Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 77

Wątek: Komentujemy typera2014

  1. #51
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach
    Po pierwsze dzięki Ensisowi za wydzielenie subforum Typer 2014

    Jak widzicie poprzenosiłem już wątki. Odnośniki zostaną w starej lokalizacji jeszcze 3 dni żebyśmy się przyzwyczaili.

    Przepraszam wszystkich że mieliście podany szablon 2 fazy w ostatniej chwili.

    Żeby tego uniknąć już za 2 - 3 dni wstawię w wasze wątki swój pusty szablon wyników drugiej fazy. Proszę żeby od razu potem ktoś z was wstawił szablon dla trzeciej fazy. W ten sposób będziecie mogli typować na spokojnie, bez zaskoczenia że to już.

    Oczywiście nikomu nie zabraniam typowania na pół godziny przed pierwszym meczem trzeciej fazy, chcę tylko żebyście nie byli do tego zmuszeni.
    Ostatnio edytowane przez kirlan ; 19-06-2014 o 15:15
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  2. #52
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 842
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    No i znowu wynik poza wyobraźnią typerów , ale przy takich drużynach wynik bezbramkowy (przy tak dużej ilości goli na mundialu: jak się nie pomyliłem 49, powyżej 3 na mecz) to chyba nic dziwnego.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #53
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 842
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Jeżeli to prawda, to tylko fart debiutanta...
    Poza tym :" A ostatni będą pierwszymi."
    Albo jak ktoś wiele czasu później stwierdził: To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca. Ale być może, jest to koniec początku!
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 18-06-2014 o 21:02

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  4. #54
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach
    Parę słów jeśli chodzi o statystyki ( http://forum.totalwar.org.pl/showthr...641#post295641 )
    Po pierwsze - kirlan, mam nadzieję, że nie obrazisz się, jeśli ja zajmę się statystykami graczy.
    Bardzo wymowne w tych statystykach są mecze Holandii z Hiszpanią i Urugwaju z Kostaryką - zbiorowe pudło wszystkich hazardzistów.
    Jeśli zaś chodzi o graczy, gratulacje dla Dyktatora - największa ilość prawidłowych wskazań. Teraz trzeba popracować nad dokładniejszym wskazywaniem wyników.

  5. #55
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach
    @McAbra
    Nie tylko że się nie obrażę, ale wręcz szczeniacko cieszę i trzymam za słowo.
    ======================

    Jeśli chodzi o statystyki to wstawiłem to co miałem gotowe (wyliczone przy okazji zliczania wyników - te statystyki to były liczby kontrolne, szeregowanie na kartce zajęło mi 5 minut). Raczej nie planowałem dalszych analiz (choć pomysły owszem same się narzuciły). Natomiast bardzo jestem ciekaw jak by to przeanalizować tak na serio prawidłowymi metodami statystycznymi - średnia, mediana, kwartyle, prawdopodobieństwa itd. itp. Po cichu liczyłem że ktoś policzy to lepiej niż moje powierzchowne zestawionka. Ale najgorsze chyba nie są
    ====================

    Co do treści zestawień.
    Liczby potwierdzają to co było widać "na oko" - mało kto spodziewał się takiego przebiegu mundialu, a już niektóre przebiegi meczy jeszcze dwa tygodnie temu uznalibyśmy za sen wariata, sport-fiction czy inne Footbal Fantasy , niedorzeczne bajki krótko mówiąc.
    Dla tego właśnie tym bardziej nie przejmowałbym się niepowodzeniami!

    zatem:

    @pop517 - twój wynik w kontekście przebiegu mundialu świadczy wręcz o głębokim znawstwie piłki nożnej
    (no i o tym że nasz system punktacji nie lubi remisów - ani ugranych ani typowanych, chyba że całkowicie trafnie). [[nie można dostać 3 pkt przy remisie ]]

    @ Gajusz Mariusz gratuluję wyniku choć w kontekście potencjalne możliwej punktacj to dość umiarkowany sukces. Ale snajperskie oko do typowania to ty masz!!

    Najlepiej z wszystkich wyczuł co się święci Dyktator - najmniej pudeł tylko 5 - grubo poniżej statystycznego progu.
    ============
    Oczywiście wszystko jeszcze może się kilkukrotnie powywracać (i pewnie tak będzie). Oj czuję ze będzie emocjonujący Typer. Momentami wam bardzo zazdroszczę.

    Ale są takie chwile (zwłaszcza PO skończonym liczeniu wyników, gdy widzę jak trudno w tym mundialu cokolwiek przewidzieć) ....
    ... są takie chwile że się cieszę że nie "muszę" typować - miałbym niezły rebus do rozwiązania.

    Koniec końców jak ktoś napisał:
    Z radością oddam wszystkie punkty typera za tak wspaniałe mecze
    I to jest wygrana nas wszystkich która mam nadzieję potrawa do samego końca mundialu - czego życzę Wam i sobie, zaś typującym życzę więcej szczęścia w dalszym typowaniu.
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  6. #56
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 842
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    No normalnie czuję się jak ... "zając" w biegu na 10km na olimpiadzie, i pewnie tak skończę. Życzę wszystkim powodzenia w drugiej rundzie i oby mecze były równie dobre co w pierwszej. O niespodzianki się nie martwię bo w większości były te bliskie memu sercu....
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 20-06-2014 o 08:14

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #57
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach
    Mecz Kolumbii z WKS trochę pomoże mi i popowi odbić się od dna.

  8. #58
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 842
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    A ja zaczynam marsz na koniec stawki...

    Eh, same pudła . Będę dzwonił do arbitrów dzisiejszych meczy podając się za Katarczyka. O fryzjerze pewnie nic nie słyszeli.
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 20-06-2014 o 08:13

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #59
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    No ja tak samo Gajuszu. Same pudła teraz chyba


    Stary nick:kujon333


  10. #60
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Jak bedzie wygladac punktacja w rundzie pucharowej?Mam na mysli mozliwosc dogrywki a nawet rzutow karnych.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •