Zobacz wyniki ankiety: Która frakcja w Dawn of War jest według Ciebie najlepsza?

Głosujących
35. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Eldarzy

    1 2.86%
  • Space Marines

    4 11.43%
  • Tau

    8 22.86%
  • Nekroni

    7 20.00%
  • Gwardia Imperialna

    7 20.00%
  • Orkowie

    5 14.29%
  • Chaos

    1 2.86%
  • Siostry Bitwy

    1 2.86%
  • Mroczni Eldarzy

    0 0%
  • Tyranidzi

    1 2.86%
Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 63

Wątek: Frakcje w Dawn of War - dyskusja

  1. #51
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Ja lubię Leman Russy, mocne są i uniwersalne. Ogólnie zależy z kim walczysz, jak z Eldarami to możesz na początek zaspamić ich Chimerami i nie będą sobie radzić, pamiętaj też o wieżyczkach, buduj je na drodze marszu do reliktu. Z Chaosem jest trudniej już, tu warto zainwestować w Hellhoundy i drużyny cieżkich broni koniecznie, żeby wystrzeliwały ich Marines. Z Kosmicznymi Marines analogicznie, z Tau to trzeba liczbą na początku przygniatać i dążyć do walki wręcz, na orków na początku Chimery. Początek w Gwardii jest ogólnie dosć trudny ale później juz sieczka.

    Niech żyje Gwardia!

  2. #52
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Nekroni i tak rządzą Fajna piechota, fajni generałowie, fajny Monolit, a nawet i dwa jak się uda Żyć nie umierać
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  3. #53
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Nekronami jest świetna zabawa z Monolitem. Gorzej tylko jak trafisz na Baneblade'a, ten bez problemu go zdejmuje.

    Niech żyje Gwardia!

  4. #54
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Właśnie zmiażdżyłem nekronów, co prawda na wysokim ale to i tak progres biorąc pod uwagę moje poprzednie wyczyny. Moje wnioski:

    -drużyny broni są naprawdę świetne, pięknie robią za broń ppanc
    -koniecznie trzeba dołączać do drużyn gwardzistów kapłanów i komisarzy, zwłaszcza ci pierwsi robią różnice,do psioników jakoś nie mogę się przekonać
    -masa gwardzistów wspartych drużynami broni naprawdę daje radę
    -dowódca gwardii to straszny syf, szkoda marnować na niego cenne surowce
    -basiliski jak dla mnie zadają nieco za mało obrażeń żeby decydowały o losach bitwy
    -Leman Rusy to świetne.... tanki, jak dla mnie najlepiej sprawdzają się do absorbowania obrażeń
    -Baneblade wymiata, 10 000 hp i potężne obrażenia, jedyna wada to że jest ogromny i czasem potrafi się zablokować

  5. #55
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach
    Cytat Zamieszczone przez _yourself_ Zobacz posta
    -koniecznie trzeba dołączać do drużyn gwardzistów kapłanów i komisarzy, zwłaszcza ci pierwsi robią różnice,do psioników jakoś nie mogę się przekonać
    -basiliski jak dla mnie zadają nieco za mało obrażeń żeby decydowały o losach bitwy
    Co do pierwszego mam dokładnie takie same odczucia, zaś Basiliski są dobre jak cały czas tłuką w jedno miejsce, najlepiej Eartshakerem, jeśli mają ten sam cel co reszta armii to są trochę zbyt wolne i przeszkadzają głównemu natarciu.

  6. #56
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Basiliski są obowiązkiem przed szturmem, jak gram Gwardią. Przygotowują teren, z daleka niszczą punkty obronne i prowadzą z dystansu stały ostrzał bazy wroga. Tak jak McAbra pisze, tłuc w jeden punkt, zmieniając go co jakiś czas i mamy naprawdę świetne wsparcie.

    A na wysokim zmiażdzyć Nekronów to duży sukces, mnie najbardziej irytuje ten ich Zwiastun Nocy... Co chwila się pojawia.

    Niech żyje Gwardia!

  7. #57
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Nie pozwoliłem im na szczęście do niego dotrzeć, zaś przed chwilą pokonałem siostry bitwy za trzecim podejściem, też na wysokim. To już było naprawdę duże wyzwanie,mają dobrych bohaterów, niezłe maszyny i ta ich wielka światła...... A co do Basilisków to będę musiał je przetestować w takim razie, choć na razie największy użytek robię z Leman Rusów, do innych maszyn IG jakoś nie mogę się przekonać ale może po prostu źle ich używam.

  8. #58
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Hellhoundy są mocne jak masz ich co najmniej 3 to piechotę pięknie przetrzebią. Jakiś czas temu jak grałem to zrobiłem sobie ich sporo, Eldarowie padali jak muchy, dopóki nie przylazł Awatar Khaina ale mniejsza o to. Dobra broń by powstrzymywać jak najdłużej masy piechoty albo je odepchnąć, bo morale lecą szybko od ognia.

    Chimery są dobre też na piechotę i niezastąpione jako szybkie transportery, właśnie dzięki nim się zdobywa oddalone relikty. Zazwyczaj robię jednego Leman Russa, dwie Chimery, pakuję tam Gwardzistów, z jednego mechanika i jazda, szybko i skutecznie zazwyczaj.

    Niech żyje Gwardia!

  9. #59
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    yourself to coś słabo piechotą grałeś
    Tu BARDZO DUŻO zależy od morale i dlatego nasz dowódca musi być obecny na polu walki. Pozatym jak ma świtę i bombardowania to wymiata i tak
    Musisz mieć pełny stan oddziałów i tyle granatników ile się da to zwykli piechociarze stają się prawie op
    Oprócz tego cała taktyka na gwardi to dojść do Baneblade i wygrywasz bitwie. Cała filozofia.
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  10. #60
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Potwierdzam, Gwardziści z granatnikami świetnie sobie radzą z inną piechotą.

    Ja ostatnio się bawię sporo artylerią w postaci Plugawicieli, potęga. Nie dość że jak jest ich 5, to mają bardzo dużą siłę rażenia z możliwością ostrzału oddalonych obiektów, to i w walce wręcz radzą sobie wzorowo, nawet ogromna masa piechoty im fikać nie może.

    relic00097.jpg


    Niech żyje Gwardia!

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Warhammer 40,000: Dawn of War III
    By McAbra in forum Warhammer 40k Dawn of War
    Odpowiedzi: 124
    Ostatni post / autor: 09-08-2017, 13:56
  2. Warhammer 40,000: Dawn of War II -dyskusja ogólna
    By Haller in forum Warhammer 40k Dawn of War
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 01-03-2016, 19:17
  3. Warhammer 40 000: Dawn of War -dyskusja ogólna
    By kuroi in forum Warhammer 40k Dawn of War
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 01-08-2015, 19:23
  4. Dyskusja ogólna o modach do Dawn of War
    By McAbra in forum Modyfikacje do Dawn of War
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 27-04-2015, 14:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •