Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: AI się dostosowuje?

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    AI się dostosowuje?

    Przez dosyć długi okres mojej gry w medieval II zaobserwowałem ciekawą rzecz, komputer w swoim stylu gry wydaje się naśladować gracza.Pierwszy przykład:
    Jak gramy agresywnie i raczej olewamy dyplomację to AI nacją na którą teoretycznie nie powinniśmy mieć wpływu również prowadzi agrecywny styl gry np grając anglią i stawiając na ekspansje po wpisaniu kodu na fog of war że np taka ruś czy egipt rozrośli się bardziej niż gdy staramy się grać dyplomacją i siecią sojuszy.Dziwne bo wywawało się że niema to znaczenia. To samo z liczbą pozostałych rebelianckich miast które komp zajmuje ekspresowo gdy tylko my postawimy na militaria i nie ważne że do danej prowincji byśmy szli z 20 lat. Odwrotnie gdy zstaramy się campić i walczyć jedynie w razie potrzeby, komp również woli się nie wychylać choć są wyjątki jak np niezmienie atakujące się nawzajem mediolan i wenecja które chyba mają wpisane w priorytetach AI zdobycie stolicy rywala.Testowane na hardzie.

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AI się dostosowuje?

    Ja zauważyłem, że podczas gry, gdy gram na poziomie średnim/średnim gram agresywnie, a komp wysyła po 20 dyplomatów. Mam problem, bo nie mogę grać na poziomie bardzo trudny/bardzo trudny, ponieważ wtedy komp wysyła z 60 dyplomatów i gdy oni wejdą na moje tereny to masakra tura trwa 10 min. Najczęściej robi to Cesarstwo Niemieckie.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AI się dostosowuje?

    Em ciekawe z tym dyplomatami, ale rozwiązanie wydaje się proste.Komp zapewne tworzy ich tylu na ile pozwala mu skarbiec, wiec przypuszczam że używasz kodów na kase(która idzie po równo dla wszystkich nie tylko dla ciebie) a gra z kodami przy tym AI to już nie jest gra tylko rzeź.

  4. #4
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: AI się dostosowuje?

    Idz i zrob sobie kawe :!:


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: AI się dostosowuje?

    wiesz starałem się dopasować do pytania A co do tematu to piszcie czy u was również zdaje się dopasowywać czy to tylko moje dziwne wrażenie :roll:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •