Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 195

Wątek: Lech Wałęsa - życie i twórczość

  1. #181
    Pampa
    Gość
    No dobra, ale co ma ojciec do Jarosława? Tak samo co ma dziadek Tuska do Tuska? Cóż, zobaczymy co IPN powie, bo żadna gazeta wyborcza (swoją drogą już lepiej źródła wybrać nie mogłeś) czy też inne portale na 100% mnie nie przekonają. Poczekajmy na oficjalne informacje.

  2. #182
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    Dodam tylko że Wałęsa sam o sobie mówi jako o bohaterze, a JP 2 nawet p czymś takim nie wspominał. Tala mała różnica pomiędzy tymi ludźmi.
    Nie wiem, jak dla mnie to są siebie warci Ale jednak JP2 budzi we mnie większy niesmak.

  3. #183
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 805
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    213
    Otrzymał 363 podziękowań w 268 postach
    To już historia, ale ciekawe będzie przytoczenie listu Anny Walentynowicz do Lecha Wałęsy.

    " Na naszych oczach przeszłość ulega przekłamaniu, manipulacji, by ocalić prawdę ktoś musi zapytać o fakty, dopóki żyją jeszcze ich świadkowie. Lata wspólnej działalności nakładają na mnie obowiązek zadania kandydatowi na Prezydenta RP – Lechowi Wałęsie kilku pytań. Oświadczam, że biorę pełną odpowiedzialność za treść tych pytań i zawarte w nich sugestie. Życzę sobie przeprowadzenia dowodu prawdy przed sądem:
    1. Czy pamiętasz, jak w styczniu 1971 r. przyznałeś, że na żądanie SB dokonywałeś identyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii i filmu? Czy teraz możesz podać powody tych działań?
    2. Dlaczego okłamałeś wszystkich, mówiąc o przeskoczeniu płotu, podczas gdy na strajk 14.08.1980 r. zostałeś dowieziony motorówką z Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
    3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o które żona robiła ci publiczne awantury w 1980 r.?
    4. 9 grudnia 1980r przyznano "Solidarności" pierwszą nagrodę – 30 tys. USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi?
    5. Co zrobiłeś z 60 tys. USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?
    6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od kogo?
    7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą kampanię wyborczą?
    8. Czy uważasz za właściwe, że głowa państwa lokuje pieniądze w bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
    9. Czy byłeś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ, że M. Wachowski jest kapitanem SB?
    10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie reagowałeś na jego poczynania?
    11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postępowań karnych o kradzieże przed Sądem Rejonowym dla Nieletnich wymuszając płatną współpracę?
    12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z Kiszczakiem i 5-cio tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano zwykłych widzeń?
    13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA "lokujcie swe kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić". Czy nadal tak sądzisz?
    14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się?
    15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A. Gwiazdy z I Zjazdu "Solidarności" – jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden jest zdrajcą?
    16. Kiedy spełnisz publiczną obietnicę rozliczenia się z majątku i wskażesz jego prawdziwe źródła, bo Twoje książki przyniosły straty? Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB?
    17. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności, czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?


    Gdańsk, dn. 25.09.1995r. Anna Walentynowicz "
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  4. #184
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach
    Dla mnie to już chore... to co robi Wałęsa i co robi druga strona. Ten pierwszy sam sobie winny, każdy średnio ogarnięty wiedział, że "coś było"(mnie tam "zmusił" do szerszego zagłębiania się w temat wykład Wieczorkiewicza), powinien po latach przyznać się, powiedzieć co robił itd. Wydaje mi się, że to nie było nic strasznego (pewności nie mam), a to, że potem były kontakty typu biznes-wójt-ksiądz, tylko w tym przypadku władza komunistyczna-związki-sb itp. to normalne przy bezkrwawym przewrocie i normalne w polityce... Druga strona natomiast gra tymi teczkami jakby to teraz było ważne.

    Visca el Barca!!!

  5. Następujących 4 użytkowników podziękowało Barsa za ten post:


  6. #185
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Z Wałęsą zwanym już oficjalnie "Bolkiem" jest już tak że on sam się zamotał w swoich opowieściach i wytłumaczeniach.Podpisał,brał ale nie współpracował...Coś pogrywa pod nutę Clintona który jarał zioło ale się nim nie zaciągał .

    Cytat Zamieszczone przez Gaius Julius Zobacz posta

    ""rzekome" obalenie komuny" teraz to na serio nie wiem czy się śmiać, czy płakać...
    Płakać a nawet wyć z rozpaczy gdyż pokazowe procesy wytoczone przeciwko Jaruzelskiemu oraz Kiszczakowi dobitnie pokazały że komuna ma się (po swoim upadku w 1989) dobrze i wciąż trzyma sznurki a kukiełki tańczą od ponad ćwierćwieku myśląc że coś zmieniają.
    Iluż to komuchów pochowano z honorami a ilu poszło za kratki?
    PZPR się rozpadła a czerwone pająki porozłaziły się po najprzerózniejszych spółkach i spółeczkach w myśl umowy zawartej podczas całonocnej libacji w Magdalence a pózniej oficjalnych okrągłostołowych formalnościach.A efekty tych "ustaleń" możesz zobaczyć dookoła siebie samego ze szczególnym uwzględnieniem polskiego przemysłu.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. #186
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    Dopóki wszyscy komuniści nie poumierają to chyba nie będzie dobrze.
    A co do Wałęsy to mnie podobnie jak i niektórych tutaj ta spawa zasadniczo nic nie interesuje. Donosił czy nie donosił. Wisi mi to. Nie ma to wpływu na moje życie więc nie rozumiem dlaczego aż tak bardzo wyciągają na jaw takie tematy. Wolałbym aby zajęto się innymi problemami dotyczącymi faktycznie stanu gospodarki czy po prostu tematami dla Polski ważnymi.

  8. #187
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mopek Zobacz posta
    A co do Wałęsy to mnie podobnie jak i niektórych tutaj ta spawa zasadniczo nic nie interesuje. Donosił czy nie donosił. Wisi mi to. Nie ma to wpływu na moje życie więc nie rozumiem dlaczego aż tak bardzo wyciągają na jaw takie tematy.
    Z takim podejściem powinniśmy również machnąć ręką na "Żołnierzy wyklętych",Katyń,Wołyń,Radom,Poznań,Gdańsk,. .. bo to przecież i tak nie zmieni naszego życia.

    Cytat Zamieszczone przez Mopek Zobacz posta
    Wolałbym aby zajęto się innymi problemami dotyczącymi faktycznie stanu gospodarki czy po prostu tematami dla Polski ważnymi.
    Nie wymagaj od IPN żeby wziął pod lupę polską gospodarkę.To nie ich działka.Zaś jak najbardziej słusznie że się podejmuje prób prostowania oraz wyjaśniania naszej najnowszej histori.Do tego został powołany i chociaż jego działania można łatwo podciągnąć pod obecne gierki polityczne i wyrównywanie dawnych nieuregulowanych rachunków to jednak musi wywalić cały ten gnój na wierzch choćby dla satysfakcji wszystkich tych którzy rzeczywiście obalili komunizm i wciąż są dymani przez zmianę warty po 1989.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  9. #188
    Asuryan
    Gość
    "Żołnierze wyklęci" to nie jest taki prosty temat. Teraz się ich gloryfikuje przemilczając czysty bandytyzm części. Ze skrajności w skrajność, a historia tak jak życie, nie jest tylko czarno - biała.

  10. Użytkownicy którzy uznali post Asuryan za przydatny:


  11. #189
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    A tam z tym Wałęsą. Ja też mam to gdzieś i wolę na to machnąć ręką. To nie jest żadna istotna sprawa. Poza tym pomija się prawie całkowicie kontekst w jakim się to działo. Łatwo powiedzieć że donosił jak się żyje w wolnym kraju No i tak parę ciekawostek:
    1) do tej pory wszystkie dokumenty zostały uznane za fałszywe
    2) komuna zła ale wierzymy że dokumenty komunisty są prawdziwe XD
    3) a jak podpisał i tyle?
    4) a nawet jak był ten cały układ i Wałęsa był jego częścią to dzięki temu mamy - mimo wszystko - wolny kraj, bez kolejnej wojny
    5) i na szczęście większość społeczeństwa ma to w pompie czas na rozliczenie był, teraz to powinniśmy się zająć ważniejszymi sprawami.

    6) a to że Wałęsa gada glupoty i zachowuje się jak wujek z "Ameryka" to inna sprawa.

    Dobrze, że Asuryan poruszył ten temat żołnierzy wyklętych. Historia i życie nie jest czarno-białe. Wszyscy się tak jarają i pomijają zupełnie że wśród nich byli zbrodniarze jak "Bury".

  12. #190
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mopek Zobacz posta
    Dopóki wszyscy komuniści nie poumierają to chyba nie będzie dobrze.
    Nie ma to wpływu na moje życie więc nie rozumiem dlaczego aż tak bardzo wyciągają na jaw takie tematy.
    Po to, żeby stworzyć nową narrację nt najnowszej historii Polski, wykreować nowych bohaterów(mniej lub bardziej związanych z obecnym obozem rządzącym) ze szczególnym uwzględnieniem braci bliźniaków, a przede wszystkim jednego z nich, który był perfekcyjnie zakonspirowaną szarą eminencją opozycji antykomunistycznej, i to jemu wszystko zawdzięczamy
    Mnie najbardziej rozbawił "niepokorny i niezależny" Cezary Gmyz w komentarzu do nagrań z Magdalenki, w którym stwierdził, że Lech Kaczyński w którejś tam minucie siedzi taki zasmucony, że widać, że nie czuję się komfortowo w tym towarzystwie itp itd ale, że przez niemal całe nagranie Leszek wali banię jak reszta i stuka się kielonami, to Czarek już nie dostrzega.
    A co do "Żołnierzy wyklętych" to fajnie by było gdyby ci wszyscy podpierający się IPN w kwestii Wałęsy, tak samo respektowali ustalenia,wyniki śledztw IPN w temacie niektórych "Żołnierzy Wyklętych" właśnie, czy np zbrodni w Jedwabnem itp zdarzeń na Podlasiu i nie tylko
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 05-03-2016 o 21:18
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lech Kaczynski
    By Banita in forum Agora
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •