Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 108

Wątek: Format Turnieju - dyskusja

  1. #81
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    System walki w Rome działa mniej więcej na takiej zasadzie (tak mi się wydaje specem nie jestem): W okół każdego żołnierza jest strefa , jeżeli znajdzie się w niej przeciwnik to dochodzi do interakcji (z jednym lub wieloma przeciwnikami) czyli animacja walki, obliczanie obrażeń itd. Gdy wycofujemy jazdę to widać że część jeźdźców przerywa tą interakcje a część zostaje w walce i gdy wielokrotnie wydamy rozkaz odwrotu to pozostali jeźdźcy najpewniej też zdołają się wycofać. Gdyby ten system działał dobrze to przy pushu kawalerzyści powinni otrzymać ogromny dmg od mijanych piechurów (chyba że piechurzy zostali by powaleni, z drugiej strony pushowanie piechota przez piechotę czy jazda przez jazdę też nie stanowi problemu więc ewidentnie coś z naliczaniem obrażeń jest nie tak) ale system jest niedoskonały, buguje się (co często widać gdy szarża oddziału kawalerii zatrzymuje się przez zahaczenie pary modeli lub gdy trzeba wielokrotnie wycofywać jazdę z walki) i kawalerzyści otrzymują na tyle małe obrażenia że push staje się skuteczny. Nie wygląda to na założoną przez twórców mechanikę zwłaszcza że przy przejeżdżaniu przez jednostkę wroga jeźdźcy się często się zatrzymują by przeprowadzić interakcję z mijanym piechurem (animacja, obliczanie obrażeń po prostu walka) i trzeba wielokrotnym klikaniem wymusić ruch kawalerzystów.
    Dla mnie wygląda to na lukę w mechanice gry.

  2. #82
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Seba Fallus III Wielki Zobacz posta
    Nie pamiętam jak dokładnie zapisano to w zasadach ale pamiętam że w bitwach zwłaszcza teamowych zawsze się pilnowało żeby nie podchodzić piechotą za blisko czerwonej, zabronione było nie tylko kampienie ale też jakie kol wiek działanie piechotą zbyt blisko czerwonej linii tak by było miejsce na działania kawalerii. Wedłóg twojej interpretacji (która jest sprzeczna z tym jak zawsze graliśmy np. na czwartkach z antykiem) mogłem wziąć armie złożoną z samej piechoty i strzelców (więcej strzelców niż ty posiadałeś) ostrzeliwać cię , a gdy ty spróbujesz wejść do zwarcia cofnąć się pod czerwoną linie i piechotą kompletnie blokować ci przejazd na flankach do moich strzelców. Nie jest to kampienie bo cofnąłem się pod twoim naporem więc teraz ty musisz się cofnąć (mam więcej strzelców więc w czasie odwrotu zadaje ci duże straty) żeby wymusić na mnie ruch do przodu ale potem ja znowu się cofnę do czerwonej i tak w kółko.
    Jest to kampienie, ponieważ opisana taktyka zakłada wykorzystanie czerwonej linii do ograniczenia aktywności kawalerii przeciwnika. Czymś zupełnie innym jest uciekanie poszczególnymi jednostkami przed zwarciem w "strefie czerwonej". Czyli tak naprawdę bezwładna gra poszczególnych jednostek. Przez wiele lat była to norma w przypadku stosowanego przeze mnie czasem kajtowania, kiedy moja piechota padała, ale wykańczałem przeciwnika strzelcami, którzy w naturalny sposób musieli uciekać i coś tam przy tym strzelać. Nigdy nie usłyszałem żeby to miało być naruszenie zasady kampowania w strefie czerwonej.

  3. #83
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Zasada jest prosta 150 m piechotą (piki,włócznie,do walki w zwarciu) od czerwonej linii kropka. Uciekając piechotą przy czerwonej linii ograniczasz możliwość flankowania kawalerią (osłaniasz flankę piechoty krańcem mapy).

  4. #84
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    To totalnie inaczej rozumiem tę zasadę Seba. Warto będzie to przedyskutować przy jakiejś okazji. Zobaczymy, może będzie okazja do oceny sędziowskiej przez Tuffa.

  5. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  6. #85
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Hej chlopaki, przesylajcie mi kolejne mecze

  7. #86
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Panowie, w kwestii armii kajtujacych proponuje stosowac armie anty kajtujace, nie bedzie trzeba zmieniac zasad.

  8. #87
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    TUFF wujek dobra rada

  9. #88
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Seba Fallus III Wielki Zobacz posta
    TUFF wujek dobra rada
    Są po prostu na to sposoby

  10. #89
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    UWAGA

    Mam prośbę co do mojego turnieju i nagrywania meczów. Proszę żeby nie nagrywać bitew finałowych zarówno z dywizji mistrzów jak i z dywizji legend przede mną, ok?

    Jeśli ktoś uważa inaczej to proszę również o wcześniejsze wypowiedzenia się na ten temat żeby nie było potem niespodzianek.

  11. Użytkownicy którzy uznali post tuff_gru za przydatny:


  12. #90
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    To totalnie inaczej rozumiem tę zasadę Seba. Warto będzie to przedyskutować przy jakiejś okazji. Zobaczymy, może będzie okazja do oceny sędziowskiej przez Tuffa.
    Po meczu z Bachusem (który był świetny , mam nadzieje że po turnieju entuzjazm w narodzie nie osłabnie bo wracam na stałe do Rome ) muszę się z tobą zgodzić trzeba przedyskutować zasady związane z czerwoną linią. W czasie i po pierwszej bitwie byłem przekonany że Bachus działał włócznikami ze wschodu zbyt blisko czerwonej linii czym wyłączył z walki moje łuki konne które miały nad jego konnymi łukami przewagę ogólnie wpłynęło to mocno na przebieg bitwy, od tego momentu traciłem na rzecz Bachusa. Po obejrzeniu powtórki bez żadnych wątpliwości włócznicy byli dalej niż 150 m od czerwonej linii (blisko ale w wszystko w ramach zasad) więc Bachus po prostu sprawnie mnie wymanewrował. Obawiając się że w momencie flankowania moje konne łuki zostaną przyparte do czerwonej linii zaniechałem tego manewru i przy oglądaniu powtórki uznałem że to był decydujący błąd od którego wszystko zaczęło się sypać.
    Ale gdybym oflankował tych włóczników to zgodnie z moim rozumieniem zasady red line włócznie nie mogły by dalej ścigać strzelców i teoretycznie moje konne łuki mogły by stać i nie niepokojone przez piechotę do niej strzelać. Z jednej strony taki jest cel tej zasady by uniemożliwić oparcie flanki piechotą o czerwoną linie i dać w ten sposób miejsce na manewry jazdy i strzelców ale z drugiej prowadzi to do kuriozalnej sytuacji w której piechota może tylko stać i dać się wystrzelać. Powiem szczerze że już sam nie wiem co o tym sądzić ale na szczęście bitwy rzadko przenoszą się nad czerwoną linie (z Bachusem sporo manewrowaliśmy i wojska nam się przesunęły w stronę krawędzi mapy, będzie to dobrze widać na powtórce ).

    Paradoks gdy tylko zacząłem dyskutować o czerwonej linii trafiła mi się sytuacja z nią związana
    Na konie tylko zauważę że w trakcie turnieju nie ma problemów z pushem

  13. Użytkownicy którzy uznali post Seba Fallus III Wielki za przydatny:


Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •