Strona 316 z 328 PierwszyPierwszy ... 216266306314315316317318326 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 151 do 3 160 z 3276

Wątek: Filmy

  1. #3151
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    The Little things. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to prosta zrzynka z Seven. Jednak jak się okazuje scenariusz leżał na półce od lat 80-tych, więc kto wie, kto z kogo... Ogólnie może nie tak klimatyczny, jednak jako kryminał z ciekawym zakończeniem daje radę. Warto choćby dla Washingtona i Maleka.

    Spoiler: 


    The Lighthouse. Show dwóch aktorów (tak, Pattinson nic a nic nie ustępuje Dafoe), jednak dramat jako taki, oryginalny, specyficzny. Może nie miałem dnia i kiedyś ponownie wrócę do obrazu bo po seansie mam mieszane uczucia.

    Spoiler: 


    The Conjuring 3: The devil made me do it. To ciągle klimaty, które mi w horrorach odpowiadają najbardziej. Jednak odliczając poboczne The Nun itp to zdecydowanie najsłabsza odsłona w trójce.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  2. #3152
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    The Silence. Niestety kalka z i tak średnio przeze mnie odebranego A Quiet place. Obejrzeć się dało, ale kolejne rozczarowanie.

    Spoiler: 


    Dune. Part one. Cóż, nie mam wiedzy książkowej, choć po seansie tu i tam zajrzałem. Ogólnie odczucie podobne do Janka. Obrazy plenerowe, dialogi - to na mnie działało. Intryga jawnie przypominała GoT. Scena bitwy która w książce jest ponoć ledwie wspomniana tutaj ukazuje Idaho jako Achillesa. Sam atak, takie kosmiczne Pearl Harbor niestety sknocone sieczką na broń białą. Tak, wiem że Herbert to wyjaśnia, lecz ja zawsze ziewałem gdy przy galaktycznej technologii sięga się po miecze (SW). Wyjątkiem są dla mnie honorowe pojedynki, to jakoś przyjmuję. Mimo tych utyskiwań dla mnie udany seans o którym się nie zapomina, więc czekam cierpliwie na kontynuację.

    Spoiler: 


    The Hunt. Obraz nie przyciągnął mnie politycznym jazgotem wokół niego, siłą sprawczą była opinia o klimacie ala Tarantino. I to dostałem. Ogólnie średniak, jednak czasu nie straciłem

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  3. #3153
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gajusz Mariusz Zobacz posta

    Dune. Part one. Cóż, nie mam wiedzy książkowej, choć po seansie tu i tam zajrzałem. Ogólnie odczucie podobne do Janka. Obrazy plenerowe, dialogi - to na mnie działało. Intryga jawnie przypominała GoT. Scena bitwy która w książce jest ponoć ledwie wspomniana tutaj ukazuje Idaho jako Achillesa. Sam atak, takie kosmiczne Pearl Harbor niestety sknocone sieczką na broń białą. Tak, wiem że Herbert to wyjaśnia, lecz ja zawsze ziewałem gdy przy galaktycznej technologii sięga się po miecze (SW). Wyjątkiem są dla mnie honorowe pojedynki, to jakoś przyjmuję. Mimo tych utyskiwań dla mnie udany seans o którym się nie zapomina, więc czekam cierpliwie na kontynuację.

    Spoiler: 

    Podobnie jak Ty również nie zaznajomiłem się z prozą a swoją wiedzę o "Dune" czerpię jedynie z ekranizacji Lyncha. To co nam podarował Villeneuve to bez wątpienia audiowizualna uczta gdyż efekty oraz scenografia opatrzone muzyką Zimmermana są ucztą dla każdego kinomaniaka. Jest w tej ekranizacji ów pazur który potrafili pokazać również aktorzy(jak dla mnie Rebecca Ferguson wymiata).Nie będę wnikać czy ów film jest wiernym odzwierciedleniem powieści ale wiem,iż po trzecim seansie wciąż mnie wgniata w fotel.
    @Gajuszu co do walki wręcz w przyszłości myślę że ma to swój urok sprowadzający się do czystej konfrontacji pomimo technologicznego postępu.Moim zdaniem jest w tym coś nawet rycerskiego oraz oddającego prawdziwego ducha walki pomiędzy przeciwnikami.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. #3154
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nezahualcoyotl Zobacz posta
    Podobnie jak Ty również nie zaznajomiłem się z prozą a swoją wiedzę o "Dune" czerpię jedynie z ekranizacji Lyncha. To co nam podarował Villeneuve to bez wątpienia audiowizualna uczta gdyż efekty oraz scenografia opatrzone muzyką Zimmermana są ucztą dla każdego kinomaniaka. Jest w tej ekranizacji ów pazur który potrafili pokazać również aktorzy(jak dla mnie Rebecca Ferguson wymiata).Nie będę wnikać czy ów film jest wiernym odzwierciedleniem powieści ale wiem,iż po trzecim seansie wciąż mnie wgniata w fotel.
    @Gajuszu co do walki wręcz w przyszłości myślę że ma to swój urok sprowadzający się do czystej konfrontacji pomimo technologicznego postępu.Moim zdaniem jest w tym coś nawet rycerskiego oraz oddającego prawdziwego ducha walki pomiędzy przeciwnikami.
    Ja książkę czytałem ze 4 razy, ale w jak dla mnie zaletą ekranizacji jest to, że stoi na własnych nogach i nie trzeba mieć doktoratu z książki żeby wiedzieć o co chodzi.
    Co do walk na miecze - Herbert to wyjaśniał rzeczywiście, ale jak to zwykle bywa takie wyjaśnienie ma luki. Z drugiej strony w Warhammerze 40k walki wręcz nie mają żadnego sensu ale czy komuś to przeszkadza?

  5. #3155
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Dziś pod znakiem historie niestworzone

    Po The hunt przyszedł czas na podobną tematykę, jednak z Willisem, a więc zapowiadała się znakomita komedia. I taką dostałem.

    Apex. Jak się domyślacie, to na Willisa polują znudzeni bogacze. Rzecz dzieje się w przyszłości, stąd kilka żenujących efektów specjalnych. Tym razem trochę o fabule bo chyba nikogo nie zachęcę . Bruce, skazany na dożywocie "gość który potrafi przetrwać wszystko", zostaje wypuszczony na wyspie, gdzie jak przetrwa bodaj dwie doby polowania - wychodzi na wolność. Aktor ledwie się porusza, pali napotkane cygara, wpierdziela owoce lasu i ciągle stoi za drzewem (którego obwód nawet go nie zakrywa) i podsłuchuje z odległości 5 metrów swych prześladowców. Ci, co zabawne, właściwie wszyscy nawzajem się wycinają. Bo tak. Gdy zostaje sam wielki łowczy, ściąga na wyspę wszelkie patologie, byle poradzili sobie z naszym bohaterem. Wszystko na nic. Finałowy pojedynek znakomicie wieńczy tą komedię sci-fi nakręconą w jakimś miejskim parku za garść dolarów.

    Spoiler: 


    Zone 414. Fabuła to takie połączenie Westworld z mrocznym klimatem à la Blade Runner. I mimo dość prostego scenariusza, jak dla mnie pozytywne zaskoczenie. PS. Ragnar Lothbrok ledwie do poznania.

    Spoiler: 


    No i chińska inwazja w MCU - Shang - Chi and the legend of the ten rings. A więc spodziewane ciągłe latanie po ekranie bohaterów ciągniętych na linach w sosie choreografii tańca ze sztyletami. I tak kwadrans za kwadransem. O filmie zapomniałem oglądając sceny po napisach (nie to co Apex, ten wgryza się w pamięć )

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  6. #3156
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Obawiałem się iż zobaczę tanią podróbkę "Kontaktu" z 1997 lecz otrzymałem interesujący film z raptem trzema bohaterami poszukującymi śladów życia w Kosmosie.Czasem dość naiwna historia a czasem zaskakująca i nawet trzymająca w napięciu.W dodatku okraszona przyjemną muzyką a przede wszystkim solidną grą aktorską.Polecam jak najbardziej bo to miło spędzone i nie zmarnowane dwie godziny.



    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. #3157
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Crisis. Ciut przegadana sensacja lecz dobrze się oglądało.

    Spoiler: 


    Obywatel Jones. Obraz nie przekonał nawet Raczka jednak i tak bym obejrzał. Były momenty irytujące (m.in. pożegnanie Garetha z Adą) i to bardzo wpływało na odbiór filmu. Cóż, po prostu odhaczony z listy.

    Spoiler: 


    Stillwater. Zbyt przeciągnięty czasowo obraz (dramat? thriller to nie był) z całkiem niezłym Damonem. Breslin jak zwykle tylko irytowała.

    Spoiler: 
    Ostatnio edytowane przez Gajusz Mariusz ; 06-02-2022 o 03:14

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  8. #3158
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Spoiler: 


    Dopisany do listy

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  9. #3159
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Not time to die. Bondy zawsze trzeba było oglądać z przymrużonym jednym okiem, więc trudno się czepiać. Niezależnie od takich założeń oglądało mi się bardzo sympatycznie. Po końcówce byłem wstrząśnięty, ale nie zmieszany.

    Spoiler: 


    The Misfits. Kino miłe, łatwe i przyjemne.

    Spoiler: 


    Riders of Justice. Kino europejskie w najlepszym wydaniu. Szczególnie polecam fanom Madsa!

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  10. #3160
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    The last duel. Hollywoodzka średniowieczna Francja doby wojny stuletniej. Mimo opowiedzenia tej samej historii z osobna oczyma trójki bohaterów, całość całkiem znośna. Tytułowy pojedynek jako wisienka na torcie. Polecam.

    Spoiler: 


    Arkansas. Film przeszedł bez echa, a to całkiem zgrabna historia z mocną obsadą. Polecam.

    Spoiler: 


    Antlers. Słyszałem głosy zawiedzionych ale obejrzałem. Pomysł ok, lecz jak to bywa w horrorach zachowanie bohaterów musi budzić wątpliwości natury psychiatrycznej.

    Spoiler: 

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



Strona 316 z 328 PierwszyPierwszy ... 216266306314315316317318326 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Screeny i filmy.
    By in forum Eras Total Conquest
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 21:36
  2. Filmy z gry
    By Ensis in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2020, 06:07
  3. Screeny i filmy
    By Ensis in forum Ogniem i Mieczem II
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-05-2020, 09:32
  4. Screeny i filmy.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 14:06
  5. Screeny i filmy.
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •