Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego - pytanie

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego - pytanie

    Sądze że obraz tego państwa jest źle pokazany ze względu na to że jest ono tak zjednoczone według mnie powinno być podzielone na chociaż na 3 domy
    Habsburgów- ziemie na południu niemiec
    Wittelsbachów- centralne i północno wschodnie Niemcy
    Luxemburgów - zachodnie Niemcy
    Czechy- państwo którego nie widziałem w żadnym modzie a było wtedy członkiem HRE !!!!!!

    Cesarz powinnien miec wladze zwierzchnia nad tymi panstwami gdyby Niemcy byli tak zjednoczenie jak w medievalu byliby bardzo potezni a jak wiadomo caly czas toczyla sie jakas wojna domowa to tylko moje zdanie na ten temat nie wiem co wy o tym sadzicie

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego - pytanie

    Niemcy powinni być chyba jeszcze potężniejsi. Ale w tych czasach władza taka jak jest pokazana w Medievalu nie istniała nigdzie i np. Francja też była podzielona na wiele ksiąstewek. Pewnie nie rozwinięto sprawy HRE z powodu głównie braku chęci a pewnie też i ograniczeń ilości państw. Ja bym to widział tak jak papiestwo i żeby cesarz mógł żądać w razie wojny 25% wojsk swojego lennika oraz żeby państwa mogły do HRE dołączać itd. No ale to wyższa już raczej szkoła jazdy nie możliwa do zrealizowania na silniku starego już Rome.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego - pytanie

    Zamiast podziałów na rody lepszym rozwiązaniem byłby podział na księstwa- Saksonię, Bawarię, Frankonię, Szwabię i Czechy. I każdy książę powinien być rozpatrywany przy woborze na cesarza.Tylko nie wiem, jak zrobić, żeby te wszytskie księstwa słuchaly się hegemona... Może po wyborze wszystkie części składowe automatycznie stawałby się jego wasalami?

    A jeszcze można by wprowadzić rozróżnienie na cesarza i króla niemieckiego... Ale tu już w ogóle nie mam pojęcia jak to odwzorować- za każdym razem najeżdżać Włochy?; ) Nie da rady- w Medievalu raz zdobytej prowincji nie oddamy nigdy.

    Ja osobiście bardzi chętnie pograłbym Czechami.

  4. #4
    Łowczy Awatar Grandal
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Gdzie Wars i Sawa... ten, tego...
    Postów
    177
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego - pytanie

    Wystarczy trochę poszukać. Jest coś co HRE jest bliższe realiom na dane czasy.
    viewtopic.php?f=30&t=536

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Zamiast podziałów na rody lepszym rozwiązaniem byłby podział na księstwa- Saksonię, Bawarię, Frankonię, Szwabię i Czechy. I każdy książę powinien być rozpatrywany przy woborze na cesarza.Tylko nie wiem, jak zrobić, żeby te wszytskie księstwa słuchaly się hegemona... Może po wyborze wszystkie części składowe automatycznie stawałby się jego wasalami?

    A jeszcze można by wprowadzić rozróżnienie na cesarza i króla niemieckiego... Ale tu już w ogóle nie mam pojęcia jak to odwzorować- za każdym razem najeżdżać Włochy?; ) Nie da rady- w Medievalu raz zdobytej prowincji nie oddamy nigdy.

    Ja osobiście bardzi chętnie pograłbym Czechami. I I tu się zgadzam w zupełności bo ja też bym sobie zagrał czech , ale niesty nie ma ich i już nie będzie.

Podobne wątki

  1. Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego
    By Matisek in forum WKO XXXIV
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 12:29
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 15:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •