Ostatnio coś cicho się zrobiło na temat Troi. Byłem niemalże pewien, że do nowego roku otrzymamy choćby zapowiedź z oficjalną datą ukazania się gry. Niestety również oficjalny blog też zamilkł na jej temat i pewnie będziemy musieli poczekać na premierę "Mandatu Niebios" z Trzech Królestw zanim może otrzymamy jakieś nowe informację na temat Troi.

Mimo braku nowych informacji, jestem ciekaw co inni użytkownicy myślą na temat możliwych DLC/FLC do Troi.

Pakiet z krwią jest oczywiście pewny (tak jak to było w przypadku wcześniejszych tytułów). Zastanawiam się jednak co możemy zobaczyć w ramach rozszerzeń do samej gry. Najbardziej oczywistymi kandydatami są oczywiście pakiety frakcji/bohaterów. Ciężko sobie bowiem wyobrazić konflikt trojański bez takich grywalnych bohaterów jak Ajaks czy Diomedes. Z drugiej strony wygląda na to, że Trzy Królestwa stawiają na pakiety fabularne pozwalające graczom rozegrać kampanie, których akcja dzieję się przed lub po wydarzeniach przedstawionych w podstawowej kampanii. W przypadku Troi mogłoby to oznaczać rozgrywkę w późniejszym okresie wojny (np. przedstawionym w Iliadzie) lub gdyby te pakiety przedstawiały wydarzenia bardziej oddalone od wojny trojańskiej - inne wojny i wydarzenia z mitologii greckiej jak np. wyprawa siedmiu wodzów przeciw Tebom czy wyprawy Heraklesa przeciw Troi lub plemionom Amazonek.

Należy również pamiętać, że "Thrones of Britannia" nie otrzymał żadnych dodatkowych DLC. Wydaje mi się jednak, że było to raczej spowodowane chłodnym przyjęciem gry przez graczy.