Strona 50 z 50 PierwszyPierwszy ... 40484950
Pokaż wyniki od 491 do 495 z 495

Wątek: Megasubmod do BC 7 dyskusja i błędy

  1. #491
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 303
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 178 podziękowań w 144 postach
    Wrzuciłem jeszcze jedną wersję. Naoglądałem się filmów o Wschodnim Rzymie jak to z Sycylią wojowali itd, a tu walczysz z Turcją i Węgrami. Widzę, że tylko takie frakcje jak Dania i parę innych miało ustawione nastawienie na inwazje morskie. Ustawiłem, żeby wszystkie frakcje były nastawione na inwazję morską i grając Wschodnim Rzymem mam nagle inwazję 20 oddziałów egipskich na Kretę.

    Zauważyłem też jeden czynnik, którego zwiększenie powoduje, że bot atakuje większymi armiami i jest trochę bardziej pasywny jak nie ma przewagi na granicy więc gra tak nie męczy.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  3. #492
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 303
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 178 podziękowań w 144 postach
    Nie miałem czasu zerkać na moda. Zauważyłem, że ktoś dodał każdej jednostce 2 punkty życia jeszcze w jakieś wersji z przed 10 lat przez co łucznicy byli bardzo słabi i można było wszystko rozjeżdżać kawalerią.
    Skasowałem to jeszcze w kwietniu i teraz wszystkie jednostki mają 1 punkt życia. Każda szarża to straty i nie da się wygrywać bitew bez strat.
    Dodatkowo zwiększyłem priorytet szkolenia katapult i kawalerii dla bota przez co gra jest znacznie trudniejsza bez dodawania jakiś ekstra bonusów dla bota. Po prostu jak bot ma katapulty to sprawniej oblega miasta, jednostki się nie zbugują na murach jak atakują przez wyrwę w murze.
    Gdy bot ma dużo kawalerii to nie możemy go sobie po prostu otoczyć w bitwie i atakować od tyłu, co powoduje banalnie proste zwycięstwa.
    W każdej bitwie masz teraz duże straty.
    Usunąłem pale drewniane na łuczników, bo to zbyt duże ułatwienie jak bot nie ma zaprogoramowane radzenia sobie z nimi i całą armię potrafi wbić na pale. To bezsensu.
    Kupcy dalej gigantyczne dochody dają ale dużo mniejsze niż kiedyś. Za to handlujący kupcy dodają bonus do handlu dla prowincji w której handlują. Nawet jeśli to obcy kupiec to to dodają. Oryginalnie to bardzo mały bonus ale go zwiększyłem z 5 razy. Dalej jest mały ale to fajny detal.
    Gra kompletnie zmieniła oblicze po tych zmianach.
    Link w pierwszym poście. Pliki były modyfikowane w kwietniu, bo wtedy to robiłem tylko nie miałem czasu zagrać przez te 3 miesiące.
    Widzę też, że jest relatywnie masa inwazji morskich.
    Zwiększyłem też priorytet rekrutacji statków i tak mógłby bot ich więcej robić ale jest więcej niż było.

  4. Następujących 2 użytkowników podziękowało Piter za ten post:


  5. #493
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 937
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Witam. Po bardzo długiej przerwie zainstalowałem BC 7.0 z Megasubmodem2. Mam prośbę wstawi Ktoś spakowany katalog text z Megasubmoda2 do pobrania ? Wersja steam nie odtwarza plików binarnych, a to powoduje problemy, część surowców ma nieprawidłowe nazwy i wiele innych. Fajnie, że Piter walczysz jeszcze nad usprawnianiem BC 7.0.

  6. #494
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 303
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 178 podziękowań w 144 postach
    Hej, miło Cię widzieć na forum

    Spróbuj zmienić nazwę z medival2 na kingdoms.
    Ja tak zrobiłem mając steama i wszystko pięknie działa.

  7. #495
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 937
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Witaj. Nazwę pliku mam zmienioną na kingdoms. W text nie utworzył mi 4 binarnych, a reszta jest. Wino mi podesłał pliki, więc sprawa nieaktualna. Na razie wszystko działa.

Strona 50 z 50 PierwszyPierwszy ... 40484950

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •