PDA

Zobacz pełną wersję : DLC/FLC/Legendarni Lordowie - spekulacje, dyskusja.



Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15

Arroyo
21-03-2017, 19:08
Skąd to info o tym, że jest "Nieśmiertelnym Cesarzem"?

Gobbla
21-03-2017, 20:15
Jak już jesteśmy w tej tematyce Warhammera... Wybaczcie, że zbaczam odrobinę z sedna tematu, ale gra ktoś z Was w Vermintide po sieci? Bo jak tak to zapraszam do wspólnej gry przy okazji ;).

SaperHeart
21-03-2017, 20:18
Skąd to info o tym, że jest "Nieśmiertelnym Cesarzem"?
Niestety z "End Times" :( cały temat był maglowany i nie będę spoilerował całej sytuacji bo trudno w normalny sposób przełożyć opowiadanie wariata.

Ituriel32
23-03-2017, 14:53
Jakby się ktoś pytał to na stronie CA pojawiło się wielkie odliczanie,
https://comingsoon.totalwar.com/


Więc raczej szykuje się zapowiedz młota2.

Arroyo
23-03-2017, 14:58
Ciekawe, czy wraz z tym dojdą jeszcze DLC z LL'ami do 1 części. Bo nie mają prawa tego tak zostawić...

Il Duce
23-03-2017, 16:29
Jak to nie mają prawa? CA ma wszelkie prawo zrobić z tą grą co jej się żywnie podoba :D. Jestem bardzo zadowolony z tej strony bo to dla mnie jasny sygnał ze będą jaszczurki,jeszcze do tego skaveny,elfy i jakaś dodatkowa rasa w ramach pre-ordera i może nawet kupię tą część za pełną cenę.

Chaak
23-03-2017, 16:56
Do pre-ordera demony mogą dojść w sumie. Byłoby to logiczne, jeśli CA będzie się trzymało schematu z pierwszej części.

Arroyo
23-03-2017, 17:00
Ciekawi mnie, czy przy tym nadal będą wydawać DLC do 1 części, bo to winno być też ważne - mamy niedorobione rasy, a już myślą o wydaniu drugiej części, co brzmi dla mnie jak totalny absurd.

Turek
23-03-2017, 17:02
Przecież Arroyo, tak właśnie napisali. Będą wydawać dalej DLC do 1 Młotka.

Arroyo
23-03-2017, 17:04
Ok, czyli innymi słowy nadzieja umiera ostatnia. Całe szczęście, że o tym pomyśleli wtedy.
Sądzę, że przy ogłoszeniu Lizaków (kupuję pre-order), ogłoszą też Old Frienda i jakieś DLC do Starego Świata.

Il Duce
23-03-2017, 17:07
Na pewno będą jakoś uzupełniali czy to poprzez DLC,czy FLC czy w ramach kolejnych części. Ale na pełny zestaw lordów,bohaterów i jednostek do każdej rasy bym nie liczył. CA to nie organizacja charytatywna i kieruje się jedynie zyskiem,głos fanów ma drugorzędne,jeśli nie mniejsze znaczenie.

Krwawy_Baron
23-03-2017, 18:37
Na pewno będą jakoś uzupełniali czy to poprzez DLC,czy FLC czy w ramach kolejnych części. Ale na pełny zestaw lordów,bohaterów i jednostek do każdej rasy bym nie liczył. CA to nie organizacja charytatywna i kieruje się jedynie zyskiem,głos fanów ma drugorzędne,jeśli nie mniejsze znaczenie.
Pamiętaj, że na opiniach fanów też można zarobić...

Il Duce
23-03-2017, 18:45
Jestem pewien,że tak duże firmy jak Sega i CA mają całe sztaby ludzi,którzy dawno temu wyliczyli jak zrobić tak,żeby mówiąc kolokwialnie było "dobrze". Dlatego dadzą fanom ich Skavenów czy zapewne Kislev ale umówmy się - jaki procent ludzi domaga się pełnych rosterów,dłuższych bitew,lepszych oblężeń itd. ? 5%?10%? To jest tak niewielki margines że oni go pewnie nawet nie zauważają,ja też bym wolał żeby gra była bardziej kompletna,żeby ekonomia i drzewko budynków były bardziej rozbudowane,żeby bitwy nie trwały po parę minut,ale trzeba realnie podejść do sprawy. Gdyby gra się źle sprzedała,to by pewnie CA zaczęła się pochylać nad takimi głosami, a teraz? Po co skoro to najlepiej zarabiający TW w historii a do tego zbierający przeważnie świetne opinie?

Janek
23-03-2017, 20:43
Każdy kij ma dwa końce. Bo na przykład dla mnie o ile ekonomia faktycznie mogłaby być bardziej rozbudowana, to bitwy są już ok. Nie mam wiele czasu na granie i takie kilkuminutowe bitwy mi odpowiadają. Gdyby jeszcze tylko ładowanie przed i po tyle nie trwało :(

ares354
23-03-2017, 20:49
Jestem pewien,że tak duże firmy jak Sega i CA mają całe sztaby ludzi,którzy dawno temu wyliczyli jak zrobić tak,żeby mówiąc kolokwialnie było "dobrze". Dlatego dadzą fanom ich Skavenów czy zapewne Kislev ale umówmy się - jaki procent ludzi domaga się pełnych rosterów,dłuższych bitew,lepszych oblężeń itd. ? 5%?10%? To jest tak niewielki margines że oni go pewnie nawet nie zauważają,ja też bym wolał żeby gra była bardziej kompletna,żeby ekonomia i drzewko budynków były bardziej rozbudowane,żeby bitwy nie trwały po parę minut,ale trzeba realnie podejść do sprawy. Gdyby gra się źle sprzedała,to by pewnie CA zaczęła się pochylać nad takimi głosami, a teraz? Po co skoro to najlepiej zarabiający TW w historii a do tego zbierający przeważnie świetne opinie?

To po co wydają niekompletne DLC ras, do tego wcale nie takich dużych. Co by się stało gdyby Zwierzoludzie mieli wszystkie jednostki? Stało by się coś złego?, a tak brakuje kilku ekskluzywnych dla nich jednostek. A teraz Stary świat ma pełno niedokończonych ras, brak lordów i tak dalej. I oni zachłyśnięci jedynką lecą w dwójkę, gdy jedynka taka niedokończona.

Uważam że w CA robią błąd utrudniając robienie modów do tej gry. Skoro oni nie chcą nam dać kompletnych ras z lordami i bohaterami, to społeczność sobie poradzi bez nich byle tylko nie utrudniali.

Arroyo
23-03-2017, 21:39
To po co wydają niekompletne DLC ras, do tego wcale nie takich dużych. Co by się stało gdyby Zwierzoludzie mieli wszystkie jednostki? Stało by się coś złego?, a tak brakuje kilku ekskluzywnych dla nich jednostek. A teraz Stary świat ma pełno niedokończonych ras, brak lordów i tak dalej. I oni zachłyśnięci jedynką lecą w dwójkę, gdy jedynka taka niedokończona.

Uważam że w CA robią błąd utrudniając robienie modów do tej gry. Skoro oni nie chcą nam dać kompletnych ras z lordami i bohaterami, to społeczność sobie poradzi bez nich byle tylko nie utrudniali.
Pamiętaj, że CA może zrobić jeszcze DLC'ki do Starego Świata, więc wszystko możliwe.

Ituriel32
23-03-2017, 22:10
A ja naprawdę zacząłem się zastanawiać nad wizją dlc dla obu cześci naraz.
I umyśliłem sobie jako dlc pre-ordera Norskę albo Estalię.
Gdzie 1 LL zaczyna w nowym, a drugi w starym świecie.

Dodatkowo takie nie pełne zostawienie nacji zawsze pozostawia im furtkę do FLC.

Arroyo
23-03-2017, 22:25
Skoro z wiadomych ras będą Wysokie Elfy, Mroczne Elfy i Jaszczuroludzie (jedna niewiadoma), to pora typować, kogo dadzą nam za Legendarnych Lordów.
U Wysokich Elfów mam trzy typy: Tyrion, Teclis i Eltharion. Tyrion to wojak z runicznym mieczem, Teclis to arcymag, a Eltharion to ślepy wojak. Byłoby zabawnie jednak, gdyby nagle CA z GW wymyśliliby wygląd dla Króla Feniksa ;)
U Mrocznych Elfów trzy typy: Malekith, Morathi i Malus Mroczne Ostrze. Pierwszy to władca Mrocznych Elfów, druga to matka Malekitha (swoją drogą pomimo wieku trzyma się nieźle ;D), a trzeci to korsarz.
U Jaszczuroludzi z kolei: Lord Mazdamundi, Kroq-Gar, Tehenhuain. Pierwszy to opasły arcymag Jaszczurów, drugi to potężny jeździec, a trzeci to prorok jednego z Bogów Jaszczuroludzi.

Ituriel32
23-03-2017, 22:41
Ja stawiam że zaczną tylko z 2 lordami na rasę.
W przypadku mrocznych elfów nie wyobrażam sobie braku Malekith i Morathi. Jeśli nie dadzą choć jednego z tej dwójki to nie zagram mrocznymi dopóki ich nie będzie. U reszty w sumie mnie nie obchodzi kto będzie. Bo wysokich nie lubię, a jaszczurek nie znam.

Chaak
23-03-2017, 23:01
Według mnie Lizaki dostaną Mazdamundiego i Kroq-Gara, jako że były to dwie najbardziej aktywne postacie w ostatnich wydarzeniach. Do tego będzie to dobrze podzielone, czyli 1 mag, 1 wojownik. Jedynym problemem może być brak oficjalnej figurki Mazdamundiego, który jest dość nietypowym Slannem, bo zamiast "latającego tronu" używa stegadona, także w to miejsce mogą wcisnąć Lorda Kroaka (oby nie, jego mogą dać później).
Tehenhauin, jeśli miałby się pojawić, pasowałby bardziej na postać z DLC. Był mniej istotny od pozostałej dwójki i pojawiał się w dość dawnych czasach.

Co do elfów, to u mrocznych najbardziej bym chciał Morathi i Lokhira (ale zamiast niego stawiam, że dadzą Malekithha), a u wysokich Korhila.

Jeśli chodzi o ostatnią rasę, to stawiam na Skaveny, ale o nich, poza tym że są to mało wiem, więc nie mam specjalnych oczekiwań do lordów.

ares354
23-03-2017, 23:10
Ja stawiam że zaczną tylko z 2 lordami na rasę.
W przypadku mrocznych elfów nie wyobrażam sobie braku Malekith i Morathi. Jeśli nie dadzą choć jednego z tej dwójki to nie zagram mrocznymi dopóki ich nie będzie. U reszty w sumie mnie nie obchodzi kto będzie. Bo wysokich nie lubię, a jaszczurek nie znam.

Myślę że przed premierą Leśnych masa osób nie wyobrażała sobie że Ariel nie będzie, a wiemy jak wyszło, więc nic nie wiesz ;)

Arroyo

Nie wyobrażam sobie by Imperium takie zostało, przynajmniej jeszcze ze 3 zakony rycerskie powinny być dodane, plus Gorejącym Słońcom należy dodać ich umiejętność, a nie płonące lance. Orki bez Gorbad Ironclaw czy brak Krella też Mi się jakoś nie widzą.

Arroyo
23-03-2017, 23:19
Gorbad jest trupem od 1000 lat, a Krell... zobaczymy. Co dalej? A - Imperium. Jak wiesz, będą jeszcze DLC'ki do Starego Świata (czyt. 1 części), a z materiałów na DLC pasują tu jednostki dla Imperium i Zielonych, więc im będą ładować te DLC'ki jednostki. Z LL'ów, którzy odpadają wg mnie to Grom (zabił go Eltharion) i Gorbad. Vlad i Izka to było co innego, bo oni akurat byli Wampirami i CA miało pełne prawo ich wskrzesić. A Ariel do WE nie dali (jeszcze), bo musieliby robić Wysoką Magię, która de facto dojdzie w tym rozszerzeniu z HE i Jaszczurami.

Na moje oko się zbytnio czepiasz, ot co ;)

ares354
24-03-2017, 01:09
Gorbad jest trupem od 1000 lat, a Krell... zobaczymy. Co dalej? A - Imperium. Jak wiesz, będą jeszcze DLC'ki do Starego Świata (czyt. 1 części), a z materiałów na DLC pasują tu jednostki dla Imperium i Zielonych, więc im będą ładować te DLC'ki jednostki. Z LL'ów, którzy odpadają wg mnie to Grom (zabił go Eltharion) i Gorbad. Vlad i Izka to było co innego, bo oni akurat byli Wampirami i CA miało pełne prawo ich wskrzesić. A Ariel do WE nie dali (jeszcze), bo musieliby robić Wysoką Magię, która de facto dojdzie w tym rozszerzeniu z HE i Jaszczurami.

Na moje oko się zbytnio czepiasz, ot co ;)

Tylko że prócz niego to Zielonoskórzy nie za bardzo mają kogo, więc już nikogo nie dostaną. On i Grom to jedyni z sensownych i sławnych Orków.

Arroyo
24-03-2017, 09:00
Zostają Snagla i Gitilla. Mogą dać tych z 8 edycji, tak jak dali z rozszerzenia do 8 edycji Ghorsta.

Turek
24-03-2017, 09:20
https://www.cdaction.pl/news-49105/nadchodzi-nowa-gra-z-serii-total-war.html

CD-Action pisze, że w obrazku jest las pokryty śniegiem. Ja się pytam gdzie ten śnieg xD Ja tu tylko widzę opary z lasu deszczowego.

Maniek116
24-03-2017, 09:21
Nawet nie ma co spekulować, na pierwszy rzut widać, że Lizardmeni :P

ares354
24-03-2017, 14:24
Zostają Snagla i Gitilla. Mogą dać tych z 8 edycji, tak jak dali z rozszerzenia do 8 edycji Ghorsta.

Mimo wszystko jestem zdania że Gorbad mógłby się znaleźć w grze w bardzo prosty sposób. Jako bohater minii kampanii lub scenariusza. Dodał by brakujące jednostki Zielonoskórym i był by dostępny w Multi\ Custom battle ale nie w Kampanii.

Czas pokaże czy masz rację z tymi powyżej. Czytałem o nich, ale na LL oni nie pasują, tak mi się wydaje. Bohaterowie jak najbardziej, czas pokaże.

Polemajos
24-03-2017, 15:08
... W międzyczasie CA daje nam patcha do Bretki: https://forums.totalwar.com/discussion/193101/bretonnia-patch-public-beta-11am-gmt/p1?new=1/

Arroyo
24-03-2017, 16:11
Sporo łatek dla Bretki.

Ares - Gorbad wg mnie raczej się nie pojawi. Co do Gitilli i Snagli - uważam, że nie ma powodu dawać ich jako bohaterów - prędzej jako LL'ów. To nie są jakieś epickie postaci jak Zielony Rycerz, czy Krell, który winien pojawiać się trochę podobnie u Wampirów jak Zielony u Bretki ;)

Chaak
24-03-2017, 16:49
Krell, jako legendarny bohater, mógłby być unikalnym dodatkiem dla Kemmlera. Może, w końcu, ten lord zacząłby być użyteczny.

SaperHeart
24-03-2017, 20:18
Krell, jako legendarny bohater, mógłby być unikalnym dodatkiem dla Kemmlera. Może, w końcu, ten lord zacząłby być użyteczny.

Samo dodanie Krella nie sprawi, że Heinrich Kemmler zacznie być bardziej użyteczny. Cały problem tkwi w tym, że wszyscy nekromanci słabo się wyróżniają na tle Lordów i tak naprawdę jak mamy do wyboru między dobrym wojownikiem ze średnią magią, a potężnym Magiem ze słabą wytrzymałością to zawsze wybierzemy tego pierwszego, ponieważ magia jest ograniczona i ma pływ tylko na 1/4 bitwy, nie wspominając o samej przeżywalności Maga. Poza tym takiego Lorda zawsze można zastąpić bohaterem magiem, którego starta aż tak nie boli. CA by musiało dać takie umiejętności nekromantom, które by ich znacząco wyróżniały na tle Lordów/bohaterów, a póki co jest jak jest. BTW, dla chcących dreszczyku w kampanii proponuję grę na samych Nekromantach.

Przecież to jest oczywiste, że to będzie zapowiedź TWW2. Jestem tylko ciekaw, co CA zamierza zrobić w sprawie "An Old Friend". Czy przypadkiem ten stary przyjaciel nie ma się tyczyć właśnie zapowiedzi TWW2, ponieważ zarówno HE jak i DE były kiedyś "An Old Friend" czy to do krasnoludów czy ludzi czy względem siebie.

Arnold
24-03-2017, 21:10
O ile oczywiste jest to, że dostaniemy HE, DE, Lizardmen'ów oraz Skavenów (tak, tak, będzie to w TWW2, wiadomo to od dawno, a jakieś tam ostatnie przecieki jeszcze dodatkowo to potwierdzają, proszę nie bredzić, że wcale nie ;) ), to mnie ciekawi, czy będą dostępne inne nacje w NW, choćby jako niegrywalne paprotki dla urozmaicenia rozgrywki. Choćby norsca, beastmen, orki czy tam wampiry i konkwistadorzy. Ich brak sprawiałby, że NW byłby trochę pustawy i nudnawy.

Ba, to nawet ciekawy materiał na DLC. Nowy LL dla Empire/Vampirów/etc w NW? Czemu nie?

Arroyo
24-03-2017, 21:34
O ile oczywiste jest to, że dostaniemy HE, DE, Lizardmen'ów oraz Skavenów (tak, tak, będzie to w TWW2, wiadomo to od dawno, a jakieś tam ostatnie przecieki jeszcze dodatkowo to potwierdzają, proszę nie bredzić, że wcale nie ;) ), to mnie ciekawi, czy będą dostępne inne nacje w NW, choćby jako niegrywalne paprotki dla urozmaicenia rozgrywki. Choćby norsca, beastmen, orki czy tam wampiry i konkwistadorzy. Ich brak sprawiałby, że NW byłby trochę pustawy i nudnawy.

Konkwistadorów nie ma. Jeśli już są to najemnicy z Tilei i Estalii - z tym, że to musieliby robić w Starym Świecie ich armię, bo w Nowym Świecie raz mieli osadę, co ją kilkakrotnie budowali, aż do znudzenia i uświadomienia sobie w końcu, że nie są mile widziani przez Jaszczuroludzi w Lustrii. Co do Norski - o ile wiem to Skeggi (jedyna ich osada w Lustrii) nie istnieje, a od Piratów z Sartosy w Lustrii jest Port Reaver. Orki mi tu nie pasują, bo ich tam nie ma - prędzej w Południowych Ziemiach na południe od TK. Co do Zwierzoludzi - prędzej ci, co są na zachód od Naggaroth. Wampiry... Luthor Harkon mógłby zostać dodany, ciekawa alternatywa. O Amazonkach nie mamy oficjalnego nic poza tym, że są w Lustrii. Skaveni w TW: Warhammer 2 w podstawowej wersji? Zobaczymy, bo póki co jest 50-50 z Demonami Chaosu, którzy też są możliwi.
Imperium nie było nigdy w Nowym Świecie, Wampirom by to pasowało.

Z kolei set DLC'ków to sądzę, że odnosiłby się poza drugą rasą i może czymś jeszcze do samych LL'ów i setów jednostek.

SaperHeart - co do Starego Przyjaciela... nie sądzę, by to miało się odnosić do Nowego Świata, czy do Wysokich Elfów (przez ludzi z okresu Sigmara zwani "Czarodziejskimi Elfami"). Co do Krella - raczej chodziło mi i Chaakowi o to, że Krell byłby dobry jako legendarny bohater jak Zielony Rycerz, bo to równie mocny wojak, który miałby unikatowy system działania dla Wampirów. Nie musiałby być związany mimo wszystko z Kemmlerem ;)

ares354
24-03-2017, 22:30
Konkwistadorów nie ma. Jeśli już są to najemnicy z Tilei i Estalii - z tym, że to musieliby robić w Starym Świecie ich armię, bo w Nowym Świecie raz mieli osadę, co ją kilkakrotnie budowali, aż do znudzenia i uświadomienia sobie w końcu, że nie są mile widziani przez Jaszczuroludzi w Lustrii. Co do Norski - o ile wiem to Skeggi (jedyna ich osada w Lustrii) nie istnieje, a od Piratów z Sartosy w Lustrii jest Port Reaver. Orki mi tu nie pasują, bo ich tam nie ma - prędzej w Południowych Ziemiach na południe od TK. Co do Zwierzoludzi - prędzej ci, co są na zachód od Naggaroth. Wampiry... Luthor Harkon mógłby zostać dodany, ciekawa alternatywa. O Amazonkach nie mamy oficjalnego nic poza tym, że są w Lustrii. Skaveni w TW: Warhammer 2 w podstawowej wersji? Zobaczymy, bo póki co jest 50-50 z Demonami Chaosu, którzy też są możliwi.
Imperium nie było nigdy w Nowym Świecie, Wampirom by to pasowało.

Z kolei set DLC'ków to sądzę, że odnosiłby się poza drugą rasą i może czymś jeszcze do samych LL'ów i setów jednostek.

SaperHeart - co do Starego Przyjaciela... nie sądzę, by to miało się odnosić do Nowego Świata, czy do Wysokich Elfów (przez ludzi z okresu Sigmara zwani "Czarodziejskimi Elfami"). Co do Krella - raczej chodziło mi i Chaakowi o to, że Krell byłby dobry jako legendarny bohater jak Zielony Rycerz, bo to równie mocny wojak, który miałby unikatowy system działania dla Wampirów. Nie musiałby być związany mimo wszystko z Kemmlerem ;)

Ja osobiście wolałbym Konrada i Krella razem. Dzięki temu można by było osłabić Lordów jak Vlad czy Manfred w magi lub im coś ograniczyć, by Nekromancji nabrali sensu. Najlepiej dać im unikatowe czary. Z drugiej strony gdyby ktoś chciał Lorda bez magi a silnego w walce byłby Konrad, a tak jak kilka osób wspomniało wcześniej, Krell mógł by być jak Zielony Rycerz.

Arroyo
24-03-2017, 22:37
Nie, raczej nie ma co ograniczać tych LL'ów, bo i tak nie byłoby tu powodu do tego. Nekromanci to głównie spammerzy zombie. Teraz jak dla mnie wymyślasz absurd.
Jestem za tym, by dodać Krella, Konrada, Zachariasza (może i Melkhiora), Luthora Harkona, Neferatę i Walacha Harkona, ale na nich jestem gotów czekać choćby do całkowitego zakończenia wspierania świata Warhammera przez CA. Bo uważam, że i tak prędzej, czy później, dojdą do gry.

EDIT: Nie chcę nic mówić, ale aktualnie zachowujesz się, jakbyś chciał wszystko na stół. Uważam, że zawartość, jaką CA daje może i jest za mała, ale lepiej, by była powoli dodawana, niż od razu wyrzucana. A póki CA dalej twierdzi, że do Starego Świata jeszcze dojdzie zawartość to jestem skłonny w to uwierzyć i z cierpliwością czekać na to, co nam dadzą. To, że przechodzą na II część Warhammera nie znaczy, że I części przy tym dorabiać nie będą.

ares354
24-03-2017, 23:23
Wyraziłem swoje zdanie a nie żądanie, a to jest różnica zasadnicza. A z Nekromantami musi CA coś zrobić jeśli Kemmler ma mieć sens, bo obecnie na scenie multi nie jest popularny, podobnie jak Gelt. A czy Krell dojdzie sam czy z kimś jest Mi naprawdę obojętne. Uważam że dobrym krokiem CA będzie kończenie pewnych nacji. Konrad to ostatni z von carstein tych ważnych, a kiedy zostanie dodany czas pokaże.

Arroyo
24-03-2017, 23:25
Uważam że dobrym krokiem CA będzie kończenie pewnych nacji. Konrad to ostatni z von carstein tych ważnych, a kiedy zostanie dodany czas pokaże.
Ależ będą skończone. Pamiętaj, że nadal będą je rozszerzać. To, że przechodzą już do Nowego Świata nie znaczy, że sobie ot tak odpuszczą to, co dotychczas wydali. Dlatego na ten prosty przykład niech posłuży fakt, że po możliwym wydaniu Demonów Chaosu do Wojaków Chaosu może dojść olbrzymia łatka jednostek i znaków Chaosu.

SaperHeart
25-03-2017, 08:14
Panowie nie ma powodu aby się kłócić. Trzeba zrozumieć też, że proces tworzenia grafiki i mechaniki danych jednostek to nie pieczenie bułeczek. Na to trzeba czasu, ponieważ aby nowy Lord powstał to jest szereg rzeczy które trzeba wykonać: intro, wygląd i kwestie danego modelu, bitwy związane z przedmiotami itd.

Uważam, że CA powinno wprowadzić również imiennych bohaterów, tak jak jest to w przypadku Zielonego Rycerza, tylko z tym wyjątkiem, że można by go było otrzymać jakbyśmy spełnili odpowiednie warunki (bitwa, budynek, Lord itp).

Trzeba pamiętać, że multi to nie to samo co singiel. Tam zawsze będzie prym wiódł wytrzymały Lord, który utrzyma się jak najdłużej podczas bitwy.

Zunaboxe
25-03-2017, 10:00
Konkwistadorów nie ma. Jeśli już są to najemnicy z Tilei i Estalii - z tym, że to musieliby robić w Starym Świecie ich armię, bo w Nowym Świecie raz mieli osadę, co ją kilkakrotnie budowali, aż do znudzenia i uświadomienia sobie w końcu, że nie są mile widziani przez Jaszczuroludzi w Lustrii. Co do Norski - o ile wiem to Skeggi (jedyna ich osada w Lustrii) nie istnieje, a od Piratów z Sartosy w Lustrii jest Port Reaver. Orki mi tu nie pasują, bo ich tam nie ma - prędzej w Południowych Ziemiach na południe od TK. Co do Zwierzoludzi - prędzej ci, co są na zachód od Naggaroth. Wampiry... Luthor Harkon mógłby zostać dodany, ciekawa alternatywa. O Amazonkach nie mamy oficjalnego nic poza tym, że są w Lustrii. Skaveni w TW: Warhammer 2 w podstawowej wersji? Zobaczymy, bo póki co jest 50-50 z Demonami Chaosu, którzy też są możliwi.
Imperium nie było nigdy w Nowym Świecie, Wampirom by to pasowało.

1. Nawet jeżeli Skegii nie istnieje, to na potrzeby TW mogła zostać odbudowana (skoro mogli ożywić Vlada z małżonką) ;)

2. Ja stawiam na szczurki. W Starym Świecie podstawowe rasy są poparowane: Imperium vs Wampiry, Zielonoskórzy vs Krasnoludy. Powtarza się to w DLC. W Nowym Świecie tymi parami byłyby HE vs DE i Jaszczurki vs. Szczurki (obie pary mają ze sobą wielką kosę). Demony (Chaos) to natomiast wróg wszystkich. Powinny pełnić rolę podobną jak Wojownicy Chaosu w Starym Świecie i być w ewentualnym DLC. Poza powyższymi rasami mam nadzieję na pojawienie się ras ze Starego Świata: Norski, Zwierzoludzi, Imperium (w formie wyprawy konkwistadorów), Wojowników Chaosu (przynajmniej na Północy, nie wiem jak wygląda sytuacja na Południu), Wampiry. Zielonoskórzy mogliby najeżdżać wyspę HE (jak Grom kiedyś - np. w formie eventu; Norska też się do tego nadaje).

3. Ciekaw jestem jak rozwiążą możliwości podboju prowincji w Nowym Świecie przy założeniu, że ta część będzie się łączyć ze Starym Świecie. Grają Zielonoskórymi/Krasnoludami,Imperium itp. każdy będzie w końcu chciał przepłynąć ocean ;) i odwrotnie: po zrobieniu porządku w Nowym Świecie ciągnąć będzie do Starego Świata.

4. Po Elfach nie spodziewam się bardzo wymyślnych mechanik (w rodzaju bursztynu/gospodarki chłopskiej). Ciekawy jestem natomiast co wymyślą dla Jaszczurek i Szczurków. Te pierwsze powinny chyba polegać na Miastach-Świątyniach (które są zbudowane chyba w ramach jakieś sieci). Szczurki mogłyby mieć specjalny surowiec - spaczeń. Nie mam jednak pomysłu, jak by mógłby być on pozyskiwany (może byłby dodatkowym surowcem tylko w określonych prowincjach?).

Jeszcze tydzień do pierwszych informacji o TWW2, więc możemy pogdybać ;)

Arroyo
25-03-2017, 10:04
1. Skeggi nie odbudują specjalnie. Jest zbyt blisko Hexoatl, a poza tym byłby to niepotrzebny wymysł, by specjalnie odbudowywać to miasto. Porównanie tego do Vlada i Izki jest wg mnie... głupie, bo oni to Wampiry, które miały pełne prawo być wskrzeszone.
2. Demony Chaosu wg mnie bardziej pasują - przede wszystkim ze względu na to, że są największym wrogiem Jaszczuroludzi, a także ze względu na możliwe rozszerzenie rosteru Wojowników Chaosu. Co do konkwistadorów... kolejny raz czytam ten głupi i nierealny pomysł, który nigdy w Warhu się nie wydarzył... prędzej dostaniemy Tileańczyków i najemników z Estalii, którzy by próbowali atakować Lustrię w celu zawłaszczenia sobie bogactw Jaszczurów (jak np. Pirazzo).
3. Ciekawy pomysł, choć osobiście cieszyłbym się z tego, gdyby dali bitwy morskie (kłania się system Man'O'War i może chociaż próba podzielenia umowy z twórcami MOW Corsairs).
4. Zobaczymy. U Skavenów spaczeń mógłby być na Pustkowiach Chaosu, w górach i na południu.

EDIT: Jeszcze co do Demonów - może i są wrogiem wszystkich, ALE sęk w tym, że na Ulthuan ot tak się nie dostaną dzięki (o ile dobrze pamiętam) potędze kamieni strażniczych, które chronią Ulthuan przed demonami. Co do Norski natomiast to ataki na Ulthuan były skuteczne do czasu, gdy mistrzowie wiedzy stworzyli mgłę, która zwodziła korsarzy z Norski i powodowała, że prędzej trafiali na klify, dzięki którym... no cóż ;D

Jeszcze co do wymogów kampanii. Wg mnie będzie tak z głównych:
Wysokie Elfy - podbić Mroczne Elfy i połączyć wszystkie Królestwa Elfów.
Mroczne Elfy - złączyć wszystkie frakcje swej rasy i podbić Ulthuan oraz spalić Jaszczury.
Jaszczuroludzie - zjednoczyć wszystkie miasta-świątynie i odzyskać utracone świątynie.

Izabelin
25-03-2017, 11:11
Według mnie do Wysokich Elfów pasowałoby raczej bardziej zniszczyć Mroczne Elfy, bo wątpię aby Wysokie Elfy chciały się osiedlać w Naggaroth. Główne, flagowe miasta Mrocznych Elfów typu Har Ganeth, Karond Kar, Naggarond powinny być dla wysokich elfów niepodbijalne. Ew. mogły by być podbijalne, ale ze stałą ogromną karą do public order. Rywalizacja pozwalająca na okupację powinna ograniczać się do Ulthuan oraz do kolonii poza Naggaroth.

Co do Mrocznych Elfów to wątpię, aby chciało im się podbijać Leśne Elfy.

Myślę też, ze ktoś kto pisał tu o konkwistadorach miał tutaj na myśli właśnie kolonie Estalii czy tam Tilei. W końcu w historycznym świecie to właśnie z Hiszpanii czyli odpowiednika Estalii, pochodzili konkwistadorzy. Konkwistadorzy = Estalijczycy.

I myślę, że dadzą ich, choćby dlatego ze bez nich w Nowym Świecie byłoby pusto. I będzie to zarazem okazja, aby dodać ich w Starym Świecie.

Nie martwiłbym się też o DLC do Starego Świata. To jest za duża kasa, aby przepuścili taką okazje.

Stworzenie paru jednostek czy lordów to nie są nie wiadomo jakie koszty, a zyski z DLC są spore

Arroyo
25-03-2017, 11:18
Akurat jak pisałem o podbój frakcji swojej rasy to miałem na myśli frakcje rasy Mrocznych Elfów. Nie wszystkich 3 ras Elfów. ;) Co do Estalii i Tilei - osobiście wierzę, że dostaną własne rostery i możliwość grania nimi w Starym Świecie ;)

Aryann
25-03-2017, 12:29
Nie wiem czy z marketingowego punktu widzenia wydanie trzech ras nie będzie wadą (WE,ME,Lizardmen). Zaraz rozpęta się gównoburza na forach, że CA nas okrada, bo jedynka mogła mieć cztery (z Chaosem pięć) rasy a tu dają tylko trzy i jeszcze chcą tyle samo kasy za grę. Stawiałbym więc chyba jeszcze na Skavenów, albo Skavenów jako rasa w preorderze.

Arnold
25-03-2017, 14:56
Dadzą tych Skavenów, bo inaczej Jaszczurki nie będą miały się z kim bić. Potwierdzają to ludzie, którzy twierdzą, że widzieli trailer do kolejnej części na zamkniętym pokazie.
Lustria z samymi Jaszczurami jest pozbawiona sensu, a jakoś wątpię, by mieli za celem podbić cały świat.

Przy okazji, to może być jakiś mały bonus dla OW. Jakiś LL Skavenów tam zaczynający.

Poza tym odnoszę wrażenie, że NW generalnie jest dość pustawy w porównaniu do OW, stąd raczej wskazane by go dla gameplayu urozmaicić. IMO powinni dać konkwistadorów, Vampire Coast i tę wioskę ludzi z Norsci, bo inaczej będzie nudnawo.

A co do orków. Czytałem na wiki, że w Naggaroth nadal grasują jakieś dzikie hordy. Jak to jest w końcu?

Izabelin
25-03-2017, 14:58
Nie wiem czy z marketingowego punktu widzenia wydanie trzech ras nie będzie wadą (WE,ME,Lizardmen). Zaraz rozpęta się gównoburza na forach, że CA nas okrada, bo jedynka mogła mieć cztery (z Chaosem pięć) rasy a tu dają tylko trzy i jeszcze chcą tyle samo kasy za grę. Stawiałbym więc chyba jeszcze na Skavenów, albo Skavenów jako rasa w preorderze.

A skąd pomysł, że wydadzą 3 rasy?

Chociaż ta wizja ma pewien sens.

No bo takie rasy jak Skaveni, Demony, a także Tilea czy Estalia mądrzej byłoby wydać jako DLC, bo rasy te obejmują zarówno teatr działań Starego Świata, jak i Nowego Świata. A zatem można byłoby wydać DLC, które pasowałoby zarówno do I, jak i II części Warhammera. Jeśli dodaliby w Warhammerze II Skavenów to w jaki sposób dodadzą Skavenblight na mapie Starego Świata?

Lepiej takie rasy z ich pkt widzenia sprzedać jako DLC Skaveni.

Całkiem możliwe, że Demony, Skavenów, a możliwe że i Estalijczyków bądź Tileańczyków ujrzymy w Warhammerze nr 2 jako niegrywalne rasy z mocno okrojonym roosterem jednostek, po to aby Lizardmeni mieli z kim walczyć w kampanii.

A potem dostaniemy kolejne DLC obejmujące zawartość zarówno w Starym Świecie, jak i w Nowym Świecie - kupisz DLC Skavenów i dostaniesz od razu 4 różne Skaveńskie frakcje z różnych miejscach świata.

Arroyo
25-03-2017, 15:07
Dadzą tych Skavenów, bo inaczej Jaszczurki nie będą miały się z kim bić. Potwierdzają to ludzie, którzy twierdzą, że widzieli trailer do kolejnej części na zamkniętym pokazie.
Lustria z samymi Jaszczurami jest pozbawiona sensu, a jakoś wątpię, by mieli za celem podbić cały świat.

Przy okazji, to może być jakiś mały bonus dla OW. Jakiś LL Skavenów tam zaczynający.

Poza tym odnoszę wrażenie, że NW generalnie jest dość pustawy w porównaniu do OW, stąd raczej wskazane by go dla gameplayu urozmaicić. IMO powinni dać konkwistadorów, Vampire Coast i tę wioskę ludzi z Norsci, bo inaczej będzie nudnawo.

A co do orków. Czytałem na wiki, że w Naggaroth nadal grasują jakieś dzikie hordy. Jak to jest w końcu?
1. Ale ja np. nie widziałem, więc wolę mimo wszystko mieć swoje zdanie. Póki czegoś nie widziałem na własne oczy to wszelkie takowe informacje, że "coś będzie na 100%, bo ktoś na zamkniętym widział" to dla mnie jest to stek bzdur. Z drugiej strony - jeśli posiadasz materiały z zamkniętego pokazu to proszę mi przynajmniej je pokazać w celu weryfikacji przeze mnie :P
Druga sprawa to co do "konkwistadorów" - nie zgadzam się dalej z tym wyimaginowanym tytułem dla Tilei i Estalii. Jedyna ich obecność była przy odkryciu Lustrii przez Marco Colombo oraz nieudanych prób założenia tam osady. Od tamtego czasu w ogóle w Lustrii Ludzie nie postawili swojej stopy. Wioski Skeggi nie uświadczymy, bo jej od dawna nie ma. Co innego możliwe by były najazdy Norsmenów.
Co do Orków - w Naggaroth grasują jak już Zwierzoludzie. Mapka poniżej to wyjaśnia:
http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/images/thumb/e/e7/Beastmen_Map.jpg/400px-Beastmen_Map.jpg
Plamy ciemne oznaczają koncentrację hord Zwierzoludzi.

piotrkamyczek
25-03-2017, 18:05
Jak tak widze tą mapkę to lustria jest znacznie na południe od starego świata więc można się spodziewać że świat się powiększy na południe chyba że zniekształcą. Co o tym myślicie?

Arnold
25-03-2017, 18:30
Jak tak widze tą mapkę to lustria jest znacznie na południe od starego świata więc można się spodziewać że świat się powiększy na południe chyba że zniekształcą. Co o tym myślicie?

A niby czemu? Po prostu będziesz mieć część mapki niedostępnej i tyle. Problem jakiś? Jakoś nie kojarzę, by ktoś jęczał, że do Athel Loren nie można było wejść. ;)

Zagadką jest tylko dla mnie czy TK trafią do 3 stand-alone, czy wyjdą jakoś rasa z DLC w pakiecie z poszerzeniem mapy.

piotrkamyczek
25-03-2017, 18:58
No ale jak spojrzysz na mapkę do Lustria jest bardzo znacznie niżej starego świata więc deseczki muszą być ściągnięte aby nie zniekształcić mapy

Arroyo
25-03-2017, 19:00
A niby czemu? Po prostu będziesz mieć część mapki niedostępnej i tyle. Problem jakiś? Jakoś nie kojarzę, by ktoś jęczał, że do Athel Loren nie można było wejść. ;)

Zagadką jest tylko dla mnie czy TK trafią do 3 stand-alone, czy wyjdą jakoś rasa z DLC w pakiecie z poszerzeniem mapy.
Nadal nie jest to odpowiedź na moją prośbę w związku z dowodem na "Skavenów" jako rasę w podstawowej wersji, nie mówiąc już o wyglądzie mapy. Czekam na odpowiedź na PW, inaczej informację Twoją odnośnie tego, co "zaprezentowano na zamkniętej prezentacji" uznaję za zwykłą spekulację.

ares354
25-03-2017, 22:28
Nadal nie jest to odpowiedź na moją prośbę w związku z dowodem na "Skavenów" jako rasę w podstawowej wersji, nie mówiąc już o wyglądzie mapy. Czekam na odpowiedź na PW, inaczej informację Twoją odnośnie tego, co "zaprezentowano na zamkniętej prezentacji" uznaję za zwykłą spekulację.

A ja jestem pewny że Skaveni się pojawią w podstawowej wersji a demony Chaosu jako rasa DLC lub przedpremierowa. Dlaczego. Dlatego że jak Arroyo wspominał wielkim wrogiem Jaszczurów są demony, drugim znienawidzonym wrogiem są Skaveni. Więc zapewne nie będziemy się w Lustrii nudzić. Poza tym Skaveni są bardzo pożądaną rasą więc Nowy Świat sugeruje właśnie takie rasy. Na każdą gra idzie 4 główne rasy. Wysokie i Mroczne Elfy, Jaszczury i Skaveni. Pomniejsze to już nie moja bajka, ale może Demony, a może coś innego.

Asuryan
25-03-2017, 22:58
Druga sprawa to co do "konkwistadorów" - nie zgadzam się dalej z tym wyimaginowanym tytułem dla Tilei i Estalii. Jedyna ich obecność była przy odkryciu Lustrii przez Marco Colombo oraz nieudanych prób założenia tam osady. Od tamtego czasu w ogóle w Lustrii Ludzie nie postawili swojej stopy.
Postawili, postawili, ale mało którzy zdołali wrócić by móc o tym opowiadać - http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Pirazzo%27s_Lost_Legion

Arroyo
25-03-2017, 23:01
Postawili, postawili, ale mało którzy zdołali wrócić by móc o tym opowiadać - http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Pirazzo%27s_Lost_Legion
O Zaginionym Legionie Pirazzo wiem, ale poza tym to nie ma nic więcej. Osady nie założyli, zamiast tego narobili sobie problemów u Luthora i Jaszczurów.

Asuryan
25-03-2017, 23:08
Najpierw wtłukli Jaszczurom, by dowieść swej wartości bojowej. Później opłaceni przez Jaszczurów wtłukli martwiakom. Fernando Pirazzo nie chciał założyć w Lustrii osady, tylko przeżyć i się obłowić, co w pełni się mu udało. Po innych ekspedycjach po prostu ginął najmniejszy nawet ślad.

W zasadzie mogli by dać Zaginiony Legion w trybie hordy...

Polemajos
27-03-2017, 18:03
Nowy patch już w grze.

Asuryan
27-03-2017, 21:46
No ale jak spojrzysz na mapkę do Lustria jest bardzo znacznie niżej starego świata więc deseczki muszą być ściągnięte aby nie zniekształcić mapy
Nie muszą. Mogą zastosować rozwiązanie z Empire Total War - osobny kontynent ze strefami na oceanie przenoszącymi po kilku rundach flotę do podobnej strefy starego kontynentu.

Arroyo
27-03-2017, 21:50
Nie muszą. Mogą zastosować rozwiązanie z Empire Total War - osobny kontynent ze strefami na oceanie przenoszącymi po kilku rundach flotę do podobnej strefy starego kontynentu.
Zobaczymy. Jak kiedyś pisaliśmy, ma to działać jak puzzle. Więc równie co mogą po prostu mapę powiększyć i właśnie owe deseczki usunąć, tworząc większą przestrzeń do gry, co byłoby logiczne, bo Lustria i Naggaroth to spore terytoria.

Krwawy_Baron
27-03-2017, 22:20
A choćby i wszystko było na jednej mapie, nie musi być przecież tak ,że będzie można tam wejść. Przykłady: Azja Centralna w Empire czy tereny Białorusi w Rome II

Arroyo
28-03-2017, 15:16
Przypominam jedynie - 16:15 w piątek. Prezentacja Jaszczurów, Elfów i prawdopodobnie dodatkowej rasy lub dwóch ras.

Kijkowaty
28-03-2017, 16:39
Zobaczymy, ja tak coś czuje w kościach biorąc pod uwagę kilka przecieków i komentarze twórców, że ta odsłona, przynajmniej na początku będzie osobną mapą bez Starego Świata.

Pyrrus89
28-03-2017, 16:49
Panowie, czyli jeśli zakupię pierwszą część Warhammera, to prawdopodobnie nie zobaczę tych nowych ras u siebie na mapie, w przeciwieństwie do wcześniej wydanych elfów czy zwierzaków? :(

Andrij Marszałek
28-03-2017, 16:54
Wszystko będzie tylko sobie nie pograsz chyba :P

Arroyo
28-03-2017, 17:04
Tak jak przedmówca - rasy te będą zaimplementowane w grze, ale nie będziesz miał do nich dostępu bez posiadania tego samodzielnego dodatku.

Pyrrus89
28-03-2017, 17:14
Dzięki za odpowiedź. Na początek wystarczy, że będę mógł z nimi walczyć i prowadzić politykę. Czy poza Zwierzoludźmi i Wojownikami Chaosu istnieją jeszcze jakieś hordy? Nie ukrywam, że nie podoba mi się ta mechanika z Attili i będę tego typu rasy omijał szerokim łukiem (no chyba, że będzie jakaś obniżka 70 % :P).

Arroyo
28-03-2017, 17:16
Z możliwych do wprowadzenia to Demony mogą być i nie jestem pewien, czy również Ogry.

Kijkowaty
28-03-2017, 17:55
Panowie, czyli jeśli zakupię pierwszą część Warhammera, to prawdopodobnie nie zobaczę tych nowych ras u siebie na mapie, w przeciwieństwie do wcześniej wydanych elfów czy zwierzaków? :(

Śledzę i czytam różne źródła, komentarze twórców jak i osób które odwiedzały ich studio.
Z tego co wiem, twórcy dystansują się od dawnych zapowiedzi o 3 grach w 1, mówiąc, że będzie to coś innego.
Bardzo możliwe, że 2 część Warhammera nie będzie miała połączonej mapy z 1 częścią.
Idąc dalej, istnieje spore prawdopodobieństwo, że połączony świat dostaniemy dopiero w przyszłości.

Niemniej są to tylko spekulacje.
Więcej dowiemy się w piątek.

Iras_Argor
28-03-2017, 19:33
Śledzę i czytam różne źródła, komentarze twórców jak i osób które odwiedzały ich studio.
Z tego co wiem, twórcy dystansują się od dawnych zapowiedzi o 3 grach w 1, mówiąc, że będzie to coś innego.
Bardzo możliwe, że 2 część Warhammera nie będzie miała połączonej mapy z 1 częścią.
Idąc dalej, istnieje spore prawdopodobieństwo, że połączony świat dostaniemy dopiero w przyszłości.

Niemniej są to tylko spekulacje.
Więcej dowiemy się w piątek.

Było by bardzo fajnie, bo dla mnie Total Warhammer jest ciągle grą nieskończoną na dobrą sprawę jeśli chodzi o wielką kampanię. Naprawdę marzę, że będą jeszcze DLC z Kislevem, Skavenami i Norscą (grywalny karak Drak zostawiam w swoich fantazjach).

Arnold
29-03-2017, 19:44
Śledzę i czytam różne źródła, komentarze twórców jak i osób które odwiedzały ich studio.
Z tego co wiem, twórcy dystansują się od dawnych zapowiedzi o 3 grach w 1, mówiąc, że będzie to coś innego.
Bardzo możliwe, że 2 część Warhammera nie będzie miała połączonej mapy z 1 częścią.
Idąc dalej, istnieje spore prawdopodobieństwo, że połączony świat dostaniemy dopiero w przyszłości.

Niemniej są to tylko spekulacje.
Więcej dowiemy się w piątek.

Strzał w stopę to byłby. ;)

Ale gdyby tak miało nie być, to po co to zostawione miejsce na mapie OW?
Bitwy morskie obecnie nie mają żadnego sensu, bo mapa jest taka, a nie inna, więc rozgrywki na morzu nie mają żadnej strategicznej wartości. Pomijam casus Attyli i Charlamagne, gdzie to było już w ogóle zbędny mechanizm.

Kijkowaty
29-03-2017, 23:29
Strzał w stopę to byłby. ;)

Ale gdyby tak miało nie być, to po co to zostawione miejsce na mapie OW?
Bitwy morskie obecnie nie mają żadnego sensu, bo mapa jest taka, a nie inna, więc rozgrywki na morzu nie mają żadnej strategicznej wartości. Pomijam casus Attyli i Charlamagne, gdzie to było już w ogóle zbędny mechanizm.

2 cześć sprzeda się samymi elfami i lizardmenami.
O to bym się nie martwił.
Trzecia część, będzie zwieńczeniem trylogii, z całą mapą i kampaniami dostosowanymi do niej.

Turek
30-03-2017, 08:12
Wszyscy przewidują 3+1, a może CA nas zaskoczy i da 4+1 :/ Jutro już zapowiedź!!! :D

Szymblok
30-03-2017, 14:53
Sorki, ale jestem nie w temacie. Co mają ogłosić jutro?

nazgool
30-03-2017, 15:06
Nową część Warhammer TW.
https://comingsoon.totalwar.com/

Izabelin
30-03-2017, 17:37
Macie bobki transmisje na żywo ze strony:


https://www.youtube.com/watch?v=0TfTdqqjbW0

SaperHeart
31-03-2017, 10:14
No jestem ciekaw kto miał rację odnośnie "An Old Friend" i ras jakie ujrzymy w 2 odsłonie TWW.

nazgool
31-03-2017, 16:18
Były jakieś przecieki/aluzje dotyczące przybliżonej daty premiery nowej części?

EDIT:
Ha, Jaszczury, Mroczne i Wysokie elfy i Skaveni :D
https://www.youtube.com/watch?v=fXxe897bW-A

Arroyo
31-03-2017, 16:20
http://store.steampowered.com/app/594570/ A tu link do Steama.

Z LL'ów:
Mazdamundi - Jaszczury
Tyrion - HE
Malekith - DE

Druga odsłona trylogii i sequel nagradzanego Total War: WARHAMMER. Total War: WARHAMMER II daje graczom nową, niesamowitą kampanię fabularną, której akcja rozgrywa się na 4 kontynentach: w Lustrii, Ulthuanie, Naggaroth i na Południowych Ziemiach. Kampania Wielkiego Wiru powoli nabiera tempa, a jej kulminacją będzie intensywny finał, całkowicie odmienny od rozgrywki z innych gier z serii Total War.

Grając jako jeden z 8 legendarnych lordów 4 znanych ras ze świata Warhammer Fantasy Battles, musisz wykonać serię potężnych magicznych rytuałów, które mają wzmocnić lub osłabić Wielki Wir, krzyżując jednocześnie plany wrogów. Każdy legendarny lord rozpoczyna grę w innym miejscu, a każda rasa zapewnia zupełnie nowy styl gry, wyjątkowe mechaniki, wątki fabularne, metody prowadzenia wojny, armie, potwory, domeny magii, legendarne postaci i możliwość ostrzału pola bitwy.

Niedługo po premierze posiadacze pierwszej części oraz Total War™: WARHAMMER II otrzymają dostęp do ogromnej, nowej połączonej kampanii. Obejmować ona będzie zarówno Stary Świat, jak i Naggaroth, Lustrię, Ulthuan i Południowe Ziemie na jednej, niesamowitej mapie i pozwoli graczom rozegrać kampanię dowolną posiadaną rasą z obu gier.


EDIT: 4 Rasa to Skaveni najprawdopodobniej. W DLC być może Demony i TK. Z dodatkowych LL'ów najprawdopodobniej: Teclis (HE), Morathi (DE), Kroq'Gar (Jaszczuroludzie).

https://s.cdaction.pl/obrazki//TWW2_PC_2DPACK_WEB_UK_1490723489_178kz.jpg

Kijkowaty
31-03-2017, 16:24
"WARHAMMER II daje graczom nową, niesamowitą kampanię fabularną, której akcja rozgrywa się na 4 kontynentach: w Lustrii, Ulthuanie, Naggaroth i na Południowych Ziemiach(...)
Niedługo po premierze posiadacze pierwszej części oraz Total War™: WARHAMMER II otrzymają dostęp do ogromnej, nowej połączonej kampanii. Obejmować ona będzie zarówno Stary Świat, jak i Naggaroth, Lustrię, Ulthuan i Południowe Ziemie na jednej, niesamowitej mapie i pozwoli graczom rozegrać kampanię dowolną posiadaną rasą z obu gier."

No proszę, jednak się myliłem :)
Dostaniemy więcej, niż było przewidziane, bo dojdą również Południowe Ziemie (czyli Arabia, tereny Tomb Kings itp).
To wiadomo jakie rasy do DLC pójdą :)

nazgool
31-03-2017, 16:25
Mnie cieszy to, że połączą mapy w jedną całość. Opis gry sugeruje że nie od razu będzie taka możliwość, więc pewnie zrobią to przy okazji jakiegoś dodatku.

Kijkowaty
31-03-2017, 16:36
Ciekawostki, fakt dodanie Południowych Krain oznacza, że dojdą potencjalne startowe pozycje dla HE i Lizzardmenów, ponieważ obie nacje posiadają miasta na tym terenie.
Pytanie tylko jacy lordowie są związani z tymi terenami?

Arroyo
31-03-2017, 16:39
https://www.totalwar.com/blog/total-war-warhammer-ii-coming-soon/
A tu FAQ - bitew morskich nie będzie, ale planowane jest być może dodanie później.

SaperHeart
31-03-2017, 16:40
@Arroyo
Teclis był w trailerze, Tyrion będzie dodatkowym Lordem.

Trochę wtopa ze strony CA, ponieważ problemy techniczne i przerwany trailer...coś poszło nie tak. Cieszy mnie niezmiernie to, że będą Skaveny, z resztą tak jak przewidziałem i nie widzę innej możliwości jak dostanie samego słynnego Szarego Proloka. Coś wiadomo a pro po "An Old Friend" ?

Arroyo
31-03-2017, 16:43
Niestety jeszcze nie. Wiadomo za to, że możliwie Demony i TK dojdą. O Teclisie wiem, ja napisałem z tych, co zapowiedzieli na stronie + połączyłem Teclisa z trailera i Kroq'Gara.

Kijkowaty
31-03-2017, 16:43
Nic nie wiadomo o "An Old Friend". Cisza w eterze póki co.


Mnie ciekawi jak zrobią Arabię, bo jakby nie patrzeć, chcą dodać ich tereny.
Pobawią się ambitniej czy dostaniemy kolejną kalkę Imperium?

SaperHeart
31-03-2017, 16:46
Aha ^^

Widzę, że znów zegar zaczął odliczać. Czy to ma być replay nieudanej prezentacji czy CA będzie miało nowe ciekawostki ?

Arroyo
31-03-2017, 16:48
Nie, to zapisany live od 2h przed premierą.

Maniek116
31-03-2017, 16:51
Ciekawi mnie czemu nazwali to Warhammer II skoro to coś na kształt wielkiego dodatku (nie jakiegoś byle dlc, tylko dodatku, przez co rozumiem rozszerzenia jak te z wiedźmina), no i przecież te gry jakby będą połączone.

Arroyo
31-03-2017, 16:52
Bo zapowiadali, że to ma być jak trylogia już wiele miesięcy temu.

Aryann
31-03-2017, 17:06
Zwiastun jeszcze bardziej umocnił mnie w tym co mówiłem: na start 3 rasy: HE, DE, Lizardmen a w pre-order dlc Skaveni. Skaveni byli pokazani na szybko, na końcu i nie ma ich na okładce.


Ciekawi mnie czemu nazwali to Warhammer II skoro to coś na kształt wielkiego dodatku (nie jakiegoś byle dlc, tylko dodatku, przez co rozumiem rozszerzenia jak te z wiedźmina), no i przecież te gry jakby będą połączone.

Dwójka brzmi poważniej i się lepiej sprzeda.

Nie pisz postu pod postem... jest opcja edytuj. Arr.

Arroyo
31-03-2017, 17:07
Aryann, teraz bzdury piszesz. Czytałeś wyraźnie, co jest na Steamie napisane co do produktu? 4 rasy i 8 LL'ów. Skaveni będą w podstawce, a w DLC Demony/TK.

Ituriel32
31-03-2017, 17:12
Czyli pierw osobna kampania z 4 rasami i 8 LL (ale każdy w innym miejscu czyli osobne sub rasy) a później (koło miesiąca) połączona kampania (jaka osobna). Całkiem nieźle.

LEGION
31-03-2017, 17:19
Podobno jest nowy świat, cztery rasy i masa nowości. Wiadomo jak zawsze. Ale mam pytanie, nowy świat oznacza ameryki? Do fantastycznego podboju? :)
http://store.steampowered.com/app/594570/
https://comingsoon.totalwar.com/
Gdyby to było DLC wrzuciłbym to tutaj. Gra ewidentnie ma II w tytuly. Albo jestem ślepy.

Arroyo
31-03-2017, 17:29
Dodałeś do działu multi... a ta gra to ewidentnie wygląda jak zwykłe rozszerzenie. W sumie to jest samodzielne rozszerzenie.
Co do tego - tak, "obie Ameryki i Afrykę".

Aryann
31-03-2017, 17:43
To na ile to rozszerzenie a na ile nowa gra wyjdzie po premierze. Moim zdaniem jeśli różnice między nowymi rasami będą takie jak między rasami w pierwszej części a do tego nowe tereny i kampania to nie widzę problemu dlaczego nie mielibyśmy tego traktować jako normalny sequel. Pewnie, gdyby dokładnie to co zapowiadają wyszło nie teraz, tylko w 2020 roku a w między czasie wyszłyby dwa inne total wary to nikt by się nawet nie zająknął.

ares354
31-03-2017, 18:01
To było bardziej niż pewne że Skaveni będą 4 rasą. I ten news też jakoś mnie nie zaskoczył bo co oni mogli by ogłosić innego ? Teraz ciekawe co będzie jako DLC rasa, i bardziej mnie ciekawi kogo dostaniemy prócz 4 głównych.

TypowyNoob
31-03-2017, 18:23
Kurcze niepokojąca ta informacja o Pułudniowych Ziemiach połączona ze szczurkiem. Liczyłem na to, że żadna z głównych ras nie zostanie już wypchnięta do roli dlc, a tak albo Skavenów, albo Królów Grobowców może czekać marny los Wojowników Chaosu.
Dobrze, że łączona mapa ma zostać wydana później, bo może pogrzebią w warunkach zwycięstwa, tak aby miała ona faktyczny sens, a nie stanowiła zlepek dwóch kompletnie olewających siebie światów.

mistergie
31-03-2017, 18:33
Kurcze niepokojąca ta informacja o Pułudniowych Ziemiach połączona ze szczurkiem. Liczyłem na to, że żadna z głównych ras nie zostanie już wypchnięta do roli dlc, a tak albo Skavenów, albo Królów Grobowców może czekać marny los Wojowników Chaosu.
Dobrze, że łączona mapa ma zostać wydana później, bo może pogrzebią w warunkach zwycięstwa, tak aby miała ona faktyczny sens, a nie stanowiła zlepek dwóch kompletnie olewających siebie światów.

Co to znaczy,że jeżeli kupię np.Warhammer Total War Edycja Starego Świata to mam kampanię z podstawki+później w update mapa poszerza się o Warhammer II(tylko,że muszę go kupić żeby mieć odblokowane z niego rasy)?

ares354
31-03-2017, 18:36
By nimi móc grać, na to wychodzi.

mistergie
31-03-2017, 18:40
By nimi móc grać, na to wychodzi.

Piszesz to ogólnie czy mi odpowiadasz?

SaperHeart
31-03-2017, 18:47
To było bardziej niż pewne że Skaveni będą 4 rasą. I ten news też jakoś mnie nie zaskoczył bo co oni mogli by ogłosić innego ? Teraz ciekawe co będzie jako DLC rasa, i bardziej mnie ciekawi kogo dostaniemy prócz 4 głównych.

Uważam, że akurat tutaj nie będzie żadnych niespodzianek. DE wiadomo - Malekith i Morathi + Malus i Crone. Może światło dzienne zobaczy Lokhir. HE - Tyrion i Teclis + Alarielle. Lizardmen - Mazdamundi i Kroq-Gar. Przy jaszczurach to się wstrzymam co.do wytypowania dodatkowych LL, ponieważ za bardzo nie przepadam za tą rasą i muszę najpierw przejrzeć ich AB aby cokolwiek więcej wnioskować na ich temat. Skaveni - Thanquol (bez szarego proloka jakoś nie wyobrażam sobie tej rasy) i Lord Skrolk (najbardziej pasuje jego klan do tej lokalizacji. Dodatkowo może to być Lord Nurglitch o ile go reinkarnują.) + Queek i Throt. Takie są moje typy co do LL. Nadal mnie zastanawia kim lub czym będzie "An Old Friend". Trochę to irytujące jest, że tak mało informacji jest zapodawanych na temat ich planów.

Arroyo
31-03-2017, 18:52
SaperHeart, ja wolałbym 5 klanów Skavenów tj. 4 główne + Klan Mors od Queeka. Poza tym to szef od Moulderów, Skrolka, Thanquola i Snikcha by dodali i byłoby fenomenalnie. A u HE to jeszcze o Eltharionie nie wspomniałeś, również dobry LL.
U Lizaków to obstawiam jeszcze Tiqtaq'to, Tehenhauin.

mistergie
31-03-2017, 18:54
SaperHeart, ja wolałbym 5 klanów Skavenów tj. 4 główne + Klan Mors od Queeka. Poza tym to szef od Moulderów, Skrolka, Thanquola i Snikcha by dodali i byłoby fenomenalnie. A u HE to jeszcze o Eltharionie nie wspomniałeś, również dobry LL.
U Lizaków to obstawiam jeszcze Tiqtaq'to, Tehenhauin.

Jeżeli kupię np.Warhammer Total War Edycja Starego Świata to mam kampanię z podstawki+później w update mapa poszerza się o Warhammer II(tylko,że muszę go kupić żeby mieć odblokowane z niego rasy)?

Arroyo
31-03-2017, 18:55
Jak masz edycję Starego Świata to masz Stary Świat, a gdy dokupisz Warhammera II to masz dodatkowo Nowy Świat.

mistergie
31-03-2017, 19:06
Jak masz edycję Starego Świata to masz Stary Świat, a gdy dokupisz Warhammera II to masz dodatkowo Nowy Świat.

Czyli muszę mieć podstawkę+warhammer II żeby grać na OGROMNEJ mapie kampanii?

Arroyo
31-03-2017, 19:06
Tak, z tego co zrozumiałem to tak.

mistergie
31-03-2017, 19:08
Tak, z tego co zrozumiałem to tak.

Mój komp tego nie przeżyje ale na 20 fps też da się komfortowo(według mnie) grać

Il Duce
31-03-2017, 19:20
"If you own both games you get 3 huge campaign maps; the original one featuring the Old World, a new one featuring the New World and the Vortex, and a Combined Campaign map featuring both of those areas joined together. " - ta oficjalna odpowiedź wzięta z fejsa TW powinna uciąć temat i dywagacje

Co do samej części to czekam na więcej informacji,przede wszystkim na cenę,rostery,lordów i ewentualną dodatkową rasę. Najbardziej cieszy mnie to,że sprawdziły się moje typy co do ras,które dojdą do gry.

SaperHeart
31-03-2017, 19:39
SaperHeart, ja wolałbym 5 klanów Skavenów tj. 4 główne + Klan Mors od Queeka. Poza tym to szef od Moulderów, Skrolka, Thanquola i Snikcha by dodali i byłoby fenomenalnie. A u HE to jeszcze o Eltharionie nie wspomniałeś, również dobry LL.
U Lizaków to obstawiam jeszcze Tiqtaq'to, Tehenhauin.

To by było super i uważam, że jak będzie podział na klany to napełniania otrzymamy 4 głównie. Co do innych klanów to bym się wstrzymał. Dodatkowo, wątpię abyśmy mieli okazję zobaczyć assasina Snikcha, ponieważ zabójcy nie mogą dowodzić armiami. Dlatego też nie zobaczymy Legendarnego Shadowblada u DE. Możliwe, że będą oni opcją w stylu Green Knighta.
O Eltharionie nie wspomniałem celowo, ponieważ słabo mi pasuje na LL, no chyba, że CA cofnie się do czasów zanim Malekith pozbawił go wzroku. Juz bardziej bym się skłonił, że zobaczymy Alith Anara, ponieważ jak zauważyłem to CA stara się wydawać Lordów, którzy znacząco się różnią od siebie.

Izabelin
31-03-2017, 19:57
To by było super i uważam, że jak będzie podział na klany to napełniania otrzymamy 4 głównie. Co do innych klanów to bym się wstrzymał. Dodatkowo, wątpię abyśmy mieli okazję zobaczyć assasina Snikcha, ponieważ zabójcy nie mogą dowodzić armiami. Dlatego też nie zobaczymy Legendarnego Shadowblada u DE. Możliwe, że będą oni opcją w stylu Green Knighta.
O Eltharionie nie wspomniałem celowo, ponieważ słabo mi pasuje na LL, no chyba, że CA cofnie się do czasów zanim Malekith pozbawił go wzroku. Juz bardziej bym się skłonił, że zobaczymy Alith Anara, ponieważ jak zauważyłem to CA stara się wydawać Lordów, którzy znacząco się różnią od siebie.

Cóż. Zastanówmy się raczej, kogo dostaniemy w Warhammer III.

Wg mnie w II jako rasa DLC wyjdą Tomb Kingowie, a poza tym subfrakcje - czyli dodatkowe klany i miejsca startowe Skavenów, może jakaś Tilea/Estalia jako kolonia, może kult Slannesha Dark Elfów.

Demonów raczej nie zobaczymy. Dlaczego tak myślę?

Bo podejrzewam, ze w Warhammer III zostanie poświęcony Chaosowi i dostaniemy magie chaosu, różne frakcje chaosu, mapę pustkowi chaosu, jakąś mechanikę demonów z alternatywnym wymiarem, może nawet krasnoludy chaosu, a jako DLC np. Ogrów.

Część III może być już taką wielką rozpierduchą i prawdziwą inwazją, a nie tą popierdółką z cz. 1.

Arnold
31-03-2017, 20:10
Za jedyne zaskoczenie uważam dodanie Southlands. Poprawcie mnie jesli się mylę, ale ziemie TK nie do tego kontynentu nie należą, zatem nie będzie ich w WTW 2?

A to by oznaczało, iż czekają nas jeszcze rozszerzenia do OW, wszakże jest trochę mapy do odkrycia.

I data premiery. Obstawiam jesień tego roku.

Gobbla
31-03-2017, 20:11
Wyjaśniło się w końcu kim jest zapowiadany przez twórców w FLC ''Stary przyjaciel'' ?

SaperHeart
31-03-2017, 20:25
Wyjaśniło się w końcu kim jest zapowiadany przez twórców w FLC ''Stary przyjaciel'' ?

Nic :(

Arroyo
31-03-2017, 20:56
Za jedyne zaskoczenie uważam dodanie Southlands. Poprawcie mnie jesli się mylę, ale ziemie TK nie do tego kontynentu nie należą, zatem nie będzie ich w WTW 2?

http://www.warhammer-fb.narod.ru/mappamundi/Southlands.jpg
Na pewno? Bo póki co to się mylisz. Southlands to właściwie cały tamten kontynent.

Izabelin - o ile wiem, to poza tym, że są wierzący w Slaanesha wśród DE to raczej nie brałbym na siłę jakichś zmyślonych jednostek do tego ;)
Co do Demonów - ja sądzę wprost inaczej :o Demony Chaosu wg mnie będą jednym z dwóch DLC rasowych do Warhammer 2. Ewentualnie dojdzie ta Tilea/Arabia.
EDIT: Jeszcze co do Demonów - skoro mamy te Południowe Pustkowia... może tam będą te Demony? Wszak to tam nie została zamknięta brama Chaosu.

SaperHeart - u Elthariona to nie stoi na przeszkodzie, koleś dalej żyje, a utrata wzroku przez niego nie jest żadnym powodem na jego zakaz dodania do gry ;)
Co do tego dodatkowego - Klan Mors wg mnie byłby dobrym piątym klanem, bo:
1. Jakieś większe urozmaicenie w konflikcie o Karak Osiem Szczytów.
2. Ciekawi mnie mechanika spamu szczurów niewolników, klanbraci i szturmoszczurów.
3. Queek nie powiedział ostatniego słowa w sprawie władzy nad tą twierdzą.

Arnold
31-03-2017, 21:13
@Arroyo

Opieram to na jakichś skrawkach informacji z wikii, które jak wiadomo mogą być od czapy, ale tu dla przykładu:

http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Land_of_the_Dead

"Nehekhara, which translates to as the Great Lands, yet known now and forever as the Land of the Dead, was once a mighty and far-flung Human (http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Human) civilization and the former homeland of the Tomb Kings (http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Tomb_Kings). Located within the deep south of the Old World (http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Old_World), Nehekhara stretches across the expanses of the lands and valleys between the Great Deserts (http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Great_Deserts?redlink=1&action=edit&flow=create-page-article-redlink) of Araby (http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Araby) to the West, the Bitter Sea (http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Bitter_Sea?redlink=1&action=edit&flow=create-page-article-redlink) to the East, the rugged arid plains of the Badlands (http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Badlands) to the north, and the steaming jungles of the
Southlands (http://warhammerfantasy.wikia.com/wiki/Southlands)."

Z powyższego fragmentu wynika:
1. Nehekhara jest częścią OW.
2. Końcówka fragmentu nie jest jasna, tj. czy Nehekhara leży na północ od jungli Southlandów, czy też owe jungle to właściwe Southlandy.

albo:
http://whfb.lexicanum.com/wiki/Southlands

"The Southlands is a continent to the south of Araby (http://whfb.lexicanum.com/wiki/Araby)"
"The north of the Southlands is a barren desert, which borders Araby and Nehekhara"
(http://whfb.lexicanum.com/wiki/Nehekhara)
Co też sprzyja powyższej interpretacji.
Tj. zarowno Araby jak i Nehekhara nie są częscią Southlandów.

Zatem, gdzie właściwie jest granica między OW, a Southlandami?

No i co w tych Southlandach ma być? Jaszczurki, skaveni, może alternatywna lokacja dla HE?

Arroyo
31-03-2017, 21:19
Ale co to ma do rzeczy, skoro CA może pozwolić sobie na połączenie tego, co jest w I części z tym, co w II części jest? Założę się, że na bank Południowe Ziemie (wolę polskie nazewnictwo, niż bawienie się angielszczyzną na polskim forum TW ;) ) wchłoną Arabię i Nehekharę i będzie DLC z Królami Grobowcami.
Co w Południowych Ziemiach miałoby być? Proste - odizolowane od Lustrii plemiona Jaszczuroludzi, plemiona Dzikich Orków (tam jest ich pełno), ewentualne gromady Zwierzoludzi, miasteczka-kolonie Ludzi (Estalia głównie), ale i również Skaveni mogą być.

Arnold
31-03-2017, 21:25
No temu służy ten wątek, spekulacji. :)

Przede wszystkim ciekawi mnie rozkład wszystkich nacji, bo bądź co bądź, początkowo OW był dość monotonny ze względu na brak alternatywnych lokacji.

A tak, to się mozę nagle okazać, że HE, Skaveny i Lizadrmen dostaną startówkę i w Southlandach.

PS
A i byłbym zapomniał.
Skoro NW ma funkcjonować inaczej w stand-alone i trilogy campaign, to czy tego samego nie mozemy oczekiwać względem OW? Czysto teoretycznie albo OW campaign zostanie przebudowana albo te nacje będą miały nieco inny rozkład celów w całości.

Arroyo
31-03-2017, 21:28
O ile wiem to Wysokie Elfy nie mają niczego do szukania w Południowych Ziemiach. Przypomnę jednak, że Skaveni z klanu Pestilens zostały z Lustrii wyparci do Południowych Ziem po tym, jak łupnia dostały od Jaszczurów. Więc umiejscowienie tam i w Lustrii klanu Pestilens nie byłoby głupie.


EDIT: Co do pełnej kampanii to w tym się zgadzamy, że na potrzebę wielkiej kampanii cele dla ras w Starym Świecie winny być przebudowane.
Ciekawi mnie jednak, czy w końcu doczekam się załatania rosterów ras ze Starego Świata tj. Krasiów, Wampirów, Imperium, Leśnych Elfów, Zielonoskórych, Wojaków Chaosu i wreszcie Zwierzoludzi, bo nadal oczy moje krwawią, gdy widzę te braki.

Asuryan
31-03-2017, 21:38
Arroyo, przecież HE mają tam swoją Fortecę Świtu.

Arroyo
31-03-2017, 21:41
Jedynie w jednym miejscu, gdzieś na wschód dalej mają drugą (taka, z której wyruszył jeden szlachcic w celu zdobycia dawnego oręża i wpadł w pułapkę Krasiów Chaosu i Hobgoblinów).
Sęk w tym... kogo by dali w tych fortecach kolonialnych u HE - mamy Arnheim na wybrzeżu Mrocznych Elfów, Cytadelę Zmierzchu na cypelku u Lustrii, Fortecę Świtu na południowym cyplu/wysepce na Południowym Świecie i parę innych wież kawałek na wschód od Fortecy Świtu. Daje to wszak wiele możliwości, lecz nie ma wiele informacji o tych twierdzach.

Izabelin
31-03-2017, 21:49
Izabelin - o ile wiem, to poza tym, że są wierzący w Slaanesha wśród DE to raczej nie brałbym na siłę jakichś zmyślonych jednostek do tego ;)
Co do Demonów - ja sądzę wprost inaczej :o Demony Chaosu wg mnie będą jednym z dwóch DLC rasowych do Warhammer 2. Ewentualnie dojdzie ta Tilea/Arabia.
EDIT: Jeszcze co do Demonów - skoro mamy te Południowe Pustkowia... może tam będą te Demony? Wszak to tam nie została zamknięta brama Chaosu.



Mylisz się. Cult of Slaanesh to był oficjalny, wydany przez GW Army List, którym w VI edycji można było normalnie grać na turniejach i wiele osób nim grało.


http://rosters.mysteria.cz/ostatni/download/SoC%20-%20Cult%20of%20Slaanesh.pdf

Nie ma tam zadnych "wymyślonych jednostek". Ba. Kult Slanesza nie miał żadnych jednostek, które nie istniałyby w innych armiach, a jedynie trochę zmodyfikowane jednostki z list Dark Elfów wyznających Slanesza, Wojowników Chaosu wyznających Slanesza i Demonów Slanesza (Demonetki) przy czym w 70% to były jednostki Delfów. Sam kilka razy zagrałem tą armią.

To jest koncepcja w sam raz do odkurzenia, bo pozwalałaby na to, aby wprowadzić trochę urozmaicenia i możliwość jakieś rywalizacji na łonie samych Delfów.

Według mnie na bank demony nie dojdą w DLC, bo jeśli mają się opierać na listach wydanych przez GW oficjalnych armii to jedyna rzecz, która pozostanie w tym świecie do pokazania to właśnie Chaos czyli podział na bogów wśród Beastmanów i Wojowników oraz same Demony, no i magie poszczególnych bogów, przy czym nie zdziwiłbym się gdyby CA wytargowało z GW możliwość podziału Demonów na frakcje poszczególnych bogów i wykonanie autorskich jednostek demonów, aby urozmaicić roosery (skoro w Bretonnii można było to zrobić, to co za problem). Warhammer III to będzie właśnie takie kompleksowe oddanie chaosu z demonami na czele, magią chaosu i zobrazowaniem obszarów, na których funkcjonuje chaos.

"Trójka" to będzie po prostu wymaksowany Chaos + Ogry + Kislev (chyba, ze to stary przyjaciel, ale myślę że ten stary przyjaciel to osoba).

No bo co innego mogliby dać Kitaj i Nippon? Koncepcja ciekawa, ale nierealna.

Do Warhammera II jest wystarczająco dużo możliwych do wydania DLC, aby wykorzystywać taki atut jak Demony. To sporo ziemi i sporo możliwych lokalizacji subfrakcji.

Arroyo
31-03-2017, 21:54
Chaosowe jednostki mi nie pasują do DE.
Po co dzielić Zwierzoludzi na 4 typy? Dla mnie to nie pasuje. Co do Demonów... sądzę, że można ich dodać. Nadal jednak czekam na załatanie wszelkich braków u aktualnych ras, których jest równie sporo, co dodanych jednostek. Ba, jeszcze Tilei i Estalii mi brakuje, które winny się znaleźć z osobnymi rosterami w grze, choćby dlatego, że mam chęć zagrania nimi.

EDIT: A skoro mowa o Wojakach Chaosu to jak wg was miałaby wyglądać sprawa z ich rosterem? Bo ja nadal oczekuję od CA załatania pełnego ich rosteru, bo aktualny ich wygląd to żenujący śmiech na sali - brak większości typów wierzchowców, zmutowanych bestii Chaosu, 3 magii Chaosu, unikatowych jednostek ze znaków danego boga itd.

Izabelin
31-03-2017, 22:11
Chaosowe jednostki mi nie pasują do DE.
Po co dzielić Zwierzoludzi na 4 typy? Dla mnie to nie pasuje. Co do Demonów... sądzę, że można ich dodać. Nadal jednak czekam na załatanie wszelkich braków u aktualnych ras, których jest równie sporo, co dodanych jednostek. Ba, jeszcze Tilei i Estalii mi brakuje, które winny się znaleźć z osobnymi rosterami w grze, choćby dlatego, że mam chęć zagrania nimi.

EDIT: A skoro mowa o Wojakach Chaosu to jak wg was miałaby wyglądać sprawa z ich rosterem? Bo ja nadal oczekuję od CA załatania pełnego ich rosteru, bo aktualny ich wygląd to żenujący śmiech na sali - brak większości typów wierzchowców, zmutowanych bestii Chaosu, 3 magii Chaosu, unikatowych jednostek ze znaków danego boga itd.


Kult Slanesza łączyła religia, a nie rasa i była to bardzo klimatyczna armia, którą całkiem sporo osób zbierających delfy grało. Jak najbardziej pasują. W kulcie są elfy i ludzie, ale łączy ich wspólny mianownik - mark of slaanesh.

Chaos jest wybrakowany i będzie wybrakowany, bo uzupełnią go w części III. Dali go w okrojonej wersji, aby świat nie był wybrakowany totalnie.

SaperHeart
01-04-2017, 02:25
@Arroyo
W sumie masz racje, nie ma to jak mieć ślepego generała za dowódce ^^ Mi bardziej chodziło o to, że Tyrion i Eltharion są bardzo podobni do siebie, ponieważ są świetnymi wojownikami i ich mechanika za bardzo by się nie różniła od siebie. Możliwe, że w późniejszym czasie dostaniemy również i jego na co liczę ale wiadomo jak jest z wydawaniem nowych Lordów.

Co do uzupełnienia rosterów już bieżącym armią to zgadzam się całkowicie z Tobą, że w końcu by mogli załatać te dziury. Tak jak w przypadku VC, Imperium i OnG te braki są niewielkie to tak w sytuacji Beastmenów i Wochu piszczy bida aż szok. Dodatkowo, przed wprowadzeniem jednostek unikalnych dla tych dwóch ostatnich mogliby rozwiązać w końcu problem ich werbunku, ponieważ teraz sobie uświadomiłem, że zostalibyśmy postawieni w sytuacji w której co turę nasza armia musiałaby walczyć ze spamem jednostek unikalnych, które zostały pokonane podczas poprzedniej bitwy. Byłoby to niesamowicie irytujące.
Mam nadzieje tylko, że CA nie zapomni też o miastach/twierdzach HE na ziemiach Norski. Wydaje mi się, że jeszcze jakieś przetrwały próbę czasu i się opierają najazdom dzikich plemion.

W przypadku południowych ziemi mamy spam Nieumarłych w postaci VC i TK oraz hord OnG. Dodatkowo, z tego co pamięć mnie nie myli, na dalekich terach południowych tego obszaru znajdują się również piramidy Lizardmenów. Jeszcze dodamy do tego Arabie w postaci Ludzi i Skaveny oraz najazd Chaosu z południowych pustkowi chaosu (może będziemy mieli możliwość zagrania Be'lakorem) to otrzymamy całkiem "żywy" i ciekawy skrawek mapy.

IMO, Demony zobaczymy dopiero w 3 odsłonie TWW lub będą w postaci frakcji niegrywalnej do czasu premiery 3 części. Dodatkowo, mile by mnie CA zaskoczyło jakby tereny Kitaju zostały również wprowadzone do rozgrywki.

Gobbla
01-04-2017, 07:20
Jak myślicie? Są chociaż iluzoryczne szanse na Ogry w TW:W 2? Bo przyznam szczerze, że chętnie bym pograł jeszcze tymi pociesznymi spaślakami. Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje... Czy to, że powstanie TWW2 oznacza, że do części pierwszej żadna dodatkowa zawartość się już nie pojawi? Żadne zmodyfikowane, grywalne frakcje typu prowincje Imperium, Kislev czy coś w Norsce? Żadne kolejne jednostki np. dla Zwierzoludzi? Żadni nowi lordowie np. dla leśnych elfów?

Aryann
01-04-2017, 07:27
Jak myślicie? Są chociaż iluzoryczne szanse na Ogry w TW:W 2?

Moim zdaniem nie ma. I tak już zostawili sobie najmniej popularne rasy na trzecią część. Mam na myśli, że jakbyś 100 kolejnych osób zapytał z jskimi rasami kojarzy ci się warhammer to może 1 odpowiedziałaby że z Ogrami. Szczerze to nie wiem czy w ogóle powinni dawać jeszcze jakieś rasy w dlc jeśli chcą mieć jakiś wabik na ludzi przy trzeciej części. Z tego co zostało to chyba TK ludzi przyciągnie.

Izabelin
01-04-2017, 07:29
Chaosowe jednostki mi nie pasują do DE.
Po co dzielić Zwierzoludzi na 4 typy? Dla mnie to nie pasuje. Co do Demonów... sądzę, że można ich dodać. Nadal jednak czekam na załatanie wszelkich braków u aktualnych ras, których jest równie sporo, co dodanych jednostek. Ba, jeszcze Tilei i Estalii mi brakuje, które winny się znaleźć z osobnymi rosterami w grze, choćby dlatego, że mam chęć zagrania nimi.

EDIT: A skoro mowa o Wojakach Chaosu to jak wg was miałaby wyglądać sprawa z ich rosterem? Bo ja nadal oczekuję od CA załatania pełnego ich rosteru, bo aktualny ich wygląd to żenujący śmiech na sali - brak większości typów wierzchowców, zmutowanych bestii Chaosu, 3 magii Chaosu, unikatowych jednostek ze znaków danego boga itd.

Jak najbardziej pasuje. Przecież Zwierzoludzie i tak występują na całym świecie, a zatem w ostatecznej wersji połączonych 3 gier będzie występowało mnóstwo plemion Zwierzoludzi w postaci hord (w samej podstawowej wersji jest ich już ich kilka). Dlaczego nie poczynić rozróżnienia, na hordy podporządkowane różnym bogom chaosu, skoro dzięki temu można osiągnąć spore urozmaicenie i większy klimat? Ja np. jestem "wyznawcą" Tzeentcha i jakbym miał grać zwierzoludźmi, wojownikami czy demonami to właśnie frakcją tego boga, a nie jakimś sztucznym zjednoczonym chaosem ew. Slaaneschowcami.

Każdy bóg ma swoją specyfikę i może mieć osobne bonusy np. Khorne to walka wręcz, brutalność i walka, Tzeentch to magia, intrygi, spiski, Slaanesch to wiadomo -rozkosz i przyjemność, zepsucie i dekadencja, no i Nurgle - choroby i zarazy. Dzięki temu hordy mogą się różnić specyfiką w tym także wyglądem, agenci i bossowie specjalnymi umiejętnościami i statystykami, jednostki wojowników z markami poszczególnych bogów także różnić się delikatnie statsami, celami zwycięstwa itd. I to jest fajne, bo Chaos może liczyć tak naprawdę, przy założeniu ze GW dałoby się namówić na wymyślenie autorskich jednostek do demonów (co dało radę przy Brettonni), aż 12 armii, a z Kultem Slanesza i Krasnoludami Chaosu jako osobną frakcją aż 14.

Pisałem o wyglądzie - generalnie np. na łonie wojowników chaosu w grze figurkowej, armie poszczególnych bogów chaosu się wizualnie różnią np. Wojownicy Nurgla mają na ogół dużo zgniłozielonej farby i niezdrowy wygląd, Wojownicy Khorna dużo czerwieni, jakieś kolce, Tzeentchowcy noszą sie na ogół w fiolecie albo niebieskim, Slaanesch to róż i w aspekcie modelarskich konwersji wyeksponowane jakieś elementy związane z seksualnością. To daje spore pole do popisu grafikom.

Nie zdziwiłbym się też, gdyby w III części rozbudowali mechaniki chaosu i poza korupcją zaczęli uwzględniać ilość wyznawców poszczególnych bogów w poszczególnych prowincjach, dali jakieś dodatkowe akcje specjalne bohaterom chaosu w postaci zakładania w miastach tajemnych kultów itd. i np. mielibyśmy pokazane, jakie wpływy Tzeentch osiąga np. w Altdorfie, a jakie w Nuln. To byłoby fajne i mam nadzieję, ze dodadzą to w III.

Ew. mogliby zrobić tak, ze Chaos jest podzielony na 4 frakcje, a gracz wciela się w samego boga chaosu i kontroluje wszystkich swoich wyznawców, zarówno demony, mortali, jak i zwierzoludzi i koordynuje ich działania czyli np. agenci robią zamieszanie na tyłach wroga, beastmeni partyzantkę w lasach, wojownicy robią regularny najazd, a w międzyczasie demony wychodzą przez bramę z z zaświatów i wspierają wojowników. To też byłaby dobra opcja - czterech bogów chaosu i 4 wielkie potężne frakcje walczące między sobą i przeciwko siłom porządku.

Szczerze mówiąc cieszę się, ze tą grę rozbili na III części. Dlaczego? Bo gdyby zrobili od razu wszystko w jednej części to gra byłaby niedorobiona, a dzieląc to na III części muszą się wysilić i poza pierwotnymi założeniami, mogą uwzględnić także to jak zostały odebrane poprzednie części, co nie do końca działało i wprowadzić znaczące ulepszenia do mechaniki, a zatem każda kolejna część może de facto oznaczać wprowadzenie ulepszeń także do poprzednich, aby zapewnić kompatybilność. Mają mnóstwo czasu i kasy, aby doszlifować wydany produkt w większym stopniu niż w przypadku standardowego patchowania i wydawania DLC.

Gobbla
01-04-2017, 07:33
Ciekawi mnie jednak, czy w końcu doczekam się załatania rosterów ras ze Starego Świata tj. Krasiów, Wampirów, Imperium, Leśnych Elfów, Zielonoskórych, Wojaków Chaosu i wreszcie Zwierzoludzi, bo nadal oczy moje krwawią, gdy widzę te braki.

Amen. Co jak co, ale jest jeszcze masa do dodania zawartości w pierwszej odsłonie.

Arroyo
01-04-2017, 07:45
@Arroyo
W sumie masz racje, nie ma to jak mieć ślepego generała za dowódce ^^ Mi bardziej chodziło o to, że Tyrion i Eltharion są bardzo podobni do siebie, ponieważ są świetnymi wojownikami i ich mechanika za bardzo by się nie różniła od siebie. Możliwe, że w późniejszym czasie dostaniemy również i jego na co liczę ale wiadomo jak jest z wydawaniem nowych Lordów.

Co do uzupełnienia rosterów już bieżącym armią to zgadzam się całkowicie z Tobą, że w końcu by mogli załatać te dziury. Tak jak w przypadku VC, Imperium i OnG te braki są niewielkie to tak w sytuacji Beastmenów i Wochu piszczy bida aż szok. Dodatkowo, przed wprowadzeniem jednostek unikalnych dla tych dwóch ostatnich mogliby rozwiązać w końcu problem ich werbunku, ponieważ teraz sobie uświadomiłem, że zostalibyśmy postawieni w sytuacji w której co turę nasza armia musiałaby walczyć ze spamem jednostek unikalnych, które zostały pokonane podczas poprzedniej bitwy. Byłoby to niesamowicie irytujące.
Mam nadzieje tylko, że CA nie zapomni też o miastach/twierdzach HE na ziemiach Norski. Wydaje mi się, że jeszcze jakieś przetrwały próbę czasu i się opierają najazdom dzikich plemion.

W przypadku południowych ziemi mamy spam Nieumarłych w postaci VC i TK oraz hord OnG. Dodatkowo, z tego co pamięć mnie nie myli, na dalekich terach południowych tego obszaru znajdują się również piramidy Lizardmenów. Jeszcze dodamy do tego Arabie w postaci Ludzi i Skaveny oraz najazd Chaosu z południowych pustkowi chaosu (może będziemy mieli możliwość zagrania Be'lakorem) to otrzymamy całkiem "żywy" i ciekawy skrawek mapy.


Co jak co, ale ta "ślepota" nie przeszkodziła Eltharionowi zabić Groma i jego armii Goblinów pod To Yvresse. Więc stąd uważam, że dojdzie do gry w DLC.
Co do rosterów to chodzi mi o uzupełnienie wszystkich rosterów, nawet tych, gdzie tych potrzebnych łatek jest mało. Może nie wszystkim tak na tym zależy, ale osobiście uważam, że skoro robią coś na podstawie danych AB to winni przenieść wszystko, co z tego jest tj. jednostki, Legendarnych Lordów, Lordów, Bohaterów itd. bez głupich gadek, że "ale to kopia bohatera", tak jak niektórzy na forum od CA się popisali... Co uważam za zachęcanie do tworzenia po minimum...
Na Południowych Ziemiach Wampiry? Gdzie konkretnie? Bo poza TK, Dzikimi Orkami, Skavenami z klanu Pestilens, Arabią, Lizakami (odizolowanymi od Lustrii) i może placówką HE to nie widziałem nigdzie tam miejsca na Wampiry.
Co do Południowych Pustkowi to tam są tylko demony, a nie Wojacy Chaosu.

SaperHeart
01-04-2017, 09:14
Co jak co, ale ta "ślepota" nie przeszkodziła Eltharionowi zabić Groma i jego armii Goblinów pod To Yvresse. Więc stąd uważam, że dojdzie do gry w DLC
Oj tam oj tam ;P Blady wyczyn w porównaniu do Gotreka, który ubił Wielkiego Demona Khorna i Smoka ;P


Co do Południowych Pustkowi to tam są tylko demony, a nie Wojacy Chaosu.
A Chaos to nie Demony ? Poza tym nigdzie nie napisałem, że WoCh występuje na południu :rolleyes:


Na Południowych Ziemiach Wampiry? Gdzie konkretnie? Bo poza TK, Dzikimi Orkami, Skavenami z klanu Pestilens, Arabią, Lizakami (odizolowanymi od Lustrii) i może placówką HE to nie widziałem nigdzie tam miejsca na Wampiry.
Przynajmniej od strony Lahmii, miejsca narodzin rasy Wampirów, oraz Czarnej Piramidy Nagasha ? Ogólnie całe dawne królestwo Nehekary, które jest przepełnione TK i VC (głównie z rodu Strigoi i po trochu Necrarchów oraz Lahmii)

Arroyo
01-04-2017, 09:27
Lahmia akurat jest opuszczonym rejonem, bo wszystkie te Lamie to zwiały na północ. Ja patrzę pod kątem tego, by było wszystko to, co w bitewniaku, bez znaczenia, czy jest sens dania go do gry, czy nie.

SaperHeart
01-04-2017, 09:46
Lahmia akurat jest opuszczonym rejonem, bo wszystkie te Lamie to zwiały na północ. Ja patrzę pod kątem tego, by było wszystko to, co w bitewniaku, bez znaczenia, czy jest sens dania go do gry, czy nie.

No właśnie nie do końca ten rejon jest taki opuszczony. Z resztą jak mamy się sugerować bitewniakiem to większość miast krasnoludzki jest ruiną lub wychodkiem dla Skavenów bądź Zielonoskórych. Red Diuk nie ma prawa zajmować Mousillionu, Teren Sylwanii powinien należeć w całości do ludzi itd.
IMO, CA bardzo dobrze robi, że urozmaica dane tereny o przeciwników tak jak jest to w przypadku Red Diuka (chodzi też o kontekst fluffowy, bo jak dobrze wiesz ów Lord nie występuje w AB jako postać do gry tylko jako heros w opowiadaniach). Dlatego też uważam, że VC powinny się pojawić w postaci zapychacza aby nie było nudno w tym rejonie.

Arroyo
01-04-2017, 10:58
IMO, CA bardzo dobrze robi, że urozmaica dane tereny o przeciwników tak jak jest to w przypadku Red Diuka (chodzi też o kontekst fluffowy, bo jak dobrze wiesz ów Lord nie występuje w AB jako postać do gry tylko jako heros w opowiadaniach). Dlatego też uważam, że VC powinny się pojawić w postaci zapychacza aby nie było nudno w tym rejonie.
Czy aby na pewno? 5 ed. kampania Circle of Blood. Tak samo brakuje Mallobaudego u Mousillonu. Ogółem byłbym w pełni zadowolony, gdyby dali wszystkich tych LL'ów i wszystkie jednostki, jakie są w bitewniaku (oczywiście bez m.in. Repanse, która gryzie glebę od 200 lat).

ares354
01-04-2017, 12:43
Z jednego ze streamów twórców podobno wynika że nowe frakcje\nacje będą pełniejsze niż te w pierwszej części. Nie wiem czy to 1 kwietniowy dowcip bo stream już kilka dni ma, ale takie postępowanie nie jest w porządku. I tu właśnie przechodzę do sedna sprawy, myślałem że prócz trailera dwójki doczekamy się informacji o zawartości Old Friend, ale na razie CA milczy. Najgorsze w dwójce dla Mnie jest to że żadna rasa mnie nie interesuje szczególnie, a wydaje Mi się że będą oni bardziej dopracowani niż rasy w jedynce.

Izabelin
01-04-2017, 13:09
Z jednego ze streamów twórców podobno wynika że nowe frakcje\nacje będą pełniejsze niż te w pierwszej części. Nie wiem czy to 1 kwietniowy dowcip bo stream już kilka dni ma, ale takie postępowanie nie jest w porządku. I tu właśnie przechodzę do sedna sprawy, myślałem że prócz trailera dwójki doczekamy się informacji o zawartości Old Friend, ale na razie CA milczy. Najgorsze w dwójce dla Mnie jest to że żadna rasa mnie nie interesuje szczególnie, a wydaje Mi się że będą oni bardziej dopracowani niż rasy w jedynce.

Nie martw się. Cała III część będzie poświęcona tylko chaosowi, co daje gwarancje, że Beastmani i Wojownicy Chaosu zostaną dopracowani i prawdopodobnie chaos zostanoe podzielony na 4 wielkie frakcje obejmujące wyznawców czterech bogów. Dopracowana zostanie też ich mechanika.

Spokojnie do tego czasu uzupełnią też braki u pozostałych nacji I. Pewnie doczekamy się też liftingu mechanik.

Arroyo
01-04-2017, 13:13
Nie martw się. Cała III część będzie poświęcona tylko chaosowi, co daje gwarancje, że Beastmani i Wojownicy Chaosu zostaną dopracowani i prawdopodobnie chaos zostanoe podzielony na 4 wielkie frakcje obejmujące wyznawców czterech bogów. Dopracowana zostanie też ich mechanika.

A gdzie to niby jest napisane? Ja czytałem, że Ogry mają być i być może Krasie Chaosu. I wg mnie tu nie ma żadnego sensu gadanie, że "kto w ogóle kojarzy Ogry w Warhammerze?";) Nadal jednak też czekam na mój upragniony Kislev, a i na Tileę - wariant Dogs of War.
Co do braków i liftingu mechanik... to optymistyczny wariant i osobiście czułbym się bardzo dumny wtedy z posunięć CA. Póki co jednak... średniawo :P

Izabelin
01-04-2017, 13:35
A gdzie to niby jest napisane? Ja czytałem, że Ogry mają być i być może Krasie Chaosu. I wg mnie tu nie ma żadnego sensu gadanie, że "kto w ogóle kojarzy Ogry w Warhammerze?";) Nadal jednak też czekam na mój upragniony Kislev, a i na Tileę - wariant Dogs of War.
Co do braków i liftingu mechanik... to optymistyczny wariant i osobiście czułbym się bardzo dumny wtedy z posunięć CA. Póki co jednak... średniawo :P

No cóż. Zakład?

Pewien nie jestem tylko tego czy frakcje poszczególnych bogów będą obejmowały tylko Wojowników, czy może Wojowników+Demony, czy też wrzucą wszystko do jednego worka i gracz będzie kontrolował także Beastmanów związanych z danym bogiem.

To co pozostało poza chaosem (przyjmując, ze Skaveni i TK będą DLC) nadaje się już tylko na DLC - zarówno Kislev oraz Ogry jak i Krasnoludy Chaosu.

SaperHeart
01-04-2017, 13:36
Czy aby na pewno? 5 ed. kampania Circle of Blood. Tak samo brakuje Mallobaudego u Mousillonu. Ogółem byłbym w pełni zadowolony, gdyby dali wszystkich tych LL'ów i wszystkie jednostki, jakie są w bitewniaku (oczywiście bez m.in. Repanse, która gryzie glebę od 200 lat).

Rzeczywiście, teraz sobie to pobrałem i całe przejrzałem ^^ aż jestem w szoku. Całkowicie zapomniałem o tym dodatku, a nawet się ośmielę przyznać, że nie miałem pojęcia o jego istnieniu. Niestety takie rarytasy były bardzo trudno dostępne i mało popularne. Wydaje mi się, że jeszcze coś było wydanego co jest związane z Orkami ale co to było to za cholerę sobie nie przypomnę.

Aż mnie ruszyło żeby otworzyć AB do Undeadów z 4ed i zgadnij kogo tam znalazłem ;P Dieter Helsnicht, Doom Lord of Middenheim ^^

Arroyo
01-04-2017, 14:01
O Orkach to masz Idol of Gork. Co do Undeadów - o ile pamiętam, Helsnicht jest zaginiony, więc... możliwe, że dojdzie - że aż wcześniej o tym wielkim nekromancie nie pomyślałem ;D Co do Helsnichta jeszcze to w End Times wraca podobno na łono Nagasha...

Izabelin, zależy od warunków zakładu ;D
Co do Chaosu - zobaczymy. Osobiście cieszyłbym się z możliwie wczesnego pojawienia się Demonów, bo bez nich trochę mniej fajnie by mi się grało Jaszczurami (walczą niby ze Skavenami i Druchii, ale nie jest to coś, czego najbardziej szukam). Skaveni raczej będą w tym rozszerzeniu, bo jak mieliby być dani inaczej. Osobiście się o Kislev, Tileę i Arabię martwię - 3 (dla mnie rasy) frakcje, których mi bardzo brakuje, a fajnie by było nimi pokierować, bo raczej na Fimiry/"Celtów" z Albionu nie mam co liczyć.

piotrkamyczek
01-04-2017, 14:36
Kiedy 2 części można się spodziewać jak myślicie ??

SaperHeart
01-04-2017, 14:58
O Orkach to masz Idol of Gork. Co do Undeadów - o ile pamiętam, Helsnicht jest zaginiony, więc... możliwe, że dojdzie - że aż wcześniej o tym wielkim nekromancie nie pomyślałem ;D Co do Helsnichta jeszcze to w End Times wraca podobno na łono Nagasha...

Izabelin, zależy od warunków zakładu ;D
Co do Chaosu - zobaczymy. Osobiście cieszyłbym się z możliwie wczesnego pojawienia się Demonów, bo bez nich trochę mniej fajnie by mi się grało Jaszczurami (walczą niby ze Skavenami i Druchii, ale nie jest to coś, czego najbardziej szukam). Skaveni raczej będą w tym rozszerzeniu, bo jak mieliby być dani inaczej. Osobiście się o Kislev, Tileę i Arabię martwię - 3 (dla mnie rasy) frakcje, których mi bardzo brakuje, a fajnie by było nimi pokierować, bo raczej na Fimiry/"Celtów" z Albionu nie mam co liczyć.

Jeszcze z 2 lata temu bym Ci odpowiedział na to pytanie ^^ nie chce czegoś pokręcić ale chyba to on stanowi trzon "Lordów" Nagasha w End Times i nie pamiętam do końca ale to chyba on zdradza Nagasha...albo coś w tym stylu. Trudno sobie przypomnieć co się działo w tym szaleństwie...

Grzebiac w pamięci przypomniałem sobie o bardziej Legendarnej postaci niż Helsnicht, Vlad, Neferata i cała ferajna razem wzięta. Constant Drachenfels - tej postaci chyba nie muszę przedstawiać osobą, które zaczynały swoją zabawę WRPG. Nie wiem czy ma swoje statystyki w End Times ale jest to postać tak potężna, że nawet umiała się przeciwstawić bogom Chaosu.

Arroyo
01-04-2017, 15:09
Wiem na pewno, że w tym dziele szaleńca Kemmler został uznany za wybrańca Tzeentcha (a Walach za sługę Khorna) i Kemmler zginął, bo rzucić się chciał bodaj na Arkhana, by Nagasha nie przywołać...

SaperHeart
01-04-2017, 15:27
Wiem na pewno, że w tym dziele szaleńca Kemmler został uznany za wybrańca Tzeentcha (a Walach za sługę Khorna) i Kemmler zginął, bo rzucić się chciał bodaj na Arkhana, by Nagasha nie przywołać...

Hehehe no coś tam właśnie było ^^ najlepszą wtopą było to, że Panią Jeziora okazała się (spoiler!!!) kłapoucha bogini elfów Lileath oraz zrobienie z Krella zabijaki jakich mało. Ogólnie głupota goniła tam głupotę ;d

Oby tylko CA nie poszło w stronę idiotyzmu Pana Warda :(

ares354
01-04-2017, 22:15
Nie martw się. Cała III część będzie poświęcona tylko chaosowi, co daje gwarancje, że Beastmani i Wojownicy Chaosu zostaną dopracowani i prawdopodobnie chaos zostanoe podzielony na 4 wielkie frakcje obejmujące wyznawców czterech bogów. Dopracowana zostanie też ich mechanika.

Spokojnie do tego czasu uzupełnią też braki u pozostałych nacji I. Pewnie doczekamy się też liftingu mechanik.

Tylko czy jest sens dzielić ich na 4 bóstwa, skoro AB dzieli tylko na Wojowników i Demony> ? Z drugiej strony już jak mają jakoś uwzględniać Bogów to np jakimś systemem. Powiedzmy że wyznawcy Korna będą cierpieli negatywne morale walcząc u boku wyznawców Tzeentcha lub Slaanesh a obojętni będą wobec wyznawców Nurgla. Chyba że dodamy ich w formie sub frakcji, ale nie każdemu musi się to podobać. Osobiście wole wspólny roster wojowników Chaosu.

Wiesz uwierzę w uzupełnienie jak się stanie:P Na razie osobiście przerażony jestem jak wiele rzeczy jest do dodania. Masa osób chce 4 klanów Szczurków, a Imperium nawet sub frakcji nie ma. Masa pracy przed CA.

Arroyo
01-04-2017, 23:03
Tylko czy jest sens dzielić ich na 4 bóstwa, skoro AB dzieli tylko na Wojowników i Demony> ? Z drugiej strony już jak mają jakoś uwzględniać Bogów to np jakimś systemem. Powiedzmy że wyznawcy Korna będą cierpieli negatywne morale walcząc u boku wyznawców Tzeentcha lub Slaanesh a obojętni będą wobec wyznawców Nurgla. Chyba że dodamy ich w formie sub frakcji, ale nie każdemu musi się to podobać. Osobiście wole wspólny roster wojowników Chaosu.

W każdym AB Wojaków Chaosu i Demonów Chaosu masz specjalny podział na 4 Mrocznych Bogów, a w tym na jednostki dla każdego z 4 Mrocznych Bogów jak np. Działo Czaszek od Khorna (Demony - 8 ed.) czy Rycerze Khorna na Molochach. Z tego powodu podział na 4 wyznawców wewnątrz tych ras osobiście mi pasuje, pod warunkiem, że w frakcjach "Wojownicy Chaosu" i "Demony Chaosu" będą połączone jednostki istot tych 4 Bogów w jedno.

EDIT: Żeby daleko nie szukać:
Wojownicy Chaosu: możliwy podział na konkretne plemiona jak Hungów, Tongów, Agholów, Kwelingów itd. ale i bezpośrednio na: Wojowników Khorna, Wyznawcy Slaanesha, Potworny Lud Nurgla i Uczniowie Tzeentcha. Sama frakcja Wojowników Chaosu jako fuzja czterech typów powyższych.
Demony Chaosu: Demony Khorna, Demony Tzeentcha, Demony Nurgla i Demony Slaanesha. Sama frakcja Demonów Chaosu jako fuzja wszystkich czterech.

Izabelin
02-04-2017, 06:47
Tylko czy jest sens dzielić ich na 4 bóstwa, skoro AB dzieli tylko na Wojowników i Demony> ? Z drugiej strony już jak mają jakoś uwzględniać Bogów to np jakimś systemem. Powiedzmy że wyznawcy Korna będą cierpieli negatywne morale walcząc u boku wyznawców Tzeentcha lub Slaanesh a obojętni będą wobec wyznawców Nurgla. Chyba że dodamy ich w formie sub frakcji, ale nie każdemu musi się to podobać. Osobiście wole wspólny roster wojowników Chaosu.

Wiesz uwierzę w uzupełnienie jak się stanie:P Na razie osobiście przerażony jestem jak wiele rzeczy jest do dodania. Masa osób chce 4 klanów Szczurków, a Imperium nawet sub frakcji nie ma. Masa pracy przed CA.

Po pierwsze nie Wojowników i Demony, tylko dodatkowo także Beastmenów, bo oni stanowią część Chaosu.

Po drugie masz Armybook Imperium, ale na mapie masz około 10 frakcji imperialnych frakcji. To samo z krasnoludami (z czego dwie grywalne). W przypadku Wampirów czy Brettonii masz po około 5 frakcji z czego grywalne 2-3. Niemalże każdy Armybook stwarza potencjał do stworzenia kilku niezależnych frakcji.

Po trzecie - w grze figurkowej generalnie były różne marki chaosu, które mozna było wykupywać oddziałom itd. ale to jest sztuczne. Tak naprawdę "zjednoczony chaos" albo możliwość dowodzenia oddziałami różnych bogów to naciągana koncepcja służąca tylko temu, że inne rozwiązanie byłoby niepraktyczne z punktu widzenia gry stołowej. Chaos jest podzielony i zróżnicowany, a chodziło o to żeby na potrzeby gry figurkowej wojownicy byli jedną armią, demony także jedną, beastmeni jedną.

W rzeczywistości bogowie chaosu i ich wyznawcy się nienawidzą tak samo mocno jak nienawidzą bogów elfów, krasnoludów czy ludzi. Bogowie mają różne cele. Z uwagi na ich specyfikę można dać im różne mechaniki - różne słabe i mocne strony. A zatem jedna frakcja Wojowników Chaosu (i innych odłamów chaosu) byłaby bezsensu.

Ja widzę dwie możliwosci ostatecznego kształtu chaosu.

I. Wojownicy zostaną podzieleni na cztery frakcje różnych bogów, podobnie jak i demony - natomiast plemiona beastmenów także będą powiązane z konkretnym bogiem, dzięki czemu będą się trochę różnić między sobą. Przy czym frakcje beastmenów, demonów i wojowników związane z tym samym bogiem będą miały bonus do wzajemnych relacjibo niejako realizują wspólne cele.

II. Gracz się wciela w danego boga (i np. liderem frakcji jest Greater Demon) i ma możliwość kontroli nad wszystkimi armiami związanymi z danym bogiem - zarówno demonami, zwierzoludźmi, jak i wojownikami.

Ciekawe też jak zrobią Pustkowia Chaosu. Mam nadzieję, ze ta nowa mapa pustkowi będzie zmieniała kształt podczas gry np. co kilka tur jakieś szczegóły terenu, położenie różnych obiektów geograficznych, będzie się zmieniać. Oddałoby to wpływ spaczenia :) No i przydałby się jakiś ciekawy wpływ przebywania na pustkowiach dla armii dobra np. wysyłamy tam generała, a on wraca, po to by 10 tur później stanąć na czele buntu - zdradził, bo został naznaczony przez Chaos :)

Trudno powiedzieć, jak ostatecznie będzie.

Ituriel32
02-04-2017, 08:03
Jak najprościej opisać chaos? Stary świat juz dawno zostałby zniszczony, gdyby tylko bogowie chaosu na chwilę ze sobą współpracowali. To ile czasu, armii marnują na walki przeciwko sobie to jest jakiś kosmos.

Arroyo
02-04-2017, 08:20
Jak najprościej opisać chaos? Stary świat juz dawno zostałby zniszczony, gdyby tylko bogowie chaosu na chwilę ze sobą współpracowali. To ile czasu, armii marnują na walki przeciwko sobie to jest jakiś kosmos.
W historii Warhammera już kilkakrotnie próbowano zniszczyć świat (raz przez demony, gdy Chaos zstąpił, jeszcze później Morkar - Sigmar go ubił, a w Burzy Chaosu Archaon był bliski powalenia Imperium na kolana). To, że walczą głównie przeciw sobie, a czasem atakują sobie albo na Imperium, albo na Mroczne Elfy (Khorne), albo na Cathay (plemiona Tongów i Hungów), albo na Ogry (Smocze Ogry), to już inna sprawa. Swoją drogą ten podział na mrocznych bogów i ewentualne interesy z Krasnoludami Chaosu mogłyby być ciekawą alternatywą dla III części, pod warunkiem, że frakcje Wojownicy Chaosu i Demony Chaosu będą fuzją 4 Mrocznych Bogów.

Izabelin
02-04-2017, 09:03
Fuzja byłaby chyba najciekawszą opcją, przy czym demony powinny się cechować jakąś specyficzną mechaniką w ramach całej frakcji np. Mortale (śmiertelni wyznawcy) byliby normalną armią, a demony byłyby przyzywane okresowo (na kilka tur, na bitwę) według jakiejś mechaniki, jako pomocnicy.

Arroyo
02-04-2017, 09:06
Fuzja byłaby chyba najciekawszą opcją, przy czym demony powinny się cechować jakąś specyficzną mechaniką w ramach całej frakcji np. Mortale (śmiertelni wyznawcy) byliby normalną armią, a demony byłyby przyzywane okresowo (na kilka tur, na bitwę) według jakiejś mechaniki, jako pomocnicy.
Nie do końca mi o to chodziło. Miałem na myśli to, że Wojownicy Chaosu byłyby fuzją Wojowników 4 Mrocznych Bogów, a Demony Chaosu jako fuzja Demonów 4 Mrocznych Bogów - na multi. Na single'u to po prostu podział na 4 mrocznych bogów u obu tych ras i jak jeden zdominuje resztę to byłoby powstanie tej rasy tj. Demony Chaosu/Wojownicy Chaosu.

Gobbla
02-04-2017, 09:27
Moim zdaniem nie ma. I tak już zostawili sobie najmniej popularne rasy na trzecią część. Mam na myśli, że jakbyś 100 kolejnych osób zapytał z jskimi rasami kojarzy ci się warhammer to może 1 odpowiedziałaby że z Ogrami. Szczerze to nie wiem czy w ogóle powinni dawać jeszcze jakieś rasy w dlc jeśli chcą mieć jakiś wabik na ludzi przy trzeciej części. Z tego co zostało to chyba TK ludzi przyciągnie.

Ale tak właściwie to czemu nie? Teraz dostaliśmy najbardziej popularne rasy (no, pozostały jeszcze skaveny, elfy mroczne i wysokie oraz tomb kingsi. Poza tymi rasami zdecydowanie widziałbym ogry w grze). Twórcy chyba zapowiadali kiedyś, że dadzą w swojej grze wszystkie rasy, które dostały swoje army booki. Ile tych armii było? 15? 16? 1. Imperium, 2. Krasnoludy, 3. Orki i Gobliny, 4. Wampiry, 5. Bretonnia, 6. Królowie Grobowców, 7. Ogry, 8. Jaszczuroludzie, 9. Zwierzoludzie, 10. Wojownicy chaosu, 11. Demony chaosu, 12. Wysokie elfy, 13. Leśne elfy, 14. Mroczne elfy, 15. Skaveny, i kto jeszcze? Kogoś pominąłem? Nie liczę armii typu Estalia, Tilea, Kislev czy inna Norska bo na to szanse są raczej znikome, chociaż w sumie wiele roboty CA by nie miało. Teraz tak, mamy za sobą I odsłonę cyklu (a właściwie pierwszą dużą część trylogii) i dostaliśmy 8 nacji (głównych, nie liczę podfrakcji itd.). Czeka nas teraz część II i III więc w sumie czemu mielibyśmy nie oczekiwać Ogrów? Przecież armia może być naprawdę bardzo ciekawa, a dla CA to czysty zysk. Licząc, że utrzymają trend 8,9 armii na część to spokojnie możemy liczyć na ogry bo z tego co patrzyłem jest na nie spory hype. Ba, myślę, że znajdzie się i miejsce na oczekiwany Kislev i inne ludzkie królestwa - zapewne jako FLC bo tutaj wiele do dodania nie będą mieli jak już mówiłem.

Arroyo
02-04-2017, 09:31
Tilea akurat miała swoją armię - zwała się Dogs of War (grywalna była i tak długo w bitewniaku) i uważam, że nie są znikome szanse na tę rasę. Tak samo Krasnoludy Chaosu są możliwe do gry (w końcu wyszła aktualizacja pod postacią "Tamurkhan: Throne of Chaos", a widzę, że o nich też zapomniałeś.

Żeby nie być gołosłownym:
http://a.allegroimg.com/s400/01a008/d1166af64ee9afc544a1d439df9a
W swojej zawartości mieli szczegółowy opis Tilei, spora ilość najemników jest czysto tileańska i estalijska. W 8 edycji zmieniło się m.in. to, że Golgfaga przydzielili do Królestw Ogrów.

http://www.chaos-dwarfs.com/wiki/images/thumb/6/6e/Tamurkhan-cover.jpg/200px-Tamurkhan-cover.jpg
Tutaj z kolei mamy nowe jednostki dla Imperium (z LL'ów dochodziła wissenlandzka mistrzyni magii śmierci - Elspeth von Draken), Chaosu i w końcu armia Krasnoludów Chaosu. 8 edycja.

https://cf.geekdo-images.com/images/pic225986.jpg
A tu w końcu armie Kislevu i Arabii, o których również nie wspomniałeś.
Tu z kolei dodatkowy suplement do Kislevu:
http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/images/thumb/b/b6/Kislev_6_Cover.jpg/220px-Kislev_6_Cover.jpg
Poza tym przypomnę, że kiedyś CA wspomniało, że jeśli trylogia osiągnie sukces to mogą fanowskie dodać.

Łącznie armii mamy 19 armii, ale jeśli dodamy Skeggi i Zombie Piratów to 21 armii.

Gobbla
02-04-2017, 09:41
Bądźmy poważni... Skeggi, Zombie Piraci? Akurat za brak takich armii nie obrażę się na CA. Na krasnoludy chaosu czy Arabię też bym się specjalnie nie nastawiał. Te armie były wogóle popularne w bitewniaku? Miałem na myśli całkowicie oficjalnie army booki, główną ich linię, że się tak wyrażę, a nie jakieś półoficjalnie czy ledwo znane odnogi WFB. Myślę, że na Kislev, Estalię i Tileę szanse są całkiem spore (choć pytanie jakby to rozwiązali bo jak mają dawać im do dyspozycji kopie jednostek Imperium i nic ponadto to będzie troszkę słabo). Czy na pewno armie składające się wyłącznie z najemników mają większy sens? Chyba tylko taki, że mało z tym roboty więc jako FLC zbiorcze (Estalia, Tilea, Kislev) się nada.

Arroyo
02-04-2017, 09:43
Na krasnoludy chaosu czy Arabię też bym się specjalnie nie nastawiał. Te armie były wogóle popularne w bitewniaku?
Widać, że tak naprawdę mało znasz się na tym uniwersum.
1. Krasie Chaosu muszą być, bo muszą stanowić jakiś bufor między Ogrami, a Krasiami, a w tamtym rejonie właśnie funkcjonowały siedziby Krasnoludów Chaosu.
2. Arabia z kolei jest naturalnym wrogiem TK, zwłaszcza, że w Warmasterze mieli swą armię.

Co do tych frakcji jestem szczególnie pewny. Kislev i Tilea uważam, że również powinny się pojawić w grze. Tym bardziej, że jestem zdania takiego: CA przejęło licencję na zrobienie gry w uniwersum Warhammera. Skoro to robią, to niech zrobią to porządnie, a nie wypuszczają grę, w której połowy rosterów nie ma, a tym bardziej tak czy owak wydanych do tego uniwersum ras i frakcji. Nie po to w końcu powstały rasy Tilei, Estalii, Arabii, Krasnoludów Chaosu, by nie miały się pojawić w ewentualnych grach komputerowych. Bądźmy poważni.

Gobbla
02-04-2017, 09:48
Widać, że tak naprawdę mało znasz się na tym uniwersum.
1. Krasie Chaosu muszą być, bo muszą stanowić jakiś bufor między Ogrami, a Krasiami, a w tamtym rejonie właśnie funkcjonowały siedziby Krasnoludów Chaosu.
2. Arabia z kolei jest naturalnym wrogiem TK, zwłaszcza, że w Warmasterze mieli swą armię.

Nie twierdzę, że jestem alfą i omegą, chodzącą encyklopedią WFB, ale liczenie na jakichś zombie piratów to jednak hurraoptymizm. Możliwe, że Ty grałeś w Battle'a latami i masz na jego temat ogromną wiedzę - nie kwestionuję tego. Pytałem tylko jak to wyglądało z popularnością tych armii, czy wiele osób na nie czeka? Bo osobiście nigdy nie zetknąłem się z kimś kto zbiera Arabię, Tileę czy Estalię bądź Krasie Chaosu - choć o tych ostatnich oczywiście wiedziałem i sporo słyszałem kiedyś. Sam zbierałem OiG, siedziałem w tym parę ładnych lat co oczywiście nie oznacza, że znam ten system od pierwszych edycji, stąd moje zapytania :).

EDIT: Osobiście uważam, że najlepiej by było gdyby dodali jeszcze planowane Wysokie i mroczne elfy, jaszczuroludzi, skavenów, później ogry i jako FLC Tileę, Kislev, Estalię, później koniecznie Tomb Kings i wspomniane przez Ciebie krasnoludy chaosu, Arabię. Pytanie tylko jak to wszystko porozdzielają. Na pewno mają jeszcze sporo do poprawki w kwestii już istniejących frakcji tj. subfrakcje Imperium, zrobienie porządku z Chaosem (śmiesznie to brzmi, nie?) i ewentualnie wampirami. Pytanie też od której edycji army booków CA chce opierać swoją grę. Bo może nie chcą też wybiegać zbyt daleko w przeszłość i wolą opierać się na stosunkowo ''świeżych'' wydaniach. Ciężko prorokować.


Nie po to w końcu powstały rasy Tilei, Estalii, Arabii, Krasnoludów Chaosu, by nie miały się pojawić w ewentualnych grach komputerowych. Bądźmy poważni.

Rasa ogrów również powstała, a jednak twierdziłeś, że nie możemy liczyć na ich pojawienie się w TW:W. :)

Arroyo
02-04-2017, 09:52
Nie siedziałem w bitewniaku, jedyna moja styczność to była próba pomalowania Bestigora (nieudana zresztą). Jedynie wszystkie Armybooki, dodatki wydane pod ramieniem GW i RPG'i kupowałem na potęgę. Zombie Piraci z kolei są dodatkiem w m.in. gazecie White Dwarf oraz w "Conquer of the New World". Co do Krasiów Chaosu - były całkiem popularne, dobrze wykonane w 4 edycji, grało się nimi do 6-7 edycji. Kislev był w 4 edycji w armii Imperium, w szóstej oddzielili go i dali jako nową frakcję. Dogs of War to z kolei Tilea, Estalia i najemnicy z Arabii itd. - w White Dwarfie zaktualizowano roster o dodatkowo Waleczne Koguty Lumpina Croopa (z Krainy Zgromadzenia) i kilka innych jednostek. W Lordach mieli skarbnika, generała najemników i lorda najemnego czarodzieja. Potem dochodził Warmaster: Armies - taki nowy system, gdzie do Kislevu doszły jednostki, a powstała dodatkowo Arabia.
Stąd uważam, że nie ma żadnych przeszkód, by CA dodała te rasy i basta.

EDIT: Pamiętaj też o fanowskich AB na: Fimiry (oryginalne w 1 edycji RPG'a była ta rasa w Albionie - takie minigobliny), Albion (w bitewniaku oficjalnie w Albionie siedzą druidzi, fanowsko pociągnęli do pełnej armii), Norskę, Estalię (z całą armią), Amazonki, Arabię (fanowską), Cathay, Ind, Nippon, Kult Ulryka, Hobgobliny itd. CA pisało właśnie, że jeśli trylogia osiągnie sukces, to mogą spróbować sprzedać też fanowskie armie.

Gdzie niby twierdziłem, że nie możemy liczyć na pojawienie się ich w grze? Chodziło mi o pierwszą część, jeśli już Tobie o to chodzi.

SaperHeart
02-04-2017, 10:03
Bądźmy poważni... Skeggi, Zombie Piraci? Akurat za brak takich armii nie obrażę się na CA. Na krasnoludy chaosu czy Arabię też bym się specjalnie nie nastawiał. Te armie były wogóle popularne w bitewniaku? Miałem na myśli całkowicie oficjalnie army booki, główną ich linię, że się tak wyrażę, a nie jakieś półoficjalnie czy ledwo znane odnogi WFB. Myślę, że na Kislev, Estalię i Tileę szanse są całkiem spore (choć pytanie jakby to rozwiązali bo jak mają dawać im do dyspozycji kopie jednostek Imperium i nic ponadto to będzie troszkę słabo). Czy na pewno armie składające się wyłącznie z najemników mają większy sens? Chyba tylko taki, że mało z tym roboty więc jako FLC zbiorcze (Estalia, Tilea, Kislev) się nada.

Herezja ^^ !!!
Chaos Dwarfy to jedne z bardziej klimatycznych armii w całym uniwersum WFB. Niestety, graczy odstraszały jedynie zaporowe ceny ze strony FrogeWorlda, ponieważ za cenę 30 figurek mogliśmy kupić dwa bataliony do innych armii. Poza tym żeby nie Chadencja to by nie było Black Orków i Grimgora ;)

@Arroyo
Mi osobiście nie podobał się system najemników i łączenia w armii (przykładowo) krasnoludów z orkami lub Bretończyków z Arabusami. Ogólnie sam pomysł Paymastera i niektóre jednostki były bardzo klimatyczne. Można byłoby stworzyć normalne jednostki dla tych Tilei i Estali tak jak to zrobiono w przypadku Brettoni (uzupełniając ich AB) z dodaniem tych regimentów jako unikalnych. Oczywiście tylko ludzkich ^^

Gobbla
02-04-2017, 10:04
No nie wiem czy Games Workshop będzie taki chętny do wydawania fanowskich armii w TW:W bo jednak to ich licencja i mają w tej kwestii coś do powiedzenia. Ja tam będę zadowolony z ludzkich królestw (Kislev, Tilea, Estalia, ewentualnie jakieś Norskie plemiona, i obowiązkowo podział Imperium na podfrakcje), podział Chaosu (czy to na Bogów czy na Wojowników i Demony - kwestia do zastanowienia), Arabia i TK, Krasnoludy Chaosu (nie kojarzę jakie jednostki tam wchodziły w grę, która to była edycja? Chyba dość wiekowa ta armia musi być...). Dla mnie to będzie satysfakcjonujące i stosunkowo kompletne wydanie.


Chaos Dwarfy to jedne z bardziej klimatycznych armii w całym uniwersum WFB.

Oh, w to nie wątpię. Tak jak mówię - doskonale zdaję sobie sprawę z istnienia krasnoludów chaosu w tym uniwersum, ale samej armii nie znam, army booka w łapach nigdy nie miałem toteż nie mogę się w ich temacie wypowiedzieć. Kiedyś chyba właśnie widziałem jakieś konwersje figurek, spoza oficjalnej serii Games Workshop, ale to było lata temu i praktycznie nic z tego nie pamiętam. Stąd moja delikatna wątpliwość jeśli chodzi o ich pojawienie się w TW:W. Obym się mylił - im więcej frakcji tym lepiej! Czy krasie chaosu nie miały przypadkiem czegoś wspólnego z hobgoblinami? Kiedyś czytałem, że zawarli jakiś sojusz bodaj czy cuś...

Temat Tilei, Estalii i Ogrów uzmysłowił mi jeszcze jedno - CA mogłoby jeszcze bardziej rozbudować motyw najemniczy bo jest w tym sporo możliwości. Co do tych ostatnich - ogrów.. Mówcie co chcecie, ale w tej armii drzemie olbrzymi potencjał. Oddziały piechoty powinny składać się z mniejszej ilości jednostek niż w pozostałych frakcjach (powiedzmy 20-30 sztuk), ale jednostkowo biłyby na głowę piechotę Imperium, Orków czy innych frakcji. Do tego Gnoblary dla urozmaicenia występujące w setkach :) mogliby wprowadzić mechanizm pożerania Gnoblarów w celu regeneracji Ogrów :D. Magia Przepastnych Trzewi i jej kapłani - rzeźnicy. Nakręciłem się na tą armię :D.

SaperHeart
02-04-2017, 10:08
No nie wiem czy Games Workshop będzie taki chętny do wydawania fanowskich armii w TW:W bo jednak to ich licencja i mają w tej kwestii coś do powiedzenia. Ja tam będę zadowolony z ludzkich królestw (Kislev, Tilea, Estalia, ewentualnie jakieś Norskie plemiona, i obowiązkowo podział Imperium na podfrakcje), podział Chaosu (czy to na Bogów czy na Wojowników i Demony - kwestia do zastanowienia), Arabia i TK, Krasnoludy Chaosu (nie kojarzę jakie jednostki tam wchodziły w grę, która to była edycja? Chyba dość wiekowa ta armia musi być...). Dla mnie to będzie satysfakcjonujące i stosunkowo kompletne wydanie.

Ale wszystkie pozycje, które wymienił Arroyo to oficjalne twory GW. Co więcej w Warmasterze miałeś Arabie tylko nie pamiętam czy całą czy tylko część jednostek.

Arroyo
02-04-2017, 10:11
Krasie Chaosu - 4 edycja do 7 grywalna. 8 Edycja - wydanie w Tamurkhan: Throne of Chaos. Ich armia to głównie Krasie Chaosu, Hobgobliny i artyleria wzmagana demonicznymi duszami, a nawet magia Hashuta. Sojusz z Hobgoblinami funkcjonuje od czasu, gdy wsparli Krasie Chaosu podczas rebelii Czarnych Orków (owocu pracy kowali z Zharr Naggrund).
SaperHeart - uważam, że Psy Wojny były akurat spoko. To miały być w końcu armie najemników, a zważywszy na to, że Tilea i Estalia to armie czysto złożone z najemników to cóż. Dodam jeszcze ciekawostkę - Citadel (ci od farbek do figurek) podobno w latach 80'tych i 90'tych, gdy na topie były Bondy z Timothy Daltonem, wydawali mnóstwo figurek np. Rycerzy Św. Origo, czy kultystów Chaosu wewnątrz Imperium - coś na styl najsłabszej jednostki SM Chaosu z W40k.
Co do fanowskich AB się odniosę jeszcze - zależy oczywiście od GW, ale uważam, że po wydaniu wszystkiego z ich tworów (u Wampirów nadal brakuje mi Wampirzego Lorda z Lahmian, Nekrarchów i Krwawych Smoków m.in.) raczej się zgodzą.


EDIT: U Kislevu w Warmasterze miałeś dodatkowo u Kislevu: Bojowe wózki, niedźwiedzie (nie mylić z fanowskimi Synami Ulryka), topornicy, Niedźwiedzie (jako wierzchowce dla lordów, bohaterów i magów), Łucznicy, Magowie Lodu.

Gobbla
02-04-2017, 10:18
Moim zdaniem możemy być optymistami w kwestii wydania jak największej ilości frakcji. GW i CA widzi jaki jest hype na kolejne DLCki, ludzie sami pakują im mamonę do rąk więc czemu by mieli z tego nie korzystać? Nie ucina się kurom złotych jaj, czy jakoś tak :). Arroyo, ze wszystkich ludzkich frakcji, o których wspominałeś najbardziej się jaram właśnie Kislevem. Oby tylko CA nie poszło na bezczelnego i oby nie zrobili z tych królestw mniejszych klonów Imperium.

SaperHeart
02-04-2017, 10:30
@Arroyo
No tak, ale mi tylko nie pasowało mieszanie ras. Dobrze wiemy jaki stosunek mają Krasnoludy do wszystkiego co zielone. Trochę mnie to gryzło fluffowo. Ogólnie z tego co pamiętam z historii Warhammera to Księstwa Graniczne miały politykę miast/państw i ciągle były w konflikcie, najmując głównie bandy z imperium lub zaprzyjaźnionych miast.

Krwawy_Baron
02-04-2017, 11:09
Ja pomysł Tilei bazującej na najemnikach kupuję, zwłaszcza że można by zrobić dla nich unikatową mechanikę. Moim zdaniem gra nimi wyglądałaby tak:
- duże koszta utrzymania wojsk wymuszałyby rozwiązywanie części wojsk po bitwie i powoływanie nowych przed bitwą (tak jak to działa w nacjach bałkańskich w Rome II), fajny mógłby być jeszcze wiążący się z tym element randomowości - dostępne w tej chwili rodzaje jednostek zmieniałyby się co parę tur
- konflikty między miastami-państwami reprezentowane przez jakieś negatywne dla gracza ewenty
- handel podstawą ekonomii tejże frakcji
No i biorąc pod uwagę przypadek Bretonni, jestem pewien że dojdzie kilka niskotierowych jednostek rekrutowanych w tradycyjny sposób. Może ortodoksom nie spodoba się mój pomysł, no ale trzeba tą frakcję jakoś dostosować do realiów gry, prawda? 3-4 oddziały jakichś poborowych muszkieterów czy innej straży miejskiej z halabardami nadałoby się chociażby na garnizony.

ares354
02-04-2017, 14:55
Po pierwsze nie Wojowników i Demony, tylko dodatkowo także Beastmenów, bo oni stanowią część Chaosu.

Po drugie masz Armybook Imperium, ale na mapie masz około 10 frakcji imperialnych frakcji. To samo z krasnoludami (z czego dwie grywalne). W przypadku Wampirów czy Brettonii masz po około 5 frakcji z czego grywalne 2-3. Niemalże każdy Armybook stwarza potencjał do stworzenia kilku niezależnych frakcji.

Po trzecie - w grze figurkowej generalnie były różne marki chaosu, które mozna było wykupywać oddziałom itd. ale to jest sztuczne. Tak naprawdę "zjednoczony chaos" albo możliwość dowodzenia oddziałami różnych bogów to naciągana koncepcja służąca tylko temu, że inne rozwiązanie byłoby niepraktyczne z punktu widzenia gry stołowej. Chaos jest podzielony i zróżnicowany, a chodziło o to żeby na potrzeby gry figurkowej wojownicy byli jedną armią, demony także jedną, beastmeni jedną.

W rzeczywistości bogowie chaosu i ich wyznawcy się nienawidzą tak samo mocno jak nienawidzą bogów elfów, krasnoludów czy ludzi. Bogowie mają różne cele. Z uwagi na ich specyfikę można dać im różne mechaniki - różne słabe i mocne strony. A zatem jedna frakcja Wojowników Chaosu (i innych odłamów chaosu) byłaby bezsensu.

Ja widzę dwie możliwosci ostatecznego kształtu chaosu.

I. Wojownicy zostaną podzieleni na cztery frakcje różnych bogów, podobnie jak i demony - natomiast plemiona beastmenów także będą powiązane z konkretnym bogiem, dzięki czemu będą się trochę różnić między sobą. Przy czym frakcje beastmenów, demonów i wojowników związane z tym samym bogiem będą miały bonus do wzajemnych relacjibo niejako realizują wspólne cele.

II. Gracz się wciela w danego boga (i np. liderem frakcji jest Greater Demon) i ma możliwość kontroli nad wszystkimi armiami związanymi z danym bogiem - zarówno demonami, zwierzoludźmi, jak i wojownikami.

Ciekawe też jak zrobią Pustkowia Chaosu. Mam nadzieję, ze ta nowa mapa pustkowi będzie zmieniała kształt podczas gry np. co kilka tur jakieś szczegóły terenu, położenie różnych obiektów geograficznych, będzie się zmieniać. Oddałoby to wpływ spaczenia :) No i przydałby się jakiś ciekawy wpływ przebywania na pustkowiach dla armii dobra np. wysyłamy tam generała, a on wraca, po to by 10 tur później stanąć na czele buntu - zdradził, bo został naznaczony przez Chaos :)

Trudno powiedzieć, jak ostatecznie będzie.

Nie zrozumieliśmy się. Ja wiem na ile rożnych frakcji podzielone jest Imperium, tylko one nie są grywalne w kampanii ani w multi. Jak na razie tylko Beastmen, Chaos i Imperium nie ma w podstawce żadnej sub frkacji i jeśli o taki podział Ci chodzi, to dobra nie mam nic przeciwko.

Wiem jakie są moce i słabe strony poszczególnych bogów Chaosu i oddanie tego to akurat będzie dla CA najmniejszy problem.

^^Tylko widzisz twoja koncepcja ma jedną wadę!: Masa osób twierdzi że dodawanie nowych Zakonów Rycerskich do Imperium jest bez sensu bo Rycerzy Wilka zastępują Demi z Halabaradmi, że Rycerze Zoknu Pantery to będzie reskin Rycerzy Imperium itd. Poza wizualnymi różnicami czasem i statystykami nie będą się niczym różnic i dla niektórych to jest spory problem. Ba, nawet koncepcja Ghorgona który według ludzi we fracji Beastmen robił by za reskin już istniejącego Giganta.

Arroyo
02-04-2017, 14:57
^^Tylko widzisz twoja koncepcja ma jedną wadę!: Masa osób twierdzi że dodawanie nowych Zakonów Rycerskich do Imperium jest bez sensu bo Rycerzy Wilka zastępują Demi z Halabaradmi, że Rycerze Zoknu Pantery to będzie reskin Rycerzy Imperium itd. Poza wizualnymi różnicami czasem i statystykami nie będą się niczym różnic i dla niektórych to jest spory problem. Ba, nawet koncepcja Ghorgona który według ludzi we fracji Beastmen robił by za reskin już istniejącego Giganta.
Takich ludzi zatem należy ignorować, bo tym samym nie chcą rozwijania się gry ;) Przez to gra wygląda pod względem rosteru tak, jak teraz, czyli średniawo.

Gobbla
02-04-2017, 15:24
Gdzie niby twierdziłem, że nie możemy liczyć na pojawienie się ich w grze? Chodziło mi o pierwszą część, jeśli już Tobie o to chodzi.

W takim razie źle Cię zrozumiałem bo myślałem, że mówisz iż nie otrzymamy ich wogóle, w jakiejkolwiek części co mnie nieco zaskoczyło :). Pozdrawiam i co złego to nie ja.

SaperHeart
02-04-2017, 16:39
Takich ludzi zatem należy ignorować, bo tym samym nie chcą rozwijania się gry ;) Przez to gra wygląda pod względem rosteru tak, jak teraz, czyli średniawo.

Święte słowa. Poszczególne zakony lub wyjątkowe jednostki można dodać w postaci takiej jaką juz znamy. Uważam dodatkowo, że wprowadzenie pod - frakcji z wyjątkowymi jednostkami jest strzałem w 10. Czym więcej tym lepiej. Osobiście czekam na kolejnych Lordów Brettoni.

Arnold
02-04-2017, 18:52
Święte słowa. Poszczególne zakony lub wyjątkowe jednostki można dodać w postaci takiej jaką juz znamy. Uważam dodatkowo, że wprowadzenie pod - frakcji z wyjątkowymi jednostkami jest strzałem w 10. Czym więcej tym lepiej. Osobiście czekam na kolejnych Lordów Brettoni.

Ja tam wolę, żeby najpierw dali nowe rasy, a dopiero potem jednostki typu kopiuj-wklej, ale widać różni ludzie, różne priorytetu ;)

Izabelin
02-04-2017, 18:58
Co do nacji, to ja bym się nie zdziwił, gdyby po sukcesie finansowym cz. II i III stwierdzili, że skoro tak to wydadzą jeszcze duże DLC z Kitajem i Nipponem. Jeśli wyczują, ze z tego może być duża kasa to to zrobią. A w sumie mogłaby być, no bo przecież Daleki Wschód to też duży, coraz większy rynek. Japonia i Korea Płd, a do tego coraz większa klasa średnia w Chinach. Nacje wzorujące się na Chinach i Japonii sprzed 500-600 lat na pewno przyciągnęłyby klientów z tamtych rejonów, którzy na dodatek musieliby jeszcze kupić poprzednie części.

Arroyo
02-04-2017, 19:13
Ja tam wolę, żeby najpierw dali nowe rasy, a dopiero potem jednostki typu kopiuj-wklej, ale widać różni ludzie, różne priorytetu ;)
Tu nie chodzi o "jednostki typu kopiuj-wklej" - bo tak nie ma - a o to, by rostery były pełne, a nie wydane po łebkach i płać 150 zł + resztę za i tak niedokończone rasy, trochę powagi.

EDIT: Za kopiuj-wklej to aktualnie stanowią Tilea, Księstwa Graniczne, Estalia i Kislev, co pokazuje nieudolność CA, bądź zwykłe lenistwo (jak to u Brytoli bywa)...

Gobbla
02-04-2017, 20:19
Kurcze, zachodzę w głowę co jest z tym ''Starym przyjacielem'' - FLC, które zapowiadali. Czyżby CA się z tego wycofało? Nic o tym nie słychać? Pod koniec marca chyba miało być wiadomo co i jak?

Pyrrus89
02-04-2017, 20:34
Ciekaw jestem, czy wraz z wydaniem kolejnej części pojawią się przeceny na wcześniejsze DLC. Dwójeczkę biorę od razu, ale nie pogardziłbym poprzednią płatną zawartością- oczywiście gdy pojawi się w rozsądnej cenie.

ares354
02-04-2017, 21:55
Ja tam wolę, żeby najpierw dali nowe rasy, a dopiero potem jednostki typu kopiuj-wklej, ale widać różni ludzie, różne priorytetu ;)

Wiesz niby racja, tylko że te jednostki to nie do końca kopiuj-wklej. Na forach angielskich grzmią że Rycerze Panter to reskin Gorejącego Słońca, nie do końca. Z ich lore wynika że są fanatykami czystego Imperium, więc logiczne będzie że mogą oni spokojnie mieć bonusy gdy walczą z Chaosem i wszelkimi heretykami, bo tak mają w Lore i to można świetnie oddać w grze. Bo są zakonem który nienawidzi Chaosu, mutantów i wszelkich heretyków.

Z kolei Zakony pokroju Morr, Order of the Sacred Scythe są wielkimi wrogami Nieumarłych i nekromantów. Pierwszych wyróżnia Obsydianowych Pancerz oraz śluby milczenia, więc ich wygląd wzbudza strach we wrogach, można to w prosty sposób oddać w grze, Ci drudzy zajmują się polowaniem na Wampiry, plus używają kos jako broni, więc spokojnie można oddać unikalność sporej liczy zakonów w taki sposób by nie byli zwykłymi reskinami.

Przynajmniej ja to tak widzę, ale przekonać "fanatyków" który gadają że Imperium jest 100% skończoną rasą jest ciężko. Swoją drogą ostatnio wpadłem na forum graczy Warhammer fantasy który przytaczali informacje z magazynu White Dwarf 310 z 2005 że np. Reiksguard mogą być używani tez jako piechota z tarczami i podlegają tym samym zasadom co Greatsword.

Możliwości przed CA jest dużo i osobiście chciałbym by przyjrzeli się bliżej Imperium bo Witch Hunter i Warrior Priest wymagają poprawek.

Arroyo
02-04-2017, 22:16
Z tym, że te zakony jak Rycerze Morra czy Sacred Scythe to głównie twory RPG'a i Warhammer: Inwazja, a więc te nie wejdą. Rycerze Pantery, Białe Wilki winny być must have ze względu na:
1. Budynki od nich w Carroburgu i w Middenheim.
2. Są to inne typy jazdy - Rycerze Pantery by miały buffy do walki z Chaosem, jak Gorejące Słońca z eterycznymi istotami, a Białe Wilki coś na styl łamania szarż wroga czy coś.
Dalej mamy braki w łucznikach - łucznicy Imperium, Łowcy, potem Celestial Hurricanum, Imperialny Inżynier, Wielki Mistrz, 2 Magów nie ma, a nawet Lordów Magów (Gelta nie liczę).

ares354
02-04-2017, 23:50
Z tym, że te zakony jak Rycerze Morra czy Sacred Scythe to głównie twory RPG'a i Warhammer: Inwazja, a więc te nie wejdą. Rycerze Pantery, Białe Wilki winny być must have ze względu na:
1. Budynki od nich w Carroburgu i w Middenheim.
2. Są to inne typy jazdy - Rycerze Pantery by miały buffy do walki z Chaosem, jak Gorejące Słońca z eterycznymi istotami, a Białe Wilki coś na styl łamania szarż wroga czy coś.
Dalej mamy braki w łucznikach - łucznicy Imperium, Łowcy, potem Celestial Hurricanum, Imperialny Inżynier, Wielki Mistrz, 2 Magów nie ma, a nawet Lordów Magów (Gelta nie liczę).

Jesteś pewny co do Morra? Cytat z AB 8 edycja: "Other Orders restrict their membership to devout worshippers of a particular god. These are often referred to as Knights templar, and they include such orders as the Black Guard of Morr and the zealous Knight of the Sigmar Blood ". Nie wiem jak Ty ale to Mi wystarczy by uważać że GW uznaje ten zakon. Nie wiem dlaczego mówisz że akurat oni nie mogą wejść. Ze Sacred Scythe się zgodzę, ale zaznaczę od razu że wybierałem takie które są unikatowe, ponieważ White Wolf, Panther, i Słońca są w AB wspomniane razem z Reiksguard więc o nich dyskutować nawet nie ma po co, bo powinni być z racji bycia w AB oraz tego że są najpotężniejszymi zakonami w Imperium.

Wiesz, Wilki dostaną AP i pewnie podobne bonusy jak mają Questing Knight w Bretonnii.

Co do łowców zgodzę się bo można im dać np. bonus do walki z potworami i tą umiejętność ukrywania ich za liniami wroga. Wątpię czy łucznicy wejdą. Celestial być musi z trzech powodów. Jeden, to dobra maszyna z bonusem do walki dla wojska, dwa może czarować, trzy jest unikalnym rydwanem dla Lorda Czarodzieja z Kolegium Nieba.( te polskie nazwy są problematyczne).

Odniosę się do bohaterów: Patrz jakie mamy skromne możliwości ich modyfikowania. Witch Hunter, czy WP mogą w zależności od naszego upodobania dostać inną broń, a WP może dostać nawet ciężki pancerz jeśli Ci się tak podoba. W grze mamy z góry ustalone co oni mają. W kampanii to żaden problem ale w multi już tak.

Więc zanim oni dodadzą nowych bohaterów\lordów muszą poprawić tych starych. Ale tak, brakuje Inżyniera, Mistrza Zakonu, i Lordów Czarodziejów. Plus jeszcze jak wspomniałeś dwóch magów.

Ituriel32
03-04-2017, 06:25
Ja chcę by uzupełnili nacje o jednostki, bohaterów i lordów. A przy okazji o nowe pozycje startowe (tym bardziej że teraz standardem są 2) dla imperium i brodaczy (karak Kadrin). Przy czym to mogą robić przy okazji dlc czy 2giej części.

Nowe rasy też chcę bo coraz lepiej im wychodzi robienie ich (unikalne zasady, budowanie i inne). Ale nacje minorowe do starego świata też chcę. Bo nie mogę patrzeć na ten imperialny Kislev.

Arroyo
03-04-2017, 07:40
Jesteś pewny co do Morra? Cytat z AB 8 edycja: "Other Orders restrict their membership to devout worshippers of a particular god. These are often referred to as Knights templar, and they include such orders as the Black Guard of Morr and the zealous Knight of the Sigmar Blood ". Nie wiem jak Ty ale to Mi wystarczy by uważać że GW uznaje ten zakon. Nie wiem dlaczego mówisz że akurat oni nie mogą wejść. Ze Sacred Scythe się zgodzę, ale zaznaczę od razu że wybierałem takie które są unikatowe, ponieważ White Wolf, Panther, i Słońca są w AB wspomniane razem z Reiksguard więc o nich dyskutować nawet nie ma po co, bo powinni być z racji bycia w AB oraz tego że są najpotężniejszymi zakonami w Imperium.

Tak, jestem pewien. Znajdź mi proszę zatem figurkę oficjalną z ARMYBOOKA tych Rycerzy Morra albo Rycerzy Krwi Sigmara ;) Bo poza konwersjami z White Dwarfa, Heraldry of the Empire czy z Warhammera Inwazji nie kojarzę ich. Wszystkie jednostki, które naprodukowano w ciągu ostatnich 3 edycji wypisałem jako braki w tematach "Jak grać...", by było wiadomo, czego i ile brakuje. Póki co niechlubnym zwycięzcą jest... rasa Zielonoskórych.

EDIT: https://steamdb.info/search/?a=app&q=Total+War%3A+WARHAMMER&type=-1&category=0 - ostatni update to 5h temu, a drugiego 19 dni temu. Czyżby jeszcze jakieś DLC z Old Friendem jako FLC?

https://steamdb.info/search/?a=app&q=Total+War%3A+WARHAMMER+II&type=-1&category=0 - a tu Warhammer II.

Turek
03-04-2017, 17:09
Ja bym chciał tylko napisać, że jestem pod wielkim wrażeniem, że CA nas zaskoczyła. Jednak będą Naggaroth i Lustria + dodatkowo Południowe Ziemie, których nikt się nie spodziewał! Dodatkowo mamy 4 główne frakcje, extra :D Dodatkowa kampania z połączeniem obu kontynentów będzie mega :D Jako nację do DLC obstawiam Tileę/Estalię. Królowie Grobowców to zbyt dobry materiał do mini-kampanii żeby zużyli ich na dodatkowe DLC przy przedsprzedaży. Arabia mnie nie przekonuje, chociaż też jest możliwa. Ciekaw jestem czy równocześnie z wyjściem WH2 dodadzą np. Skavenów do Starego Świata.

ares354
03-04-2017, 17:50
Tak, jestem pewien. Znajdź mi proszę zatem figurkę oficjalną z ARMYBOOKA tych Rycerzy Morra albo Rycerzy Krwi Sigmara ;) Bo poza konwersjami z White Dwarfa, Heraldry of the Empire czy z Warhammera Inwazji nie kojarzę ich. Wszystkie jednostki, które naprodukowano w ciągu ostatnich 3 edycji wypisałem jako braki w tematach "Jak grać...", by było wiadomo, czego i ile brakuje. Póki co niechlubnym zwycięzcą jest... rasa Zielonoskórych.

EDIT: https://steamdb.info/search/?a=app&q=Total+War%3A+WARHAMMER&type=-1&category=0 - ostatni update to 5h temu, a drugiego 19 dni temu. Czyżby jeszcze jakieś DLC z Old Friendem jako FLC?

https://steamdb.info/search/?a=app&q=Total+War%3A+WARHAMMER+II&type=-1&category=0 - a tu Warhammer II.

Jak powinni być malowani Rycerze Krwi Sigmara masz w Uniformach i Heraldyce Imperium z roku 2008. Ale to nie figurka więc dla Ciebie to za mało. Bo to pewnie też nie jest dowód ?

Ja tą grę rozumiałem w prosty sposób, CA doda takie jednostki które są zgodne z Lore, niekoniecznie były używanie w TT, ale by nie powielały umiejętności tych już dodanych do gry. Czyli rozumiem że zakony\rycerze związani z Morrem to herezja, ale Grail Guardians w grze mogą być. Bo tak rozumiem twoją odpowiedz.

Arroyo
03-04-2017, 18:43
Słuchaj, chodzi o to, że CA ma licencję jedynie na bitewniaka, nie na jednostki z Uniformów i Heraldyki ras, ani do RPG'a, ani do Mordheimu. Jedynie do Fantasy Battles, więc wielu rzeczy związanych z tamtymi systemami nie ujrzymy, ot co. Prędzej w modach do tego przeznaczonych, bądź w Call of Warhammer.
Co do tego, czy to herezja - nie, nie jest to herezja dla mnie, widać mało rozumiesz to, o co mi chodzi. Strażnicy Graala to jednostka, na którą CA dostała zgodę od GW, nie mówiąc już o tym, że obie te firmy uznały, że roster Bretki jest za mały.
Kolejna sprawa - możliwe, że CA wraz z premierą Warhammera "2" dodadzą pewne braki do ras ze Starego Świata. Co do Old Frienda - sądzę, że link, który dałem, może poświadczyć za to, że coś z nim jest w produkcji.

ares354
03-04-2017, 19:11
Słuchaj skoro w AB który jest sygnowany logiem GW są oni wspominani, to z automatu nie oznacza że GW ich nie uznaje, nie pojawili się w TT z powodów raczej finansowych.

I ani Ja ani Ty nie wiemy czy GW dało by zgodę na nich czy też nie, to tylko domysły z naszej strony. Więc skoro GW dało zielone światło dla takich jednostek jak Foot Squier czy Grail Guardian i CA zachce się dodać jakiś zakon z poza tych trzech największych np. wraz z dodaniem Amethyst Wizard doda coś może związanego z Morrem to mogą być oni, albo wcale ich nie ujrzymy, nigdy.

Tylko Ty z automatu założyłeś że się nie pojawią bo nie mieli oficjalnych figurek. CA nie może się tylko ograniczać do bitewniaka bo masa ras nie była aktualizowana od lat i nie zostanie dodana do gry bez zaczerpnięcia ze źródeł innych niż bitewniak, lub zrobią to w takiej formie w jakiej istnieje teraz Kislev, co jest chyba dla nich lekką hańbą.

Osobiście chciałbym by w Imperium każde bóstwo miało swoją reprezentację w formie jednostek które są ich wyznawcami. Dlatego czekam na jednostki związanie z kultem Ulrica czy innymi. Ale czy CA to zrobi, nie wiem. Może tak a może nie. Dlatego chciałbym reprezentantów kultu Morra w grze bo są zgodni z Lore, tylko że nigdy nie zostali dodani do bitewniaka, więc szanse na nich są marne.

Jednak ja ich proponowałem dlatego że byli by na swój sposób unikalni wśród Zakonów, a CA stara się według mojej wiedzy, nie powielać jednostek czyli robić prostych reskinów bez jakiś unikalnych zdolności lub zasad.

Arroyo
03-04-2017, 19:27
Słuchaj skoro w AB który jest sygnowany logiem GW są oni wspominani, to z automatu nie oznacza że GW ich nie uznaje, nie pojawili się w TT z powodów raczej finansowych.

I ani Ja ani Ty nie wiemy czy GW dało by zgodę na nich czy też nie, to tylko domysły z naszej strony. Więc skoro GW dało zielone światło dla takich jednostek jak Foot Squier czy Grail Guardian i CA zachce się dodać jakiś zakon z poza tych trzech największych np. wraz z dodaniem Amethyst Wizard doda coś może związanego z Morrem to mogą być oni, albo wcale ich nie ujrzymy, nigdy.

Tylko Ty z automatu założyłeś że się nie pojawią bo nie mieli oficjalnych figurek. CA nie może się tylko ograniczać do bitewniaka bo masa ras nie była aktualizowana od lat i nie zostanie dodana do gry bez zaczerpnięcia ze źródeł innych niż bitewniak, lub zrobią to w takiej formie w jakiej istnieje teraz Kislev, co jest chyba dla nich lekką hańbą.

Osobiście chciałbym by w Imperium każde bóstwo miało swoją reprezentację w formie jednostek które są ich wyznawcami. Dlatego czekam na jednostki związanie z kultem Ulrica czy innymi. Ale czy CA to zrobi, nie wiem. Może tak a może nie. Dlatego chciałbym reprezentantów kultu Morra w grze bo są zgodni z Lore, tylko że nigdy nie zostali dodani do bitewniaka, więc szanse na nich są marne.

Jednak ja ich proponowałem dlatego że byli by na swój sposób unikalni wśród Zakonów, a CA stara się według mojej wiedzy, nie powielać jednostek czyli robić prostych reskinów bez jakiś unikalnych zdolności lub zasad.
1. Wspomniani w AB, ale nie byli oni wydani jako figurki, a to spora różnica.
2. Dało zgodę, gdyż jakbyś śledził ich transmisje na twitcha, to byś wiedział, że CA z GW przysiadła do robienia Bretki dorobionej. Co do tych jednostek (osobiście mam dość używania angielskich nazw, wolę je po polsku) to sądzę, że dojdą, ale nie muszą to od razu być jednostki ze wspomnianej przez Ciebie Heraldyki Imperium, czy przeze mnie tzw. Warhammer Inwazja. Tym bardziej, że jak już wielokrotnie pisałem - tylko Fantasy Battle.
3. Nie do końca, mogą użyć edycji od 4 do 8, co byłoby zrobione z sensem. Może dodadzą coś z Warmastera, może nie. Może dodadzą coś z Tamurkhana, może nie. Nad tym zobaczymy, na pewno jednak nie napalałbym się na konwersję Mordheima i RPG'a do Warhammera TW.
4. Teraz to wg mnie już przesadzasz w swoich marzeniach.
5. Ja bym zrozumiał dodanie Białych Wilków i Panter jeszcze, ale reszty? Szczerze w to wątpię.

ares354
03-04-2017, 21:14
1. Wspomniani w AB, ale nie byli oni wydani jako figurki, a to spora różnica.
2. Dało zgodę, gdyż jakbyś śledził ich transmisje na twitcha, to byś wiedział, że CA z GW przysiadła do robienia Bretki dorobionej. Co do tych jednostek (osobiście mam dość używania angielskich nazw, wolę je po polsku) to sądzę, że dojdą, ale nie muszą to od razu być jednostki ze wspomnianej przez Ciebie Heraldyki Imperium, czy przeze mnie tzw. Warhammer Inwazja. Tym bardziej, że jak już wielokrotnie pisałem - tylko Fantasy Battle.
3. Nie do końca, mogą użyć edycji od 4 do 8, co byłoby zrobione z sensem. Może dodadzą coś z Warmastera, może nie. Może dodadzą coś z Tamurkhana, może nie. Nad tym zobaczymy, na pewno jednak nie napalałbym się na konwersję Mordheima i RPG'a do Warhammera TW.
4. Teraz to wg mnie już przesadzasz w swoich marzeniach.
5. Ja bym zrozumiał dodanie Białych Wilków i Panter jeszcze, ale reszty? Szczerze w to wątpię.

Naprawdę nie wiem jak Ty to rozumiesz. Powiedz Mi wprost czym dla Ciebie jest Fantasy battle. Jeśli są to tylko i wyłącznie AB, czy są to też książki. Czy są to systemy pod którymi się podpisuje GW, jak Warmaster. Bo prowadząc dyskusje nie ma jasności, będąc już na tym etapie rozwoju tej gry wiemy że CA nie może się ograniczać tylko do AB czy ścisłego Fantasy battle, bo Krasnoludy Chaosu, Kislev, Arabia, mogą się z grą pożegnać. Z kolei jeśli powiesz że Tamurkhana daje Krasnalom drogę do zaimplementowania do gry, daje też Elspeth von Draken. Już robiąc Bretonnie zrobili jednostki które nie miały figurek bo było to niezbędne, a ostatni ich AB to 6 edycja, więc nie taka tragedia ale było za mało.

Ta gra chyba powinna nosić tytuł Total War Warahmmer TT Edition, bo wszyscy mają na tym punkcie bzika, zapominając ile zasad z TT poszło do śmieci bo nie pasują do gry toczącej się na żywo a nie w jak gracze sobie zażyczą.

Kijkowaty
03-04-2017, 21:32
Niestety, ale rozbijamy się tu o licencje, a to ciężki temat.
Wszelkie prawa posiada Games Workshop. Niemniej użyczają tych licencji innym. Licencje mogą być na wyłączność, bądź nie.
Nie znamy dokładnych zasad licencji które obowiązują obecnie GW z innymi podmiotami.
Stąd między innymi nie ma bitew morskich w Total War. I prawdopodobnie nie będzie ich wcale.

Na plus jest to, że o ile licencje nie są na wyłączność to GW może iść na rękę CA w różnych kwestiach.
Dobrym świadectwem jest roster Bretonni.

Na plus jest też fakt, że prawa do Warhammer Fantasy Role Play Game nie są już w posiadaniu Fantasy Flight Games. O ile wiem nikt obecnie ich nie ma i leżą sobie u GW. (choć mogę się mylić, w tej kwestii).

Zatem zobaczymy.
Jesno jest pewne, GW pokazało, że jest skłonne iść na ustępstwa dla CA. I to bardzo dobra wiadomość.

Arroyo
03-04-2017, 21:46
Co do Licencji - aktualnie wygląda to tak:
-Jedna licencja na bitwy morskie dla Man'O'War Corsairs
-Jedna dla CA na Warhammery TW
-Jedna dla twórców Mordheim: City of the Damned
-Jedna dla twórców End Times: Vermintide


Stąd między innymi nie ma bitew morskich w Total War. I prawdopodobnie nie będzie ich wcale.

Czyżby?

Is naval combat happening?

Only in autoresolve. Warhammer Fantasy Battles is principally a game about land warfare, so that’s where we’re choosing to focus our efforts in terms of full battle simulation. There are some new sea-related campaign features that we will detail in the future.

Co do Aresa teraz:

Naprawdę nie wiem jak Ty to rozumiesz. Powiedz Mi wprost czym dla Ciebie jest Fantasy battle.
Fantasy Battle to system bitewny, do którego masz książki, zwane Army Bookami (w których masz konkretne armie, historię ras, szczegóły ras), a także dodatkowe Kampanie i "Story" jak End Times czy Burza Chaosu. Książki w 100% lore to masz tylko historię.

Czy są to systemy pod którymi się podpisuje GW, jak Warmaster. Bo prowadząc dyskusje nie ma jasności, będąc już na tym etapie rozwoju tej gry wiemy że CA nie może się ograniczać tylko do AB czy ścisłego Fantasy battle, bo Krasnoludy Chaosu, Kislev, Arabia, mogą się z grą pożegnać.
Jeśli CA będzie mieć licencję na Warmastera to będą też Arabianie. Co do Krasiów Chaosu, Kislevu i Tilei masz przecież oficjalne twory z bitewniaków. Oto i one:
http://i.ebayimg.com/images/g/3J8AAOSw241YhgCj/s-l300.jpg
http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/images/thumb/2/2c/Dogs_of_War_5_Cover.jpg/220px-Dogs_of_War_5_Cover.jpg
http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/images/thumb/b/b6/Kislev_6_Cover.jpg/220px-Kislev_6_Cover.jpg
Dodam, że w Dogs of War masz też co najmniej 1 jednostkę dla Arabian - Pustynne Psy.


Już robiąc Bretonnie zrobili jednostki które nie miały figurek bo było to niezbędne, a ostatni ich AB to 6 edycja, więc nie taka tragedia ale było za mało.
Powtórzę jeszcze raz - CA dogadało się z GW, by obie firmy stworzyły dodatkowe jednostki do aktualnego rosteru. To nie jest tylko pójście na rękę CA, a po prostu współpraca.


Ta gra chyba powinna nosić tytuł Total War Warahmmer TT Edition, bo wszyscy mają na tym punkcie bzika, zapominając ile zasad z TT poszło do śmieci bo nie pasują do gry toczącej się na żywo a nie w jak gracze sobie zażyczą.
Emmm... tutaj nie wiem, jak skomentować? Chyba wiem - za bardzo patrzysz na te zasady. Nie uświadczyliśmy póki co oficerów, dudziarzy itd. (cokolwiek tam jest), bo z jednej strony jak mieliby walczyć, gdyby ktoś się na nich rzucił? Co do tych Kapłanów Sigmara i Łowców Czarownic to uważam, że nie do końca masz rację. Musieliby tworzyć z piątą kolumnę na ekwipunek rodem z bitewniaka.

ares354
03-04-2017, 21:46
Niestety, ale rozbijamy się tu o licencje, a to ciężki temat.
Wszelkie prawa posiada Games Workshop. Niemniej użyczają tych licencji innym. Licencje mogą być na wyłączność, bądź nie.
Nie znamy dokładnych zasad licencji które obowiązują obecnie GW z innymi podmiotami.
Stąd między innymi nie ma bitew morskich w Total War. I prawdopodobnie nie będzie ich wcale.

Na plus jest to, że o ile licencje nie są na wyłączność to GW może iść na rękę CA w różnych kwestiach.
Dobrym świadectwem jest roster Bretonni.

Na plus jest też fakt, że prawa do Warhammer Fantasy Role Play Game nie są już w posiadaniu Fantasy Flight Games. O ile wiem nikt obecnie ich nie ma i leżą sobie u GW. (choć mogę się mylić, w tej kwestii).

Zatem zobaczymy.
Jesno jest pewne, GW pokazało, że jest skłonne iść na ustępstwa dla CA. I to bardzo dobra wiadomość.

Powiem Ci jak to widziałem w założeniach. O ile multiplayer, szczególnie turnieje powinny być bardzo restrykcyjne i podlegać kontroli CA, to custom battle i w szczególności kampanię interpretowałem inaczej. W końcu to gra. Jeśli gram np. Reiklandem to na początku do dyspozycji ma tylko jednostki należące do tej prowincji i tylko je mogę rekrutować, ale gdy zdobędę miasto w którym swoją siedzibę ma jakiś zakon rycerski i według wszelkiej logiki istnieje ten zakon w czasie panowania Karla, to o ile go nie zrównam z ziemią, powinienem mieć możliwość ich rekrutowania o ile zdobyłem kontrolę nad tą prowincją. Tylko i wyłącznie jako inna prowincja Imperium, nie jak np. gram Bretonnia. Tak sobie wyobrażałem kampanie.

I to tylko moje opinie i moje osobiste marzenie a jest inaczej, tyle w temacie. Dla mnie się to wydawało logiczne i rozsądne. I tylko w takim zamyśle uważam że te zakony powinny być dostępne w grze. Ale jak nie będą to trudno.

Do Arroyo

To czemu do gry dodali nam najgorszą wersję Kapłana ? Który biega okuty pancerzem płytowym a poziom pancerza w grze reprezentuje na poziomie łowcy czarownic ? Przecież to nie logiczne. To samo Karl, który nosi pancerz zrobiony przez Krasnoludy, z tego samego materiału jaki mają Ironbreaker a poziom jego pancerza im ustępuje. Jest wiele taki drobnych rzeczy które w Kampanii o niczym nie decydują a w Multi są kluczowe. Bo Kapłan z takim poziomem pancerza jest tym 5 kołem u wozu.

Ja znam wszystkie te AB do których link podałeś( w sensie wiem o ich istnieniu, czytałem ten Kislevu). Ale wiesz doskonale że to za mało, i CA będzie się dogadywać z GW w tej kwestii co z nimi zrobić, jeśli będą dodawani do gry. Skoro jak wspominałem znacznie bogatszy AB Bretonnii porównując do Kislevu wymagał nowych jednostek i nie mam nic przeciwko temu. Więc jeśli się nie mylę to Kislev prócz swojego AB z 6 edycji, ma książki Real of the Ice Queen, ma jeszcze Warmaster więc jeśli tak podejdą do tych ras Mi to nie przeszkadza.

Jak napisałem w odpowiedzi do Kijkowatego, inaczej sobie Kampanie wyobrażałem a inaczej Multi i turnieje w tej grze.

Kijkowaty
03-04-2017, 22:03
W prawie z punktu widzenia licencji.
Mając prawo do marki Warhammer Fantasy Battle, nie masz prawa do marki Warhammer Fantasy Role Play.
Cześć zakonów rycerskich nie została opisana w battle, a w role play, bądź innych systemach.
Tu nie chodzi o "uczciwość multiplayera", a o prawo licencyjne i grube odszkodowania jeśli wykorzysta się materiał do którego nie ma się praw.
Tyle.
Niemniej GW pokazuje, że jest w stanie iść na rękę, zatem bądźmy dobrej myśli.

Arroyo
03-04-2017, 22:10
Do Arroyo

To czemu do gry dodali nam najgorszą wersję Kapłana ? Który biega okuty pancerzem płytowym a poziom pancerza w grze reprezentuje na poziomie łowcy czarownic ? Przecież to nie logiczne. To samo Karl, który nosi pancerz zrobiony przez Krasnoludy, z tego samego materiału jaki mają Ironbreaker a poziom jego pancerza im ustępuje. Jest wiele taki drobnych rzeczy które w Kampanii o niczym nie decydują a w Multi są kluczowe. Bo Kapłan z takim poziomem pancerza jest tym 5 kołem u wozu.

Ja znam wszystkie te AB do których link podałeś. Ale wiesz doskonale że to za mało, i CA będzie się dogadywać z GW w tej kwestii co z nimi zrobić, jeśli będą dodawani do gry. Skoro jak wspominałem znacznie bogatszy AB bretonnii porównując do Kislevu wymagał nowych jednostek i nie mam nic przeciwko temu. Więc jeśli się nie mylę to Kislev prócz swojego AB z 6 edycji, ma książki Real of the Ice Queen, ma jeszcze Warmaster więc jeśli tak podejdą do tych ras Mi to nie przeszkadza.

Jak napisałem w odpowiedzi do Kijkowatego, inaczej sobie Kampanie wyobrażałem a inaczej Multi i turnieje w tej grze.
Miałem robić wnioski z Fizyki na studia, ale skoro widzę taką ciekawą ścianę tekstu to z chęcią odpiszę.

Od początku:

To czemu do gry dodali nam najgorszą wersję Kapłana ? Który biega okuty pancerzem płytowym a poziom pancerza w grze reprezentuje na poziomie łowcy czarownic ? Przecież to nie logiczne. To samo Karl, który nosi pancerz zrobiony przez Krasnoludy, z tego samego materiału jaki mają Ironbreaker a poziom jego pancerza im ustępuje. Jest wiele taki drobnych rzeczy które w Kampanii o niczym nie decydują a w Multi są kluczowe. Bo Kapłan z takim poziomem pancerza jest tym 5 kołem u wozu.
Nie zmienią Ci na siłę balansu do multi, bo tak. Jest jeden wspólny balans, który sami zmieniają. Co do poziomu pancerza, nie mam co tu napisać, to już raczej do Creative Assembly.


Ja znam wszystkie te AB do których link podałeś. Ale wiesz doskonale że to za mało, i CA będzie się dogadywać z GW w tej kwestii co z nimi zrobić, jeśli będą dodawani do gry. Skoro jak wspominałem znacznie bogatszy AB bretonnii porównując do Kislevu wymagał nowych jednostek i nie mam nic przeciwko temu.
Sam sobie odpowiedziałeś na niedawną tezę, którą postawiłeś.


Więc jeśli się nie mylę to Kislev prócz swojego AB z 6 edycji, ma książki Real of the Ice Queen, ma jeszcze Warmaster więc jeśli tak podejdą do tych ras Mi to nie przeszkadza.
Na Realm of the Ice Queen nie masz co liczyć - RPG to jest, a na to CA licencji nie ma. Nie wiem, jak z Warmaster: Armies. Osobiście nie miałbym przeciwko pomysłowi kolejnej współpracy GW i CA przy robieniu rosteru Kislevu pod warunkiem, że nie zrobią takiej bzdurnej jednostki jak "Synowie Ursuna" (czyt. husaria na niedźwiedziach) - jedyny jeździec niedźwiedzi to był Borys Ursa i może jacyś Lordowie Kislevu, jeśli dodamy to, co w Warmasterze zrobili.


Jak napisałem w odpowiedzi do Kijkowatego, inaczej sobie Kampanie wyobrażałem a inaczej Multi i turnieje w tej grze.
Jedna jaskółka wiosny nie uczyni.


EDIT: Na wszelki wypadek dopiszę - nie zrobią Ci na siłę zakonów z Uniformów i Heraldyki Imperium, bo nie mają do nich praw od GW. Chcesz naprawdę zbyt wiele pod tym względem. Ja osobiście będę ucieszony, jak załatają te braki z Armybooków, potem to już mnie nie interesuje, co zrobią - byle, by trzymało się to kupy, jaką GW uformowała.

EDIT nr 2:
Nie miałbym również nic przeciwko dodaniu poza magami Lodu magów Dazha, Ursuna i Tora, czyli de facto 3 Bogów Kislevu.

EDIT 3 i ostatni:
Do elementów, które mogłoby CA dodać mimo wszystko to roster dodatkowy dla Middenlandu. Mam tu na myśli Arcykapłana Ulryka - Emila Valgeira, Wojowników Ulryka, Gwardię Teutogenów, Wilkołaki (nie dosłownie), Ogary Łowcze, Seneszala Białych Wilków (Bohater), Wielkiego Mistrza Białych Wilków (Lord), Kapłana Ulryka (Bohater). Na pewno byłoby to ciekawe - co prawda pochodzi z Storm of Chaos, ale jest to akurat z bitewniaka.

Asuryan
04-04-2017, 14:06
Nie zapominajmy że Total War: Warhammer ma być z założenia komputerowym odpowiednikiem Warhammer Fantasy Battle. Tak więc według mnie można także całkowicie zapomnieć o Drachenfelsie (tylko książki i pierwsza edycja RPG) czy wampirzycy Genevieve Sandrine du Pointe du Lac Dieudonné (tylko książki).

Arroyo
04-04-2017, 14:52
Asur, Geneviewe też się bodajże w RPG'u 2 edycji pojawia.

ares354
04-04-2017, 15:05
W prawie z punktu widzenia licencji.
Mając prawo do marki Warhammer Fantasy Battle, nie masz prawa do marki Warhammer Fantasy Role Play.
Cześć zakonów rycerskich nie została opisana w battle, a w role play, bądź innych systemach.
Tu nie chodzi o "uczciwość multiplayera", a o prawo licencyjne i grube odszkodowania jeśli wykorzysta się materiał do którego nie ma się praw.
Tyle.
Niemniej GW pokazuje, że jest w stanie iść na rękę, zatem bądźmy dobrej myśli.

Nie zapominaj że od roku w Imperium mamy 1! zakon dodany w DLC i gwardię Cesarza. To nawet nie pokrywa tego ile jest w AB. Poza tym widać po waszych odpowiedziach jaki bałagan panuje w GW od lat. Bo skoro oni wspominają w AB słownie że istnieją takie i takie zakony, ale ich w TT nie można używać ani dodać do gry. To jest poziom burdelu podobny do polskich urzędów.

@Arroyo

Oj uwierz Mi, pisałem już kilka tematów odnośnie tego by przyjrzeli się WH i WP i w odpowiedzi ludzi zawsze słyszę że Chaos jest gorszy, że Zwierzoludzie są gorsi, że Imperium jest ok, a moderatorzy od CA milczą.

Mam nadzieje że w CA są ludzie kreatywni bo Kislev się może nie ukazać, bo z tego z czego mogą korzystać nic nie powstanie, bo wszystkiego jest za mało. Jedna unikalna magia, kilka jednostek...dwoje lordów, jeden zwykły, zero bohaterów.

edit 1. Skąd ty tych magów dla Kislevu wziąłeś ? Prócz tego od lodu?

edit 2. Za dużo chce?, na początku myślałem że dodanie wszystkie co ma AB to nie będzie jakieś wyzwanie, nie w dniu premiery, ale do ukazania się dwójki. Myślisz że Old Friend to wszystko pokryje > Zobaczymy. I nigdzie nie napisałem że żądam dodania wszystkich, bo to nie realne. Ale że z licencja CA jest dziurawa i do kogo należą prawa doszukać się ciężko, to już Mnie nie obchodzi co i kogo dodadzą. Nie wiem jak im działa licencja że oni nie mają praw współautorskich do książek i RPG tworzonych w świecie przez nich wykreowanym.

Arroyo
04-04-2017, 15:13
Oj uwierz Mi, pisałem już kilka tematów odnośnie tego by przyjrzeli się WH i WP i w odpowiedzi ludzi zawsze słyszę że Chaos jest gorszy, że Zwierzoludzie są gorsi, że Imperium jest ok, a moderatorzy od CA milczą.

Mam nadzieje że w CA są ludzie kreatywni bo Kislev się może nie ukazać, bo z tego z czego mogą korzystać nic nie powstanie, bo wszystkiego jest za mało. Jedna unikalna magia, kilka jednostek...dwoje lordów, jeden zwykły, zero bohaterów.

edit 1. Skąd ty tych magów dla Kislevu wziąłeś ? Prócz tego od lodu?

edit 2. Za dużo chce?, na początku myślałem że dodanie wszystkie co ma AB to nie będzie jakieś wyzwanie, nie w dniu premiery, ale do ukazania się dwójki. Myślisz że Old Friend to wszystko pokryje > Zobaczymy. I nigdzie nie napisałem że żądam dodania wszystkich, bo to nie realne. Ale że z licencja CA jest dziurawa i do kogo należą prawa doszukać się ciężko, to już Mnie nie obchodzi co i kogo dodadzą. Nie wiem jak im działa licencja że oni nie mają praw współautorskich do książek i RPG tworzonych w świecie przez nich wykreowanym.
Od początku

Oj uwierz Mi, pisałem już kilka tematów odnośnie tego by przyjrzeli się WH i WP i w odpowiedzi ludzi zawsze słyszę że Chaos jest gorszy, że Zwierzoludzie są gorsi, że Imperium jest ok, a moderatorzy od CA milczą.
Zobaczymy, co CA zrobi. Ja wierzę, że jako trylogia to będą wszystkie jednostki w rasach.

Mam nadzieje że w CA są ludzie kreatywni bo Kislev się może nie ukazać, bo z tego z czego mogą korzystać nic nie powstanie, bo wszystkiego jest za mało. Jedna unikalna magia, kilka jednostek...dwoje lordów, jeden zwykły, zero bohaterów.
Również zobaczymy, sam wierzę, że CA doda tę rasę, bo to wstyd ominąć ten twór. Co do bohaterów - Bojar jest bohaterem. Jak już to brak Lordów (LL'ów nie licząc).


edit 1. Skąd ty tych magów dla Kislevu wziąłeś ? Prócz tego od lodu?
Skoro poruszyłeś RPG'a to ja też to odbiję tym samym, do tego masz magię wiedźm z Kislevu.


edit 2. Za dużo chce?, na początku myślałem że dodanie wszystkie co ma AB to nie będzie jakieś wyzwanie, nie w dniu premiery, ale do ukazania się dwójki. Myślisz że Old Friend to wszystko pokryje > Zobaczymy. I nigdzie nie napisałem że żądam dodania wszystkich, bo to nie realne. Ale że z licencja CA jest dziurawa i do kogo należą prawa doszukać się ciężko, to już Mnie nie obchodzi co i kogo dodadzą. Nie wiem jak im działa licencja że oni nie mają praw współautorskich do książek i RPG tworzonych w świecie przez nich wykreowanym.
A skąd wiesz w ogóle, jak szczegółowo wygląda licencja CA, skoro nigdzie jej nie ujawniali poza tym, że tylko i wyłącznie bitewniak będzie? Co do dodanie wszystkiego z AB to też łatwe nie jest. Każdy model kosztuje x kasy (w sensie stworzenie go), dolicz do tego co konkretnie CA chce osiągnąć. Osobiście ucieszyłbym się ze wszystkiego od 5 do 8 edycji + kampanii dodatkowych i rozszerzeń oraz Krasie Chaosu z 4 i Tamurkhana, ale to już jest w mojej sferze nadziei i marzeń.

ares354
04-04-2017, 16:09
Od początku

Zobaczymy, co CA zrobi. Ja wierzę, że jako trylogia to będą wszystkie jednostki w rasach.

Również zobaczymy, sam wierzę, że CA doda tę rasę, bo to wstyd ominąć ten twór. Co do bohaterów - Bojar jest bohaterem. Jak już to brak Lordów (LL'ów nie licząc).


Skoro poruszyłeś RPG'a to ja też to odbiję tym samym, do tego masz magię wiedźm z Kislevu.


A skąd wiesz w ogóle, jak szczegółowo wygląda licencja CA, skoro nigdzie jej nie ujawniali poza tym, że tylko i wyłącznie bitewniak będzie? Co do dodanie wszystkiego z AB to też łatwe nie jest. Każdy model kosztuje x kasy (w sensie stworzenie go), dolicz do tego co konkretnie CA chce osiągnąć. Osobiście ucieszyłbym się ze wszystkiego od 5 do 8 edycji + kampanii dodatkowych i rozszerzeń oraz Krasie Chaosu z 4 i Tamurkhana, ale to już jest w mojej sferze nadziei i marzeń.

Jak wychodziło Grim and Grave to dostaliśmy Słońca, WP, Arch Lectora, itd. Oni nawet w podstawce nie wypuścili jednego zakonu w Imperium, ja to nazywam lenistwem(Gwardii nie chcę liczyć). Przecież jeśli to wydadzą np. w paczce z Lordem to ludzie kupią, jeśli będzie w sensownej cenie. Nie każę im tworzyć firmy charytatywnej, ale kastrowanie jednostek z AB by potem odsprzedawać to też nie jest w porządku. O ile jednostki zawarte w G&G miały sens, to brak Zakonu Pantery w podstawce nie może być wytłumaczony. Jeśli Imperium dostanie sub frakcję Middenland to na pewno Zakon Wilków się ukaże. Mają dużo możliwości, bo jeśli oni rozbiją wojowników Chaosu na 4 sub frakcje, to znajdą się tacy którzy będą żądać grywalnych prowincji Imperium.

Widzisz, ja jedyną nadzieje widzę w Kislevie jeśli CA będzie mogło korzystać z części info z RPG, Warmastera i oczywiście AB 6 edycji i informacji z edycji 4 jakie są w Imperium na temat kislevu. Legendarnych jest na styk, i to ciut mało. Lordów może dorobią. Z tego co wyczytałem to Warmaster jak i mordheim to wciąż własność GW, te pierwsze robione przez jeden z działów GW. Więc czy będzie taki problem jeśli mowa o Warmasterze dla Kislevu ?

Ja wiem że trylogia da główne rasy to na pewno, wszystkie jednostki, patrząc na dzień dzisiejszy nie jestem pewny. Czy się będzie grało przyjemnie, oczywiście. A jak przestaną wspomagać oni jako CA grę, zostaną moderzy. O to się akurat nie martwię. Ta gra ma przed sobą 10 lat przynajmniej, jak stary medieval 2, jeśli mody będą żyły.

Kijkowaty
04-04-2017, 22:21
"Z tego co wyczytałem to Warmaster jak i mordheim to wciąż własność GW, te pierwsze robione przez jeden z działów GW. Więc czy będzie taki problem jeśli mowa o Warmasterze dla Kislevu"

Taki, że zwykle takie prawa są w rękach zewnętrznych firm. I tu pytanie brzmi jak wygląda ich licencja podpisana z GW, bo jak mają wyłączność, to fakt iż koniec końców wszystko należy do GW nic nie zmienia.
Zatem znając życie, jeśli mogą to pewnie zrobią co się da, jeśli zaś na drodze stanie licencja, to wszystko rozbije się o kasę. Albo pójdą na układy, albo nie.

A Kislev osobiście przewiduje jako darmowe FLC do 3 części. Tej co doda ogrów.

ares354
05-04-2017, 15:14
Wydaje Mi się że na Kislevie mogą sporo zarobić, bo o dziwo rasa jest popularna z różnych statystykach o tym co powinno zostać dodane w kolejnym DLC, ciekawe co z nią zrobią. Mogą być np rasą dodaną za przedpremierowe zamówienie.

Ituriel32
05-04-2017, 16:25
Na moje to na Kislev i Karak Kadrin poczekamy do premiery 3 części gry niestety (albo stety o ile będą).

Mnie teraz bardziej ciekawi czy dadzą jakieś dlc zanim wyjdzie młot2. bo to aż nie podobne do ca, tyle czasu a tu jeszcze żadnego dlc nie ma.

Kijkowaty
05-04-2017, 17:52
Na moje to na Kislev i Karak Kadrin poczekamy do premiery 3 części gry niestety (albo stety o ile będą).

Mnie teraz bardziej ciekawi czy dadzą jakieś dlc zanim wyjdzie młot2. bo to aż nie podobne do ca, tyle czasu a tu jeszcze żadnego dlc nie ma.

Tworząc teorie spiskowe. "An Old Friend" może być DLC który wyjdzie wraz z premierą połączonej mapy. (czyli po premierze 2 części)
Nagash wcale taki nierealny w tej opcji nie jest.
Choć bardziej stawiam, że Nagasha dodadzą kiedyś tam przy okazji Tomb Kings DLC.

Asuryan
05-04-2017, 18:30
Może być takim DLC. Bardziej realnym jednak od Nagasha jako "stary przyjaciel" jest założyciej Kolegiów Magii - Teclis dla Imperium do kampanii Starego Świata, którego i tak muszą zrobić dla HE do Młotka 2 i kampanii połączonej mapy :mrgreen:

Arroyo
05-04-2017, 18:56
Asur, mnie jakoś Teclis nie pasuje, skoro i tak jest drugim LL'em Wysokich Elfów i prawdopodobnie w Saphery będzie mieć swą siedzibę.

Asuryan
05-04-2017, 19:02
W kampanii Starego Świata (Młotku 1) i tak nie ma Wysokich Elfów. Z punktu widzenia Imperium nazwa się by zgadzała, tak samo jak dla Kislevu. No i nie ukrywajmy, że było by to znaczne pójście na łatwiznę, a przy darmowych DLC (typu mag nowej domeny, którą i tak wprowadzają w płatnym DLC) jest to jak najbardziej możliwe.

ares354
05-04-2017, 19:12
Zarówno Nagash jak i Teclis nie mają racji bytu w dlc Old Friend, bo Teclis jest Lordem Elfów na część drugą, a Nagash to już End Times więc jego zachowają na 3 część, i obaj jako DLC do pierwszego TW nie pasują. Teclis by świetnie pasował gdyby żył Magnus. Nie wiem czy dobrym krokiem CA będzie nie danie Imperium subfrakcji przed premierą dwójki.

Ale prawda jest taka że nie wiemy jak wielkim bądź małym to ma być dlc. Coś na kształt Izabeli ? czy coś znacznie większego.

Zunaboxe
06-04-2017, 09:34
1. Jeżeli rozgrywka w drugiej części ma się koncentrować na Wielkim Wirze, to nie wyobrażam sobie braku Demonów. Inaczej jakie konsekwencje miałoby wzmacnianie lub osłabianie Wiru - aż się prosi o większe lub mniejsze najazdy Chaosu. Jeżeli natomiast Demony już miałby zostać wprowadzone, to aż się proszę o by były grywalne (w DLC lub preodrerze).

2. Mam nadzieję, że Skaveny wrócą do Karak Osiem Szczytów w miejsce Zbuntowanych Głąbów. Urozmaicą rozgrywkę w tym miejscu.

Arroyo
06-04-2017, 09:44
1. Jeżeli rozgrywka w drugiej części ma się koncentrować na Wielkim Wirze, to nie wyobrażam sobie braku Demonów. Inaczej jakie konsekwencje miałoby wzmacnianie lub osłabianie Wiru - aż się prosi o większe lub mniejsze najazdy Chaosu. Jeżeli natomiast Demony już miałby zostać wprowadzone, to aż się proszę o by były grywalne (w DLC lub preodrerze).

2. Mam nadzieję, że Skaveny wrócą do Karak Osiem Szczytów w miejsce Zbuntowanych Głąbów. Urozmaicą rozgrywkę w tym miejscu.
1. Zgadzam się w pełnej rozciągłości tego punktu.
2. To byłoby ciekawe, dodaliby Queeka, spamy Klanbraci, Stormverminów i Niewolników Skavenów. Rozgrywka ciekawsza - jako klan Mors (to ten piąty poza wielką czwórką).

Arroyo
07-04-2017, 12:39
Minął dzień od mojego ostatniego postu to pora rzucić kolejną spekulacją co do zawartości dla ras ze Starego Świata po dojściu Elfów, Jaszczurów, Skavenów itd.
Moje spekulacje:
Wampiry - zapewne będzie to Neferata, królowa odłamu Wampirów (tzw. Lahmianek) z Tronem Sabatów (specjalny wierzchowiec, którego podałem w "Grze Wampirami) i Duchami. Powód na to jest dość prosty - dodatkowe zagrożenie dla żyjących na południu trupków, a także dodanie brakujących jednostek.
Imperium - wg mnie w najbliższym czasie ujrzymy dwóch brakujących magów tj. metalu i śmierci, a być może i Lordów Czarodziei. Tym samym załatają sprawę z magią, a do dodania zostanie 1 lord, 1 bohater i jednostki.
Zielonoskórzy - skoro do drugiej części dochodzi południowy ląd to dojdą łatki w postaci bohaterów i Lordów Dzikich Orków (co prawda jest to kalka trochę, ale wygląd jednak zupełnie inny). Z braków zostaną Czarni Orkowie (Lord i Bohater), którzy dojdą najprawdopodobniej przy Ograch/Krasnoludach Chaosu, oraz paczki jednostek.
Krasnoludy - jeżeli potwierdzone zostanie info, że Demony będą rasą z DLC, to najprawdopodobniej dostaniemy Zabójcę Demonów jako lorda, a Zabójcę Smoków jako bohatera. Tym samym załatają całkowicie roster Krasnoludów, poza rzecz jasna wierzchowcami.
Zwierzoludzie - no tutaj twardy orzech do zgryzienia. Braków trochę jest (rzecz jasna nie tak wiele jak u Imperium, Zielonych czy Wojownikach Chaosu), więc z moich typów będą: Gorthor Władca Bestii jako Legendarny Lord, Zwiastun Zagłady (Byk Zagłady) dla Lordów lub Wielki Szaman Zwierzoludzi (4 magii, które mają Szamani Bohaterowie), a także Wódz Gorów dla bohaterów. Z jednostek z kolei typuję Jabberslythe'a - jednostka zdolna skontrować przerośnięte latacze Wampirów czy Elfów (Wysokich, Mrocznych i Leśnych), bo powiedzmy sobie szczerze - Harpie są cienkie.
Leśne Elfy - o ile z jednostek Leśnych Elfów jest spokój niemalże, tak u Lordów, Bohaterów i Legendarnych Lordów jest braków trochę. Na pierwszy ogień wysuwa się brak Wysokiej i Mrocznej magii, które dojdą przy Nowym Świecie. Zakładam zatem, że skoro już przy 8 edycji GW zepsuło unikatowość magii u Leśnych Elfów, to dostaniemy obie te magie powyższe u Tkacza Czarów, który może używać 8 typów magii tj. Ogień, Metal, Śmierć, Niebios, Życie, Cień, Światło i Zwierzęta + Wysoką i Mroczną Magię. Wg mnie to będzie idealny test przed ewentualnym zakupem Nowego Świata przez całkowicie nowych graczy :) Z bohaterów resztę typów naszych Pieśniarzy Czarów, a także Tancerza Cienia. Z Legendarnych Lordów w końcu obstawiam Ariel (szkoda tylko, że jej figurkę tylko do 5 edycji włącznie można było mieć) z nowymi zasadami zapewne, a także albo Naestrę i Arahan (czyt. bliźniaczki z łukami), albo Drychę (pewną porąbaną driadę), albo w końcu Aralotha (potężnego łucznika)
Bretonnia - tutaj nie ma co mówić o jednostkach i Lordach, mają ich komplet. Legendarni Lordowie to już co innego - obstawiam Tankreda z Quenelles (ojca, tego, co wygrał z Kemmlerem raz, a następnie stracił głowę), rzecz jasna Bohemonda z Bastonne oraz Jasperre'a le Beau.
Wojownicy Chaosu - w końcu mamy najbardziej wykastrowaną rasę z DLC. Moje typy - po dojściu DLC z Demonami dojdzie magia Tzeentcha, Nurgla i Slaanesha dla Wojowników Chaosu, dostaniemy Valkię (kobitkę Chaosu Khorna), Wojenny Ołtarz Chaosu, Hellstridersów Slaanesha i Zmutowane Bestie z Wiru.

A jakie są wasze typy?

TypowyNoob
07-04-2017, 15:45
Wojownicy Chaosu Mam obawy, że dostaniemy tylko te łatwe do zrobienia jednostki: Ogry chaosu, gdy wyjdą ogry i jeźdźcy Slaanesha z miażdżycielami czaszek Khorne'a przy demonach. Brakujące potwory i ołtarz to konieczność zrobienia aż dwóch wyjątkowych szkieletów i zestawów animacji. Któż by się podejmował tak tytanicznego wysiłku?
Leśne Elfy CA ma jakieś straszne problemy z udostępnianiem wszystkich rodzajów magii. Byle dodanie cienia zwierzakom i wojownikom chaosu zabrało im 3 miesiące. Przy OWE leśne elfy nie otrzymały żadnego nowego pieśniarza. Szczerze to ja tego nie rozumiem. Nie chce im się robić nowych skórek, a wstydzą się dać te same różnym rodzajom magów? Kto na to zwróci uwagę, przecież najważniejszy jest szerszy wybór w rozgrywce. Kończąc moje narzekanie, bardzo prawdopodobne, iż tutaj CA nie uzupełni braków, szczególnie, że nie było narzekań w porównaniu do innych ras.
Zwierzoludzie Tutaj mam nadzieję na zapowiadaną ogólność DLC. Naprawdę fajnie by było gdyby Zew Zwierzoludzi zawierał z 2 nowe pozycje i dwóch nowych LL dla posiadaczy dwójki, którzy nie musieliby mieć jedynki. Daje to możliwość uzupełnienia brakujących jednostek, co zwróciłoby się przy okazji większej sprzedaży.

Krwawy_Baron
07-04-2017, 16:52
A jakie są wasze typy?

Moim zdaniem Woje Chaosu dostaną kogoś od Nurgle'a. Khloek reprezentuje Khorna, Sigvlad Slaneesha a ptaszor Tzeentcha, tylko kogoś ze squadu Pana Rozkładu brakuje jeszcze w grze (stawiam na Gutrota Spume)... Myślę, że na Ołtarz Chaosu i Bestie z Wiru nie będziemy musieli czekać aż na przyjście demonów (w jakiejkolwiek formie one wejdą) - no, chyba że to nasza 5 rasa wymuszająca zakup WH II w preorderze

Liczę, że Zieloni dostaną goblińską balistę i Mangler Squigs (te dwa paszczaki związane łańcuchami)

Chciałbym jeszcze grywalnych Borisa Todbringera i Czerwonego diuka, ale to chyba sfera marzeń.

Arroyo
07-04-2017, 17:07
Nie, Kholek nie jest reprezentantem Khorna ;) Czuję, że żeby porozdzielać z czasem Chaos zrobią tak:
+Wojownicy Chaosu Khorna - Valkia
+Wojownicy Chaosu Nurgla - Festus
+Wojownicy Chaosu Tzeentcha - Vilitch
+Wojownicy Chaosu Slaanesha - Sigvald
Pewnie reszta tj. Throgg, Scyla, Wulfryk i Galrauch to będą po prostu dodatkowi LL'owie. Przy dojściu Demonów Chaosu na pewno dojdzie magia Tzeentcha, Nurgla i Slaanesha - bez tego Wojownicy Chaosu są... jacyś wewnętrznie wybrakowani. Tzn. na zewnątrz wyglądają na mocną armię, ale wewnątrz jest tyle braków, że głowa mała.
Co do Zielonych - podtrzymuję swe zdanie na temat Dzikich Orków, którzy mogą załatać ową rasę.
Co do Ołtarza Chaosu i Bestie z Wiru - zakładam, że wystarczy sama premiera dwójki, by móc wdrożyć te jednostki.
Za to co do Borysa to zakładam, że wraz z jego dojściem do singleplayera dodadzą też Białe Wilki.

Krwawy_Baron
07-04-2017, 17:17
Festus nie dojdzie dopóki nie otrzymamy magii Nurgla - a to, jeśli demony wejdą w III, prędko nie nastąpi. Gutrot nie jest ograniczony tą błahostką, a co więcej mógłby działać jako osobna horda :)

Arroyo
07-04-2017, 18:16
jeśli demony wejdą w III
Hmm... ciekawa teoria co do tego, kiedy wejdą Demony. Pytanie w takim razie - jakie argumenty stoją za tym przekonaniem? Bo uważam, że Demony to raczej w II części w DLC wejdą, by móc rozwalić Wir i zalać świat. Tym bardziej, że nie cierpią zarówno Elfów, jak i Jaszczurów, a i ze Skavenami zdarza się im mieć na pieńku.

A Gutrot to już End Times, a tego nie uwzględniamy z prostego powodu - Warhammer TW to nie End Times.

Krwawy_Baron
07-04-2017, 18:38
Hmm... ciekawa teoria co do tego, kiedy wejdą Demony. Pytanie w takim razie - jakie argumenty stoją za tym przekonaniem? Bo uważam, że Demony to raczej w II części w DLC wejdą, by móc rozwalić Wir i zalać świat. Tym bardziej, że nie cierpią zarówno Elfów, jak i Jaszczurów, a i ze Skavenami zdarza się im mieć na pieńku.
Wiesz, nie wykluczam że możesz mieć rację, jednak jak już chyba Izabelin albo Ares (nie pamiętam już kto teraz) paręnaście postów wcześniej zauważył, III nie będzie zawierała dostatecznie chodliwych nacji - więc albo pozostaje wzmocnić ją Chaosem albo Skavenami. Do tego jest jeszcze ruski przeciek sprzed roku...


A Gutrot to już End Times, a tego nie uwzględniamy z prostego powodu - Warhammer TW to nie End Times.
On był w End Times? Widziałem figurkę z nim (jeszcze na kwadratowej podstawce) więc myślałem, że wszedł w VIII edycji (Armybooka Chaosu czytałem kiedyś w VI albo VII edycji u wujka, a nie wiem co było później)

Arroyo
07-04-2017, 19:26
W szóstej miałeś hordy Chaosu i w LL'ach: Archaona i Galraucha. W Czempionach Chaosu: Arbaala, Egrimma van Horstmanna, Aekolda Hellbrassa, Scylę, Dechalę i Azazela.
W siódmej: Archaon, Galrauch, Sigvald, Valkia, Wulfryk, Kholek, Scyla, Vilitch, Festus i Throgg.
W ósmej kalka z siódmej. Gutrot zatem w End Times dopiero.

ares354
07-04-2017, 21:56
Minął dzień od mojego ostatniego postu to pora rzucić kolejną spekulacją co do zawartości dla ras ze Starego Świata po dojściu Elfów, Jaszczurów, Skavenów itd.
Moje spekulacje:
Wampiry - zapewne będzie to Neferata, królowa odłamu Wampirów (tzw. Lahmianek) z Tronem Sabatów (specjalny wierzchowiec, którego podałem w "Grze Wampirami) i Duchami. Powód na to jest dość prosty - dodatkowe zagrożenie dla żyjących na południu trupków, a także dodanie brakujących jednostek.
Imperium - wg mnie w najbliższym czasie ujrzymy dwóch brakujących magów tj. metalu i śmierci, a być może i Lordów Czarodziei. Tym samym załatają sprawę z magią, a do dodania zostanie 1 lord, 1 bohater i jednostki.
Zielonoskórzy - skoro do drugiej części dochodzi południowy ląd to dojdą łatki w postaci bohaterów i Lordów Dzikich Orków (co prawda jest to kalka trochę, ale wygląd jednak zupełnie inny). Z braków zostaną Czarni Orkowie (Lord i Bohater), którzy dojdą najprawdopodobniej przy Ograch/Krasnoludach Chaosu, oraz paczki jednostek.
Krasnoludy - jeżeli potwierdzone zostanie info, że Demony będą rasą z DLC, to najprawdopodobniej dostaniemy Zabójcę Demonów jako lorda, a Zabójcę Smoków jako bohatera. Tym samym załatają całkowicie roster Krasnoludów, poza rzecz jasna wierzchowcami.
Zwierzoludzie - no tutaj twardy orzech do zgryzienia. Braków trochę jest (rzecz jasna nie tak wiele jak u Imperium, Zielonych czy Wojownikach Chaosu), więc z moich typów będą: Gorthor Władca Bestii jako Legendarny Lord, Zwiastun Zagłady (Byk Zagłady) dla Lordów lub Wielki Szaman Zwierzoludzi (4 magii, które mają Szamani Bohaterowie), a także Wódz Gorów dla bohaterów. Z jednostek z kolei typuję Jabberslythe'a - jednostka zdolna skontrować przerośnięte latacze Wampirów czy Elfów (Wysokich, Mrocznych i Leśnych), bo powiedzmy sobie szczerze - Harpie są cienkie.
Leśne Elfy - o ile z jednostek Leśnych Elfów jest spokój niemalże, tak u Lordów, Bohaterów i Legendarnych Lordów jest braków trochę. Na pierwszy ogień wysuwa się brak Wysokiej i Mrocznej magii, które dojdą przy Nowym Świecie. Zakładam zatem, że skoro już przy 8 edycji GW zepsuło unikatowość magii u Leśnych Elfów, to dostaniemy obie te magie powyższe u Tkacza Czarów, który może używać 8 typów magii tj. Ogień, Metal, Śmierć, Niebios, Życie, Cień, Światło i Zwierzęta + Wysoką i Mroczną Magię. Wg mnie to będzie idealny test przed ewentualnym zakupem Nowego Świata przez całkowicie nowych graczy :) Z bohaterów resztę typów naszych Pieśniarzy Czarów, a także Tancerza Cienia. Z Legendarnych Lordów w końcu obstawiam Ariel (szkoda tylko, że jej figurkę tylko do 5 edycji włącznie można było mieć) z nowymi zasadami zapewne, a także albo Naestrę i Arahan (czyt. bliźniaczki z łukami), albo Drychę (pewną porąbaną driadę), albo w końcu Aralotha (potężnego łucznika)
Bretonnia - tutaj nie ma co mówić o jednostkach i Lordach, mają ich komplet. Legendarni Lordowie to już co innego - obstawiam Tankreda z Quenelles (ojca, tego, co wygrał z Kemmlerem raz, a następnie stracił głowę), rzecz jasna Bohemonda z Bastonne oraz Jasperre'a le Beau.
Wojownicy Chaosu - w końcu mamy najbardziej wykastrowaną rasę z DLC. Moje typy - po dojściu DLC z Demonami dojdzie magia Tzeentcha, Nurgla i Slaanesha dla Wojowników Chaosu, dostaniemy Valkię (kobitkę Chaosu Khorna), Wojenny Ołtarz Chaosu, Hellstridersów Slaanesha i Zmutowane Bestie z Wiru.

A jakie są wasze typy?

Do Imperium to zależy: Obstawiam że jeśli Borys dostanie własną subfrakcję to Wielki Łowczy Markus może spokojnie być drugim Lordem tam. Brakuje Inżyniera, Mistrza Zakonu i Lorda Czarodzieja, no oczywiście jednostki.

Ale z Lordów to Kurt Helborg tylko nie jest dodany. Z bohaterów to Ludwig Czempion Imperatora jak i Luthor Huss powinni zawitać do gry. A jeśli CA doda kiedyś inne sub frakcje to może Marius i Averland się pojawią.

Na reszcie się nie znam, ale brzmi sensownie.

Gobbla
07-04-2017, 22:08
Arroyo, nie uważasz, że z LLów dla beastmanów oprócz Gorthora mogliby dać jeszcze Tauroxa? Minotaury są bardzo fajne, więc byłoby miło gdyby był jakiś LL minosek.

Arroyo
07-04-2017, 22:11
Arroyo, nie uważasz, że z LLów dla beastmanów oprócz Gorthora mogliby dać jeszcze Tauroxa? Minotaury są bardzo fajne, więc byłoby miło gdyby był jakiś LL minosek.
Mogliby dać, nie zaprzeczam jego istnienia, choć na obecną chwilę sądzę, że póki co Gorthor mógłby dojść do gry :)

Kijkowaty
08-04-2017, 00:15
Gwoli ścisłości. Nikt nigdzie nie powiedział, że CA nie wykorzysta jednostek i motywów z End Times.
Może ja czegoś nie wiem, ale licencja na bitewniaka raczej obejmuje też materiał End Times.

Arroyo
08-04-2017, 06:47
Gwoli ścisłości. Nikt nigdzie nie powiedział, że CA nie wykorzysta jednostek i motywów z End Times.
Może ja czegoś nie wiem, ale licencja na bitewniaka raczej obejmuje też materiał End Times.
Nie, nie obejmuje. CA jasno już kiedyś pisała przy zapowiedziach Warha 1, że nie będzie nic wspólnego to mieć z End Times.

Izabelin
08-04-2017, 10:45
Według mnie realne jest założenie, że Demony będą obecne w II, jako niegrywalny, okrojony wróg pojawiający się przy misjach związanych z wirem. Nie będzie to jednak grywalna i kompletna nacja.

Ktoś tutaj przywołał fanbojów Warhammera. Osobiście wolę dostać 3 samodzielne gry, które można połączyć, za circa 450 zł (bez DLC) niż jedną grę obejmującą cały świat za 150 zł. Podzielenie tego na 3 gry gwarantuje większy budżet, dłuższy okres wsparcia i większe dopracowanie szczegółów. No, a za to mogę zapłacić. Jeśli chodzi o inne gry to raczej nie płacę za nie więcej niż 50-70 zł, ale w przypadku Warhammera cena nie gra aż takiej roli - podstawą jest to, aby był długo wspierany i dopracowany. Rozwój tej gry to jeszcze co najmniej 2 lata. Przez ten czas możemy się doczekać nie tylko uzupełnienia samego kontentu, nowych kampanii DLC, ale także usprawnień mechanicznych. Mam nadzieję, że z premierą III części doczekamy się jeszcze liftingu mechaniki.

Należy pamiętać o tym, że fani battla wtapiali w to hobby co najmniej po parę tysięcy złotych, a nierzadko były to sumy rzędu 10 000 zł. Stąd wrażliwość na cenę nie jest w tej grupie zbyt duża :P Jeden pojedynczy regiment do battla albo duża figurka smoka czy hydry to był koszt rzędu 150-300 zł. Czyli w porywach tyle co dwie części Warhammera. Załóżmy, że koszt trzech części i kilku wybranych DLC, które nas interesują kupionych w trakcie przeceny to będzie z 600 zł. Dla fana gry figurkowej nie jest to wygórowana cena za możliwość zagrania wszystkimi armiami, w czasie rzeczywistym, w tym także kampanii online.

ares354
08-04-2017, 18:14
Nie, nie obejmuje. CA jasno już kiedyś pisała przy zapowiedziach Warha 1, że nie będzie nic wspólnego to mieć z End Times.

Nigdy nie mów nigdy, bo jeśli się pojawi realna możliwość zarobienia na End Times to mogą szybko zmienić zdanie, szczególnie po premierze 3 części gdzie to ma największy sens. Wielokrotnie już firmy pokazywały że obiecują jedno, a robią drugie.

Pamiętasz jak Mi pisałeś o tym że Rycerze Zakony Morra nie dojdą do gry nie mają figurek z bitewniaka ? Jakoś to nie przeszkodziło CA by jako legendarnego Lorda dodać Alberic de Bordeaux który figurki w bitewniaku nie miał a Bretonnia mogła mieć na jego miejscu innego Lorda który dużo walczył z Kemmlerem bodaj Tancred of Quenelles się nazywa. Wiele osób się dziwi decyzji CA.

Dlatego osobiście nie przekreślałbym End Times bo mimo wszystko jeśli miałyby się okazać finansowym hitem wtedy na pewno były by brane pod uwagę jako zawartość do dodania.

Arroyo
08-04-2017, 18:32
Nigdy nie mów nigdy, bo jeśli się pojawi realna możliwość zarobienia na End Times to mogą szybko zmienić zdanie, szczególnie po premierze 3 części gdzie to ma największy sens. Wielokrotnie już firmy pokazywały że obiecują jedno, a robią drugie.

Pamiętasz jak Mi pisałeś o tym że Rycerze Zakony Morra nie dojdą do gry nie mają figurek z bitewniaka ? Jakoś to nie przeszkodziło CA by jako legendarnego Lorda dodać Alberic de Bordeaux który figurki w bitewniaku nie miał a Bretonnia mogła mieć na jego miejscu innego Lorda który dużo walczył z Kemmlerem bodaj Tancred of Quenelles się nazywa. Wiele osób się dziwi decyzji CA.

Dlatego osobiście nie przekreślałbym End Times bo mimo wszystko jeśli miałyby się okazać finansowym hitem wtedy na pewno były by brane pod uwagę jako zawartość do dodania.
Pytanie w takim razie, kim jest ta większość?
Ja wiem, że na pewno nie dadzą End Times, nawet nie liczmy na to paskudztwo.
Co do Alberyka (te nazwy angielskie mnie wykańczają) to akurat LL, a nie jednostka jak Zakon Morra - cały czas brniesz w przekonaniu, że będzie ta jednostka podczas, gdy w ogóle nie pojawia się ona w bitewniaku, więc w TW: Warhammer jej na pewno nie ujrzymy. Poza tym dodam, że Imperium to nie wszystko, masz też inne rasy i frakcje, które są dużo ciekawsze od Karla i jego zgrai.

ares354
08-04-2017, 20:38
Pytanie w takim razie, kim jest ta większość?
Ja wiem, że na pewno nie dadzą End Times, nawet nie liczmy na to paskudztwo.
Co do Alberyka (te nazwy angielskie mnie wykańczają) to akurat LL, a nie jednostka jak Zakon Morra - cały czas brniesz w przekonaniu, że będzie ta jednostka podczas, gdy w ogóle nie pojawia się ona w bitewniaku, więc w TW: Warhammer jej na pewno nie ujrzymy. Poza tym dodam, że Imperium to nie wszystko, masz też inne rasy i frakcje, które są dużo ciekawsze od Karla i jego zgrai.

Tylko pokazuje jak bardzo dużo wyjątków robi CA. Poza tym tak mówią fani Bretonni, są inni kandydaci na jego miejsce jako Legendarnego Lorda i oni mieli w bitewniaku figurki. To LL który nie ma figurki i jest wątpliwym wyborem, ale to miało tylko pokazać że CA może robić wyjątki. Nie napisałem że mają ich dać tylko dałem przykład dodania z poza bitewniaka jednostki i to dość istotnej.

Z co do End Time, wszystkich denerwuje zakończenie End Times, bo gdyby nie rozwalili starego świata to inaczej by ludzie do tego podchodzili. Zresztą nie wyobrażam sobie by Nagash był Lordem, bo jest zbyt potężny. Ale scenariusz End Times z nim to już zupełnie inaczej wygląda.

Zresztą jak Ci pisałem, oni na pewno teraz mają inne plany bo pierwsza część tej gry okazała się sukcesem finansowym i apetyt rośnie w miarę jedzenia. Było by fajnie moim zdanie grać w scenariusz w którym jako Ci "dobrzy" za wszelką cenę musisz pokonać inwazje Chaosu i innego plugastwa, albo zjednoczyć Zielonoskórych, i pokonać Krasie Chaosu. Pewne wydarzenia naprawdę nie są aż tak tragiczne jak by na nie, nie patrzeć.

P.S A ile miłości otrzymały Wampiry od CA?, a Imperium z Karlem na czele nawet grywalnej sub frakcji nie mają.

P.S 2. Czy kto to umie wytłumaczyć :https://us.v-cdn.net/5022456/uploads/editor/fy/5w5rv1m51myq.jpg przeczytajcie ten fragment of Kislevie. W skrócie mówi on o tym że Kawalerzyści Kislevu(elitarni) mają na swoje rozkazy zakute w blachy niedźwiedzie. Jest to fragment oryginalnego rulebook z 8 edycji. To może spokojnie usankcjonować Kawalerię dla Kislevu na niedźwiedziach.

Arroyo
09-04-2017, 07:22
P.S 2. Czy kto to umie wytłumaczyć :https://us.v-cdn.net/5022456/uploads/editor/fy/5w5rv1m51myq.jpg przeczytajcie ten fragment of Kislevie. W skrócie mówi on o tym że Kawalerzyści Kislevu(elitarni) mają na swoje rozkazy zakute w blachy niedźwiedzie. Jest to fragment oryginalnego rulebook z 8 edycji. To może spokojnie usankcjonować Kawalerię dla Kislevu na niedźwiedziach.
Nie do końca. Z powyższego fragmentu można wywnioskować równie co fakt, że to dowództwo Kislevu może używać niedźwiedzi, a nie koniecznie jest cały jakiś legion.

Kipanga
09-04-2017, 10:10
Prośba o radę: Mam problem z nowym patchem. Wydaje mi się, że u mnie się nie zainstalował (używam Steam). Czytałem opis zmian, który zawierał informację, że ścieżka budynków prowadząca do murów w mniejszych osadach została w nim usunięta natomiast ja dalej widzę ją w drzewie struktur do wybudowania. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy wiecie jak go ściągnąć i zainstalować manualnie?

Przypadkiem nie sprawdzasz w jakiejś starej kampanii z przed patcha? Aby zmiany z patcha weszły w życie w kampanii musi to być nowa kampania. Na przyszłość o problemach technicznych pisz w odpowiednim dziale.


Nie do końca. Z powyższego fragmentu można wywnioskować równie co fakt, że to dowództwo Kislevu może używać niedźwiedzi, a nie koniecznie jest cały jakiś legion.

Powyższy fragment przedstawia plotkę/legendę o opancerzonych niedźwiedziach używanych jako wierzchowce/towarzysze jakiegoś Kislevitzkiego zakonu rycerskiego. W dalszej części w podobny sposób wymienieni są Jeźdźcy Demigryfów, więc chodzi tu o podobny oddział. Moim zdaniem jest to jak najbardziej wystarczająca podstawa by CA zrobiło z tego oddział jeśli kiedykolwiek zdecydują się na zrobienie Kislevu.

Asuryan
09-04-2017, 11:58
Na przyszłość proszę nie próbować wyręczać moderacji w danym temacie, tylko raportować zły post (jest od tego specjalny przycisk). Upomnienie za kontynuowanie offtopu.

ares354
09-04-2017, 15:55
Nie do końca. Z powyższego fragmentu można wywnioskować równie co fakt, że to dowództwo Kislevu może używać niedźwiedzi, a nie koniecznie jest cały jakiś legion.

Elitarnie jeźdźcy to brzmi raczej jak np. Gwardia Cesarska. Nie wiem czemu Ty jesteś tak negatywny przeciw tego typu jednostkom jeśli Kislev wjedzie w DLC lub FLC. Tam nie jest napisane Lordów czy dowódców. Za wszelką cenę nie chcesz Niedźwiedzi w Kislevie, a prawda jest taka że gdyby GW uaktualniło ich AB to mogli by im ich dodać. W każdym razie nie prędko się ich doczekamy a już na pewno nie w 2 części.

Swoją drogą jak Ty sobie wyobrażasz nowe rodziny wampirów ? Czym się one będą różniły od Carsteinów jeśli chodzi o ich armie. Bo co do samych wampirów to akurat wiem, ale pytam raczej o jednostki. To samo pytanie kieruje w stronę Szczurów i Chaosu. Masa osób chce 4 frakcji Chaosu i 4 Szczurów. Czy to nie za dużo, Wojownicy Chaosu nie są podzieleni w AB, mają jedynie możliwość wykupienia znamion np. Nurgla.

Arroyo
09-04-2017, 18:44
Elitarnie jeźdźcy to brzmi raczej jak np. Gwardia Cesarska. Nie wiem czemu Ty jesteś tak negatywny przeciw tego typu jednostkom jeśli Kislev wjedzie w DLC lub FLC. Tam nie jest napisane Lordów czy dowódców. Za wszelką cenę nie chcesz Niedźwiedzi w Kislevie, a prawda jest taka że gdyby GW uaktualniło ich AB to mogli by im ich dodać. W każdym razie nie prędko się ich doczekamy a już na pewno nie w 2 części.

Dlaczego jestem przeciwny? Bo dotychczas nie wyszło nic takiego, a nagłe wyskoczenie z nimi ot teraz to byłby jakiś niesmaczny żart. Czym innym było z kolei dodanie jednostek dla Bretki. Tu z kolei masz nie dość, że jednostki porozdzielane od 4-6 edycji bitewniaka przez RPG'a i Warmastera, skończywszy na Mordheimie, to na dodatek wcale nie taką kiepskawą.


Swoją drogą jak Ty sobie wyobrażasz nowe rodziny wampirów ? Czym się one będą różniły od Carsteinów jeśli chodzi o ich armie. Bo co do samych wampirów to akurat wiem, ale pytam raczej o jednostki. To samo pytanie kieruje w stronę Szczurów i Chaosu. Masa osób chce 4 frakcji Chaosu i 4 Szczurów. Czy to nie za dużo, Wojownicy Chaosu nie są podzieleni w AB, mają jedynie możliwość wykupienia znamion np. Nurgla.
A jak dotychczas wyszło z Lord Packami, Bretką, Zwierzoludźmi i WE? Osobne miejsca na rozpoczęcie gry to jedno. Drugie to (przynajmniej u Wampirów) nowe typy lordów z wierzchowcami jak Tron Sabatu czy coś więcej. Inny skin to trzy.
Co do Chaosu - same rasy są niedorobione. W AB masz wewnątrz podział. Walczą razem jedynie pod ramieniem Wszechwybrańców, a tak to nawalają się przeciw sobie. Tu kłania się czytanie ze zrozumieniem, a nie tylko czytanie o figurkach. Dodajmy do tego, że te wykupienie znamion już jest sporym powodem do dzielenia Wojaków Chaosu - nie dość, że masz inne przynależności (w sensie wybór boga), to jeszcze masz inne buffy i debuffy wpisane w jednostki.
Co do Skavenów - 4 pozycje startowe, poza LL'ami niczym by się nie różniły... no może poza buffami. Chodzi tu o zgodność z tym, co w Armybookach na przestrzeni 4-8 edycji napisano, a nie o "czy to nie za dużo?"

Asuryan
09-04-2017, 19:57
Zawsze można dać mnichów zrazy tylko Pestilence, miotaczy spaczognia Skyre, szczuroogry Moulders... Ewentualnie zamiast tego po prostu obniżyć koszt ich rekrutacji i utrzymania w macierzystych klanach (Legendarnych Lordach).

ares354
09-04-2017, 22:35
Ale masz w gruncie 4 reskiny tych samy jednostek. Bo Maruderzy, Wojownicy czy Wybrańcy to będą te same jednostki z innymi skinami. I te rozstery jednostek będą małe, nie oszukujmy się ale nie można dodać do Korna jednostek magicznych od Tzeentch. Będą mieli kilka jednostek wspólnych jak Trolle.

Sorry ale 4 pozycje startowe i brak unikalnych jednostek brzmi słabo. W takim wypadku można się pokusić o stwierdzenie że Imperium się należy 3 różne pozycje startowe, Krasnalom też, Orkom i Wampirom tak samo. Dzieląc ich(imperium) na 4 najpotężniejsze dzielnice z ich własnymi lordami.

Jak już Ci pisałem nowe typy lordów u Wampirów ok, ale armie nie będą się niczym różnić, o to pytałem.

I tak już zauważyłem że w Chaosie oni dodatkową broń jaką można było kupić dla Maruderów przerobili w 3 jednostki lub 2, a w innym nacjach do tego się nie zawsze stosowali, ciekawe.

Osobiście to Mnie nie obchodzi ile dodadzą grywalnych klanów\sub frakcji pod warunkiem że każda z dostępnych nacji będą dopieszczona w podobny sposób, a nie na zasadzie że któraś będzie deklasować pozostałe.

Arroyo
09-04-2017, 22:39
Ale masz w gruncie 4 reskiny tych samy jednostek. Bo Maruderzy, Wojownicy czy Wybrańcy to będą te same jednostki z innymi skinami. I te rozstery jednostek będą małe, nie oszukujmy się ale nie można dodać do Korna jednostek magicznych od Tzeentch. Będą mieli kilka jednostek wspólnych jak Trolle.

Sorry ale 4 pozycje startowe i brak unikalnych jednostek brzmi słabo. W takim wypadku można się pokusić o stwierdzenie że Imperium się należy 3 różne pozycje startowe, Krasnalom też, Orkom i Wampirom tak samo. Dzieląc ich(imperium) na 4 najpotężniejsze dzielnice z ich własnymi lordami.

Jak już Ci pisałem nowe typy lordów u Wampirów ok, ale armie nie będą się niczym różnić, o to pytałem.

I tak już zauważyłem że w Chaosie oni dodatkową broń jaką można było kupić dla Maruderów przerobili w 3 jednostki lub 2, a w innym nacjach do tego się nie zawsze stosowali, ciekawe.
1. I to jest ok, bo będziesz mieć 4 różne armie pod względem siły.
2. Nie, najprościej zachowajmy się jak CA w dniu premiery i wrąbmy wszystkich do 1 pozycji startowej - to było akurat słabe! O ile Ungrim, Kemmler i Azhag winni mieć osobne pozycje startowe, tak Volkmar i Gelt nie mają po co być dani gdzieś indziej, bo gdzie ich umieścisz? W Altdorfie oni mają swoje siedziby jak i Karl.
3. A czym miałyby się różnić? Unikatowe pozycje startowe - słowo klucz.
4. Wiesz, mogli zrobić jak w Mark of Chaos, ale lepsze to niż nic.

ares354
10-04-2017, 13:56
1. I to jest ok, bo będziesz mieć 4 różne armie pod względem siły.
2. Nie, najprościej zachowajmy się jak CA w dniu premiery i wrąbmy wszystkich do 1 pozycji startowej - to było akurat słabe! O ile Ungrim, Kemmler i Azhag winni mieć osobne pozycje startowe, tak Volkmar i Gelt nie mają po co być dani gdzieś indziej, bo gdzie ich umieścisz? W Altdorfie oni mają swoje siedziby jak i Karl.
3. A czym miałyby się różnić? Unikatowe pozycje startowe - słowo klucz.
4. Wiesz, mogli zrobić jak w Mark of Chaos, ale lepsze to niż nic.


1. No i co ich będzie odróżniać to bestie danego Boga.
2. Widzisz fajnie że CA myśli w przypadku premiery 2. I tak Lordowie Orków czy Wampirów mają inne pozycje startowe, w Imperium mogli w dniu premiery dodać Mariusa i już miał by inną pozycję startową. Problem z Imperium jest taki że jest jeden Imperator i Elekci poszczególnych dzielnic, więc może Boris i Marius będą dodatkowymi pozycjami startowymi. Oraz z tego co wiemy będzie kampania dla kooperacji dla 2 osób grającej jedną frakcją, więc kogoś muszą dać do Imperium, bo skoro Gelt, Volkmar i Karl zaczynają w tym samym miejscu.
3. Znamię Chaosu to dla Mnie do dziś jedna z lepszych gier z serii Warhammer. Rozwiązanie CA nie jest złe, tylko warto je dodać wszystkim i nie być aż tak wybiórczym. Może 2 przyniesie jakieś zmiany. Osobiście wolałbym to rozwiązanie w najprostszy sposób. Masz Marudera, może mieć topór i tarcze albo kupujesz jednostce broń dwuręczną i automatycznie się zmienia jednostka oraz jej statystyki. Wątpię by ograniczała ich technologia, raczej chcieli dać więcej jednostek.

Arroyo
10-04-2017, 14:37
Kończąc temat tamten:

Check out the concept art for the Bastiladon...

The most heavily armoured beasts in Lustria, Bastiladons are walking fortresses. Covered in rock-hard bony skin and further protected by massive, iron-like plates, they can thwart the bite of even the mighty Carnosaur. Skinks use all their wit and cunning to trap these behemoths of the jungle, then train them to fight alongside the Lizardmen war-host.

They are often deployed without adornment, where their natural mass and vast club-like tails can wreak havoc and inspire terror in the enemy front lines. Those Bastiladons declared by the Skink Priests to be favoured by Chotec, the Lord of the Sun, are equipped with Solar Engines – sacred arcane machines that blast forth beams of intense heat, burning the foe like the condensed rays of the sun itself.

Turek
11-04-2017, 08:40
Niby ten Bastiladon ma mieć taki heavy armor, a pewnie hp będzie szybko zchodzić jak u pająka xd Chociaż mam nadzieję, że jednak nie i nas CA zaskoczy. Nie mogę się doczekać tych wszystkich frakcji, będzie taka różnorodność na multi :D Myślę, że Demony Chaosu są coraz prawdopodobniejsze w postaci preorderowej frakcji. A jeżeli chodzi o cenę, to nie oszukujmy się... będzie 60 euroszków na steamie i pełna cena w złotówkach u nas :)

Chaak
11-04-2017, 14:14
Mnie ciekawi, jak rozwiążą zimnokrwistość Lizaków. W bitewniaku była to ich rasowa cecha pozwalająca przerzucać słabe wyniki z testów na dowodzenie, dzięki czemu nawet jednostka, u której ten współczynnik nie był wysoki rzadko się łamała. Z jednej strony można pójść na łatwiznę i dać, po prostu, dużo cyferek w morale, ale CA powinno się wysilić i stworzyć jakąś mechanikę do tego, gdyż była to najbardziej charakterystyczna cech tej rasy.
Poza tym obawiam się, że nie zobaczymy jednego z często spotykanych na stołach oddziałów, czyli skinków w mieszanej formacji z kroxigorami.

Arroyo
11-04-2017, 16:04
Z ciekawostek co do Warha 1:
https://steamdb.info/app/387330/subs/ prawdopodobnie DLC/FLC.
https://steamdb.info/app/425810/subs/ tu z kolei nie wiadomo.

Krwawy_Baron
11-04-2017, 20:24
https://steamdb.info/app/425810/subs/ tu z kolei nie wiadomo.
Jak to co? Pewnie 5 frakcja WH2 ;) (oby to tylko nie byli Skaveni)

Swoją drogą,ciekawi mnie czy WH 2 wprowadzi nam bitwy morskie a'la Rome&Medieval II czy pozostanie to w obecnym kształcie. Na Total War Honga są takie kwiatki (podaję trzy przykładowe jednostki morskie):
http://www.honga.net/totalwar/warhammer/unit.php?l=en&v=warhammer&f=wh_main_chs_chaos&u=wh_main_chs_shp_norscan_longship
http://www.honga.net/totalwar/warhammer/unit.php?l=en&v=warhammer&f=wh_main_emp_empire&u=wh_main_emp_shp_wolfship
http://www.honga.net/totalwar/warhammer/unit.php?l=en&v=warhammer&f=wh_main_dwf_dwarfs&u=wh_main_dwf_shp_dreadnaught

Arroyo
11-04-2017, 20:26
Baron, co do "5 frakcji" - nie do końca. Z pewnego źródła wiem, że Kislev ma być na jesień, a skoro wyciekła zdementowana przez CA informacja, jakoby II część miałaby się ukazać 25 grudnia to wszystko wskazuje na to, że królestwo białej carycy będzie najbliżej.

A co do honga.net - trochę to śmieszne, bo np. u Bretki widzę... Jadeitowego Czarodzieja o.O Za to statki Bretki wyglądają tu mega. Może to materiał na patch ogromny po otrzymaniu zgody na współdzielenie umowy z twórcami Man'O'War Corsairs?

Krwawy_Baron
11-04-2017, 20:39
Obyś miał rację, bo Kislev to moja ulubiona pod względem lore frakcja :D Chociaż równie dobrze mogli już wcześniej zarezerwować sobie odpowiedni slot

Wiesz co, honga to raczej dosyć dobre źródło - skoro Bretka ma tam przypisanych imperialnych czarodziejów, to znaczy że w plikach gry tak jest. Skoro Medieval 2 i Empire mają uwzględnione ukryte jednostki (np. piesi Bodyguardzi czy Sekbanowie), to chyba nie ma powodu aby im nie wierzyć że Jadeitowy czarodziej występuje w puli jednostek Brettoni - co nie oznacza, że jest on do zrekrutowania.

Arroyo
11-04-2017, 20:40
Albo po prostu Jadeitowy Czarodziej to bug, który honga podchwyciła ;) Co do Kislevu - tym bardziej pasuje to do mojej układanki, jakoby Kislev miał być Starym Przyjacielem.

Asuryan
11-04-2017, 22:06
*rodzaje okrętów w Man'O'War (2 największe typy):

Imperium, Marienburg, Kislev i Tilea: wolfship, great ship
Bretonnia i Estallia: corsair, galeon
Dwarfs: dreadnought
Orcs: hulk
High Elves: eagleship, dragonship
Dark Elves: death fortress
Skavens: doombringer
Slaanesh: hellship
Nurgle: plagueship
Khorne: bloodship
Tzeentch: great winged, bane tower of Tzeentch

*z gry Man'O'War Corsair powyżej 99 pkt.


Oczywiście jest też o wiele więcej mniejszych rodzajów okrętów, operujących na wodach przybrzeżnych - takich jak imperialny ironfist i hell-hammer, krasnoludzki nautilius i monitor oraz ironclad, tileańska wargalley, bretonński buccaner, etc.

Izabelin
11-04-2017, 23:00
Mnie ciekawi, jak rozwiążą zimnokrwistość Lizaków. W bitewniaku była to ich rasowa cecha pozwalająca przerzucać słabe wyniki z testów na dowodzenie, dzięki czemu nawet jednostka, u której ten współczynnik nie był wysoki rzadko się łamała. Z jednej strony można pójść na łatwiznę i dać, po prostu, dużo cyferek w morale, ale CA powinno się wysilić i stworzyć jakąś mechanikę do tego, gdyż była to najbardziej charakterystyczna cech tej rasy.
Poza tym obawiam się, że nie zobaczymy jednego z często spotykanych na stołach oddziałów, czyli skinków w mieszanej formacji z kroxigorami.

E tam. Może jakis matematyk mnie wyprowadzi z błędu, ale specjalna zasada Lizardmenów ze statystycznego punktu widzenia była równoznaczna po prostu z wyższym współczynnikiem morale niż wynikało to z czystego współczynnika LD. Jeśli skinki miały oficjalnie z 6 LD, a saurusy 7, to w praktyce wychodziło, ze skinki mają w przybliżeniu 8, a saurusy w przybliżeniu 9. I tak to trzeba oddać - wyższym morale, bo w grze komputerowej fizycznie kostkami nie rzucasz.

Można oczywiście dodać zasadę cold-blooded, ale jej działanie musiałoby byc jakościowo inne niż w grze figurkowej.

Mnie bardziej zastanawia jak oddadzą mechanicznie zasadę "głupota" w przypadku jazdy na wierzchowcach zwanych "Cold One" (Zimnokrwistych). To będzie często spotykana cięzka kawaleria albowiem to główna cięzka kawaleria zarówno Dark Elfów (innej ciężkiej nie mają), jak i Lizardmenów. W battlu głupota działała tak, ze oddział musiał testować LD (np. rycerze Dark Elfów mieli 9 LD) i wyrzucić na 2 K6 mniej lub tyle samo ile wynosiło LD. Jeśli test nie został zdany to oddział rzucał na tabelkę głupota i np. mógł stać w miejscu albo ruszyć się połową ruchu do przodu. Ogólnie niezbyt fajny efekt. Ciekawe jak to oddadzą w TW. Pewnie w podobny sposób. Wydajesz rozkaz, a gady głupieją i stoją w miejscu :)

Chaak
11-04-2017, 23:15
Stawiam, że głupotę oleją tak jak w przypadku trolli, a u nich powinno to być bardziej widoczne z racji niskiego współczynnika dowodzenia.

ares354
12-04-2017, 16:43
Kislev na jesieni do Warhammera 1? Jako FLC czy DLC? Brzmi niewiarygodnie. Szczególnie że CA milczy dalej na temat Old Friend.

Arroyo
12-04-2017, 17:39
Kislev na jesieni do Warhammera 1? Jako FLC czy DLC? Brzmi niewiarygodnie. Szczególnie że CA milczy dalej na temat Old Friend.
Najprawdopodobniej to będzie ten Old Friend, czyli FLC.

ares354
12-04-2017, 21:19
Najprawdopodobniej to będzie ten Old Friend, czyli FLC.

Powiem Ci że Mi to nie pasuje bo w takim wypadku Imperium zostaje jako jedyna z 4 początkowych nacji bez sub frakcji, czyli nie będą mogli ludzie grać nimi we 2 w kampanię dla 2 osób. No chyba że CA dam im to wraz z premierą dwójki. Skoro 2 zakłada kooperację dla 2 osób w jednej nacji, to Imperium tak pozostać nie może.

Tyle że Kislev będzie wielkością podobny do Bretonni, i oni nie chcą na nim zarobić ? Przecież to marketingowy błąd. A zapowiadali że nie wydadzą już do jedynki FLC wielkości Bretonni. Samu już nie wiem, to wszystko jest mocno zaplątane.

Arroyo
12-04-2017, 21:26
Zobaczysz jesienią, jak prawdopodobnie wyjdzie wtedy.
Co do Imperium - zobaczymy, ja czekam na moje upragnione Białe Wilki i Pantery, bo ich siedziby w Carroburgu i Middenheimie wieją posuchą i aż się proszą o zapełnienie ich konkretnymi jednostkami do werbunku.

Szymblok
13-04-2017, 14:10
Kiedy dokładnie zapowiedzą frakcje do TWW2?

Arroyo
13-04-2017, 14:21
Przecież już zapowiedzieli. Proszę czytać na bieżąco, bądź cofnąć się o parę stron.
Teraz jedynie rostery, grę i datę premiery mają do zapowiedzenia.

ares354
13-04-2017, 14:21
Kiedy dokładnie zapowiedzą frakcje do TWW2?

Zapewne bliżej jakiegoś dużego wydarzenia z branży lub bliżej premiery. Możliwe że wpierw dostaniemy informacje o DLC lub FLC który ma się ukazać do jedynki. Zrozumiałem to jako pytanie o dokładniejsze informacje o rasach, bo kto będzie to wiemy, na razie trzeba czekać co będzie w przedpremierowym zamówieniu.

Chaak
13-04-2017, 15:12
Do dwójki jeszcze pewnie rasę pre-orderową zapowiedzą, poza tymi czterema, co już są.

SaperHeart
13-04-2017, 18:39
Co by to nie było, to An Old Friend musi być czymś dużym skoro musimy czekać aż pół roku żeby to ujrzeć. Typów jest wiele i wszystkie wymieniłem w swoim poście. Poza tym zaczynam coraz bardziej wątpić, że to będzie jakiś LL. Największym zaskoczeniem dla mnie będzie jak CA wypuści miltipacka dla wszystkich obecnych ras, uzupełniając je o brakujące jednostki.

Izabelin
13-04-2017, 19:34
Do dwójki jeszcze pewnie rasę pre-orderową zapowiedzą, poza tymi czterema, co już są.

Wątpię, aby do W2 dali rasę preorderową.

Arroyo
13-04-2017, 19:54
Wątpię, aby do W2 dali rasę preorderową.
A skąd ta wątpliwość? Pomijając już to, że nie wierzę w ten wyciek od Rusków to Demony to absolutny pewniak co do ras z pre-ordera.

Szymblok
13-04-2017, 20:18
Arroyo - chodziło mi o takie dokładniejsze informację na temat frakcji np. pełne rostery itd.