Witam, mam już przegranych 100 h w tej grze i zdążyłem się zorientować, że sztuczna inteligencja bardzo często wypowiada wojny totalnie bezsensownie i nie chce się zgadzać na wstrzymywanie ognia. Jest to dla mnie bardzo problematyczne w późniejszym okresie gry, gdyż często mam przez to wojnę na 2-3-4 czy nawet więcej frontów. Dla przykładu ostatnio gram Francją, po jakimś czasie Hiszpania wypowiedziała mi wojnę desantując się na Korsykę i podbijając moje miasto, potem Sycylia (z którą miałem sojusz) atakując mój port, następnie Maurowie atakując Sardynię, potem kiedy odbiłem Korsykę z rąk Hiszpan i armię stamtąd wysłałem w celu podboju Sycylijskiego miasta w Afryce, to Korsykę zaatakował Mediolan (który również był moim sojusznikiem) i w ten sposób mam wojnę z 4 botami i każdy z nich oprócz Sycylii nie ma wojny z nikim innym. Warto też wspomnieć, że gram na poziomie trudnym kampanii i normalnym bitwy, więc na bardzo trudnym poziomie kampanii wygląda to pewnie jeszcze gorzej. Czy przed tymi bezsensownymi wojnami da się jakoś zabezpieczyć, bo wojna z 4 wrogami, z których 2 dodatkowo ciągle podbijają mi te wyspy jest niszcząca gospodarczo i trudna do wygrania?