Zobacz wyniki ankiety: Który mod lepszy?

Głosujących
72. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Stainless Steel

    15 20.83%
  • Bellum Crucis

    57 79.17%
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 44

Wątek: SS czy BC 6.1 (6.2) ?

  1. #11
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SS czy BC 6.1?

    Cytat Zamieszczone przez Arktos
    Oczywiście, że BC. Kocham muzykę, a tam jest najlepsza. Czuje klimat starego Medievala
    Witam. Widzę, że w ankiecie pojawiają sie ciekawe wypowiedzi z uzasadnieniem w obie strony fajnie. Oby tak dalej, o to chodzi gusta są różne. Ja nim zagrałem w Bellum Crucis 6.1 najbardziej ceniłem SS 6.2 RR/RC od Point Blanka, dalej go cenię ale teraz Bellum Crucis 6.1 to dla mnie absolutny nr 1. Pozdrawiam.

    P.S. Arktos ta wypowiedź znaczy Twój podpis to z XIII Wojownika czy niekoniecznie? W każdym razie fajny.

  2. #12
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Kingston Town
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SS czy BC 6.1?

    Jak najbardziej Bellum Crucis, za klimat, historyczność, masę skryptów, poziom trudności, który jest zdecydowanie bardziej wymagający niż w SS, no chyba, że ktoś gra w SS z BGR (nie jestem już pewny jak to się nazywa, ta symulacja systemu feudalnego, ale tam się takie cuda działy, że hoho, bo SI miało straszne premie). SS po jakimś czasie zrobił się monotonny, przynajmniej jak dla mnie, a BC jest na prawdę zaskakujący. No a poza tym, to niedawno ruszyła pierwsza KO na Bellum Crucis, a w na SS z tego co wiem się nie odbywają. Zobaczymy jak grający ocenią zdolność BC do KO, bo jeżeli dobrze, to byćmoże przełamię się co do KO i następną zagram Szkoda tylko, że w BC mapa nie obejmuje Persji i Chorezmu, ale za to jest zdecydowanie lepiej zbalansowana tam gdzie sięga. Napisałbym więcej, ale trzeba Nowogród w końcu zdobyć
    "Jeden waleczny król wymazany został z rzędu panujących"-Tabula regnum Poloniae

  3. #13
    Cześnik
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    247
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: SS czy BC 6.1?

    Witam

    Stainless Steel może i jest ładny graficznie i mapa dobrze wygląda ale przy Bellum Cruscis jest tylko zwykłą młocką bez głębi i trudności.
    Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych". Mt 11,25-26.28-29

  4. #14
    Cześnik Awatar T&D TWC
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Poland
    Postów
    253
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    22
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: SS czy BC 6.1?

    Widzę,ze wszyscy(większość) poleca Bellu grałem tylko w SS-takie średnie raczej, podobało mi się opcje z nowymi modelami oficerów(flagowi)
    W najbliższym czasie zmieni mi sie nick z ,,Turumbar and death" na ,,T&D TWC"

    ,,Kibel nie jest dla zabawy!!!" Marian Paździoch
    http://demotywatory.com/i/w/7/3378.jpg

  5. #15
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: SS czy BC 6.1?

    W Bellum też są flagowi.

  6. #16
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SS czy BC 6.1?

    BC to stabilność (którą zepsuło na moment tylko i wyłącznie spolszczenie ) i więcej opcji... a AI bitewne można łatwo podmienić.

  7. #17
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SS czy BC 6.1?

    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    BC to stabilność (którą zepsuło na moment tylko i wyłącznie spolszczenie ) i więcej opcji... a AI bitewne można łatwo podmienić.
    Zgadza się. Włoska wersja 6.1 ani razu mi nie wywaliła. Spolszczenie do 6.1 czasem wywala, uchowało się parę błędów w cechach postaci i opisie eventów. Jak obejść ew. ctd napisałem w temacie o spolszczeniu Bellum Crucis 6.1.

    P.S. Ponieważ wyszedł patch 6.2 do Bellum aktualnie robimy spolszczenie do tej wersji, więc dzięki doświadczeniom z akcji spolszczenia do 6.1 postaramy się do 6.2 zrobić spolszczenie kompletne i mam nadzieję bezbłędne. Pozdrawiam i zachęcam do ściągania megapatcha de wersji 6.1 - by móc grać w Bellum Crucis 6.2.

  8. #18
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach

    Re: SS czy BC 6.1 (6.2) ?

    Tak sobie ostatnio włączyłem SS, żeby pokazać kumplowi jednostki renesansowe i znalazłem największą zaletę tego moda w porównaniu do BC, późne jednostki ; ) W sumie to okres 1450-1550 jest jakoś tak pomijany wszędzie, nawet w samym SS, bo niby późne jednostki stanowią czasami większość tego co może rekrutować państwo w custom battle na tym modzie to i tak dostęp do nich ma się po 250-300 turach, co biorąc pod uwagę czas tury i awaryjność w SS jest dla mnie nieosiągalne ; P


    BC może i pomija renesans (w małych wyjątkach jak przy Francji i ich kopijnikach) to przynajmniej wcześniejsze wieki ma wspaniale odwzorowane ; )

    Ech, gdyby tak powstało BC: Renesans ;P

  9. #19
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: SS czy BC 6.1 (6.2) ?

    Witam. KAM pod tym linkiem masz kilka modów http://mtwitalia.freeforumzone.leonardo ... 2&k=138242 zobacz Machiavello - z tego co się orientuję on obejmuje okres jaki Cię interesuje czyli Renesans. Robił go jeden z Autorów Bellum. Tak SS zwłaszcza 6.2 RR/RC Point Blanka ma super jednostki renesansowe, ale nawet grając w kampanie Lete czyli od 1220 riku nigdy nie grałem na tyle duzo tur by je zobaczyć w grze. Ja jak pisałem z tych 2 modów zdecydownaie wybieram Bellum Crucis teraz juz w wersji 6.2 jeszce lepszej niż rewelacyjne 6.1. Pozdrawiam.

  10. #20
    Cześnik Awatar radoxx4
    Dołączył
    Jan 2011
    Lokalizacja
    Śląsk, Mysłowice
    Postów
    297
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: SS czy BC 6.1 (6.2) ?

    Zdecydowanie BC. Mimo iż jest po włosku to problemów nie miałem z połapaniem gry, jest angielska instrukcja więc nie wiem co ludzi w tym języku przeraża- układ gry się nie zmienił. Na szczęście wielebny Araven, Dunkel, Mistyk i Tomash robią polonizację i mimo kilku literówek (pozostałości transkatora google ) można załapać już wszystko, i mogę Wam tylko Panowie dopingować w tej pracy, pomógłbym, ale całe wakacje praktycznie mnie nie ma w domu

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •