Wiesz, że Games Workshop posiada swojego bitewniaka w świecie Śródziemia?![]()
https://www.games-workshop.com/en-PL/The-Hobbit
Wiesz, że Games Workshop posiada swojego bitewniaka w świecie Śródziemia?![]()
https://www.games-workshop.com/en-PL/The-Hobbit
Owszem, ma, ale to bitewniak. Kiedy mówiłem, że prawa do gier ma WB, miałem na myśli gry video![]()
A ja myślałem, że o grach w Śródziemiu to oni decydują:
https://en.wikipedia.org/wiki/Middle-earth_Enterprises
http://www.middleearth.com
No tak, tylko obecnie licencja jest udzielona WB
Poza tym, tak teraz pomyślałem, Monolithowi (studio które zrobiło ostatnią grę w Śródziemiu) całkiem nieźle wyszło podpatrzenie mechanik od Assassynów i Batmanów. Może to samo zrobią z Total Warami? Wtedy będziemy mieć Śródziemie: Total War, tylko pod inną nazwą![]()
Czyli tylko WB i firmy od niego zależne mają prawa?
Jest jeszcze jeden producent, który ma licencję na WP: MMO i wydaje on Lord of the Rings: Online, a poza tym tak, obecnie tylko WB może robić gry w Śródziemiu.
A to nie wiem, nie orientuję się jak licencyjnie stoi Mortal Kombat i Ksenomorfy![]()
Może niech ktoś zrobi petycję do Tolkien Estate?![]()
Oczywiście mam nadzieję, że wyjdzie Total War: Medieval III a po nim Total War renesansowo/barokowy no ale tak się zastanawiam czy wojna polsko-bolszewicka (a przy okazji i wojna domowa w Rosji) nie byłaby dobrym materiałem na Total Wara. Wiem, że na zachodzie ten konflikt jest postrzegany z równie wielkim zainteresowaniem co współczesne rebelie Tuaregów w Mali i raczej nie ma szans na jego realizację, no ale:
-lotnictwo było wykorzystywane na niewielką skalę, więc znika problem co począć z masami "latadeł" - a pojedyncze samoloty działałyby podobnie jak żyrokoptery w Warhammerze
-nie ma konieczności robienia jednostek morskich
-była to chyba ostatnia wojna, którą można nazwać "Wojną kawaleryjską" - co prawda kawaleria była w masowym użyciu jeszcze w 1939 (kampania wrześniowa czy walki rosyjsko-japońskie w Mongolii, no ale to już konflikty z innej bajki). Zresztą była to wojna dosyć mobilna jak na ówczesne standardy, dzięki czemu byłoby co robić na mapie strategicznej - zwłaszcza jeżeli porównamy ją z I Wojną światową (choć ówczesne walki na Bliskim wschodzie podczas I WŚ także łapałyby się jeszcze pod mechanikę serii)
-ciekawie można by zaprezentować rozwój komunizmu i socjalizmu oraz wiążące się z nimi rozruchy wewnętrzne (u sowietów analogicznie działaliby zwolennicy "Białogwardzistów" i nierosyjskie nacjonalizmy)
Problemem byłyby oczywiście formacje piesze, bo to nie jest już ani Empire czy Napoleon z szykiem liniowym, ani też "naparzanka na miecze" z czasów przed bronią palną - ale to można by chyba spróbować jakoś przeorganizować.