnie. Każdy głos oddany na partię, która nie ma realnej siły decyzyjnej jest głosem straconym.
    Witia jakby tak podejść do tematu to nie mielibyśmy nowych partii na scenie... a to w polskiej rzeczywistości nie jest dobra sprawa, coś się musi wreszcie zmienić.

    Visca el Barca!!!

  3. #33
    Witia
    Gość

    Re: Nowa Prawica JKM

    Tyle że to głos zapewnia o sile decyzyjnej, a nie odwrotnie.
    Witia jakby tak podejść do tematu to nie mielibyśmy nowych partii na scenie... a to w polskiej rzeczywistości nie jest dobra sprawa, coś się musi wreszcie zmienić.
    Oczywiście, tylko trzeba jeszcze rozróżnić partie na te, które mają realną szansę przebicia ze względu na odpowiednie zaplecze intelektualno-marketingowe oraz takie, które takiego zaplecza nie mają. Stwierdzenie typu 'gdyby zagłosować na małą partie zamiast na znaną' jest właśnie potwierdzeniem tej tezy. Jest jasne, że gdyby połowa wyborców głosująca na PO pod pretekstem niedopuszczenia PiS-u do władzy, zagłosowała na UPR, to mielibyśmy Korwina w parlamencie. Tylko problem polega na tym, że nikt tak nie postąpi, ponieważ wówczas pewnym staje się dojście PiS-u do władzy, słabsza, niemająca wpływu na nic PO, jak również UPR z Januszkiem na czele, który pieprzy trzy-po-trzy, a mainstreamowe media zrobią z niego psychola i wariata.

    I nie mówcie mi, że z takim podejściem nigdy mała partia czy inicjatywa oddolna nie ma racji bytu, bo jako kontrprzykład wystarczy podać Ruch Palikota.

    UPR i inne twory tego typu nie mają realnej szansy zaistnienia na scenie politycznej dlatego, że nie posiadają odpowiedniego wizerunku, jak również racjonalnego programu, albo, co może zabrzmi lepiej, programu odpowiednio przedstawionego. Bo trudno mówić że Korwin ma jakiś plan zmian w Polsce, jeżeli wyskakuje z tekstami, że co to za problem aby w XXI wieku przyjechał król ze świtą i wprowadził 'normalne rządy', albo ze ZUS i NFZ należy zlikwidować bo to banda złodziei. No przecież nawet Stefan spod budki z piwem słysząc takie brednie tarza się ze śmiechu. To już Lepper ze swoim 'Balczerowicz musi odejść' był bardziej merytoryczny.

    Chodzi mi po prostu o to, że to co wy postrzegacie jako źródło problemu, według mnie jest efektem. W podobny sposób runęła moja nadzieja na partię Gowina. Tak się dobrze zapowiadało i nagle słyszę w radiu tekst, że Gowin na zjeździe partii zaproponował reformę wyborczą, polegającą na przyznaniu jednostkowych głosów proporcjonalnie do ilości posiadanych przez rodzinę dzieci... No i dokładnie to samo - chciałem głosować, ale nie zagłosuje, bo po cholere, skoro wiem że w taki sposób Gowin serc ludzi nie zdobędzie.

  4. #34
    Podkomorzy Awatar Zakapior-san
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    dzikie Bieszczady
    Postów
    1 891
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 33 podziękowań w 17 postach

    Re: Nowa Prawica JKM

    KNP to nie tylko Korwin, ja osobiście wolę Jacka Wilka- człowiek konkretny i nie przyrównujący wszystkiego do Hitlera. Np:
    http://www.youtube.com/watch?v=vY1gZJygLjM
    http://www.youtube.com/watch?v=bD1EACPjjUk

  5. #35
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Nowa Prawica JKM

    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty
    wysokie podatki nie zawsze są szkodliwe i źle odbierane przez płacących. Niedawno wstawiałem dla ciekawostki reakcję Szwedów (jednego z najlepiej żyjących narodów świata, dziecko umiejętnej szkoły interwencjonizmu) na obniżkę ich 60% podatku dochodowego. Stawka podatku zależy od potrzeb i możliwości obywateli. Zbyt niski sprzyja rozwarstwieniu majątkowemu, zbyt wysoki - rujnuje PKB.
    Zacznijmy od tego że Szwecja no nie jest normalnym krajem bynajmniej ja nie chciał bym żyć w kraju w którym ludzie donoszą gorzej niż w polsce za komuny a mordercy po 25 mogą wychodzić na wolność i jeszcze proszą o nowe ps4 (czyt.Breivik) a więzienia to luksusy.A co do podatków to myślę że socjaliści wyrobili w tych ludziach odruch niewolnika oni są zniewoleni i jeszcze są z tego zadowoleni podejrzewam że jakby zlikwidować dochodowy to szwedzi by oszaleli nie wiedzieli by co z tymi pieniędzmi robić zawsze państwo o nich dbało a teraz muszą sami dbać o siebie.A rozwarstwienie majątkowe korzystnie wpływa na społeczeństwo dlatego że bogaci się bogacą a biedni dążą do bogactwa (przynajmniej ci mądrzejsi ) a niema nic gorszego dla społeczeństwa jak równość majątkowa.

    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty
    dopóki istnieje demokracja, dopóty będzie istnieć biurokracja. To normalne.
    dlatego trzeba obalić demokrację otóż demokracja zawsze jest zła a dyktatura czasami w demokracji nikt nie ma pewnośći że np. większość posłów to szpiedzy

    Cytat Zamieszczone przez adriankowaty
    I po szóste: pomoc socjalna jest tak naprawdę zbyteczna - ale pod warunkiem, że polityka interwencjonistyczna umożliwiła marginizację lub usunięcie bezrobocia. Pasożytnictwo socjalne szkodzi społeczeństwu, ale minimalna pomoc socjalna pomaga w walce z nędzą i wykluczeniem społecznym...
    Ale nie rozumiesz berobocie musi być gdzieś tak w granicach do 5% bo jak wszyscy pracują to nie powstają nowe miejsca pracy i gospodarka się nie rozwija
    a całe minimum socjalne które według ciebie jest potrzebne do przeżycia to tego też nie powinno być bo od tego są prywatne fundacje a nie państwo fundacje robią to bo chcą pomuc a urzędnik państwowy chce tylko mieć pieniądze nie robi tego z dobrego serca świetny przykład np.WOŚP oni robią to bo chcą i zdecydowanie lepiej od urzędników.

    P.S:Korwin ma już ponad 6% (według niektórych sondaży 7%) coś czuję że obecna władza się kończy i wreszcie zostanie wprowadzona normalność

  6. #36
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Nowa Prawica JKM

    Zacznijmy od tego że Szwecja no nie jest normalnym krajem bynajmniej ja nie chciał bym żyć w kraju w którym ludzie donoszą gorzej niż w polsce za komuny a mordercy po 25 mogą wychodzić na wolność i jeszcze proszą o nowe ps4 (czyt.Breivik) a więzienia to luksusy.A co do podatków to myślę że socjaliści wyrobili w tych ludziach odruch niewolnika oni są zniewoleni i jeszcze są z tego zadowoleni podejrzewam że jakby zlikwidować dochodowy to szwedzi by oszaleli nie wiedzieli by co z tymi pieniędzmi robić zawsze państwo o nich dbało a teraz muszą sami dbać o siebie.A rozwarstwienie majątkowe korzystnie wpływa na społeczeństwo dlatego że bogaci się bogacą a biedni dążą do bogactwa (przynajmniej ci mądrzejsi ) a niema nic gorszego dla społeczeństwa jak równość majątkowa.
    A mimo to ludzie są tam szczęśliwi i to Polacy uciekają do Szwecji, a nie Szwedzi do Polski. No czary!

    dlatego trzeba obalić demokrację otóż demokracja zawsze jest zła a dyktatura czasami w demokracji nikt nie ma pewnośći że np. większość posłów to szpiedzy
    Za takie teksty właśnie uważam Korwina za osła. To ja też zarzucę cytatem: Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego - Winston Churchill.

    P.S:Korwin ma już ponad 6% (według niektórych sondaży 7%) coś czuję że obecna władza się kończy i wreszcie zostanie wprowadzona normalność
    Z deszczu pod rynnę raczej. Korwin i korwiniści nie reprezentują normalności. Sondaże, sondaże a Korwin krul znowu wyląduje na marginesie, i bardzo dobrze bo tam jest jego miejsce.

  7. #37
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: Nowa Prawica JKM

    Cytat Zamieszczone przez depus
    dlatego trzeba obalić demokrację otóż demokracja zawsze jest zła a dyktatura czasami w demokracji nikt nie ma pewnośći że np. większość posłów to szpiedzy
    prędzej w Rulers of Nations...u nas to nie przejdzie. Dyktatura zawsze prowadzi człowieka do szaleństwa a dalej do totalnego ucisku społeczeństwa (vide komuna) i nie ma opcji żeby było lepiej niż w demokracji. Tutaj w demokracji władza leży w rękach wielu ludzi więc ciężko o szaleństwo władzy.
    To co prezentuje JKM to po prostu czyste oszołomstwo.

    Cytat Zamieszczone przez depus
    Ale nie rozumiesz berobocie musi być gdzieś tak w granicach do 5% bo jak wszyscy pracują to nie powstają nowe miejsca pracy i gospodarka się nie rozwija
    a całe minimum socjalne które według ciebie jest potrzebne do przeżycia to tego też nie powinno być bo od tego są prywatne fundacje a nie państwo fundacje robią to bo chcą pomuc a urzędnik państwowy chce tylko mieć pieniądze nie robi tego z dobrego serca świetny przykład np.WOŚP oni robią to bo chcą i zdecydowanie lepiej od urzędników.
    "pomuc" - zakładam, że literówka.
    Widzę, że cokolwiek ma/może mieć związek z poglądami lewicowymi to zuo, idiotyzm itd, ale bez przesady. Moim zdaniem to nie ma nic złego w tym, że państwo zapewnia najbiedniejszym obywatelom to "minimum". Najgorzej to jakby mieli podwyższyć zasiłki.

    Cytat Zamieszczone przez depus
    P.S:Korwin ma już ponad 6% (według niektórych sondaży 7%) coś czuję że obecna władza się kończy i wreszcie zostanie wprowadzona normalność
    i co z tego, że ma już ponad 6%? Niech ma i 10% i tak gie zrobią...od dawien dawna, odkąd tylko pamiętam JKM potrafił najlepiej gadać i rozpowszechniać swoje dziwne ideologie i nic poza tym. Warto też wziąć pod uwagę, że te sondaże są pi razy oko więc nie zdziwiłbym się jakby z tych 6 zrobiło się 4 lub 3 procent.
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  8. #38
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach

    Re: Nowa Prawica JKM

    Cytat Zamieszczone przez depus
    P.S:Korwin ma już ponad 6% (według niektórych sondaży 7%) coś czuję że obecna władza się kończy i wreszcie zostanie wprowadzona normalność
    PiS-PO-SLD to trzy największe w Polsce partię, za którymi stoją poważne siły, mają kapitał, mają swoje media, żadna afera nie wykluczyła ich z grona liczących się partii. 7% Korwina to tak naprawdę nic nie znaczy, chcąc zaistnieć będzie musiał się podczepić pod, którąś z tych partii, a żaden z polityków nie będzie się bawił z człowiekiem, którym nie da się sterować.
    Korwinowi rosną sondaże jak powie coś mądrego, ale zbyt często walnie głupotę, którą chętnie wykorzystają inne partie to spada poparcie. Korwin dla mnie jest jak Palikot, kiedyś uważano, że jego odejście z PO stwarza szansę na zaistnienie dużej, nowej partii z którą trzeba się liczyć. A tymczasem...
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  9. #39
    Łowczy
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

    Re: Nowa Prawica JKM

    tylko palikot zmienia poglądy a korwin nie

  10. #40
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Nowa Prawica JKM

    Jemu rosną sondaże jak zbliżają się wybory, a jak dochodzi co do czego to okazuje się, że większość wyborców nie jest uprawniona do głosowania

    tylko palikot zmienia poglądy a korwin nie
    A przydałoby mu się! Bo z takimi jak teraz to nadal będzie uznawany za błazna.

Strona 4 z 127 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nowa KO
    By PlanB in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 17:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •