Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Gra Tylis

  1. #1
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Gra Tylis

    Do gry potrzebne jest DLC: Pirates and Riders.

    Bonusy kulturowe to:
    + Obietnica łupu + +50% do kosztów utrzymania najemników.
    - Szybkie wojny - -50% do kosztów rekrutacji najemników.
    Bonusy frakcyjne:
    + Kto Mieczem Wojuje + +1 doświadczenia dla werbowanych oddziałów piechoty.
    + Łupieżcy + +150% do przychodów z plądrowania.
    - Tracki Ucisk - Kara do ładu publicznego (maksymalnie -4) za obecność kultury bałkańskiej.

    Co do bonusów to pierwszy bardzo ładnie wzmacnia nasze piesze oddziały które są podstawą dla tej armii. Natomiast nie do końca wiem jak ma wyglądać "Tracki Ucisk" bo tak w zasadzie jest to połączenie kultur celtyckiej z bałkańską, a naszą religią jest ta pierwsza.
    Mamy bardzo dobry wybór piechoty z mieczami, a i jazda nie wygląda źle. Troszeczkę słabiej prezentują się oddziały dystansowe i włóczników.
    Zaczynamy rozgrywkę z jednym zwykłym regionem z portem. Mamy wojnę z Macedonią i pakt o nieagresji z Królestwem Odrysów, który zabezpiecza nas z jednej strony.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Jak dla mnie Tylis wypada najsłabiej z tego DLC. Dostaliśmy kolejną frakcję celtycką z bonusową regionalną jednostką. Ich największym plusem jest nietypowe położenie, ale jak kiedyś mnie najdzie na "zagranicznych" Celtów to pogram najpierw Galatami.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  3. #3
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    W kampanii, rzeczywiście poza położeniem i 3 nowymi jednostkami nic nie wnosi do gry, ale w bitwach multiplayer według mnie jest najmocniejszą frakcją z tego DLC.

  4. #4
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Może być, nie mają braków w żadnym rodzaju wojsk. Zwłaszcza wybór piechoty z mieczami jest niezły.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  5. Użytkownicy którzy uznali post Chaak za przydatny:


  6. #5
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Patrząc globalnie (jeśli posiadasz pozostałe dlc) to nic nowego. Ale jeśli wziąć tylko to jedno dlc to wtedy jest coś nowego.
    Jak dla mnie Tylis ma trzy zalety w kampanii: położenie, inna kombinacja bonusów, tło historyczne.

    Nowe jednostki są fajne i przydatne zwłaszcza ci konni harcownicy. (zapomniałem nazwy) Choć podstawą mojej armii byli i tak Traccy Wojownicy, coś ich bardzo polubiłem.

    Kampania Tylis na trudnym jest jakaś taka łatwa, chyba armia tej nacji jest naprawdę mocna.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 03-06-2014 o 06:40

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #6
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Kampania ukończona, uwagi ogólne.
    - "Tracki Ucisk" jest jednak uciążliwy na początku rozgrywki, a w przypadku szybkiego podboju nowych ziem to nawet bardzo uciążliwy.
    - Tak bliskie sąsiedztwo z Odrysami daje nam możliwość łatwego pokonania tej nacji. Ich początkowe wojska są dużo trudniejsze w obsłudze dla komputera.
    - Podbój wschodu jest dużo łatwiejszy, Rzym słabiutki a bogaty.

    Moja kampania była raczej łatwa, podbijanie nowych regionów szło sprawnie. Po przejęciu prowincji Tracja, Macedonia, Hellada i zabezpieczeniem się sojuszem z Ardiaei wyruszyłem do Azji mniejszej na pomoc Galatom. Kłopoty sam na siebie ściągnąłem kiedy chciałem wejść w posiadanie prowincji Persis, którą kontrolowały byłe satrapie Selków. Tu ugrzązłem przez dłuższy czas. Czynniki były w zasadzie dwa spam agentów (podstawka bez modów) i armii. Później wjazd na imprezę zrobił mi Egipt.
    I na sam koniec wojna domowa która wybuchła na Krymie i wyścig. Czy uda mi się zdobyć Italię i utrzymać 80 regionów, czy też buntownicy rady Tylis będą szybciej zabierać mi regiony.

    Armia Tylis wzorowana jest na galijskich Arwernach. Czyli solidni włócznicy i harcownicy zamienieni w późniejszej fazie gry na najemne łuki z Krety. Duży wybór mieczników gdzie zarówno wojownicy Tribalowie jak i piechota Galo-Tracka są dość fajne. Moimi ulubienicami byli jednak Traccy Wojownicy których używałem do samego końca jak lekkiej jazdy. To byli moi osiedlowi rozrabiaki, zaatakować od tyły a jak przeciwnik się odwróci to w długą. Z jazdy używałem lekkiej którą zamieniłem dość szybko na konnych harcowników bo bardziej uniwersalni.

    Sztucznej inteligencji standardowo gra słabo. "Tracki Ucisk" daje jej okrutnie w kość. Do tego dochodzi jeszcze sąsiedztwo np. Sparty, a w tedy to bunty niewolników murowane.
    Podczas kampanii dość blisko położonymi Galatami przejąłem ziemi Traków przejęte przez buntowników (Antheia ich stolica), odrodzonymi Macedończykami (Pulpudewa) pustoszone przez armie niewolników (tworząca się aż trzy razy) Pella.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 11-06-2014 o 19:09

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #7
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Traccy wojownicy nie są przypadkiem piechotą, w dodatku nie tak lekką?

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  9. #8
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Są lekką piechotą. Mają duży atak, średnią szarżę a małą obronę. Więc używałem ich jak sierpowników czy bastarnów w rome1, nie mogłem się przed tym powstrzymać. Tak bardziej klimatycznie mi się grało. (Poprawiłem zbędną literkę /o/)

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #9
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Są średnią piechotą, a napisałeś, że jazdą. Co do obrony, to nie mają małej, tylko wcale. W sumie, jak się ma do nich dostęp to warto brać, zwłaszcza, że są tani. U Odrysów nie mam alternatyw, ale w armii Tylis pewnie bym miał parę oddziałów na flanki niezależnie od etapu gry. W Tylis trzeba mieć do nich jakieś specjalne budynki, czy też są w miejskim?

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  11. #10
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Miasto wystarczy. Jest to podstawowa tania a przyzwoita jednostka. Napisałem "jako" ale nie będziemy spierać się o język polski, jest już zmienione na "jak", więc powinno być już dobrze i właściwie odbierane.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •