Strona 14 z 39 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 381

Wątek: POTOP Total War v1.8

  1. #131
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Znacznie różni się przebieg walk w Koronie i na Litwie. Na Litwie Szwedzi ładnie oblegają i stoczyłem z nimi 3 lub 4 bitwy zanim wycofali się za Dźwinę a w Koronie pierwsze co zrobili to opuszczenie wszystkich oblężeń, zaatakowanie Prus i potem powrót do oblężenia Gdańska i Poznania.
    Z tym się akurat najdłużej próbowałem uporać ale poległem, nie mam bladego pojęcia dlaczego na Litwie ładnie miasta oblegają a w Koronie już nie. Być może jest tak jak mówisz i potrzeba im granice, nie wiem. Co do sojuszu Szwedów z Prusami to próbowałem to zrobić ale również poszło to na marne, ponieważ i tak po kilku torach od rozpoczęcia potopu Szwedzi atakowali Królewiec.

    Wracając jeszcze do oblegania miast przez wojska szwedzkie to zauważyłem że mają one trochę charakter randomowy. Rozegrałem 3 próby i w każdej inaczej to się odbywało

    W skryptach zapis jest taki, że dana armia ma zaatakować określone miasto i utrzymać oblężenie, natomiast jeśli nie zaatakuje w następnej turze tylko utrzyma to oblężenie przez np. 3 tury to potem komputer robi już co chce (czyli armia zaatakuje, odejdzie albo odejdzie i zaatakuje później) i nie mam na to wpływu, co z jednej strony może i jest dobre bo rozgrywka nie jest schematyczna za każdym razem

  2. Użytkownicy którzy uznali post goro496 za przydatny:


  3. #132
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    W mojej grze patrząc z perspektywy Mołdawii 11 tura Hetmanat zajął Kijów i potyka się z oddziałami Koronnymi na południu , Jeden prawie pełny roster kozaków skierował sie ku mojej granicy to jest Mołdawskiej omijając Kamieniec / mają prawo przemarszu z powodu sojuszu niestety antypolskiego, do którego przystąpiłem aby nie drażnić Sułtana, którego rozgniewała namolna księżniczka i dostałem w Sofii ostrzeżenie. / Dyplomacja działa w tej wersji o wiele lepiej z inicjatywy AI. Umowy zawierane są na dość rozsądnych zasadach, miałem problem z Siedmiogrodem z powodu zdrady ale o dziwo po jednej turze nic nie zdobywając poprosili o pokój który został zatwierdzony z powodu nieprzygotowania do wojny. Zauważyłem że np. wodzowie przestali minusować w miastach finanse , mają teraz tylko cechy militarne i polityczne bez finansowych. Księżniczki mogą byc konfliktowe nie należy tak jak poprzednio ich swatać.

  4. #133
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Czy ktoś może mi w łopatoligiczny sposób napisać jak:
    1. Ustawić punkty ataku przeciwko budynkom dla kozackich wozów bojowych na 0
    2. Usunąć możliwość rekrutacji strzelców litewskich np. w Kamieńcu Podolskim a dodać możliwość rekrutacji jednostek koronnych?

    P.S. zauważyłem też że usunięto z cech dowódców ilość zapasów wpływającą na dystans możliwy do pokonania podczas tury-wielkie dzięki za to bo w poprzedniej wersji było to mega wkurwiające.

  5. #134
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Nie wiem za bardzo co ma dzisiejsza flaga Ukrainy do tego powstania ale nie będzie Fajne intra. Szkoda, że kozacy mordowali grekokatolików, którzy byli rdzeniem pomysłu stworzenia Ukrainy w XX wieku, historia tego narodu w XXI wieku to takie trochę fantazy

  6. #135
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Czy ktoś może mi w łopatoligiczny sposób napisać jak:
    1. Ustawić punkty ataku przeciwko budynkom dla kozackich wozów bojowych na 0
    2. Usunąć możliwość rekrutacji strzelców litewskich np. w Kamieńcu Podolskim a dodać możliwość rekrutacji jednostek koronnych?

    P.S. zauważyłem też że usunięto z cech dowódców ilość zapasów wpływającą na dystans możliwy do pokonania podczas tury-wielkie dzięki za to bo w poprzedniej wersji było to mega wkurwiające.
    1. Musisz znaleźć wiersz "projectile ribault_shot" w pliku "descr_projectile" znajdujący się w folderze potop data. Następnie następnie znajdź "accuracy_vs_buildings" (albo coś podobnego) i spróbuj zmienić wartość. Im wyższa wartość tym gorzej będą bić w mury. Musisz wiedzieć że kozackie wozy bojowe są powiązane ze zwykłymi organkami i im też to zmienisz

    2. Znajdź plik "export_descr_building" w potop - data, a następnie nazwę "strzelcy_lit", w tym pliku jednostki nie są powiązane z miastami bezpośrednio tylko regionami np. Ukraina i tam chyba jest

    recruit_pool "strzelcy_lit" 1 0.35 2 0 requires factions { poland, } and hidden_resource litwa or hidden_resource ukr

    nie pamiętam co odpowiadało kamiencowi ale myślę że właśnie to hidden_resource ukr i to musisz usunąć. Jest chyba 3 rodzaje budynku rekrutacji więc jeśli dobrze kojarze bedziesz musiał 3 razy usunąć ten wpis.
    Gdybyś sobie nie poradził to pisz to, pobiorę sobie potop bo jestem na etapie robienia formatu na kompie


    P. S Piter, czepiasz się, to tylko gra, która ma sprawiać radość a nie źródło historyczne
    Ostatnio edytowane przez goro496 ; 11-04-2021 o 08:19

  7. Następujących 2 użytkowników podziękowało goro496 za ten post:


  8. #136
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Mówienie że kościół Unicki był pomysłem na XX w. Ukrainę to tak jakby powiedzieć że protestantyzm w Polsce był pomysłem na XX w .Polskę. To był pomysł jak administracyjnie przeciągnąć prawosławnych na katolicyzm i nic więcej. My też w dobie kontrreformacji zwalczaliśmy innowierców, stąd mi.innymi konflikt Radziwiłłów z Koroną bo byli protestantami o czym się zapomina i np. w filmie ,,Potop,, o tym ani wzmianki i jak widzę w scenie jak symbolem przysięgi jest katolicki krzyż to nie jest historyczna prawda. Zresztą wszystkie 3 filmy z serii Trylogia mimo że je lubię to mają dużo zafałszowań i sporą dawkę politycznej poprawności. Współcześni historycy inaczej już patrzą na tamten okres niż ci z przed 100 czy nawet 50 lat. Trochę polemicznie poza tematem samej rozgrywki , ale skoro kolega Piter też coś wspomniał, co do heraldyki można się spierać ale tak to tylko gra i gracze bardziej oczekują dobrego ,,gempleja,, i stabilnej gry, niż historycznych niuansów, my bardziej ,,uwrażliwieni,, historycznie , ale mnie też ta obecna heraldyka nie przeszkadza. Tekst ten napisałem z pozycji człowieka którego część rodziny była Unitami, Ja jestem dopiero z 2 pokolenia rzymskokatolickiego./tak na marginesie/

  9. #137
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Wiem, że pewnie mnie strasznie dużo ludzi zlinczuje za to co napisze, ale im więcej rzeczy przeczytam o Radziwille tym bardziej jestem w stanie zrozumieć tok jego rozumowania i postępowania patrząc oczywiście na zarys historyczny, a nie filmowy czy książkowy. Nie do końca uważam go teraz za zdrajcę, a bardziej za człowieka zagubionego w pewnym momencie

  10. Następujących 2 użytkowników podziękowało goro496 za ten post:


  11. #138
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    Mówienie że kościół Unicki był pomysłem na XX w. Ukrainę to tak jakby powiedzieć że protestantyzm w Polsce był pomysłem na XX w .Polskę. To był pomysł jak administracyjnie przeciągnąć prawosławnych na katolicyzm i nic więcej.
    Napisałem, że Ukaińcy w XX wieku ogniskowali się wokół kościoła unickiego, a za Chmielnickiego mordowali unitów. Nie rozumiem w ogóle o czym piszesz.

    Jak chodzi o protestantów to spiskowali oni długo przed potopem na temat ataku na RON i zniszczenia w nim katolicyzmu. To było dla nich ważniejsze niz POlska, protestantyzm. Dziś by chyba co poniektórzy byli gotowi zniszczyć ten kraj dla większego progresywizmu, mody się zmieniają.

    No i na protestantyźmie wielkich majątków się niektórzy dorobili, bo przejmowali majątek kościoła czy katolicki. To wszystko było bardziej skomplikowane niż takie bajkowe patrzenie na patriotyzm tych ludzi. My jesteśmy potomkami niepiśmiennych chłopów, którzy byli dla tych ludzi zwierzętami
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 11-04-2021 o 18:18

  12. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  13. #139
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    Oct 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 39 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez goro496 Zobacz posta
    Gdybyś sobie nie poradził
    Zgłaszam obecność!
    Na razie próbowałem rozwiązać pierwszy problem, wpisywałem przeróżne wartości, nic to nie zmieniło. A tak w ogóle to wystarczy sprawdzić to w opisie jednostki w opcji "własna bitwa" czy za każdym razem odpalać kampanie i bitwę? Wystarczy że zapisze zmiany w pliku i odpalę grę od początku czy trzeba restartować komputer? Próbowałem nawet usunąć cały wiersz "projectile ribault_shot", próbowałem usuwać też kolejny(wydał się podejrzany...) tj. accuracy_vs_towers oraz zmieniać jego wartość ale dalej w opisie jednostki jest że "przeciw budynkom 5" Napisałeś że im większa wartość tym gorzej będą bić w mury a da się w ogóle tak to ustawić żeby w ogóle do murów nie podchodziły w celu strzelania w nie?

    EDIT: pkt 2 ogarnąłem, wielkie dzięki za wskazówki! Byłbym wdzięczny jeszcze za informacje gdzie i jak zmienia się to ile na turę można rekrutować danych jednostek, co ile tur, jaki jest koszt rekrutacji i ile rekrutacja trwa

  14. #140
    Cześnik Awatar goro496
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 91 podziękowań w 40 postach
    Cytat Zamieszczone przez Le Pakul Zobacz posta
    Zgłaszam obecność!
    Na razie próbowałem rozwiązać pierwszy problem, wpisywałem przeróżne wartości, nic to nie zmieniło. A tak w ogóle to wystarczy sprawdzić to w opisie jednostki w opcji "własna bitwa" czy za każdym razem odpalać kampanie i bitwę? Wystarczy że zapisze zmiany w pliku i odpalę grę od początku czy trzeba restartować komputer? Próbowałem nawet usunąć cały wiersz "projectile ribault_shot", próbowałem usuwać też kolejny(wydał się podejrzany...) tj. accuracy_vs_towers oraz zmieniać jego wartość ale dalej w opisie jednostki jest że "przeciw budynkom 5" Napisałeś że im większa wartość tym gorzej będą bić w mury a da się w ogóle tak to ustawić żeby w ogóle do murów nie podchodziły w celu strzelania w nie?

    EDIT: pkt 2 ogarnąłem, wielkie dzięki za wskazówki! Byłbym wdzięczny jeszcze za informacje gdzie i jak zmienia się to ile na turę można rekrutować danych jednostek, co ile tur, jaki jest koszt rekrutacji i ile rekrutacja trwa

    Zawsze będą podchodzić pod mury mimo tego że będą miały wpisane 0, usunąć nie możesz, znajdź jeszcze raz wiersz projectile ribault_shot, następnie accuracy_vs_buildings i zmień wartość z 0.20 np na 0.50 , to że pisze w modzie przeciw budynkom 5 to nic, mogę Ci wpisać nawet 1000 a prawdziwą siłe ustalam w descr_projectile

    Jeśli nie chcesz tak bardzo żeby te jednotki podchodziły to musiałbyś je całkowicie usunąć z moda.

    Koszty rekrutacji w pliku export_descr_unit, po prostu przy każdej jednostce wiersz "stat_cost" 2 kolumna to koszt rekrutacji a 3 utrzymanie, pierwsza to chyba ile na ture możesz rekrutować, nie pamiętam dokładnie.
    Resztę zmieniasz w export_descr_building ale też musiałbym sobie poprzypominać co i jak

Strona 14 z 39 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •