Cytat Zamieszczone przez Baal-Melkart Zobacz posta
Tacy sami gospodarze jak i ci "separatyści", w końcu znaleźli się tam z poruczenia władz nie grzeszących legalnością powołania. Do swobodnego dysponowania terytorium niezbędne jest wpierw przejęcie na nim władzy. Wźmy przykład majdanowców. Nie spodobał im się kurs polityczny Janukowycza to go obalili i przejeli władzę. Teraz dysponują terytorium Ukrainy, wierząc w fantasmagorie o członkostwie w UE i będąc gotowym zrzec się części suwerenności na jej korzyść.
A zrzeczenie się całkowitej suwerenności na rzecz Rosji jest lepsze według Ciebie? Od Unii mogą oczekiwać większego partnerstwa, pomocy i zachowania możliwości wyboru własnego rządu a od Rosji? Czego? Kolejnej klęski głodowej i okradania narodu?



Cytat Zamieszczone przez Baal-Melkart Zobacz posta
No właśnie dziwne, stosunek separatystów do obecnych władz w Kijowie był znany, więc czego się spodziewano posyłając tam wojskowych?
Nie wiemy, gdzie zapadła decyzja o wysłaniu obserwatorów z OBWE, zresztą jak takiej misji nie mieli towarzyszyć oficerowie z Ukrainy?

Cytat Zamieszczone przez Baal-Melkart Zobacz posta
Gdzie tak napisałem? Dla mnie nie ma różnicy między bojówkami z Majdanu a bojówkami ze wschodniej Ukrainy. Może poza tym, że ci drudzy mają lepszych sponsorów bo wyglądają na lepiej uzbrojonych. Natomiast co do przyszłości Ukrainy, no cóż, rozpadła się Jugosławia, rozeszły się drogi Czechów i Słowaków, to może jest to metoda i dla Ukrainy. Chociaż bardziej wygląda na to, że Ukrainę rozdziobią kruki, wrony. Ale cześć Ukraińców sama się o to prosiła.
Tak, będzię super jak pod naszą granicą dojdzie do regularniej wojny domowej. Zdajesz sobie sprawę jak wpłynie to na nasz kraj?