Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Germanie (Swebowie)

  1. #21
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Cytat Zamieszczone przez Barsa Zobacz posta
    ps. 2 zauważyłem, że wszyscy balisty robią Ja miałem je tworzyć dopiero jak będą jakiej problemy.... a tak jakoś gram bez art, zresztą chyba to ma związek z powiązaniem z multi.
    Balisty w kampanii są bardzo przydatne, tanie i łatwo dostępne, zwłaszcza u barbarzyńców. W bitwach multi raczej nie używa się artylerii bo sprzyja ona lamerskiemu kampieniu i czekaniu aż przeciwnik podejdzie. Balisty w bitwach są 3 razy droższe niż w kampanii, więc w zasadzie nie opłaca się ich brać. Jak je weźmiesz to tylko na tym stracisz chyba, że satysfakcjonuje cię irytacja przeciwnika.

  2. #22
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Te nowy rekrut z IPL nie ucz ojca dzieci robić

    Ja jakoś nie bardzo chciałem robić balist ani w ogóle ulepszać armii, bo i tak do tej pory łatwo mi się grało w kampanii, ale to pewnie specyfika frakcji jaką gram... Machiny myślałem porobić tylko na oblężenia.

    Visca el Barca!!!

  3. #23
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    Pytanie dla kogoś kto potrafi wejrzeć w pliki gry i zweryfikować: czy następujące jednostki: Club Levy, Spear Levy, Spear Brothers, Bloodsworn, Nighthunters, Berserkers stanowią lekką czy też średnią piechotę pod względem klasyfikacji?
    Mam wątpliwości ponieważ http://www.honga.net/ twierdzi iż są to jednostki należące do lekkiej piechoty (Health; Man Entity).
    W polskiej wersji gry wyświetlają mi się jako Średnia Piechota.
    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  4. #24
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Jakie to ma znaczenie, czy jednostka jest lekka czy ciężka? Ważne są statystyki i tylko na ich podstawie można ocenić realną wartość jednostki. Jedyna rzecz która może zależeć od "wagi" jednostek jest ich szybkość, ale żadnych konkretnych testów w związku z tym nie przeprowadzałem, więc nie mam pewności.

  5. #25
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    Ta tradycja armii (http://www.honga.net/totalwar/rome2/...tered_warriors) daje bonus lekkim i bardzo lekkim jednostkom. Generalnie chodzi mi tutaj o singla i fakt czy dane jednostki łapią dane bonusy czy też nie. Zastanawiałem się bo jeżeli te jednostki są lekkie to ta tradycja jest znacznie lepsza niż się wydaje.
    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  6. #26
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Możesz sprawdzić czy tradycja zwiększy statystyki jednostek. Jeżeli zwiększy to znaczy że są lekkie, jak nie zwiększy to znaczy że są średnie lub cięższe.

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2013
    Lokalizacja
    Mroczne Siedliszcze
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Z nowym updatem (August Warriors + Córy Marsa) gra Swebami jest DUŻO przyjemniejsza co nie zmienia faktu, że wciąż dosyć wymagająca. Dodatkowe jednostki wnoszą zupełnie nową jakość do naszych armi, zwłaszcza w początkowych etapach. Łuczniczki z dalekim zasięgiem, potężna piechota z włóczniami, lżejsi szermierze, nowa lekka jazda, ulepszeni oszczepnicy + moje ulubione siejące postrach Hex-Bearerki w garnizonach. W każdym razie nie jest to już wyłącznie manewrowanie braćmi włóczni / włóczniami wodanaza i flankowanie mobem z pałami.
    Jest to wyraźna ulga zwłaszcza w kontekście użerania się z falami Celtów (strasznie twarda piechota do walki w zwarciu), którzy jak zauważyłem za każdym razem tworzą wyjątkowo upierdliwe sojusze (Helweci+Recja+Nori+Sekwanowie) i grzeją uparcie w prowincję Germania Maior. Do zestawu nader często dołączają rozhulani Nerwiowie i na zachodniej granicy jest już całkiem śmiesznie. Bojów nie liczę, bo tych trzeba się pozbyć w pierwszych 2-3 turach.

  8. #28
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Tak sobie myślę, że z nowymi jednostkami Swebowie całkiem dobrze mogą dać radę na multi. Zawsze mi u nich brakowało średniej jazdy i jakiejś ekonomicznej piechoty z mieczami/toporami. Teraz to dostali, a do tego jazda z oszczepami i ci nowi włócznicy też są całkiem dobrzy w odpowiedniej sytuacji. Do tego te laski z klątwą wpuszczone w odpowiednie miejsce bitwy mogą naprawdę pomóc. Na razie mało nimi grałem, ale dobierając jednostki obniżające morale nieźle sobie radzą z innymi barbarzyńcami. Z Rzymem miałem problem, bo za mało się mnie bali, a z falangą jeszcze się nie spotkałem.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  9. #29
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Nie wiem ile z tych nowych jednostek zostało dopisanych do zdolności werbunkowych sztucznej inteligencji, ale Swebowie w końcu zaczęli cisnąć na mapie kampanii.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #30
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Mi już kiedyś, raz czy dwa, się zdarzyło, że Swebowie byli dość mocni i dominowali swój region. Nie wiem tylko, kto wtedy Bojów wykańczał, bo jak miałem wizję na tamte strony, to już ich nie było.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •