Hargroth wiedział że nie jest na tej wyspie sam, dlatego zebrał swych najlepszych szpiegów i przydzielił im odpowiednie zadania od razu po podbiciu Ołowianie Cytadeli:

- Terqwel Widzący (wojownik obdarzony trzecim, które dostrzega niedaleką przyszłość) został wysłany w okolice Tor Eldoir aby starać się przechwytywać tajne pisma Wysokich Elfów i zmieniać je krzyżując plany odwiecznych wrogów Pana Przemian,
- Hrudryl Okrutny (niedoszły ambitny bohater, którego los nagrodził wyjątkową łuskowatą skórą, zwinnym ogonem oraz parą wielkich szponiastych dłoni) został wyznaczony do strzeżenia granic Ołowianej Cytadeli i zabijanie każdego szpiega, którego napotka,
- Dawird Ambitny (wojownik który został obdarzony językiem mówiącym w każdym języku) został wysłany na misję dyplomatyczną do Nagronath, list który miał potajemnie wręczyć w ręce Tegaul z Karond Kar brzmiał:

Wielki Tegaulu, sława Twa dotarła nawet do bezkresnych pustkowi chaosu, ja Hargroth Błogosławiony, wielki Wybrany Tzeentcha, informuję że Twa obecność na tej wyspie nie mogła być dziełem przypadku, Mroczny Władca musi mieć co do Ciebie plany. Wiemy że wielkim planem Twego władcy Malekitha jest zniszczenie Wysokich Elfów i zajęcie ich obrzydliwej wyspy. Jeśli po podbiciu kuźni i zostaniu nowym Wszechwybrańcem znajdę tam coś co może to Wam umożliwić, osobiście Ci to dostarczę. Jedyną prośbą lub ostrzeżeniem od Ciebie zależy jak to odbierzesz jest abyś nie przeszkadzał mi w osiągnięciu mego celu.

Podpisano Hargroth Błogosławiony, wielki Wybrany Tzeentcha