Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 123

Wątek: Stosunek Polaków do Żydów na przestrzeni wieków

  1. #111
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cenzura tego materiału tylko dowodzi że koszerna mafia (tradycyjnie) obawia się prawdy.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  2. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  3. #112
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    I dlatego, kiedy ktokolwiek odezwie się krytycznie o poczynaniach "narodu wybranego", natychmiast staje się antysemitą.

  4. #113
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    Cenzura tego materiału tylko dowodzi że koszerna mafia (tradycyjnie) obawia się prawdy.
    Obejrzałem ten film i absolutnie nie dziwi mnie, że dostał bana, mamy tam cały repertuar antysemickich kalek i stereotypów- Żydzi wyznają religię złotego cielca tzn liczą się dla nich tylko i wyłącznie pieniądze, poza tym są urodzonymi kłamcami co też wynika z ich religii, a kłamać i oszukiwać mają przede wszystkim gojów, są też obrzydliwie złymi ludźmi, którzy absolutnie nigdy nie ujęliby się za drugim człowiekiem, chcą ograbić Polskę, a być może nawet zawłaszczyć jakieś terytorium itp itd
    Jedynym merytorycznym wątkiem tego filmu, aczkolwiek też dyskusyjnym, jest kwestia przerwanych prac archeologicznych na miejscu zbrodni. Film stara się odeprzeć głównie tezy Grossa, których większość już dawno została obalona, pomija zupełnie śledztwo IPN. Autor też wygodnie manipuluję faktami, źródłami np kiedy mówi o wywózkach w głąb ZSRR, mówi o 500 wywiezionych Polakach z Jedwabnego(sugeruje oczywiście, że to wszystko wina żydowskich donosów) nie wspomina nic, że pośród tych 500 ludzi 150 było Żydami, powtarza dawno już obalone kłamstwo jakoby Żydzi donieśli na miejscowego proboszcza, który też został wywieziony przez NKWD następnie zamordowany, tymczasem fakty są takie(co jest wynikiem badań IPN) że NKWD o konspiracyjnej działalności proboszcza dowiedziało się po rozbiciu bazy partyzanckiej na uroczysku Kobielno, gdzie przejęto masę konspiracyjnych dokumentów, korespondencji itd.Gdy jest mowa o zbrodniach w Radziłowie i Wąsoszu, nie ma ani słowa , że w mordzie też uczestniczyli miejscowi. Wybiórczo przytaczane są cytaty np z Ringelbluma, tzn tylko te przedstawiające Żydów w złym świetle, a Polaków pozytywnie.
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 07-10-2021 o 13:22
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  5. Użytkownicy którzy uznali post PaskudnyPludrak za przydatny:


  6. #114
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Jedynym merytorycznym wątkiem tego filmu, aczkolwiek też dyskusyjnym, jest kwestia przerwanych prac archeologicznych na miejscu zbrodni.
    Oto mi jedynie chodzi.
    Należy przeprowadzić jedną i konkretną ekshumację z udziałem obydwu stron oraz niezależnych ekspertów aby raz na zawsze ustalić co się wydarzyło w Jedwabnem a przede wszystkim kto ponosi główną odpowiedzialność za tą zbrodnię.Wieloletni sprzeciw strony żydowskiej tylko sprzyja powstawaniu różnym teoriom...


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. #115
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Ja nie oglądałem, miałem zamiar ale chyba mi się nie będzie chciało po tej recenzji

  8. #116
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Nie jestem antysemitą, lecz ciekawi mnie to dlaczego Żydzi tak zaciekle wzbraniają się przed ekshumacją. Czyżby boją się by wyszły jakieś niewygodne fakty? Przecież prawda ucięłaby wszelkie spekulacje.

  9. #117
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    Oto mi jedynie chodzi.
    Należy przeprowadzić jedną i konkretną ekshumację z udziałem obydwu stron oraz niezależnych ekspertów aby raz na zawsze ustalić co się wydarzyło w Jedwabnem a przede wszystkim kto ponosi główną odpowiedzialność za tą zbrodnię.Wieloletni sprzeciw strony żydowskiej tylko sprzyja powstawaniu różnym teoriom...
    Też nie mam nic przeciw ekshumacji, choć dla mnie sprawa jest mnie więcej jasna, a przeczytałem ntt chyba wszystko co się da(z obu stron barykady) łącznie z ostatnią monumentalna pracą Chodakiewicza, który przyznaje, że jakaś grupa miejscowych brała udział w zbrodni, ale wg niego, to były jakieś lokalne menty, sugeruję też, że prawdopodobnie zostali zmuszeni przez Niemców lub kierowała nimi chęć odwetu za kolaboracje części społeczności żydowskiej z sowieckim okupantem w latach 1939-1941, absolutnie nie antysemityzm a przede wszystkim stara się odpierać zarzuty jakoby mieli jakiś związek ze środowiskiem narodowym(bo tak wynika np ze śledztwa IPN) którego autor jest sympatykiem, z czym się nie kryję.
    Cytat Zamieszczone przez Wespazjan Zobacz posta
    Nie jestem antysemitą, lecz ciekawi mnie to dlaczego Żydzi tak zaciekle wzbraniają się przed ekshumacją. Czyżby boją się by wyszły jakieś niewygodne fakty? Przecież prawda ucięłaby wszelkie spekulacje.
    Tłumaczą to względami religijnymi.
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 08-10-2021 o 00:44
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  10. #118
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Też nie mam nic przeciw ekshumacji, choć dla mnie sprawa jest mnie więcej jasna, a przeczytałem ntt chyba wszystko co się da, łącznie z ostatnią monumentalna pracą Chodakiewicza, który przyznaje, że jakaś grupa miejscowych brała udział w zbrodni, ale wg niego, to były jakieś lokalne menty, sugeruję też, że prawdopodobnie zostali zmuszeni przez Niemców lub kierowała nimi chęć odwetu za kolaboracje części społeczności żydowskiej z sowieckim okupantem w latach 1939-1941, absolutnie nie antysemityzm a przede wszystkim stara się odpierać zarzuty jakoby mieli jakiś związek ze środowiskiem narodowym(bo tak wynika np ze śledztwa IPN) którego autor jest sympatykiem, z czym się nie kryję.


    Tłumaczą to względami religijnymi.

    No ale ten powód to żart, bo ekshumacje robią często i gęsto i im to nie przeszkadza, to taki powód, że aż wstyd, ze nas powstrzymuje, nie, bo nie, tak se wymyślili i masz się słuchac, bo jak nie to będzie strzał w pysk.

  11. #119
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    No ale ten powód to żart, bo ekshumacje robią często i gęsto i im to nie przeszkadza, to taki powód, że aż wstyd, ze nas powstrzymuje, nie, bo nie, tak se wymyślili i masz się słuchac, bo jak nie to będzie strzał w pysk.
    Z tymi częstymi ekshumacjami, to też taka półprawda, zdarza się, że robią(w wyjątkowych sytuacjach) ale raczej nie często, potrzebna jest zgoda konkretnego rabina etc. W Izraelu były np sytuacje, że przeprowadzano ekshumacje wbrew środowiskom religijnym, które ostro wtedy protestowały, ale władze sobie po prostu nic z tego nie robiły. Ostatnimi czasy gdzieś na Białorusi był historia z masowym grobem z ok Holokaustu, na tym terenie miał powstać jakiś park rozrywki, czy coś takiego, gmina wyznaniowa żydowska wyraziła zgodę na przeniesienie szczątków.
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  12. #120
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Ostatnimi czasy gdzieś na Białorusi był historia z masowym grobem z ok Holokaustu, na tym terenie miał powstać jakiś park rozrywki, czy coś takiego, gmina wyznaniowa żydowska wyraziła zgodę na przeniesienie szczątków.
    No i właśnie

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •