PDA

Zobacz pełną wersję : Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Araven
04-02-2012, 20:06
http://img835.imageshack.us/img835/831/paginabase1.jpg (http://mtwitalia.freeforumzone.leonardo.it/discussione.aspx?idd=10138115)

Bellum Crucis to włoski mod, którego akcja rozgrywa się na terenie średniowiecznej Europy, Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. Mamy do dyspozycji całe mnóstwo frakcji, a każda z nich ma wspaniale wykonane jednostki. Mod zawiera w sobie wiele innowacji jak np. floty handlowe czy inne usprawnienia, których próżno szukać w jakiejkolwiek innej modyfikacji do Medievala. Bellum Crucis w obecnej wersji 6.3 (a planowana jest kolejna) zalicza się do grona największych modów i zbiera bardzo wysokie oceny i uznanie graczy. BC 6.3 posiada polskiego Megasubmoda oraz spolszczenie, dzięki któremu osoby nieobeznane z językiem włoskim będą mogły cieszyć się wszystkimi aspektami gry.
Przydatne linki:

Download:
http://depositfiles.com/files/z4xtyvp12 part 1
http://depositfiles.com/files/lnv8e35w3 part 2
Obowiązkowy bugfixer:

http://www.mediafire.com/?02hz6181fjjwq4r
Diplomacy fix:
http://dfiles.eu/files/1hciyylxg
Dział na Total War Center:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=524732
Poradniki po polsku:http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?4876-PORADNIKI-do-6-3-oraz-INSTALOWANIE-Bellum-Crucis-6-1-i-6-2
Spolszczenie:

http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?5731-Spolszczenie-Bellum-Crucis-6-3-z-15-11-2012
Megasubmod:
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?7965-Instalka-Polskiego-Megasubmoda-(wersja-V)


INSTALACJA:
Instalujecie part I do mods, potem part II do mods, Potem bugfixera do mods i cała filozofia. Mod wymaga Kingoms 1.5
Bellum Crucis 6.3 to nowa, pełna i samodzielna wersja moda. Nie instalujemy jej w żadnym wypadku na wersje poprzednie tej modyfikacji.
Generalnie moda należy instalować nie na dysku systemowym, a na innej partycji niż system. Przy Win7 należy wyłączyć UAC, poczytajcie w necie co to i jak to wyłączyć.


Nieoficjalny patch do BELLUM: http://www.sendspace.pl/file/33f41afc03f9f6ba5104397
To plik descr_faction_standings, zrobił go Brancaleone, jeden z autorów moda. Należy go wgrać do data moda. Poprawia bugi dyplomatyczne przy wysokich poziomach relacji i wpływa na ai. Wgrajcie go.
Jak Ktoś ma Megasubmoda II albo wyższego do Bellum, ma ten plik już wgrany.

PORADNIKI DO BELLUM: http://www.mediafire.com/file/7ncvb0dacgc0msr/poradniki.zip


Aktualizacja :arrow: https://drive.google.com/file/d/0B49R32gzhnXecGpqTXNXYXNsZGM/view?resourcekey=0-Eb7JPpBloL5dO1Pdj6mtCQ

inquisitor
04-02-2012, 20:57
Dla mnie bomba !
Czekam aż wyjdą linki i gramy !
Szkoda że nie dokończę mojej kampanii Anglią ale wolę grać na 6.3 ;D

Arthas990
04-02-2012, 22:58
No NARESZCIE!!!!!!

Ja juz go spolszczam w myslach :D ;D Jakby co to z chęcią pomoge ekipie spolszczającej. ;)

olek77
04-02-2012, 23:06
No NARESZCIE!!!!!!

Ja juz go spolszczam w myslach :D ;D Jakby co to z chęcią pomoge ekipie spolszczającej. ;)
ja również ! :D

inquisitor
05-02-2012, 00:03
No NARESZCIE!!!!!!

Ja juz go spolszczam w myslach :D ;D Jakby co to z chęcią pomoge ekipie spolszczającej. ;)
ja również ! :D

Żeby spolszczenie wyszło szybciej, to także pomogę l)

Arthas990
05-02-2012, 00:55
No i juz sie ekipa zbiera moze jeszcze ktos dojdzie i bedzie loos ;P

Araven
05-02-2012, 08:48
Witam. Dzięki Panowie to może spolszczenie do 6.3 jednak powstanie. ;) Oto link do angielskiej instrukcji Bellum Crucis 6.3 http://www.gamefront.com/files/21298295 ... al+ENG.pdf (http://www.gamefront.com/files/21298295/Bellum+Crucis+6.3+Manual+ENG.pdf) - linków do samego BC 6.3 nadal Włosi nie zamieścili. Mam nadzieję, że dziś je dzadzą.

Co do spolszczenia do 6.3 - najpierw poprawimy te ostatnie pliki nad jakimi trwają prace - budynki, cechy generałów, cechy świty postaci do wersji 6.2 a potem stopniowo będziemy dzialac z wersja 6.3 bazując na poprawionej wersji 6.2, tak będzie lepiej. Czy macie inne propozycje?

psiocha1928
05-02-2012, 09:53
Juz sie nie moge dzoczekac tych wszystktich nowinek :D :D :D

inquisitor
05-02-2012, 10:05
Ja bym jednak był Aravenie, za pracą odrazu na 6.3, bo większość ludzi będzie grać w nową wersję moda, na starej zostaną tylko nieliczni a Oni już mają swoje prawie pełne spolszczenie.
Na wersji 6.3 jest ten problem że jest po włosku i dlatego spolszczenie to wg mnie priorytet ;)

zamek9
05-02-2012, 11:15
Również jestem tego zdania, po wyjściu BC 6.3 mało kto zostanie przy poprzedniej wersji(no chyba że ze wzgledu na spolszczenie)
wersja 6.2 ma juz je moim zdaniem dobre i nie potrzebne lepsze by móc bez żadnych problemów w nią sobie pograć

Samick
05-02-2012, 11:19
Co do spolszczenia do 6.3 - najpierw poprawimy te ostatnie pliki nad jakimi trwają prace - budynki, cechy generałów, cechy świty postaci do wersji 6.2 a potem stopniowo będziemy działać z wersja 6.3 bazując na poprawionej wersji 6.2, tak będzie lepiej. Czy macie inne propozycje?

Popieram, skończmy jedno, zabierzmy się za drugie. Szczególnie, że chyba tylko na mnie czekacie, by wydać spolszczenie do BC 6.2.

Piter
05-02-2012, 11:21
Czy ta wersja przypadkiem nie przyspieszy przechodzenia tur? Pracują nad tym w ogóle Włosi?

google-tłumacz

[spoiler:2ai2gkcw]Zmiany w wersji 6.2 z "KRZYŻA Bellum"

+ AI i Dyplomacja
- Różne ulepszenia mechaniczne regulujące stosunki dyplomatyczne
- Różne ulepszenia IA strategicznego i taktycznego

+ Mapowanie
- Zmiany w perspektywie mapy strategii dodaniem Abbasydów i najnowsze frakcje
- Różne drobne zmiany

+ Modelowanie i teksturowanie
- Dodanie wielu nowych jednostek i przegląd wielu istniejących jednostek
- Jednostki ReSkin islamskich ugrupowań (regulacja kolorów podstawowych)
- ReSkin frakcja Mediolan
- Dodano portastendardi dla maszyny wojenne
- Redone tekstura derwiszów dla Bliskiego Wschodu frakcjami
- Dokonał wielu nowych flag
- Nowe tekstury dla wieżyczkami na mapie strategicznej
- Różne drobne zmiany

+ Skrypty
- Poprawa równowagi gospodarczej
- Relikty, które mogą być ujęte w bitwie (zabijanie, kto je ma)
- Odrestaurowany panel Financial Forecasting
- Losowo oblężenia przez uzbrojonych rebeliantów do osiedli na granicach mapie lub na wyspach
- Dodano skrypt do ograniczenia udziału w wyprawach krzyżowych \ dżihadu przez AI
- Rozbudowa bohaterów skryptu (bohater dla wszystkich frakcji)
- Zastosuj współrzędne nowych agentów (czarownica, księżniczki, uczony) Kastylia (pojawił się w Toledo, a nie Leon)
- Popraw skrypt trucicieli
- Popraw skrypt do aktywacji specjalnego wideo ust Ziemi Świętej, Litwa, Wielka Brytania)
- Różne drobne poprawki

+ Coding
Cechy ---
- Dodano kilka nowych biografie
- Przywrócenie pełnej ruch muzułmańskich księżniczek
- Dodano cechy do rozmaitych żydowskich kupców żydowskich wstępnie przedstawić na mapie
- Poprawiono błąd, który ambasador był ich ogólna buntownik
- Różne drobne zmiany
--- Pomocnicze
- Wszedł do rebeliantów domów szlacheckich
- Wypełnić w rodzinach wtórnych do różnych frakcji
- Dodano nowe tytuły dostosowane do nowych regionów
- Dodano nowy pomocniczy historyczne frakcja Abbasydów
- Dodano tytuł Mistrza Akhi i Tadzreuli Futuwwa
- Różne drobne zmiany
Budynki --- i rekrutacji
- Dodano wieże miotaczy w Konstantynopolu (najlepiej z zabytkowymi murami, za niezdobytą)
- System naboru różnicy między AI i ludzkiej odtwarzacz
- Uniemożliwiła pomieścić więcej włoskich kwartały na poziomie drugim (maksymalnie)
- Zmniejszono premię demograficzny
- Założyć z powrotem możliwość zatrudniania najemników floty do krucjat tylko w niektórych regionach
- Różne drobne zmiany w budynkach i system rekrutacji
- Różne zmiany w systemie najemników
--- Inne
- Przywrócono prawidłowe wyświetlanie taktycznej mapie Bliskiego Wschodu rozliczenia
- Dodano kilka modeli fortów (o kulturze) na mapie taktycznej
- Aktualizacja historycznych bitew w każdy odłam pojawia się w co najmniej jednej bitwie)
- Odrestaurowany zdolność księżniczek radzenia sobie z wrogami i neutralny
- Wprowadzono możliwość zasilania jednostek osiedli w stanie oblężenia przez morze
- Ustanowiony nowy porządek gry dla frakcji (w oparciu o wytrzymałości początkowej)
- Lokalizacja nowych i starych fortów, z ich nazwami (feudalna wieś)
- Zmieniono stanowiska niektórych znaków
- Naprawiono polskie drzewo genealogiczne
- Ustaw procentów na religijnej początkowej mapy strategii
- Usunięto powodzie (spowodowane niestabilność mod)
- Inne drobne poprawki

+ Statystyki & Txt edycja
- Globalne zrównoważenie jednostek statystycznych (szczegóły znajdziesz w instrukcji obsługi tego urządzenia Bellum Crucis 6.3, do pobrania z forum "Medieval Total War Włochy")
- Put nazwy w języku oryginalnym dla jednostek i budynków
- Różne poprawki do opisów jednostek i budynków
- Różne poprawki do nazw regionów i rozliczeń
- Różne poprawki do prezentacji kampanii poszczególnych frakcji

+ 2D Graphics
- Różne graficzne aktualizacje do menu (obrazy, załadunek ekrany, symbole, logo)
- Nowe suwaki
- Nowe grafiki dla interfejsów gier
- Różne aktualizacje obrazami wydarzeń w kraju
- Nowe symbole dla różnych frakcji rozliczeń sguarniti
- Nowy symbolem buntowniczego wschód-europejskiej (krzyż prawosławny)
- Kompletny aktualizacja jednostek interfejsu kart, postaci i budynków
- Różne drobne poprawki

+ Wideo
- Dodano nową prezentację wideo

+ Sound
- Przystosowane do nowego pakietu dźwiękowych jednostek
- Różne drobne poprawki[/spoiler:2ai2gkcw]

psiocha1928
05-02-2012, 11:47
Ta lista poprawek i nowinek jest jest bardzo interesujaca 8-) wlosi dawac LINKI !!! :!:

ordenus22
05-02-2012, 12:25
Ciekawe czy poprawią polskie rody dynastyczne, bo ten podział na Piastów, Piastów Mazowieckich i Pomorskich to jest trochę dziwny. Wg mnie powinno to wyglądać w ten sposób: np. Piastowie śląscy, mazowieccy i kujawscy, skąd oni wytrzasnęli Piastów pomorskich? Domyślam się, że chodziło im o Gryfitów (przynajmniej taki herb wstawili).

Piter
05-02-2012, 12:29
Swoją drogą zawsze bezsensu było dla mnie to, że są piastowie pomorscy, a Polska nie ma Pomorza 8-)

ordenus22
05-02-2012, 12:31
Nigdy nie było Piastów pomorskich, nie było takiej gałęzi Piastów. Byli książęta pomorscy, którzy wywodzili się z dynastii Gryfitów. Ich siedzibami był Szczecin, ale też Wołogoszcz, Darłowo, Słupsk i kilka innych wiążę się to z podziałem księstwa pomorskiego na kilka księstw. Czyli Mieszko III Stary, powinien jak już reprezentować dynastię Wielkopolskich Piastów, a nie Pomorskich.

Araven
05-02-2012, 12:53
Luzik w spolszczeniu 6.3 się poprawi Piastów Pomorskich na Wielkopolskich. Zobaczymy najpierw czy coś zmienili.

Arthas990
05-02-2012, 13:12
Może zagadać do Włochów czy by juz nie wrzucili pliku TEXt? :p Bo oni pewnie jeszcze konstruują instalatory do moda ;P

Samick
05-02-2012, 13:22
Czy ta wersja przypadkiem nie przyspieszy przechodzenia tur? Pracują nad tym w ogóle Włosi?

google-tłumacz

[spoiler]Zmiany w wersji 6.2 z "KRZYŻA Bellum"

To są zmiany jakie zaszły w 6.2 czy jakie zajdą w 6.3 w porównaniu z 6.2? Wiem też, że google translate działa jak działa, wolę jednak mieć pewność.

Araven
05-02-2012, 13:38
Zmiany jakie zapodał Piter z translatora Google dotyczą wersji 6.3. Sporo można wyczytać z angielskiej instrukcji do 6.3.

psiocha1928
05-02-2012, 16:33
Wiadomo cos o instalkach :?: to czekanie mnie zabija ;)

Arthas990
05-02-2012, 18:39
Narazie jeszcze nie :p Trzeba sie uzbroić w cierpliwość xD A w tej instrukcji po angielsku można sobie wszystko wyczytać jeśli chodzi o poprawki ;P jak ktoś troche liznął angielski to bd miał miłą lekture xD

psiocha1928
05-02-2012, 19:55
Przeczytalem ta instrukcje dzis rano zaraz po wstawieniu przez Aravena linka do niej ;)
, cóż pozostaje czekac.
Czuje ze sie oplaci ta cierpliwosc :D

u96aro
06-02-2012, 13:55
eh, i jak zwykle nic z hot seat nic nie ruszone. W erze gdzie multi to podstawa, i gra w takie gry idealne wrecz do pogrania na posiadowki nic nie posunelo sie do przodu.

psiocha1928
06-02-2012, 17:34
Znalazlem na forum wlochow bardzo ciekawy material poswiecony jednostka ktore pojawia sie w nowym BC 6.3.Mozemy w nim zaruwno zobaczyc jak i dowiedziec sie w jakich prowincjach bedziemy mogli pojedyncze jednostki rekrutowac dla poszczegolnych frakcji a takze kilka innych drobiazgow im poswieconych Link do biblioteki jednostek ktore pojawia sie wnowym BC 6.3 http://www.gamefront.com/files/20909506 ... er+6.3.pdf (http://www.gamefront.com/files/20909506/Bellum+Crucis+Manuale+Unit%C3%A0+ver+6.3.pdf)


ps. szczegolnie zwrocic mozna uwage na pojawiajace sie nazwy jednostek w ich Ojczystym jezyku 8-)

Arthas990
06-02-2012, 17:46
To już jest od dawna :p Ale dobrze, że przypomniałes xD

psiocha1928
06-02-2012, 17:59
No cuz dopiero od niedawna zdecydowalem sie na przegladanie forum po wlosku :lol:

Araven
06-02-2012, 18:12
Wyczytałem z pomocą translatora, że w ostatniej chwili montują jakiegoś bugfixa (napisał to Hospeker jeden z 3 twórców Bellum). Coś się zaczęło sypać i musieli łatać nim zamieścili moda do pobrania w wersji 6.3. Oby się szybko z tym uporali. Na razie linków nie ma.

psiocha1928
06-02-2012, 18:14
Ooo!!! Naturo Zlosliwa !!! :evil:

13-02-2012, 17:37
Aravenie czemu nie ma linków :oops: ja się tak nie bawię, :lol: dobrze że nie wywaliłem wcześniej zainstalowanej wersji :D
A poważnie, to ładnie tam namieszali, bo rzadki to przypadek, wcześniej się nie spotkałem z czymś takim :) Jednak jak teraz poprawiają jakiegoś babola, to potem będzie tylko sympatyczniej się grało...Na razie Cesarstwo Polskie pod wodzą Mieszka III graniczy z Bizancjum :)

radoxx4
13-02-2012, 18:22
Ciekawe czy poprawili bug z atakowaniem Państwa Papieskiego...

Piter
13-02-2012, 18:26
Ciekawe czy poprawili bug z atakowaniem Państwa Papieskiego...


dopisz do descr_campaign_ai_db pomiędzy tym co pogrubione (tego pogrubionego nie wklejaj)
<faction_ai_label name="default">
<invasion_decisions>


<decision_entry>
<!--
x2
-->
<min_entry target_faction="papal_states" stance="Allied"/>
<max_entry target_faction="papal_states" stance="Neutral"/>
<faction_attitude invade="invade_none" force_invade="false" can_force_invade="false" invade_priority="1500" continue="false"/>
</decision_entry>

</invasion_decisions>
</faction_ai_label name="default">

I raczej nie powinni atakować.

radoxx4
13-02-2012, 18:30
@Piter
Dzięki wielkie na pewno spróbuje :D

Araven
13-02-2012, 19:16
Linków do Bllum Crucis 6.3 nadal nie ma. Ja wyczytałem na ich forum, dbają o opinię swoją i moda - jako stabilnego i niezawodnego. Pospieszyli się z deklaracją wydania wersji 6.3, teraz pracują nad tym by wyeliminować wykryte błedy, na ile zrozumiałem problemy są z nowym ujęciem krucjat, kila regionów krucjat ma być w tym bałtycka, gdzie Polska będzie mogła być jednym z jej kilku uczestników, obok Niemiec, danii i Norwegii. ja tam 6.2 nie usuwam. Nawet jak 6.3 wreszcie wyjdzie.

Blood_187
14-02-2012, 18:17
teraz pracują nad tym by wyeliminować wykryte błedy, na ile zrozumiałem problemy są z nowym ujęciem krucjat, kila regionów krucjat ma być w tym bałtycka, gdzie Polska będzie mogła być jednym z jej kilku uczestników, obok Niemiec, danii i Norwegii.
Bezsens te krucjaty bałtyckie. Bedą zwoływane na rebelianckie Wilno i Rygę które i tak są podbijane w ciągu kilku tur od rozpoczęcia? Bo chyba nie bedą robić frakcji Litwy która i tak by szybko padła otoczona przez Polskę i Ruskich. No chyba że te krucjaty bedą zwoływane na Nowogród :lol:

Piter
14-02-2012, 19:08
teraz pracują nad tym by wyeliminować wykryte błedy, na ile zrozumiałem problemy są z nowym ujęciem krucjat, kila regionów krucjat ma być w tym bałtycka, gdzie Polska będzie mogła być jednym z jej kilku uczestników, obok Niemiec, danii i Norwegii.
Bezsens te krucjaty bałtyckie. Bedą zwoływane na rebelianckie Wilno i Rygę które i tak są podbijane w ciągu kilku tur od rozpoczęcia? Bo chyba nie bedą robić frakcji Litwy która i tak by szybko padła otoczona przez Polskę i Ruskich. No chyba że te krucjaty bedą zwoływane na Nowogród :lol:
Jak nie będzie Litwy to to będzie bezsensu, ale może dodadzą pare dużych ośrodków miejskich, których mocno brakuje na wschodzie jak Mińsk i może coś jeszcze i tak Litwa mogłąby mieć z 4 prowincje i zjedzona być nie musi, a jeśli liczba państw do krucajty będzie ograniczona no i zmniejszą zasięg armii do tej krucjaty to już może nie być tak źle ;)

Araven
14-02-2012, 19:21
Opanujcie się, nie wiem dokładnie na czym będą polegały krucjaty bałtyckie. Możecie grać w szachy np. jak Wam nie odpowiada Bellum. I są inne mody. Ot polska mentalność w moda nie grali a już krytykują. Już w 6.2 był jeden taki nasz rodak co w moda nie grał a się wymądrzał na TWC i Włosi go wyśmiali i słusznie. Będzie mod się zobaczy jak to zrobili. A zasięg ruchu armii na krucjatach można zmienić samemu podawałem jak to się robi dawno temu. Oczywiście będa i krucjaty do Ziemi Swiętej jak i te związane z rekonkwistą na Półwyspie Iberyjskim.

Blood_187
14-02-2012, 21:47
Aravenie, zauważ że nikt tu nie krytykuje moda tylko pomysł który ma być zrealizowany w tym modzie. Sam pomysł zresztą jest bardzo dobry ale moim zdaniem nie do zrealizowania przez ograniczenia wynikające z silnika gry czyli ograniczenia ilości frakcji, maksymalnej liczby prowincji itp. Krucjaty do ziemi świętej mają sens, w podstawce wiadomo, kilka silnych frakcji muzułmańskich, w BC dochodzi jeszcze pomoc dla otoczonego wrogami Królestwa Jerozolimskiego, więc zmiany w mechanice tych krucjat są jak najbardziej pożądane. Rozwinięcie wątku krucjat bałtyckich byłoby miłe w jakimś bardziej zregionalizowanym modzie z mapą np. z SS Battle for Baltic. Wtedy można by się pokusić o stworzenia więcej pogańskich nacji: Prusów,Jaćwingów i kogoś tam jeszcze. Natomiast tworzenie jakiegoś skomplikowanego skryptu do walki z dwoma rebelianckimi prowincjami uważam po prostu za stratę czasu. ICH CENNEGO CZASU który można by poświęcić np. na stworzenie kampanii medium w podstawowej wersji moda ;)

Oczywiście, bardzo prawdopodobne jest że Włosi nas zaskoczą i w tym przypadku, bo nieraz udowadniali że potrafią ;)

I nigdzie nie napisałem że mi Bellum nie odpowiada, nie wiem dlaczego wyjechałeś z tymi szachami, to tylko opinie moja i Pitera na forum które przecież do tego służy ;) Żadnego wymądrzania tu nie ma, co najwyżej "gdybanie" które, wydaje mi się, jest rzeczą normalną przed mocno wyczekiwaną premierą. Zwłaszcza że to oczekiwanie spotęgowała wiadomość o premierze lada dzień, post z instrukcją dotyczącą instalacji moda itp. :) Pozdrawiam.

Araven
15-02-2012, 15:23
Spoko Blood. Nieco przesadziłem z tymi szachami. Wkurzyło mnie krytykowanie czegoś czego jeszcze nie ma. Rozumiem gusta są różne nie każdemu Bellum musi się podobać. Ale ja doceniam pracę Włochów, nie lubię jak Ktoś krytykuje zaocznie. Jak mod wyjdzie i zobaczymy jak to działa w praktyce, znaczy te różne lokalne krucjaty jakie oni proponują - wtedy sam może uznam, że to nie jest takie fajne. Ale poczekajmy na moda pogra się trochę i zobaczy czy będzie lepszy od 6.2. Na to liczę. Pozdrawiam.

Blood_187
15-02-2012, 15:57
Również na to liczę i myślę że nawet jeśli krucjaty by były spartolone to BC 6.3 okaże się lepsze od BC 6.2 :) Chociażby poprzez zmiany w jednostkach, jeśli statystyki jednostek będą podobne do tych z poprawki do twojego submoda (które są zdecydowanie lepsze) to będzie wspaniale. A zmian chyba będzie więcej ;) No ale nic, pozostaje czekać i chyba zacząć nową kampanię z submodem na wybór dziedzica frakcji :)

Hoplon
17-02-2012, 16:28
Wyczytałem na Włoskim forum, że błąd który próbują naprawić jest związany z Ai komputera. Polega na tym, że komputer nie rekrutuje agentów, włosi nie wiedzą narazie czym to jest spowodowane, szukają przyczyny. Obawiam się, że będzie trzeba jeszcze trochę poczekać na moda. :cry:

Arthas990
17-02-2012, 16:46
Teoretycznie problem niby mały a jednak w swej "prostocie" złożony ... No to poczekamy ;) Miejmy nadzieje ze szybko naprawią

inquisitor
17-02-2012, 20:47
Ja wolę jednak poczekać i mieć wersję dopieszczoną pod każdym względem ;)

Arthas990
17-02-2012, 21:15
No ja tez wole poczekac troche dłużej i poczekać na moda bez bugów zreszta włosi o to dbają i dlatego nie wypuszczają jeszcze :)

Arthas990
24-02-2012, 07:20
Panowie BELLUM CRUCIS 6.3 WYDANE!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja już pobieram :D:D
http://freeforumzone.leonardo.it/discus ... d=10138115 (http://freeforumzone.leonardo.it/discussione.aspx?idd=10138115)

2h pobierania :/

p.s. Sry za post pod postem nie zauważyłem swojego wyżej ;S

Araven
24-02-2012, 08:33
Gratuluję czujności też pobieram, u mnie raczej dłużej... zejdzie. :mrgreen:

Piter
24-02-2012, 10:08
Panowie BELLUM CRUCIS 6.3 WYDANE!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja już pobieram :D:D
http://freeforumzone.leonardo.it/discus ... d=10138115 (http://freeforumzone.leonardo.it/discussione.aspx?idd=10138115)

2h pobierania :/

p.s. Sry za post pod postem nie zauważyłem swojego wyżej ;S
Dzięki, u mnie jeden part 2h :mrgreen:

Arthas990
24-02-2012, 10:16
A ja już instaluje ^.-

Piter
24-02-2012, 10:27
A ja już instaluje ^.-
Dzięki, że mnie pocieszyłeś :mrgreen:

24-02-2012, 11:44
Ja skończyłem instalować, jak znajdę chwilę to sobie pogram. Uwaga, nadpisuje poprzednia wersję, wcześniej się pyta czy może, jak dacie że tak to kiszka z poprzedniej wersji, jak ktoś gra spolszczoną, lepiej sobie gdzieś przenieść

Arthas990
24-02-2012, 11:48
Warto dodać, że Bellum Crucis 6.3 jest wersją "stand alone" czyli nie wymaga wersji 6.1 czy 6.2 działa osobno ;)

Edit: az mnie krew zalewa na widok tych włoskich słów ... Co za dziwny język :S

24-02-2012, 12:11
Lepszy język romański od tego barbarzyńskiego angielskiego :) Jak się dokładnie przyjrzeć można znaleźć ciekawe nawiązania językowe :) Mi nie przeszkadzało od wersji 5.0 hehe :)

Arthas990
24-02-2012, 12:13
Angielski jest językiem o wiele bardziej zrozumiałym niż to "coś" zwane włoskim.Mimo to szacunek dla nich za tego zacnego moda :D

24-02-2012, 13:05
Gdyby nie było debilnych uwag odnośnie moda, wyrażanych po angielskiu na twcenter, to Włosi by zrobiliby zangielszczenie. Ale jak ktoś w moda nie gra, i krytykuje powołując się na jakieś dziwne założenia historyczne, to mamy co mamy...Mnie wystarczy taka wersja, podejrzewam ze jedynie ci co spolszczali wiedzą ile ich może czeka dodatkowej pracy, gdyby i to chcieli potłumaczyć. Na razie próbuję grać, zobaczymy czy Bizancjum odbije swoje dawne dziedziny :)

Arthas990
24-02-2012, 13:25
Mimo wszystko Eutychesie już zacząlem samotną walkę ze spolszczaniem moda :0 Właśnie robie pliki z Campaign_descriptions a pózniej menu english i sie zobaczy kto dołączy bo Araven miał zebrać towarzystwo ;0

Piter
24-02-2012, 13:44
Powiedzcie czy turki szybciej śmigają

PlanB
24-02-2012, 13:51
O właśnie,ogólnie powiedzcie jakie wrażenia z gry?
Cóż,ja zacznę pobierać najszybciej jutro,może dziś wieczorem :(

24-02-2012, 14:19
Mimo wszystko Eutychesie już zacząlem samotną walkę ze spolszczaniem moda :0 Właśnie robie pliki z Campaign_descriptions a pózniej menu english i sie zobaczy kto dołączy bo Araven miał zebrać towarzystwo ;0
Fajnie, ja nie mam czasu, żeby z gęby nie robić cholewy to się nie deklaruję :)
-----------
Parę screenów gdzie doradczyni pokazuje jakie zadania czekają przy odgruzowaniu tutaj w tym wypadku Cesarstwa Wschodniorzymskiego...Jest to narzucony skrypt przez twórców, i jeżeli się go odpali, to trzeba swoje odcierpieć, bo ma prawo przy wciskaniu escape się zawiesić...W sumie podoba mi się ich wizja Bizancjum :) Proszę o to kilka sreenów z samego początku, jutro może wrzucę insze, ale nie wiem jak z czasem będzie...

[spoiler:23ndh2cu]http://img594.imageshack.us/img594/6950/2012022400001.jpg
http://img404.imageshack.us/img404/1696/2012022400003.jpg
http://img809.imageshack.us/img809/3838/2012022400004.jpg
http://img515.imageshack.us/img515/4297/2012022400005.jpg
http://img546.imageshack.us/img546/2738/2012022400006.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/5268/2012022400007.jpg
http://img192.imageshack.us/img192/4577/2012022400008.jpg
http://img109.imageshack.us/img109/5755/2012022400010.jpg
http://img855.imageshack.us/img855/204/2012022400011.jpg
http://img213.imageshack.us/img213/845/2012022400012.jpg
http://img26.imageshack.us/img26/3497/2012022400014.jpg
http://img141.imageshack.us/img141/5581/2012022400015.jpg
http://img849.imageshack.us/img849/9452/2012022400016.jpg[/spoiler:23ndh2cu]

Zachar
24-02-2012, 16:58
ja już pobieram :D idzie jak krew z nosa :?

Arthas990
24-02-2012, 17:02
Tury ida nieco dłużej bo np. Campaign scrip z kampanii full ma 2mb a z light 900 kb :) Są 3 nowe skrypty dodane i stąd ta waga ;D

24-02-2012, 19:49
Tury ida nieco dłużej bo np. Campaign scrip z kampanii full ma 2mb a z light 900 kb :) Są 3 nowe skrypty dodane i stąd ta waga ;D
Fakt idzie dłużej, dlatego współczuję tym co mieli długie tury w poprzedniej wersji, na moim sprzęcie w miarę dobrym- 37 sekund ze stoperem w ręku jak kogoś to zainteresuje :roll: , na maksymalnych ustawieniach jakie są możliwe...
Nie wywala póki co, powoli dozbrajam Kommenów, chyba pójdę niewyspany do pracy :)
edit:
gram na kampanii feudal- full
edit:
Czy robić screeny i je zamieszczać? :roll:

Araven
24-02-2012, 21:54
Rób screeny zacny Eutychesie, tylko na toggle_fow najlepiej. Ja BC 6.3 zainstaluje jutro. Ale już się nie mogę doczekać. Pograłem troche na AI z BC 6.3 w 6.2 no sporo zmienili w dyplomacji. Ai szybciej kosi buntowników, mniej jest skłonne do zawierania sojuszy i zmniejszono znacznie dochody z handlu kupieckiego. Tyle zdołalem stwierdzić na ten moment. Ale dopiero jak zagram w BC 6.3 to będę mógł napisać coś więcej.

24-02-2012, 22:09
Postaram się w miarę czasu porobić zrzuty z gry, idę spać trzeba jutro do pracy.
pozdrawiam :D

inquisitor
25-02-2012, 07:37
Ja narazie nie pobieram, bo idzie strasznie powoli ;/

Pobiorę jak się servery odciązą i może do tego czasu będę miał nowego neta ^^

psiocha1928
25-02-2012, 07:46
Fakt idzie powoli , mialbym moda juz wczoraj wieczorem ale przy 90% sciagnietych plikow moj "ukochany Kotek" wskoczyl mi na klawiature i bum skasowal sciaganie :evil: i bylo trzebe zasac od nowa :D ale dzisiaj juz sobie pogram 8-)

Arthas990
25-02-2012, 08:12
Ja już skończyłem spolsczenie 50% :D brakuje kilku plików bo dziś kończe expanded :D Podziw dla Aravena bo wziąl "historic_events" a tego do tej pory nikt nie robił ^^

Przydałaby się nam pomoc... Bo we dwóch robimy :/

inquisitor
25-02-2012, 08:26
Podeslij pliki n a gustlik5@vp.pl, jak będę miał czs to coś porobię ;D

psiocha1928
25-02-2012, 10:47
pomoge z jakimis plikami jesli ktos da mi instrukcje na pw. jak sie to robi :D

Araven
25-02-2012, 11:54
pomoge z jakimis plikami jesli ktos da mi instrukcje na pw. jak sie to robi :D
Super walczysz z plikiem strat. Posłałem Ci PW. Jak coś to pytaj.
Chętni do pomocy w spolszczaniu Bellum Crucis 6.3 niech zgłaszają się pod tym linkiem: viewtopic.php?f=367&t=9949 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9949)

psiocha1928
25-02-2012, 12:47
Zabieram sie do pracy ;)

25-02-2012, 17:05
Pierwszy post zedytowany o tą prostą informację :) Jednak zdecydowali się mimo chamskich odzywek, w tym i nacji polskiej. Zobaczymy czy tym razem będzie spokojniej?
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=524732

edit:


Ważne, tak napisali Włosi :)
Mod jest w języku włoskim, ale w przyszłości planowane jest tłumaczenie na język angielski ... Jeśli ktoś jest w stanie przetłumaczyć z języka włoskiego na język angielski, prosimy o kontakt! Więcej osób pracuje na to i wkrótce zostanie wydany!

Arthas990
25-02-2012, 18:29
Przed chwilą się troche zdziwiłem.Włączyłem sobie kampanie light poziom vh/h gram pare tur wziąlem całe wojsko dokupiłem kilka jednostek i ruszyłem na Medyne i nagle 8 tura ZONG Atak błyskawiczny buntowników na moją osade.Brak jakichkolwiek możliwości obrony mniej więcej taki mieli sprzęt!!!
http://imageshack.us/photo/my-images/12 ... wacza.png/ (http://imageshack.us/photo/my-images/12/nagyatakspawacza.png/)
Miasto zajęte bez kłopotu przez nich a ja muszę się wracać wojskiem po zdobyciu medyny i odbijać swoje miasto
Świetne to było zrobiło na mnie wrażenie bo takie dość nietypowe ;P

Araven
26-02-2012, 18:46
Ja robiąc sobie przerwę od spolszczania Bellum Crucis 6.3 i dla przetestowania dotychczasowego spolszczenia, wreszcie pograłem. No podoba mi się. Zmian jest sporo, stopniowo je wychwytuję. Dodano nowe budynki w zamkach i miastach. Zmieniono AI i dyplomację. W oblężeniach ai bitewne jest dobre nieźle walczy. W bitwach w polu nie testowałem ale wygląda obiecująco. Trudniej sojusze zawierać. Bardziej zróżnicowano poziomy trudności, teraz jest duża róznica pomiędzy poziomem medium - mamy nawet ponad 2000 bonusu do sakiewki króla na medium, a na VH bonus jest minimalny. Ale największa różnica jest w agresywnosci kompa. Na medium można fajnie pograć i dyplomacja jest sensowna na VH jest masakra. Po 30 turze totalna rzeź. Dlatego na razie odpuściłem VH. Mocno obcięto dochody z kupców, co balansuje nieco grę - mniej spamowych armii bo mniej kasy. Zmieniono czas budowy budynków niektórych. Abbasydzi są ciekawą frakcją. Dopracowali frakcje muzułmanskie bardziej niż poprzednio. Obecnie kampania light jest bardziej rozbudowana niż poprzednio w 6.2 co zapewnia ciekawą grę - nawet na tej uproszczonej kampanii. Potem coś do niej dorzucę, znaczy kilka skryptów i zrobię medium kampanię ale to za jakiś czas, po akcji spolszczenie dla BC 6.3. AI szybciej buntowników kosi. No warto było czekać na Bellum Crucis 6.3. Pozdrawiam.

Piter
26-02-2012, 18:54
Mógłbyś dla mnie wywalić parę skryptów, nie łudzę się, że będę mógł korzystać ze skryptów bellum na moim sprzęcie, ale chociaż z piękna jednostek, róznordoności budynków, ciekawej mapy itp bym pokorzystał ;p

Arthas990
26-02-2012, 18:55
Ja już teraz ledwo light ogarniam a co dopiero medium nie wspomniec juz o full haha ;D

26-02-2012, 19:31
Ja robiąc sobie przerwę od spolszczania Bellum Crucis 6.3 i dla przetestowania dotychczasowego spolszczenia, wreszcie pograłem. No podoba mi się. Zmian jest sporo, stopniowo je wychwytuje. Dodano nowe budynki w zamkach i miastach. Zmieniono AI i dyplomację. W obleżeniach ai bitewne jest dobre nieźle walczy. W bitwach w polu nie testowałem ale wygląda obiecująco. Trudniej sojusze zawierać. Bardziej zróżnicowano poziomy trudności, teraz jest duża róznica pomiędzy poziomem medium - mamy nawet ponad 2000 bonusu do sakiewki króla na medium, a na VH bonus jest minimalny. ale największa różnica jest w agresywnosci kompa. Namedium mozna fajnie pograć i dyplomacja jest sensowna na VH jest masakra. Po 30 turze totalna rzeź. Dlatego na razie odpuściłem VH. Mocno obcieto dochody z kupców, co balansuje nieco grę. Zmieniono czas budowy budynków niektórych. Abbasydzi sa ciekawą frakcja. dopracowali frakcje muzułmanskie bardziej niz popzrednio. Obecnie kampania light jest bardziej rozbudowana niz popzrednio w 6.2 co zapewnia ciekawa grę. Potem cos do niej dorzucę, znaczy kilka skryptów i zrobie medium kampanię ale to za jakis czas. AI szybciej buntowników kosi. No warto było czekać na Bellum Crucis 6.3. pozdrawiam.
Dodam, ż AI na polu bitewnym na VH (H z tym też jest ciężko :) ), to grając jest rzeźnia, ale Włosi zawsze mieli dobrych skrypterów, co do AI na mapie bitewnej komp zachowuje się inaczej, tak jak napisał Araven w zależności od trudności, do tego dodałbym kwestię nacji jaką się gra, uwzględnili to lepiej, czuć się że się gra daną nacją a wokół wredne małpy( historycznie ujmując :D )
edit:
polecam
hard/medium

Piter
26-02-2012, 19:35
hm, szkoda, że na h jest gorszy, może uda mi się to zmienić. Denerwuje mnie to, że na vh bitew zbyt trudno się gra agentami i zdarza sie, że mając nawet 95% szans kupiec przegrywa i ginie. Nie wiem na pewno czy to od tego zależy, ale takie mam wrażenia.

Araven
26-02-2012, 19:49
Nie no Panowie wg mnie poziom trudności kampanii nie wpływa na zachowamie kompa w bitwach. Ja pisalem, że poziom trudności kampanii wpływa na agresywność kompa ogólnie a nie na bitwy.
Edit: Piter mogę też odchudzic kampanię light do super light ale też za jakiś czas.

Arthas990
26-02-2012, 20:03
ja juz probowalem ale ctd mialem jutro odchudze i wrzuce jak mi sie bedzie chcialo ;)

Piter
26-02-2012, 20:50
Nie no Panowie wg mnie poziom trudności kampanii nie wpływa na zachowamie kompa w bitwach. Ja pisalem, że poziom trudności kampanii wpływa na agresywność kompa ogólnie a nie na bitwy.
Edit: Piter mogę też odchudzic kampanię light do super light ale też za jakiś czas.
Nie zrozumiałeś kompletnie mojego posta ;) Bo ja pisałem o wpływie na agentów nie na bitwy i to pozimou trudności bitew nie kampani (jeżeli na mojego posta odpowiadałeś, bo nikogo nie cytowałeś)

Araven
26-02-2012, 21:47
Ja odpowiadalem bardziej Eutychesowi nie Tobie...

Arthas990
26-02-2012, 22:19
Piter ewentualnie jak chcesz taka kampanie super full light to sobie wez skrypt z hotseat kampanii :) jest w data/world/campaign/imperial campaign tam bedziesz mial campaign script ;) 300 kb chyba wazy :P

26-02-2012, 22:34
Ja odpowiadałem bardziej Eutychesowi nie Tobie...
Ja pisałem o AI na mapie bitewnej w formie dodania do twoich spostrzeżeń wynikających z gry. Nigdy bym nie stwierdził tego, co niby miałem stwierdzić :)
Nie wyśpię przez tego moda :) trza iść spać w końcu :D

Wilk
27-02-2012, 07:06
Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy to nowe animacje kursora myszy. Toporne to jakieś takie. Albo je pokochacie, albo znienawidzicie. :-P Na szczęście żeby przywrócić oryginalne, nie trzeba daleko szukać i kombinować. Zdaje się że również działa tryb pokazowy, choć nie ma głosu i jest po włosku. Nie wiem o co w nim chodzi, znudził mnie po 30 sekundach.
Nazwy własne są na upartego, zwłoszczone. Ciekawe jak w praktyce wyglądać będzie to, nie do końca jeszcze skończone zangielszczenie z twcenter. Jedno jest pewne. Włosi z uporem maniaka, unikali angielskiego w plikach gry. Szukanie właściwych wpisów będzie bardziej utrudnione niż być powinno. :evil:
Wow... Kary finansowe za regiony są... Heh, mieli chłopcy wenę twórczą.

Nie rozumiem. to:
<max_age_for_marriage_for_male uint="75"/>
i to:
<max_age_for_conception uint="50"/>
Po co żenić "bezpłodnego" starego generała, jedną nogą już w grobie ?

Arthas990
27-02-2012, 12:05
Jakby ktoś chciał uszczypliłem Kampanie Light o 3 skrypty:Exteranl Invasion(inwazje buntowników na miasta),CBM(choroby generałów) i Cambio Nomi(zmiany nazw miasto po zajęciu przez różne kultury) Jakby ktoś chciał to prosze:

http://hotfile.com/dl/148011218/a713055 ... t.txt.html (http://hotfile.com/dl/148011218/a713055/campaign_script.txt.html)

Po wgraniu usuńcie plik map.rwm do kosza
Plik waży 600~~ kilobajtów więc o prawie 300 mniej jest ogolnie lepiej o jakies 30 % ;) bynajmniej u mnie już się da grać ;D
Te 2 nowe skrypty zostawiłem tzn. ten i o krucjatach i o religii( nie wiem o czy ten skrypt ) rise of heroes tez zostawilem powiekszone

A to taki dodatek jakby ktos chcial polskie nazwy wiekszosci miast do kampanii light po wgraniu campaign script bo nie ma juz skryptu cambio nomi to te nazwy sa inne np. Jerozolima=Gerusalme czy jakos tak ;)
Wgrac do katalogu "text" (dotyczy tylko kampanii light)

http://hotfile.com/dl/148012021/00fc6d8 ... s.txt.html (http://hotfile.com/dl/148012021/00fc6d8/light_regions_and_settlement_names.txt.html)

Dodatkowo jakby ktos chcial stare kursory a nie ta walnieta reke-kursor to prosze bardzo :

http://hotfile.com/dl/148011690/2e44025 ... s.rar.html (http://hotfile.com/dl/148011690/2e44025/cursors.rar.html)

Wypadkować do folderu: bellumCrucis6/data i podmienic foldery "cursors" ;)

u96aro
27-02-2012, 13:36
A mozna prosic aby ktos zmajstrowal dzialajaca kampanie medium ale na hot seat ? ;]

Piter
27-02-2012, 15:23
Piter ewentualnie jak chcesz taka kampanie super full light to sobie wez skrypt z hotseat kampanii :) jest w data/world/campaign/imperial campaign tam bedziesz mial campaign script ;) 300 kb chyba wazy :P
Nie no bez przesady znowu ;] ja bym chciał tak żeby turki max 1 minute 40 sek szły, więcej nie wytrzymam, bo się zanudzę przy grze. Mógłbyś powiedzieć jakie są skrypty ogólnie wszystkie w kampanii light?

Arthas990
27-02-2012, 15:35
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;0- Prologo;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;1- Garrison Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;2- Money Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Od kaski
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;3- Balance Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Balans
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;4- Warcost Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Koszty utrzymania wojska itp
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;5- Bank Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Od banku w miastach
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;6- Rise of Heroes;;;;;;;;;;;;;;;;;; Przybycie różnych "bohaterów" typu Saladyn itp W 6.3 zostało znacznie rozszerzone o kilkanascie osób m.in. i Kazimierza Odnowiciela w Polsce :)
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;7- Bulgar Revolt;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;8- Newking Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;9- Mongol Invasion;;;;;;;;;;;;;;;;;; Inwazja Mongołów
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;10- Timurid Invasion;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;11- Interactive Script;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;12- Decime Papali;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;13- Udienza papale;;;;;;;;;;;;;;;;;; Koszty krucjat/prośby o krucjaty
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;14- Esilio;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;15- Lega dei Baroni;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;16- Unione degli Emiri;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;17- Flotte mercantili;;;;;;;;;;;;;;; Floty korsarzy/kupieckie
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;18- Aiuti militari;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;19- Diserzioni;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Dezercja najemników jak nie masz kasy w skarbcu+ informacja na ekranie
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;20- AOR;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;21- Nuovi agenti;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;22- Conversioni;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Zmiana religii przez frakcje
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;23- Ordini;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Przywódcy zakonów np. Aviz itp itd
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;24- Incoronazioni;;;;;;;;; Koronacje cesarzy,krolow itp
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;25- Eretici, streghe e rabbini;;;;;; heretycy,wiedzmy,rabini itp
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;26- Disastri;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Katastrofy
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;27- Dote;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; 600 bizantów za zawarcie slubu
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;28- Tecnologie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;29- Reliquiario;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Filmy jak np. budujesz katedry wielki i meczety + bonusy w postaci bizantów za np. Ogromna katedre
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;30- Video;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Filmy roznego rodzaju typu.ze medyna zdobyta albo odkrycie brytanii
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;31- Confische;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Tego nie pamietam
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;32- Sobillatori e untori;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;33- Scampo in assedi;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;34- Campagna feudale;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;35- Cambio nomi;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Zmiana nazw miast np. jak grecy maja Konstantynopol to sie tak nazywa a jak Turcy to Stambuł
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;36- Tesori generali nemici;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Skarb generałów wroga jesli ucieknie z bitwy to go spieniezasz przy stolicy
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;37- Ransom Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;38- CBM Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Jakies choroby dla generałów wysypka czy cos
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;39- Reliquie Conquistabili;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Nie wiem nie odkryłem jeszcze :D
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;40- External Invasion;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Inwazje buntowników na miasta bez namiestników
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;41- Crusades' Limits Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; o krucjatach ze np. rekonwista czy krucjaty baltyckie itp ;)



Wzięłem to z Light bo full mi sie nie chciało opisywać już xD Moglem gdzies popelnic bład lub sie pomylic poprawcie mnie jak cos :P

Co do tych szybszych tur to jeszcze dobrze nie przetestowałem tego pliku Campaign script uproszczonegop wiec nie wiem czy bc nie bedzie bledow wywalac typu takiego ze sie grafika bedzie sypac :P To dziwne jest niby skrypt usuwam a grafa sie przez to sypie ;P

Piter
27-02-2012, 15:42
8- Newking Script

To jest mało przydatne, można by wywalić


Te floty mogą znacznie ruchy kompa przedłużać:


;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;17- Flotte mercantili;;;;;;;;;;;;;;; Floty korsarzy/kupieckie



Czy taki skrypt może wpływać na czas ruchów kompa, chyba nie?
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;24- Incoronazioni;;;;;;;;; Koronacje cesarzy,krolow itp
To tylko wyskakiwanie eventów, a kompowi chyba nie wyskakuja?


;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;40- External Invasion;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Inwazje buntowników na miasta bez namiestników
To też by można wywalić



;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;36- Tesori generali nemici;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Skarb generałów wroga jesli ucieknie z bitwy to go spieniezasz przy stolicy

To też mało przydatne, bo ten skarb to jakieś grosze, dzięki, może sam powywalam te skrypty ;)

Arthas990
27-02-2012, 17:38
Tak Piter ja tez bym chcial wywalic jak najwiecej bo lubie jak szybko te tury ida ale nie da rady trzeba kombinowac bo mod wywala bledy ;P

Pozneij pokombinuje moze mi sie uda zrobic jakis dobry tzn. zeby jakas grywalnosc byla i tury szly :)

Piter
27-02-2012, 18:12
Tak Piter ja tez bym chcial wywalic jak najwiecej bo lubie jak szybko te tury ida ale nie da rady trzeba kombinowac bo mod wywala bledy ;P

Pozneij pokombinuje moze mi sie uda zrobic jakis dobry tzn. zeby jakas grywalnosc byla i tury szly :)
Już rozwiązałem ten problem, musisz mieć taki sam skrypt do light feundal i light i wtedy odpali

Piter
27-02-2012, 18:18
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;17- Flotte mercantili;;;;;;;;;;;;;;; Floty korsarzy/kupieckie
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;40- External Invasion;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Inwazje buntowników na miasta bez
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;36- Tesori generali nemici;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Skarb generałów wroga jesli ucieknie z bitwy to go spieniezasz przy stolicy



Wywaliłem te skrypty i ograniczyłem czas trwania tury na swoim kompie z jakiś 2,5-3 minut na light do 52 sek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Teraz to można grać 8-) A grywalność zmniejszy się b. mało : 8-)

Araven
27-02-2012, 18:21
17 i 40 to male skrypty a dużo dają je bym sobie przywrócił na Twoim miejscu.

inquisitor
27-02-2012, 18:22
Ja jutro powinienem pobrać moda i wysłać spolszczony plik unit.txt, już się nie mogę doczekać aż pogram.

Mam pytanie czy ktoś ogarnia skrypty tej gry.

Piter
27-02-2012, 18:24
17 i 40 to male skrypty a dużo dają je bym sobie przywrócił na Twoim miejscu.
Wytypowałem je jako skrypty które najbardziej wydłużają turę i trafiłem, bo leci z 3 razy szybciej więc nie zamierzam ich dodawać. Wydaje mi się właśnie, że z tych 36 najmniej wpływa na szybkość tur. Długość skryptów nie ma też wielkiego znaczenia, bo np. skrypty dzięki którym pokazują się filmiki czy pojawiają się nowe postawcie mało wpływają na długość trwania tury, a sporo niektóre zajmują.

Araven
27-02-2012, 19:56
Piter - Mam całkowicie odmienne zdanie a wywalenie flot handlowych i skarbów zdobywanych w bitwach na wrogu to dla mnie bardzo zły pomysł, spłycający grę - ale każdy gra jak chce.

Arthas - Ja tam też sobie kursory w grze zmieniłem, ale na takie z submoda do Broken crescent bo je lubię.

Inquisitor - co do skryptów to w 6.2 ogarniałem w 6.3 dopiero zaczynam ich poznawanie, ale, że mało gram a spolszczam to i poznawanie opornie mi idzie.

psiocha1928
27-02-2012, 20:30
Czolem wasc mosci !

Pograłem dziś rano troszeczkę i wydaje mi się ze wszystkie submody z wersji 6.2 działają mi na wersji 6.3 czy to możliwe czy to moja fantazja ? :lol:

Kolejna sprawa boli uboga różnorakość wojsk wschodniej europy... porównując do bliskiego wschodu czy Bizancjum to naprawdę bieda...
Następnie pojawia się nowy poziom zabójcy KAT chyba ze to kolejna wyraz mojej bujnej wyobraźni i przeoczyłem go w wersji 6.2 :D
Malo jest jak dla mnie surowców na mapie i tu pytanie dla Aravena da rade jakoś to uzupełnić 8-) ??? ,lub nawet dodać jakieś nowe ???
Więcej uwag już wkrótce . Dziękuje

Arthas990
27-02-2012, 20:40
Flote bym przywrócil ale ten 40 skrypt z buntopwnikami to Gowno jest... Bezsens ataki buntowników bez wgl zadnych szans obrony poprostu atakuja i ty sie bronisz nie oblegaja ATAKUJA.Zaraz sobie zmodyfikuje sam tez.Acha Piter jakbys jakies bledy mial w modzie przez usuniecie skryptow to napisz ;)

Nie wszystkie submody beda dzialac bo sie pliki pozmieniały calkowicie niektore ;>

kruk84
27-02-2012, 20:46
Wrzućcie jakieś screeny :evil: Nie wszyscy jeszcze mod'a pobrali.

psiocha1928
27-02-2012, 20:49
Mowisz ??? , ale wciaz mam submod na 4 tury i submod Aravena na budynki startowe bo na "dzien dobry" moge rekrutowac "jazde piastowska" albo jak to wlosi przetlumaczyli "jazda z rusznicami" :lol:

Piter
27-02-2012, 20:57
Mowisz ??? , ale wciaz mam submod na 4 tury i submod Aravena na budynki startowe bo na "dzien dobry" moge rekrutowac "jazde piastowska" albo jak to wlosi przetlumaczyli "jazda z rusznicami" :lol:
Skoro plik start podstawiłeś z 6.2 to może Ci nowa frakcja źle działać, ogólnie mogą być bugi.


Flote bym przywrócil ale ten 40 skrypt z buntopwnikami to Gowno jest... Bezsens ataki buntowników bez wgl zadnych szans obrony poprostu atakuja i ty sie bronisz nie oblegaja ATAKUJA.Zaraz sobie zmodyfikuje sam tez.Acha Piter jakbys jakies bledy mial w modzie przez usuniecie skryptow to napisz ;)

Nie wszystkie submody beda dzialac bo sie pliki pozmieniały calkowicie niektore ;>


Najchętniej to bym wszystko zostawił ! :D Ale ten skrypt nie daje aż tyle żebym chciał ze względu na niego czekać 3 razy dłużej na turę szczególnie przy słabym sprzęcie ;)

Arthas990
27-02-2012, 21:05
U mnie juz trwa 35- 40 sekund a plik wyglada tak :
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;0- Prologo;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;1- Garrison Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;2- Money Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;3- Balance Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;4- Warcost Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;5- Bank Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;6- Rise of Heroes;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;7- Bulgar Revolt;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;8- Newking Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;9- Mongol Invasion;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;10- Timurid Invasion;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;11- Interactive Script;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;12- Decime Papali;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;13- Udienza papale;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;14- Esilio;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;15- Lega dei Baroni;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;16- Unione degli Emiri;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;17- Flotte mercantili;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;18- Aiuti militari;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;19- Diserzioni;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;20- AOR;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;21- Nuovi agenti;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;22- Conversioni;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;23- Ordini;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;24- Incoronazioni;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;25- Eretici, streghe e rabbini;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;26- Disastri;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;27- Dote;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;28- Tecnologie;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;29- Reliquiario;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;30- Video;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;31- Confische;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;32- Sobillatori e untori;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;33- Scampo in assedi;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;34- Campagna feudale;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;35- Cambio nomi;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;36- Tesori generali nemici;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;37- Ransom Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;38- CBM Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;39- Reliquie Conquistabili;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;40- External Invasion;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ASSENTE
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;41- Crusades' Limits Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Floty chyba zostawie choc rzadko uzywam flot handlowych a piratów chyba nigdy nawet nie uzywalem :D:D:D:D
Podtuningowalem sobie i za sluby mam 1000 bizantów,krucjaty 10tys. a nie 30 tys. i kumanów zkonwertowałem w 45 turze a nie 130 na katolicyzm bo tak jest lepiej :) bynajmniej dla mnie
Pozdrawiam ;D
Ide sobie pograc mam nadzieje ze Twoj sposob ze jak wrzucisz kampanie z light do feudal dziala :D Czcigodny Piterze ;)

Arthas990
27-02-2012, 21:46
Ej wie ktos z was co jest spowodowane tym ze sie zmniejsza liczba ludzi w oddziale ze np. jest zamiast 120 robi sie 70 bo mi sie tak zrobilo a ja tak nie chce wole po staremu ;P jak ten proceder odwrócić xd?

Araven
27-02-2012, 21:56
Może Ci sie przstawiła skala jednostek z ogromnej na dużą. Zobacz w opcjach kamery w ustawieniach.

Arthas990
27-02-2012, 21:57
Tak to wlasnie to Dzieki mistrzu ;D

Wilk
29-02-2012, 03:39
Pamiętacie jak zauważyłem, że mało jest surowców handlowych ? Fakt mowa była o BC 6.2, teraz jest już 6.3.
A więc do 6.3.
[spoiler:69v1mboo]resource timber, 42, 239
resource wool, 52, 230
resource fish, 67, 264
resource silver, 63, 262
resource textiles, 66, 245
resource wool, 64, 241
resource timber, 69, 237
resource grain, 66, 226
resource textiles, 72, 221
resource iron, 58, 221
resource tin, 56, 214
resource wool, 66, 212
resource fish, 73, 202
resource fish, 49, 198
resource tin, 59, 190
resource grain, 65, 189
resource wine, 66, 171
resource wool, 76, 168
resource textiles, 71, 158
resource iron, 84, 155
resource fish, 75, 141
resource wine, 93, 147
resource fish, 99, 143
resource coal, 84, 160
resource grain, 90, 165
resource tin, 94, 162
resource wine, 88, 181
resource grain, 96, 200
resource elephants, 86, 192
resource coal, 87, 202
resource textiles, 96, 209
resource timber, 99, 205
resource fish, 97, 220
resource grain, 121, 216
resource camels, 115, 241
resource amber, 133, 235
resource furs, 126, 233
resource timber, 145, 241
resource iron, 148, 266
resource tin, 161, 258
resource furs, 161, 270
resource amber, 165, 247
resource wool, 169, 248
resource timber, 189, 274
resource fish, 116, 225
resource timber, 140, 215
resource coal, 160, 227
resource textiles, 126, 199
resource silver, 120, 199
resource iron, 115, 182
resource textiles, 111, 180
resource timber, 116, 166
resource elephants, 107, 166
resource coal, 109, 165
resource wine, 108, 158
resource camels, 104, 146
resource textiles, 117, 149
resource grain, 122, 152
resource tobacco, 131, 152
resource wool, 132, 164
resource silver, 133, 173
resource chocolate, 133, 160
resource camels, 138, 162
resource marble, 145, 163
resource elephants, 132, 185
resource tin, 136, 183
resource fish, 148, 179
resource textiles, 156, 177
resource gold, 153, 194
resource tin, 156, 208
resource grain, 166, 211
resource coal, 168, 220
resource wool, 179, 214
resource amber, 166, 231
resource camels, 164, 230
;
resource timber, 108, 199
resource textiles, 84, 172
resource iron, 160, 142
resource timber, 172, 137
resource fish, 181, 118
resource wine, 193, 100
resource fish, 215, 87
resource cotton, 199, 91
resource textiles, 208, 101
resource tobacco, 218, 93
resource silk, 213, 116
resource camels, 237, 124
resource elephants, 234, 126
resource chocolate, 237, 134
resource coal, 240, 116
resource silk, 230, 114
resource fish, 234, 98
resource wine, 245, 84
resource wine, 259, 108
resource cotton, 259, 89
resource textiles, 231, 141
resource grain, 227, 151
resource wine, 205, 134
resource wool, 185, 148
resource silver, 197, 149
resource timber, 189, 162
resource gold, 214, 165
resource silver, 203, 184
resource wool, 182, 183
resource grain, 175, 171
resource wine, 170, 159
;
resource grain, 166, 152
resource dyes, 210, 154
resource wool, 216, 155
resource fish, 244, 163
resource coal, 232, 174
resource grain, 230, 192
resource coal, 252, 194
resource furs, 206, 200
resource timber, 200, 226
resource textiles, 187, 248
resource amber, 201, 249
resource furs, 216, 245
resource camels, 213, 259
resource elephants, 223, 263
resource textiles, 232, 253
resource furs, 239, 265
resource grain, 193, 214
resource textiles, 183, 206
resource fish, 179, 197
resource silver, 159, 197
resource tin, 129, 134
resource textiles, 127, 139
resource wine, 134, 122
resource wool, 128, 132
resource iron, 122, 138
resource camels, 119, 143
resource textiles, 137, 142
resource timber, 152, 125
resource wine, 139, 120
resource fish, 146, 113
resource fish, 161, 120
resource grain, 173, 113
;
resource cotton, 165, 101
resource wool, 158, 100
resource wine, 148, 81
resource coal, 153, 79
resource sulfur, 143, 85
resource fish, 144, 82
resource silk, 134, 88
resource camels, 73, 128
resource wine, 67, 134
resource tin, 72, 135
resource textiles, 64, 138
resource fish, 55, 153
resource iron, 41, 149
resource wool, 39, 153
resource textiles, 38, 150
resource tin, 29, 152
resource fish, 18, 156
resource wine, 21, 138
resource wool, 17, 124
resource fish, 12, 107
resource coal, 23, 108
resource fish, 20, 102
resource silk, 33, 106
resource cotton, 39, 109
resource silver, 22, 126
resource tobacco, 44, 125
resource elephants, 43, 119
resource sugar, 52, 100
resource tin, 42, 96
resource wool, 57, 124
resource coal, 51, 119
;
resource textiles, 51, 115
resource tobacco, 16, 83
resource textiles, 7, 67
resource gold, 20, 53
resource textiles, 36, 75
resource wool, 52, 75
resource textiles, 74, 78
resource coal, 90, 78
resource wool, 101, 77
resource grain, 109, 76
resource fish, 115, 85
resource textiles, 115, 65
resource grain, 144, 47
resource fish, 183, 36
resource textiles, 205, 50
resource coal, 234, 72
resource sugar, 217, 73
resource wool, 242, 36
resource cotton, 271, 38
resource coal, 275, 35
resource textiles, 277, 41
resource silk, 280, 38
resource ivory, 263, 8
resource slaves, 270, 8
resource grain, 282, 21
resource grain, 280, 50
resource tobacco, 269, 47
resource chocolate, 267, 44
resource camels, 272, 44
;
resource timber, 287, 135
resource tin, 304, 120
resource cotton, 302, 119
resource silk, 296, 100
resource cotton, 296, 102
resource camels, 298, 77
resource iron, 296, 75
resource elephants, 302, 69
resource tobacco, 304, 69
resource chocolate, 307, 78
resource wool, 296, 46
resource wine, 296, 57
resource textiles, 292, 53
resource silk, 317, 9
resource coal, 345, 57
resource grain, 340, 84
resource ivory, 348, 86
resource spices, 347, 103
resource spices, 347, 106
resource ivory, 348, 82
resource slaves, 334, 88
resource cotton, 323, 102
resource textiles, 311, 107
resource wool, 323, 118
resource tin, 332, 129
resource timber, 342, 137
resource grain, 318, 153
resource tin, 332, 164
resource textiles, 323, 164
resource wool, 312, 158
;
resource timber, 159, 167
resource timber, 258, 266
resource furs, 277, 263
resource grain, 282, 246
resource timber, 305, 263
resource silk, 336, 237
resource silk, 343, 249
resource silk, 348, 249
resource fish, 334, 210
resource timber, 312, 175
resource fish, 296, 170
resource textiles, 286, 176
resource slaves, 286, 185
resource grain, 264, 174
resource iron, 267, 216
;
resource textiles, 263, 247
resource coal, 258, 223
resource grain, 238, 234
resource wool, 233, 211
resource textiles, 242, 201
resource textiles, 271, 110
resource sulfur, 275, 127
resource camels, 99, 267
resource fish, 116, 256
resource timber, 121, 272
resource coal, 283, 82
resource wine, 276, 84
resource grain, 268, 99
resource wool, 279, 109
resource textiles, 292, 126
resource silver, 293, 110
;
resource dyes, 337, 176
resource dyes, 349, 172
resource dyes, 337, 172
resource fish, 336, 187
resource silk, 320, 0
resource silk, 323, 0
resource gold, 316, 28
resource gold, 318, 29
resource ivory, 257, 1
resource slaves, 267, 1
resource spices, 301, 1
;
resource iron, 267, 139
resource silver, 301, 145
resource spices, 299, 3
resource spices, 302, 3
resource textiles, 324, 109
resource dyes, 329, 103
resource dyes, 335, 62
resource dyes, 341, 59
resource dyes, 349, 104
resource dyes, 348, 92
resource wool, 335, 151
resource wool, 318, 193
resource wool, 322, 197
resource grain, 300, 194
resource spices, 293, 18
resource fish, 276, 191
resource dyes, 244, 171
;[/spoiler:69v1mboo]
Będzie coś się teraz działo na mapie kampanii, będzie również trzeba nieco bardziej pokombinować, aby zachować monopol kupiecki w regionie.
Nie ruszałem oryginalnych i wrzucałem z dala od dróg, aby paradujące armie, nie właziły w interes, w sensie dosłownym. :-P
Na końcach mapy czyli totalnym odludziu, pozwoliłem sobie na swego rodzaju bonus/żart. :-P

Co do malkontentów, którzy na pierwszy rzut oka, nie zrozumieją idei, potraktujcie to najwyżej jako moją kopię zapasową na serwerze forum. :-P
Poza tym, coś mi mówi że paru osobom, może się przydać. :-P

Edit: a jeśli gracie frakcją arabską, ze stolica na pustyni, z tą listą, z pewnością będziecie chcieli aby wasz cenny kupiec, jak najszybciej dotarł do Bałtyku.
[spoiler:69v1mboo]resource amber, 198, 235
resource amber, 203, 223
resource amber, 212, 228
resource amber, 182, 240
resource amber, 187, 245
resource amber, 190, 235
resource amber, 206, 248
resource amber, 243, 266
resource amber, 248, 267
resource amber, 250, 272
resource amber, 223, 274
resource amber, 215, 231
resource amber, 187, 245
resource amber, 144, 270
resource amber, 148, 273
resource amber, 156, 275
resource amber, 186, 231
resource amber, 189, 257
resource amber, 187, 256
resource amber, 207, 234[/spoiler:69v1mboo]

Edit 2: UWAGA, limit surowców osiągnięty. Jeśli chcieć też drugą listę, należy usunąć przynajmniej 10 wpisów z pierwszej listy. Proponuje timber, jako mało cenny surowiec handlowy. Mój błąd, sorki.

Araven
29-02-2012, 07:09
Dzięki Wilku. Zangielszczenie się przyda do prac nad spolszczeniem. http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=3639 (http://www.twcenter.net/forums/downloads.php?do=file&id=3639) zrobili nawet eventy historyczne. Teraz będzie je dużo łatwiej tłumaczyć i generalnie zangielszczenie bardzo pomoże w poprawianiu spolszczenia dziś sobie wrzucę kilka angielskich plików jakie nadal są po włosku. Super. Ale się sprężyli. :mrgreen:

Edit: A na surowce jakie dodałeś też spojrzę i moze nawet wykorzystam. Pozdrawiam.

Wilk
29-02-2012, 09:48
Niektóre można by wywalić, za dużo na mój gust w grze jest tekstyliów i drewna - śmieci, którymi nikt raczej, handlować nie będzie, a za mało precjozów jak kośc słoniowa, bursztyn, futra, niewolnicy, ropa jak również kopalnie srebra, złota czy żelaza. Nie chciałem popsuć wartości handlowych poszczególnych surowców, zależnie gdzie jaka frakcja ma swoją stolicę. Dodałem tylko złoto krzyżowcom w Medinie. Gdyż w przypadku dżihadu, mogli by nagle zostać bez rynków zbytu.

Bogowie, ten mod jest poroniony do granic możliwości. Zmieniłem skale jednostki z huge na large i w pliku cfg również, a tu żadnych zmian. dopiero po wywaleniu wpisu z cfg i zmianie w grze na normal, mam skale large jednostki. Tylko dlaczego znów muszę grać od nowa, zapisane stany gry, nie przyjmują zmian. <ściana>. :evil:
W tej chwili, najchętniej sięgnął bym po jakieś tępe ciężkie narzędzie i sieknął Włocha który to wymyślił, tak raz a porządnie...

Arthas990
29-02-2012, 13:10
Znalazlem optymalny sposob na szybsze tury w bellum 6.3
Mianowicie usunąłem skrypt ktory był odpowiedzialny za koszty utrzymania prowincji.Od teraz tura zamiast trwac 50 sekund(w pozniejszych turach duzo dluzej) trwa na samym poczatku 20 sekund :)

inquisitor
29-02-2012, 14:29
Jakbyś mógł podrzucić mi na maila plik z tym skryptem+spolszczenie to byłbym wdzięczny ;)

Araven
29-02-2012, 16:27
viewtopic.php?f=367&t=9949 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9949) To link do tematu o spolszczeniu do Bellum Crucis 6.3. Wersja nr 1 spolszczenia z dnia 29.02.2012 jest do pobrania w poście nr 1 . Pozdrawiam.

Blood_187
29-02-2012, 17:37
Znalazlem optymalny sposob na szybsze tury w bellum 6.3
Mianowicie usunąłem skrypt ktory był odpowiedzialny za koszty utrzymania prowincji.Od teraz tura zamiast trwac 50 sekund(w pozniejszych turach duzo dluzej) trwa na samym poczatku 20 sekund :)
O, to kozacko bo to utrzymanie prowincji to od zawsze jakaś bzdura była. Napisz który to skrypt bo z tego co pamiętam to tam wszystko po włosku napisane jest :) Ja póki co nie mam czasu grać ale później na pewno się przyda :)

I jak tam te krucjaty wyglądają? Ktoś miał jakąś bałtycką? ;)

Piter
29-02-2012, 17:41
Znalazlem optymalny sposob na szybsze tury w bellum 6.3
Mianowicie usunąłem skrypt ktory był odpowiedzialny za koszty utrzymania prowincji.Od teraz tura zamiast trwac 50 sekund(w pozniejszych turach duzo dluzej) trwa na samym poczatku 20 sekund :)
O, to kozacko bo to utrzymanie prowincji to od zawsze jakaś bzdura była. Napisz który to skrypt bo z tego co pamiętam to tam wszystko po włosku napisane jest :) Ja póki co nie mam czasu grać ale później na pewno się przyda :)

I jak tam te krucjaty wyglądają? Ktoś miał jakąś bałtycką? ;)
O to nieźle, ja znalazłem skrypt który wydłuża mi turą 3x , a Ty taki który 2x, jak oba wykasuje to może zagram pełną z wszystkimi innymi skryptami :mrgreen:

zamek9
29-02-2012, 17:43
Witam mam pytanie, czy w tej wersji juz nie ma aktywacji skryptów w grze ? klikając na miasto nic się nie dzieje.. przynajmniej u mnie.

PS Zdaje mi się, że Polskę zrobili sporo silniejsza niż w poprzedniej wersji i sie łatwiej nią gra :) choc może się mylę, ponieważ mało jeszcze grałem.

inquisitor
29-02-2012, 18:52
We wcześniejszej wersji tj 6.2 nie było aktywacji ręcznej, poprostu skrypty same się aktywowały, ;)

Arthas990
29-02-2012, 19:16
Macie sprawdztcie go jeszcze jak sie wam nie bedzie podobalo to zmiencie na stary :) Przydaloby sie zwiekszyc np. koszt utrzymania wojska dla rownowagi ale to moje tylko zdanie :p Wklejcie tez do Feudal_light ;) bez bugow bedzie ;P

http://hotfile.com/dl/148276724/daa3ea8 ... t.txt.html (http://hotfile.com/dl/148276724/daa3ea8/campaign_script.txt.html)

Araven
29-02-2012, 20:43
No Arthas odchudziłeś kampanię Light z ponad 800 kb do ponad 200. Zaszalałeś.

Co do gry pograłem Polską ponad 180 tur na Light, no muszę pryzna o wiele lepiej zbalansowali grę niż w 6.2. Komp jest o wiele mniej skonny do zawierania sojuszu. Super sie gra. :mrgreen:

Wilk
29-02-2012, 20:49
Jeśli komuś chciało by się tu bawić z EDU, zwiększenie kosztów utrzymania lub wyszkolenia armii, nie jest takim głupim pomysłem. Bynajmniej nie z powodu pozbycia się money scripta. Zauważyliście jakich kupców szkolą nie lokalne frakcje ? minimum 6 - 8 oczek na dzień dobry. Znów zaczynają u mnie w kampanii paradować po granicach śmieciowe armie złożone z byle czego, aby więcej. Ja w sumie, mogę bawić się z AI w zimną wojnę, stać mnie na to, najwyżej pozwolę im, roztrzaskać się o mury zamków, te wieże całkiem nieźle nawet strzelają na oryginalnym descr_walls. :-P

Araven
29-02-2012, 21:29
Ja raczej podwoję koszty jednostek ale za jakiś czas. Po dokończeniu spolszczenia.

Arthas990
29-02-2012, 21:48
No Arthas odchudziłeś kampanię Light z ponad 800 kb do ponad 200. Zaszalałeś.

Co do gry pograłem Polską ponad 180 tur na Light, no muszę pryzna o wiele lepiej zbalansowali grę niż w 6.2. Komp jest o wiele mniej skonny do zawierania sojuszu. Super sie gra. :mrgreen:


Dlatego ze ten skrypt z kosztem utrzymania miast 500 wazyl niech to nie przeraza innych :P Acha i w pliku wyzej wywalilem tez ten poje... i bezsensowny skrypt z atakiem buntowników na miasta bez namiestników zupelnie bezsensownie glupi skrypt moim zdaniem, bo nawet nie ma jak sie obronic przed nimi -.- Reszte zostawiłem tak jak było na kampanii light wiec nie jest zle :) Choc myśle ze dobrym pomysłem byłoby zwiekszenie o jakies 1/3 utrzymania wojska ;) i przywrocenie darmowego utrzymania w miastach.

Co o tym sadzicie?

Piter
29-02-2012, 22:01
Potem komp znowu zacznie bankrutować i gorzej działać przynajmniej na moim AI (po podwojeniu kosztów jednostek)

Wilk
01-03-2012, 05:47
Tego niestety Piter nie da się uniknąć. Komp albo jest bankrutem, albo jest bankrutem z masową śmieciową armią. Jednakże na końcu i tak będzie bankrutem.
Koszty utrzymania to wręcz proponował bym zmniejszyć. Za to zwiększyć koszty rekrutacji. Oraz dodać każdej frakcji, kilka uniwersalnych jednostek, które będzie mogła rekrutować dosłownie wszędzie, w macierzystych regionach, jak i po wygraniu krucjaty. Jedną średnią konnice, jedną średnia jednostkę mieczników, i jedną średnią jednostkę strzelecką np. animacja lepiej się sprawdza w bitwie na murach niż kusznicy.

Ewentualnie mógłby pomóc jakiś uproszczony skrypt na kasę, aby nie spadł frakcjom skarbiec poniżej powiedzmy 5000 florenów, tylko że jeden ból wtedy. Trzeba by zablokować frakcjom AI możliwość rekrutacji na ten czas.

Który to jest ten poje... skrypt ? w sensie jaki jest jego opis w campain_sript ? Który podpunkt z komentarza ?

Piter
01-03-2012, 07:02
Wilk armie śmieciowe to komp ma na początku, nie wiem ile tur grałeś, ale w 6.2 komp po utracie śmieciowych armii z początku gry miał juz potem armie złożone z dobrych jednostek, czyli po jakiś 15 turach walk.

Wilk
01-03-2012, 07:49
Później też, komp rekrutuje masę śmiecia. To jest chyba wynik zdjęcia przeze mnie limitów na agentów - kupców. W poprzednich wersjach komp w ogóle prawie nie rekrutował agentów, w 6.3 rozleźli się po mapie jak karaluchy po bloku z wielkiej płyty. :-P A jesli przywrócę limity, musze grać od nowa. :evil: Mam nadzieje że jest jak mówisz, najwyżej zwrócę się do Ciebie po AI na mapie kampanii. Właściwie to przydało by się kilka małych zmian. AI które kampuje w miastach, na dobrą sprawę, jest mniej upierdliwe, niż biegające samopas armie złożone z 2 katapult, 4 balist i jednej jednostki milicji. Takim złomem to raczej murów nie zdobędą. Chyba zbyt wysoki musi być ustawiony parametr recuit_piority dla sprzetu oblężniczego w EDU. Inna bajka, właśnie przeszpiegowałem kupca należącego do obcej frakcji. 9 oczek handlu, choć traity i ancillaries, wskazują że powinien ich mieć tylko 7. Coś dodaje agentom AI cechy widmo a w camapin_script nie widzę niczego, coby na to sugerowało. Jakieś sugestie były by bardzo mile widziane. :-P

Araven
01-03-2012, 18:03
viewtopic.php?f=367&t=9949 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9949) to link do tematu o nowym spolszczeniu do Bellum Crucis 6.3 z dnia 01.03.2012 r. - link do samego spolszczenia jest w poście nr 1 tematu o spolszczeniu. Pozdrawiam.Edit Ktoś chętny do pomocy? Teraz do poprawek juz spolszczonych plików? Literówki itp. ? Jak tak proszę o PW. Albo zgłoszenia w temacie o spolszczeniu BC 6.3. :P

Marduq
01-03-2012, 22:50
Witam, czy jest jakaś możliwość przerobienia plików tak, aby mieć 4 tury na rok?

Arthas990
02-03-2012, 07:39
Narazie jeszcze nie ma moda na 4 tury ale mozesz w pliku ktory znajduje sie data\world\maps\campaign\custom i danej kampanii full/light czy jaka tam grasz zmienic w pliku descr_strat timescale 0.50 na o.25 i bedziesz mial 3 miechy jedna tura ;)

Araven
02-03-2012, 08:24
Marduq - Po zmianie timescale jaką opisał Arthas musisz zacząć kampanię od nowa. To nie działa na savy.

Edit: Jakbyś sam nie umiał tego zmienić, to daj znać. Ale to łatwe, dasz radę. Ścieżka dostępu jaką podał Arthas dotyczy oczywiście katalogu BellumCrucis6. Kampanie są 4. Zmień to we wszystkich albo w jednej jak tylko w nią grasz. Pozdrawiam. ;)

Marduq
02-03-2012, 15:21
Kwestia odpalenia notatniczka ;) Chodziło mi tylko o ścieżkę docelową żeby czegoś nie schrzanić, bo już raz ratowałem się kopią zapasową. W wersji 6.2 grałem tylko Full, w 6.3 też zamierzam raczej grać tylko w tą wersję.

Piter
02-03-2012, 16:33
Nowa wersja jest świetna, wydaje mi się, że AI bitewne jest lepsze, dyplomacja utrudniona, ale jest mnóstwo małych zmian, które sporo zmieniają i gra jest dzięki nim przyjemniejsza, np. kuźnie budują się krócej dzięki czemu jest w ogóle sens je budować, kupcy przynoszą mniej dochodów, ale można to przeżyć, zwłaszcza, jak się po mapie rozstawi kilkunastu kupców, którzy zarabiają od 600 do 1200 florentów to zysk jest i tak kolosalny więc to dla mnie pozytywna zmiana, bo w 6.2 jednak zyski z kupców były przesadzone. Frakcje są bardziej wyrównane, ogólnie włosi wykonali znów kawał dobrej roboty :)

Arthas990
02-03-2012, 16:45
Mi sie tylko troche dyplomacja nie podoba bo jak np. chcialem pokój grajac Jerozolimą i prowadząc wojne z Syrią,Egiptem i Bizancjum to ŻADNA ze stron nie chciała za żadne skarby podpisać pokoju nawet taka Syria na która pare tur wcześniej ogłoszono Krucjatę troche bezsens bo nawet( po wcześniejszym zapisie) dając np. Syrii Jerozolime, kase trybuty itp i tak sie nie zgodzała mimo ze miała wojne ze wszystkimi chrzescijanskimi narodami :P Niby fajnie ale głupio nie podoba mi sie też skrypt buntowników ktory wyrzuciłem no i modyfikacja skryptu z Krucjatami...Dlaczego? Ponieważ obecnie gdy np. ogłoszą tzn Papież ogłosi krucjate np. na Urfę to zanim jakikolwiek naród tam dobiegnie wgl to już Jerozolima zajmuje to miasto ;).Nie podobał mi się również kursor ktory zmieniłem ale to pikuś był wiec nie warto sie przejmować no ale ogolnie gra sie Super poprawione Ai,dyplomacja(pod pewnymi wzgledami),Nowe ikonki jednostek + nowa frakcja, lepsze zbalansowanie państw poprzez zmniejszenie ataku/obrony poszczegolnych jednostek,nowe budynki m.in. Porty rzeczne Ogólnie moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne po kilku modyfikacjach swoich. NAPRAWDE ZACHECAM DO SCIAGANIA gra się naprawde przyjemnie ;) Pozdrawiam

Piter
02-03-2012, 16:55
Na moim AI powinni chcieć pokój w takiej sytuacji (raczej). Też wywaliłem kursor i buntowników :)

Arthas990
02-03-2012, 17:03
No wiesz akurat w tamtym poscie to byl przyklad bo wiekszosc armii Syrii i tak wybiłem wiec za duzo juz by nie zrobili mi przez najblizsze kilka tur ale byłem atakowany dookoła wiec miałem hardcore mega i poległem w 58 turze straciłem ostatnią prowincję Jerozolime i się skonczyła moja gra przez to ze nie moglem zawrzec pokoju z nikim i praktycznie zadnej pomocy od nikogo z chrzescijanskich krajów innych nie otrzymałem i poprostu sie wyłozyłem na vh/h poziomie z germanicusa najnowszym ai bitewnym. Moze troche za bardzo zlekcewazylem nowe Ai i podeszlem do sprawy jak ze starym a to jest bardziej agresywne ;)

Araven
02-03-2012, 17:06
Potwierdzam opinię Arhasa co do BC 6.3 im więcej gram tym mi się bardziej podoba. Wywalilem też buntowników i money script. Z dyplomacją też potwierdzam, są sytuacje, że Ai za nic nie chce pokoju zawrzeć, nawet za oddanie im prowincji i kasy i inne takie.

Edit: Piter popraw ten sm_factions do 6.3 to chętnie wypróbuje Twoje ai.

Arthas990
02-03-2012, 17:06
Ja też wypróbuje ;) /\ A teraz mam dylemat bo nie wiem kim sobie zagrac po poprzedniej przegranej :D

Piter
02-03-2012, 17:08
Ja gram tylko na h, bo mnie denerwuje to, że nikt nie chce sojuszu na vh. Dyplomacja (w sensie negocjacji w oknie dyplomacji, ja jedynie wpłynąłem na to jak komp dobiera sojuszników no i dodałem algorytm dzięki któremu kompa ma chcieć pokoju w ciężkiej sytuacji) jest niezależna od mojego AI, na moim będzie równie trudno pod tym względem, bo to nie plik który opracowałem głównie za to odpowiada. Ja chciałbym jedynie wiedzieć czy na Ai z 6.3 komp dalej spamuje armiami czy potrafi kilkoma flagami oblegać miasto czy tylko jedną jak to był zazwyczaj w 6.2

Arthas990
02-03-2012, 17:10
Jesli chodzi o spam to np. Syria potrafi wywalic pod swoim miastem 7/8 mniejszych armii i czekac ture lub dwie takie cos zauwazyłem ;)

Piter
02-03-2012, 17:11
Jesli chodzi o spam to np. Syria potrafi wywalic pod swoim miastem 7/8 mniejszych armii i czekac ture lub dwie takie cos zauwazyłem ;)
A atakuje kilkoma armiami miasto jak może, czy posyła tylko jedną, a reszta czeka? (na moim to poprawiłem i komp lepiej wykorzystuje swój potencjał militarny)

Arthas990
02-03-2012, 17:13
Jak wczesniej gralem Jerozolima to atakował tak ze z 10 tur zbierał armie (przykład Syrii) i POJEDYNCZYMI armiami atakował moje miasta ale robil to w taki sposób ze oblegał mi odrazu kilka miast naraz ;)

Piter
02-03-2012, 17:19
Jak wczesniej gralem Jerozolima to atakował tak ze z 10 tur zbierał armie (przykład Syrii) i POJEDYNCZYMI armiami atakował moje miasta ale robil to w taki sposób ze oblegał mi odrazu kilka miast naraz ;)
Czyli nie poprawili, ok dzięki za info ;]

psiocha1928
02-03-2012, 17:55
Witam. Mam 2 pytanka:
- ktory skrypt odpowiada za utrzymanie prowincji ?
- wytlumaczylby mi ktos, gdzie i jak mam wrzucic pliki WILKA na nowe polozenie surowcow ?
Dzieki.

Wilk
02-03-2012, 18:06
Odpal zwykłym notatnikiem plik descr_strat "Medieval II Total War\mods\BellumCrucis6\data\world\maps\campaign\cu stom\Feudal_Full" Skopiuj zawartość mojego spoilera i wklej do pliku descr_strat pod linijką
"resource dogs, 151, 87 ;Santa_Maria_di_Licodia_Sicilia"

Na końcu odpal nową kampanię w tym przypadku pełna feudalną.

Utrzymanie prowincji, masz na myśli kary za prowincje ? ta sama ścieżka co powyżej, plik o nazwie: campaign_script
wewnątrz znajdziesz linijkę ";;;;;;;;;;;;;;;;;; 2- Money Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;"

i będzie się ciągnęła aż do:
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
;;;;;;;;;;;;;;;;;; 4- Warcost Script;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Odkryliście może, jak używać wiedźm i alchemików ? W readme piszą coś o efektach po zbliżeniu się do generała. Z tym że rekrutowana wiedźma jest kapitanem, ma imię i gra definiuje ją, jako jednostkę wojskową o sile ataku 0. Jeśli tą jednostka zaatakuję generała, wybuchnie wojna. Jakieś pomysły ?

Araven
02-03-2012, 19:07
Między money_script a warcost_script, jest skrypt o nazwie balanced_script - nr 3 - jego bym radził zostawić bo za łatwo będzie. Wystarczy wg mnie usunąć kary dla gracza z money_script i jest ok. Surowców nowych nie dodawałem jeszcze ale lukne na nie - znaczy jak Wilk to pododawał. :mrgreen:

Wilk
02-03-2012, 19:51
W sumie to nie ma to wielkiego znaczenia, ile skryptów się wywali. po 30 turach, zmiana tury trwa wieki. A jak komputer na rekrutuje czego popadnie, to jeszcze dłużej. Po co spowalniające tury, skrypty na kasę ? Wystarczy zwiększyć korupcję w descr_settlement_mechanics. Brakuje tu skryptów dla AI rodem z modu SS, Jak komp miał zbyt dużo wojska to mu wyłączało recuit_pool. Spróbuję to u siebie zbalansować na początek cenami budynków. Np. 30000 bizantów za 3 poziom koszar. Oby się nie okazało, że AI tylko milicja i milicja. Oby się nie okazało że trzeba będzie przerabiać ceny w EDU.

Araven
02-03-2012, 19:54
Wilku, odpowiedz mi proszę jak tam stan spolszczania świty postaci do spolszczenia do 6.3 ok? Może być na PW :P .

Ja w 6.2 balansowałem spamowe armie kompa - kosztami rekrutacji i żołdu x2, ale każdy ma wlasna koncepcję. w 6.3 nic na razie nie zmieniam.

Wilk
02-03-2012, 20:12
Do przodu.

nie chcę zbytnio obniżać globalnych ustawień handlu pomiędzy osadami, gdyż przestanie się on opłacać. Zastanawiam się czy w ogóle nie wywalić sakiewki króla, albo ustawić ją na symboliczne 500 na turę. Za to zwiększyć handel pomiędzy osadami do 1.5 max. 2.0 to jednak stanowczo, za dużo. Za dużo kasy i AI nic nie buduje, tylko szkoli armie. Później stoi 10 chorągwi pod miastem, albo bawi się w zimną wojnę na granicy i nic na to nie możesz poradzić. No i obniżenie przyrostu ludności. 10000 mieszkańców na 10 tur, tak średnio. w 30 turze miałem możliwość zbudowania cytadeli, przez budynki podnoszące przyrost mieszkańców. Chyba ten parametr również wywalę z EDB. Nie chcę mieć co 10 tur zarazy w mieście.

Arthas990
02-03-2012, 21:39
Wie ktoś z Was może drodzy przyjaciele co to za skrypt bo ja nie mam pojecia ;P ??

39- Reliquie Conquistabili;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

psiocha1928
02-03-2012, 22:22
Do stop padam wasc moscia ! za tak precyzyjne odpowiedzi, na me pytania.
Bywajcie Zdrow ;)

Araven
02-03-2012, 22:43
Wie ktoś z Was może drodzy przyjaciele co to za skrypt bo ja nie mam pojecia ;P ??

39- Reliquie Conquistabili;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Z tego co ja rozumiem, to skrypt odpowiedzialny za specjalne relikwie wykorzystywane w bitwach, np. Jerozolima ma Prawdziwy Krzyż, zabierany na bitwy, fakt historyczny. Jak w filmie Królestwo Niebieskie. Właśnie przybył w mojej kampanii trędowaty Baldwin z doborową armią i relikwią Prawdziwego Krzyża. :mrgreen: Są też inne tego typu reliwkie. Chyba o to biega w tym skrypcie. :mrgreen:

Arthas990
02-03-2012, 22:47
Tak jak myslalem ale dzieki ;D

psiocha1928
02-03-2012, 22:54
W ktorej turze moda przybywa Baldwin ?

ordenus22
03-03-2012, 07:10
Patch 6.3 jest integralną częścią moda BC czy też po zainstalowaniu 6.3 będę mógł grać też w 6.2?

radax
03-03-2012, 07:13
BC 6.3 nadpisuje katalog BellumCrucis6 w którym jest wersja 6.2 moda.
Można więc zmienić nazwę BellumCrucis6 na BellumCrucis62 i zainstalować BC 6.3 w nowym czystym BellumCrucis6
Jeżeli chcemy wrócić do BC 6.2 to zmieniamy BellumCrucis6 na BellumCrucis63, a BellumCrucis62 na BellumCrucis6.
Powinno działać :)

Ps. Nie trzeba instalować BC 6.2 przed instalacją BC 6.3 - instalka (2 pliki + 1 fix) ma w sobie poprzednie wersje.

radax
03-03-2012, 07:23
Zastanawiam się nad strategią komputera - wydaje się dość rozsądna. Grając Anglią dobiłem na full-feudal do 50 tury i nikt mnie nie zaatakował - nawet Szkocja, a Francja zgodziła się nawet na sojusz. Może wynika to z faktu, że mam 14 prowincji, a Szkocja tylko 2, Francja 5, a w przygranicznych miastach duże armie. Poziom trudności mam średni. Ogólnie wydaje mi się, że komputer prowadzi mniej wojen również między sobą - jakie są wasze odczucia?

Wilk
03-03-2012, 07:37
To samo Radax, na very hard / hard grając HRE. W pewnym momencie, specjalnie szkoliłem spamowe armie i wysyłałem Polsce na terytorium, aby mnie zaatakowali i tym wszczęli wojnę. relacje z polską spadły mi do zera, ale zamiast zaatakować moją fortecę Szczecin, stali tylko na granicy jakby nie wiedzieli, do czego wykorzystać te 5 chorągwi.

Swoją drogą, koszty związane z posiadaniem Wasala w tym modzie, są jakieś takie.... hmmm, wysokie. Wasal z czterema prowincjami, kosztował mnie prawie 100000 bizantów, Czyżby utrzymanie ich armii, szło z mojego skarbca ?

psiocha1928
03-03-2012, 08:54
Mnie za to denerwuje nowy system dyplomatyczny AI jest nastawione na wyniszczenie gracza...mam 38 ture gry albo powiem inaczej "przetrwalem" do tej tury.
Moje relacje z kazdym panstwem z ktorym granicze to 1/10 oprocz Wegrow z ktorymi mialem kruchy jak sie okazalo sojusz w 34 turze gry atakuje mnie HRE 5 pelnych armii od wschodu w 36 turze na terytorium mojego panstwa wbija mi sie Rus 3 pelne armie,a w owej 38 tyrze oblega Krakow moj "sojusznik" (Wegry) pelna armia kolejna jest w drodze, aby tego bylo malo w kierunku Gdanska wyruszyli Novogrodzianie.
Z powodu wojny moj skarbiec jest na minusie armia to szczatki i nie mam nawet jakiegokolwiek pola manewru poniewaz dyplomacja nie dziala !
Nitk nie chce podpisywac za zadne skarby zawieszenia bronii nie mowiac juz sojuszu z jakim kolwiek innym panstwem niz Wegry w przypadku Polskii, ale i tak zdradzaja !!! porazka moim zdaniem przesadzili z ta dyplomacja....

ordenus22
03-03-2012, 09:13
Ściągam właśnie 6.3 i chciałbym zapytać się jacy nowi bohaterowie pojawili się w modzie?

Araven
03-03-2012, 09:27
Ordenus - Niemal każda dostała bohatera - jakiegoś historycznego władcę. generalnie mamy ich szybciej. Niektórzy starzy maja nowe cechy specjalne. Np. jest książe Baldwin w jerozolimie tak pokazany jak w filmie Królestwo Jerozolimskie z tą maską, Maurowie mają takiego władcę, Pizańczycy, Mediolańczycy, Abbasydzi i kilku innych też. Polacy maja kazimierza Wielkiego, na niego trzeba nieco poczekać. Mamy więc róznych historycznych nowych książąt, emirów, polityków włoskich miast i inne takie.
BC 6.3 to osobny mod zmieńnazwe jak pisali wyżej dopisz coś w nazwie katalogu gdzie masz 6.2.
Psiocha: Baldwin cos koło 45 tury przybywa.
Dyplomacja bywa wkurzająca,ale to zależy od kampanii i poziomu trudności, jak gralem Polską to miałem przewalone, bo mnie atakowali jak wroga publicznego na VH mnie rozwalili na medium dałem radę. A teraz gram Jerozolimą i jest czad. Mam sojusz z Egiptem bo im dałem Medinę i go ładnie dotrzymują od kilkudziesięciu tur nawet mi pomagaja w walce z Seldzukami, porty im blokując. Ale mam silne garnizony na granicy. Syria na kolanach,zabrałem im trzy prowincje Abbasydzi ich dobili. Mam sojusz poparty małżeństwem z Bizancjum, wspolnie walczymy z islamem relacje z 8/10 skoczyły na 10/10 i mi pomagają w walkach jak mnie Seldżucy oblegli przysłali odsiecz. Także ja wyroków nie feruję, jak jesteś silny masz sojusze oparte na małzeństwie to i dyplomacja sensownie działa. Ale niekiedy są zbyt agresywni. Może Piter to w swoim ai wyreguluje.

Edit: Ordenus22 może byś poprawił names do spolszczenia do BC 6.3 na bazie tego jakie poprawiałeś częściowo do wersji 6.2? Fajnie by było.
Edit2: Szczerze polecam do gry w BC 6.3 poziom medium kampanii, wyżej zwłaszcza na VH komp po 30 turze traktuje nas jak cel nr 1 do zniszczenia. zagram i na VH jak nikeco poznam moda lepiej. Bo teraz za wiele nie gram bo spolszczenie i inne sparawy czas pochłaniają.

Arthas990
03-03-2012, 09:34
Saladyn(Egipt) -44 tura
Filippo II di Francia(Francja)- 52 tura
Ryszard Lwie Serce(Anglia)- 78 tura
Fryderyk II(Sycylia)- 114 tura
Federico II tedeschi(Niemcy) - 114 tura
Giacomo I d'Aragona (aragonia)- 146 tura
Alexander Nevski(Nowogród) - 170 tura
Osman(Turcy) - 270 tura
William Wallace(Szkocja) -284 tura
Ferdynand IIi Kastylijski(Hiszpania) -124 tura
Oberto II Pallavicino(Mediolan)-158 tura
Ugolino della Gherardesca( Piza)- 202 tura
Waldemar II(dania) - 94 tura
Sverre I( Norwegia)- 44 tura
Kazimierz III Wielki(Polska) 356 tura pózno troche xD ale historycznie ;p
Bela IV( Węgry) -160
Baldovin IV(Jerozolima)- 44 tura
Moulay Yacoub(Maurowie)- 58 tura
Koten(Połowcy) -136 tura
Al-Nasir( Abbasydzi) -50 tura


Masz :D

zamek9
03-03-2012, 09:37
Mnie za to denerwuje nowy system dyplomatyczny AI jest nastawione na wyniszczenie gracza...mam 38 ture gry albo powiem inaczej "przetrwalem" do tej tury.


Coś mi się wydaje, że grasz na hard lub very hard ponieważ grajac Polska rzeczywiście oprócz sojuszu z Węgrami ciężko z kim innym podpisać. Spróbowałem normal i proszę.. sojusz z Węgrami i Niemcami nawet a i relacje z innymi sa całkiem w pożądku :) Mi tam dyplomacja bardzo pasuje a czym wyższy stopień trudności to musieli jakoś zrobić trudniej.

Arthas990
03-03-2012, 09:39
Jako ze gram juz od dawna w Bellum to spytam sie Was czy na slabszych poziomach naprawde jest duzo latwiej czy raczej widoczna roznice widac tylko w dyplomacji? :)

Edit: W sumie jak komuś nie pasuje dyplomacja to moze zmnienic przeciez na ta z bellum 6.2 ;)

psiocha1928
03-03-2012, 09:42
Dzieki Araven tylko ze grajac Polska nie mam zadnej ksiezniczki :D to i sojuszu zadnego w ten sposob nie zbuduje :lol:
Tak naprawde jeszcze nic straconego w mojej kampanii nie stracilem zadnej prowincji mimo tach zaratych walk, ale podejrzewam ze teraz padnie Krakow wraz z Krolem !!!.
Na jakim poziomie trudnosci grasz swoja kampanie K.Jerusalem ??

Do Arthass to sobie na Kazia poczekam troszkie ;]

ps. Gram na H/H i jest ciezko z ta dyplomacja, ale z drugiej strony ciekawie bo sie poce przed kompem :D
przydaloby sie zwiekszyc koszty rekrutacji.

Arthas990
03-03-2012, 09:44
Psiocha ja wczoraj grałem na vh/h Jerozolima i rozj... mnie w 58 turze. Wojna na całego totalny TOTAL WAR tura trwała 1h jedna bo tyle walk miałem co chwila ;P Niestety poległem Jerozolima padła ostatnia zajęta przez Egipt pisałem co i jak wczesniej :D

Edit: Teraz nie wiem kim grać i mam taki dylemat :D Nie moge zniesc wczorajszej porazki ;P Wgl nie wiem jaki poziom trudnosci juz odpalic wkoncu bo wczoraj przegralem bo nie moglem z nikim przerwac wojny ;P

psiocha1928
03-03-2012, 09:48
No wlasnie to dobija najbardziej !!! Nie chca podpisywac ugody nawet gdy oddajesz stolice 8-)
chyba zagram na M/H

Araven
03-03-2012, 09:52
Psiocha Jerozolimą gram na medium, ale dobrze zaplanowałem kampanię i miałem nieco farta w bitwach na początku. Ale teraz mnie Abbasydzi atakują. :mrgreen: Zawsze możesz zapolować dyplomatą na obce księżniczki i ochajtać taką z księciem i mieć trwały sojusz.

Arthas - zmiana dyplomacji na tą z 6.2 niezla opcja ,a le ja poczekam z tym. Zagram jeszcze i inną kampanię np. Gruzją. By zmienić dyplomację na tą z 6.2 trzeba zmienić 2 pliki: descr_diplomacy i descr_faction_standings z 6.3 na takie same z 6.2,. Ale dyplomacja w 6.3 jest inna ale nie gorsza, trzeba ją rozgryźć. Co do poziomów trudności to w 6.3 jest duża różnica, na hard i Vh relacje dyplomatyczne szybko lecą na pysk. I komp atakuje jak berserker często. I w kasie gracz na Medium ma większy bonus niż w 6.2.
Edit: Wydaje mi sie, że reputacja jakiej poziomu nie widzimy naprawdę jest ważna, Teraz Jerozolimą wypuszcam jeńców nie wybijam miast i jakoś sojuszy dotrzymują, ale jak pisalem silny jestem i mam potężne Bizancjum za sojusznika oraz garnizony mocne na granicy z bratnim Egiptem Saladyna... Super mi sie gra tą Jerozolimą a jednostki jaki dopracowane w bitwach, no czad, a zakonne to miód dla moich oczu.

u96aro
03-03-2012, 09:56
Ja grajac Polska oddalem Ryge dla zachodniego sasiada, a Szczecin i Olmunec Wegra poki co mam 10/10 w obu przypadkach dzieki temu moge spokojnie rozwijac sie ekonomicznie i wojne mam poki co tylko z ruskimi ;]

psiocha1928
03-03-2012, 09:57
Hmm i tu dochodzimy do wniosku, ze najbardziej przyjemnie bedzie sie gralo ma Medium bo komp nie szaleje tak jak na Hard.
Aravenie Grasza na orginalnym AI bitewnym czy masz cos innego wgrane ?

Araven
03-03-2012, 10:05
Co do ai bitewnego to włoskie jest wg mnie w 6.3 bardzo dobre, ja gram na ai bitewnym oryginalnym na dyploamcji i ai strategicznym też gram na oryginalnym. Zmienię może coś jak zobaczę jak to działa tutaj, znaczy w BC 6.3 ale po kilku kampaniach róznymi frakcjami bo na razie tylko Polską gralem i teraz gram Jerozolimą. Co do poziomu już pisałem Medium w kampanii daje pograć i dyplomacja działa. I wywalilem money_script i bandytów - turki szybsze, a kary w money_script dala gracza były za duże, nie chcialo mi się ich obniżać to wywaliłem skrypt jak to Arthas uczynił wcześniej. Gra jest o wiele bardziej zbalansowana. także ekonomicznie kupcy zarabiają 30-40% tego co zarabiali w 6.2. Floty handlowe maja tak niski replenish, że i 40 tur trzeba na kolejną czekać i to mi się podoba. Każdy bizant się liczy. Czyli poziom Medium w kampanii, dbanie o reputację + sojusze małzeńskie i powinno byc git.

ordenus22
03-03-2012, 10:08
Mogę porobić spolszczenia u ruskich, ale trochę to potrwa.
Jeszcze kilka pytań:
czy osłabili Bizancjum, zwiększony ruch księżniczek i tytuł dziedzica trzeba sobie samemu wprowadzić, zmienili coś z nazwiskami rodów piastowskich?

psiocha1928
03-03-2012, 10:17
Ja tez pozbylem sie skryptow Money, bandit oraz Garrison ale tego ostatniego nie lubie bo jest malo realny jak dla mnie.
Tak wiec wracam do nowej kampanii Polska !!!
Bywajcie !

Araven
03-03-2012, 10:23
Ordenus. Bizancjum jest oslabione wg mnie. Piastów sandomierskich dodali, pomorskich zamienimy w nazwie na śląskich raczej :mrgreen: . Submoda na dziedzica frakcji zrobiłem ale testuję u siebie w Bellum Crucis 6.3. Pozdrawiam. Names na PW Ci wyślę.

ordenus22
03-03-2012, 10:31
Ok, powiedz jeszcze czy dobrze zrozumiałem, że Włosi zrobili wersję angielskojęzyczną?

Arthas990
03-03-2012, 10:42
Ok, powiedz jeszcze czy dobrze zrozumiałem, że Włosi zrobili wersję angielskojęzyczną?

Zrobili zangielszczenie a co do Bizancjum to już nie są tacy niepokonani terminatorzy jak wczesniej grając Kumanami ich tłukłem moją konnicą więc się lepiejh walczy ale są mega agresywni więc trzeba uważac bo mimo wszystko wystawiaja duzo wojska i moga spokojnie lac sie z np. dwoma panstwami ;) Oslabili tez atk/obrone jednostek ;)

Araven
03-03-2012, 10:44
Włosi zrobili włoską ale fani zrobili angielską. Jest też całkiem niezłe spolszczenie do Bellum 6.3. Tzn większość plików po polsku a kilka po angielsku, bo tak mam u siebie i tak dałem Ludziom link do pobrania. :mrgreen: Link do spolszczenia BC 6.3 jest tu viewtopic.php?f=367&t=9949 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9949) w poście nr 1, w tamtym temacie jest też link do wesji angielskiej na stronie 3 tematu o spolszczeniu.

Arthas990
03-03-2012, 10:55
Mógłby mi ktoś werzucić dyplomacje ( plik descr_diplomacy) z 6.2? Bo narazie wymiękam do tej z 6.3 ;) Może do niej wróce ale nie na tą kampanie obecna bo nie da rady na vh poziomie ;P

Araven
03-03-2012, 11:03
Na maila Ci wyślę.

psiocha1928
03-03-2012, 11:04
Aravenie potrzebuje pomocy zrobilem cos nie tak w plikach base/campaign_script oraz custom/campaign/feudal_full/campaign_script jesli moglbys przeslac mi swoje na ktorych ty grasz bylbym bardzo wdzieczny bo ja nie mam pojecia gdzie zrobilem blad :oops:

Arthas990
03-03-2012, 11:05
Na maila Ci wyślę.

Dzięki ;) jak już mówiłem do dyplomacji z 6.3 wróce tylko na innej kampanii ;)

Araven
03-03-2012, 11:10
Aravenie potrzebuje pomocy zrobilem cos nie tak w plikach base/campaign_script oraz custom/campaign/feudal_full/campaign_script jesli moglbys przeslac mi swoje na ktorych ty grasz bylbym bardzo wdzieczny bo ja nie mam pojecia gdzie zrobilem blad :oops:
Dam Ci mój campaign_script z light bo inne mam oryginalne. Na razie nie mam czasu grać na pełnych. Wstawię zaraz na sendspace.
http://www.sendspace.pl/file/2e492cd1a081aa59e5fef89 Oryginaly pozostałych trzech mam nadzieję, że masz. To Light na jakim gram ja jak pisalem.

psiocha1928
03-03-2012, 11:18
Chwala Ci za to Wybawicielu :D. Tak reszte mam bo w nich nic nie grzebalem 8-)

Piter
03-03-2012, 11:20
Sama Jerozolima do końca neutralności może zarabiać 5000 florentów, więc nie wiem czemu tak kiepsko Ci szło Arthas, myślę, że jakbyś oddał zaraz na początku Syrii prowincje graniczące z Turkami lub Bizancjum, to byś miał relacje 10/10 i wojnę jedynie z Egiptem ;)

psiocha1928
03-03-2012, 11:59
Dzieki Aravenie wszystko dziala jak nalezy :D
Zaczolem nowa kampanie M/H Polska z wgranym plikem Wilka zwiekszajacy ilosc surowcow na mapie kampanii i musze przyznac ze wyglada to o calkiem fajnie. Miasta maja wiecej przychodu, Bliski Wschod i Dolina Nilu jest poprostu kraina o nie konczacych sie bogactwach 8-)
Sam osobiscie dodalbym jeszcze jeden rodzaj surowca : owoce egzotyczne/orzechy (dla Basenu morza Srodziemnego: Polwysep Iberyjski, Majorka, Sycylia i polnocna Afryka) typu banany, pomarancze, orzechy wloskie/ laskowe, figii itp. byl to bardzo zadki surowiec w Sredniowiecznej Europie i drogocenny, ale to taka moja sugestia.
Co Wy o tym myslicie ???

Piter
03-03-2012, 12:17
Skrypty: 32- Sobillatori e untori, 2- Money Script, 17- Flotte mercantili odpowiadają za jakieś 80% czasu trwania tury, bez nich nawet na b. słabym kompie można się cieszyć z prawie wszystkich skryptów bellum na full. Kampania light jest bezsensu ułożona w bellum, bo Włosi wywalili skrypty, które nie zmieniają dużo czasu trwania tury, a zostawili te, które wcale dużo nie zmieniają, a znacznie przedłużają turę.

Arthas990
03-03-2012, 12:19
Sama Jerozolima do końca neutralności może zarabiać 5000 florentów, więc nie wiem czemu tak kiepsko Ci szło Arthas, myślę, że jakbyś oddał zaraz na początku Syrii prowincje graniczące z Turkami lub Bizancjum, to byś miał relacje 10/10 i wojnę jedynie z Egiptem ;)

Dlaczego tak kiepsko mi szlo?
31 tura atak Syrii zmasowany na Jerozolime,Kerak,Trypolis,Antiochie (Adane zajęłem również wcześniej) no i wiadomo 2 tury kazda prowincje oblegaja pelne armie wroga poziom skarbca wynosil wtedy jakies 20 tys. na plusie .Pierwsze ataki Syrii odparlem po czym do wojny dołaczyło bizancjum atakujac mnie armia ladowa i zajmujac Adane ok. 35 tury do 40 tury drobne walki z Syria na ktora ogloszono krucjate ale ta nic sobie nie robiła z tego i dalej mnie tlukla a ja nie moglem wyjsc z ofensywa bo Egipt wlasnie ladowal we mnie 4 pelne armie musialem bronic poludnia ;).44 chyba tura atak bizancjum na Antiuochie odparlem i ponowny atak ture pozniej Syrii nie dalem rady odeprzec.W miedzy czasy Jerozlima i Kerak odpierały Egipt( udanie) lecz to nie koniec od strony Syrii (nie wiadomo skad) przyszly dwie pelne armie (wszystkich jenców kasowałem ale tylko Syryjskich) i zatakowały na Trypolis i Kerak.Trypolis pada Kerak nie.W miedzy czasie przez 15 tur latam dyplomatami i probuje zawziac pokoj...Bezskutecznie z zadna frakcja.Jako ze ok. 55 tury zostalem juz tylko z Kerak i Jerozolima a szly na mnie 3 pelne armie Egiptu i Syrii 2 pelne wiedzialem ze to koniec mimo wszystko Egipt poszedl na Kerak a Syria na Jerozolime.Kerak padl Jerozolima sie utrzymala, ale Egipt sie przegrupowal i zaatakowal znowu i nie mialem szans zreszta i tak juz Bizancjum szlo od polnocy ;)


Wiec drogi i zacny strategu Piterze wierz mi na słowo ze nie miałem szans grajac na poziomie vh/h kampanie light na ai bitewnym germanicusa :D To wygladalo tak jakby te frakcje wszystkie sie TYLKO na mnie uwziely.Jedyny plus był taki ze tucy mnie chyba tylko raz bili a tak mieli wojny z Bizancjum :> i zabardzo sie nie mieszali :D

Warto rowniez dodac ze nie moglem oddac zadnych prowincji bo nikt nie chcial ich a za darmo mi sie nie oplacalo bo i tak bym mial w nich wroga szybko bo reputacja np. u Turków leciala na leb na szyje wiec we ciagu paru tur bym mial 1/10 ;)

Piter
03-03-2012, 12:23
Też spróbuje Jerozolimą, ja też przegrałem praktycznie Abdysydami, bo miałem wojnę 4 na 1 i 3 prowincję jak przestałem grać więc nei przejmuj się :mrgreen: Ale Oddałbyś Antiochę Syrii i może jeszcze jedną prowincję (przed rozpoczęciem wojny) i już byś miał tylko jedną frakcję do pokonania :mrgreen: Ja tak rozegrałem drugą kampanię (rozdając prowincje tak żeby walczyć na jednym froncie) i ogarnąłem grę :mrgreen:

Arthas990
03-03-2012, 12:26
Jakbym tak oddwal prowincje to bym tez szybko padl.Sam zobacz oddajesz Antiochie Syrii i Adane np. Bizancjum i bierzesz Sojusz z nimi.Walczysz tylko z Egiptem przez hm.. 20 tur masz 3 miasta Jerozolime,Trypoilis i Akke (ew. Mekke jak zajales) i walczysz tymi 3 miastami z Egiptem który wali co chwila pelne armie na Ciebie i praktycznie sie bronisz tylko.Mija tak 10/15 tur stosunki z Syria spadaja na 4/10 i Syria Cie atakuje i zakladajac ze nie zajales zadnych innych prowincji masz dalej tylko te 3 i jestes bez szans a wgl to jeszcze bizancjum moze zaatakowac od strony morza wiec sorry :) Warto jeszc ze dodac ze nikt Ci nie pomoze i bedziesz sam bo krzyzowcy leca 30 tur na krucjate a pokoju z nikim chocbys Jerozoilime chcial oddac w zamian nie da ci ;)

u96aro
03-03-2012, 12:44
Ja ogolnie co do dyplomacji w 6.3 mam mieszane uczucia jest trudniej to fakt ale trudnosc ta opiera w glowniej mierze sie na tym ze ciezko zawrzej trwalszy sojusz... Gram Polakami na H/H na full kampani i po pierwszej wtopie, obralem taktyke iz do 30 tury jak najwiecej zdobywam rebeli a potem oddaje i tak oddalem Ryge Niemca, Olmunec i Szczecin Wegra i mialem 10/10 kolo 26 tury, fakt popelnilem blad taktyczny bo moge oddac te prowincje w 30 turze powiedzmy zawsze wiecej kasiurki, jednakze mija 31 tura i wegry 6\10 no lol... czuje sie jakby cala wrogosc skierowana byla tylko i wylacznie na mnie, juz nie wspomnie o obu "Rusiach" jako enemy.. Poki co jakis tam ten sojusz mam z Niemcami i przez malzenstwo z Norwegia i 8/10. Tak czy owak nie widze tego ,ciezko z kasa zeby cokolwiek podzialac.

Araven
03-03-2012, 13:49
Skrypty: 32- Sobillatori e untori, 2- Money Script, 17- Flotte mercantili odpowiadają za jakieś 80% czasu trwania tury, bez nich nawet na b. słabym kompie można się cieszyć z prawie wszystkich skryptów bellum na full. Kampania light jest bezsensu ułożona w bellum, bo Włosi wywalili skrypty, które nie zmieniają dużo czasu trwania tury, a zostawili te, które wcale dużo nie zmieniają, a znacznie przedłużają turę.
Piter - Pełna zgoda co do 32 i Money scriptu, 17 Floty handlowe dużo czasu tury nie żrą wg mnie a są super. Pozdrawiam.

Edit: Psiocha odbierz PW ode mnie w sprawie eventów do BC 6.3, im sztbciej tym lepiej. :mrgreen: I potwierdź na PW ok?

U96aro - w BC 6.3 na ile zauważyłem sojusze oparte na małzeństwie dają radę i są trwałe i silne. Dobry wybór z Norwegią bo Dania zwykle pada w walce z HRE i Norwegami właśnie.

radoxx4
03-03-2012, 20:01
Z tymi armiami to lipa trochę. Zawsze mocno rozwijam się gospodarczo żeby stać mnie na armię. Grałem Sycylią gdy stać mnie na 1 pełną średnią armię i mocne garnizony to Wenecjanie zasypali mnie 5 flagami śmieciowymi to nie ogarnąłem tylu frontów w małej Itali. Skończyło się na tym że obroniłem 2 miasta a straciłem 3- kiepski bilans. Może uznacie to za lamerstwo itd ale ja zwiększam sobie przychód z sakiewki króla tak o 2k w odpowiedzi na skrypty kompa. Na razie spróbowałem Królestwem Jerozolimskim i idzie średnio. Mam 1 flagę wojsk krzyżowych, 17 turę wojnę z Syrią. Idzie dość pomyślnie bo nie zdążyli zaspamowac mnie armiami. Rozbiłem im juz z 2 flagi, ale ze wschodu nadciągają nowe, a krzyżowców ubywa. Z jednej strony ciężko bo oddziały mają po 92 ludzi a skuteczność ataku jest taka sama jak feudalnych których jest 120 tak samo kawalerii- 62 gdzie np ciężcy normanscy 120 i lepsze staty. Może ma to nawiązywać do małej ilości zaopatrzenia w wyszkolonych żołnierzy w Ziemi Świętej? :D

ordenus22
03-03-2012, 20:25
Mam problem z odpaleniem moda 6.3. Zainstalowałem najpierw part 1 potem 2, katalog bellumcrucis6 automatycznie się utworzył (przed instalacją zmieniłem nazwę pierwotnego katalogu bellumcrucis6 dodając 2) potem wrzuciłem do nowego katalogu BC6 fixa i klikam na skrót, ale gra nie odpala się, jakieś pomysły co zrobiłem źle?

Araven
03-03-2012, 20:35
Jaki masz rozmiar katalogu BellumCrucis6 ?

ordenus22
03-03-2012, 20:41
Kurcze nie wiem, bo wywaliłem już 6.3, ale jak otwierałem katalog BellumCrucis6 to tam jest znowu katalog BellumCrucis6?
Teraz to nawet nie mogę odpalić 6.2 wychodzi na to, że muszę wywalić cały mod i instalować go od nowa, żeby tylko mod a może i całego medievala :(

Araven
03-03-2012, 20:51
Bellum 6.3 jak instalujesz podajesz tylko ścieżke Medka D:\Gry\SEGA\Medieval II Total War\mods ja tak mam. Nie dopisujesz nic po mods. Jak po mods dopisaleś BellumCrucis6 to dlatego Ci nie odpala i masz BellumCrucis6 w BellumCrucis6 (tak się robiło przy 6.1 i 6.2 ale nie przy 6.3). Troche zawiłe ale po prostu źle zainstalowałeś wg mnie. Podajesz swoją scieżkę Medka\mods i ani literki więcej i tak dla part 1 potem dla part 2 i bugfixera. 8-)

ordenus22
03-03-2012, 20:53
Nie dopisałem BeluCrucis6 tworzyłem ścieżkę tylko do mods, tak jak piszesz.
Dobra, dzięki za pomoc, jutro napiszę co i jak.

Araven
03-03-2012, 20:55
To zainstaluj ponownie i napisz jaki masz rozmiar katalogu po instalacji.

Wilk
03-03-2012, 21:23
Kogoś z was wkurzały imiona i nazwiska postaci ? Że co innego jest w plikach a co innego się wyświetla ? ...

Chce ktoś zdebugowany plik imion ? Ale tylko 6154 linijek :-P Reszty dziś nie zdebuguje, oczy mi wyłażą od gapienia się w notatnik++
Dobrej nocy :lol:

Araven
04-03-2012, 08:36
Wik, ale Ty robisz to do 6.2 czy 6.3 (raczej 6.3 bo wtemacie o nim to podałeś). I imiona czesto były robione inaczej niż u Włochów jak oni mieli nap. Boleslao to zamienialiśmy to na Bolesław w przypadku Polski. Mam nadzieję, ze czynisz podobnie. Jak zdebugujesz wszystko to ja np. chętnie pobiorę by zobaczyć jak to wygląda. Pozdrawiam.

ordenus22
04-03-2012, 08:58
Aravenie, działa mój błąd polegał na tym, że już part 2 i fix wrzucałem do katalogu BC6.
Jeszcze kilka pytań: na 6.3 grasz na gernacusie?
czy mogę sobie wrzucić plik na zwiększony ruch księżniczek i tytuł dziedzica z 6.2?

PlanB
04-03-2012, 09:04
ordenus miałem to samo,ale już działa.
Ogólnie fajnie to wygląda,zobaczyłem jak szybko przewijają się tury,pierwsza tura na Feudall-Full trwało około 42 sek,na light poniżej 20 sek,tak więc chyba nawet nie muszę wywalać skryptów :)
Tak myślę że teraz na poważnie zagram w tego moda,mam nadzieje że mnie KO'owca to wciągnie :D

Araven
04-03-2012, 09:06
To super. Bo niektóre Osoby przez nieuwagę zmieniają ścieżkę instalacji tylko w part 1, a trzeba jak to zrobić i w part 2 i bugfixerze. Super, że działa. Ja gram na AI bitewnym włoskim. Jeden z Twórców Bellum Brancaleone, zrobił naprawdę bardzo dobre AI bitewne w Bellum 6.3, uważam, że nawet lepsze od Germanicu5. Dlatego gram na razie, na oryginalnych plikach ai z BC 6.3 i bitewnych i strategicznych i od dyplomacji.

Edit: Na razie nie odnotowałem ani jednego ctd. Oby tak dalej.

Ordenus - lepiej nie wrzucaj z 6.2 bo mogli cos pozmieniac w zasięgach ruchu, podaj mi maila na PW Ci wyślę submoda na dziedzica frakcji do 6.3, potestujesz, submod na wybór dziedzica frakcji wymaga nowej kampanii :mrgreen:

ordenus22
04-03-2012, 09:09
plik o zwiększonym ruch ks. i tytuł dziedzica mogę wrzucić z6.2?

Edit przez Araven: Odpowiedziałem Ci w moim poście na poprzedniej stronie. :mrgreen:

Wilk
04-03-2012, 11:03
Wik, ale Ty robisz to do 6.2 czy 6.3 (raczej 6.3 bo wtemacie o nim to podałeś). I imiona czesto były robione inaczej niż u Włochów jak oni mieli nap. Boleslao to zamienialiśmy to na Bolesław w przypadku Polski. Mam nadzieję, ze czynisz podobnie. Jak zdebugujesz wszystko to ja np. chętnie pobiorę by zobaczyć jak to wygląda. Pozdrawiam.

6.3. Przywracam oryginalne brzmienie, tak jak zdefiniowano w silniku modu. Mam już 7887 linijek, w schemacie lewa strona pomiędzy znaczkami "{}" równa się prawej w stosunki 1:1. Mogłem coś pominąć, jednakże do tej pory dobrze konwertuje się na sting i działa. Dziś skończę ten plik. Zależy mi na tym, aby wyświetlało się dokładnie to, co jest w silniku gry. Co za tym idzie, nie nie spolszczam nazw własnych, zdefiniowanych w silniku moda i tak już z błędami logicznymi.
Przykro mi bardzo to stwierdzić, ale włosi ładowali do silnika imion gry cokolwiek, a później próbowali tłumaczyć wyświetlaną nazwę na te prawidłową, odwrotnie niż nakazuje logika. Przykładowo, nazwisko Plantageneto jest ustawione w silniku gry, tłumaczyli to w pliku names, na: Plantagenet lub Capetto na Capet. Zupełnie od strony tej części ciała, na której zwykliście siadać.

Moja osobista opinia ? Nigdy nie widziałem aby ktoś podszedł z tak dużą dawką nonszalancji do pliku nazw własnych i jej systematyki jak ci włosi. zmieniali nawet wyznaczniki przed nazwiskami :shock:
Tak jakby ktoś z uporem maniaka, ładował do pliku tyle włoskiego ile się tylko da. Nie rozumiem, co przez to chcieli osiągnąć. Albo chcieli sobie skrócić czas pracy i władowali cały plik pod translator. Po co na siłę, zmieniać na włoski nazwy własne, skoro mieli już gotowe choćby w plikach imion z podstawki bądź innych modów ? i chyba wiele skopiowali z choćby modu SS.

Przykład: {di_Polonia}Piast a powinno być {Piast}Piast. Takich kwiatków jest więcej. Tego się nie naprawi, chyba że komuś się chce, naprawiać cały plik descr_names, campain script, descr_strat, wszystkich czterech kampanii. :-P

Może Rayoken, niepotrzebnie pluł się włochom od BC na forum twcenter. :-P

Dlaczego to robię ? Oprócz tego że mogę ? jakiś czas temu, inkwizytor mi się pojawił w miejscu miasta. Kompletnie się zablokował. błąd gry. chciałem go ruszyć za pomocą move_character bo obawiałem się ctd, a nie mogłem go w tej pozycji zamordować. A tu co chwilę komunikat: character not found. Szlag mnie jasny trafił.

KrzysiekGP
04-03-2012, 11:14
Witam. Mam następujący problem. Gram w BC 6.3 Polską (kampania full, medium/medium) bez innych dodatków. Do 159 tury wszystko było ok i nagle ze 159 na 160 przejście trwa z godzinę. Próbowałem to przeczekać ale następne tury idą też tak wolno. Właściwie to komputer zachowuje się jakby procesor zwolnił nagle 100 razy. Nie jestem w stanie wykonywać ruchów jakimikolwiek jednostkami bo trwa to wieki.

Poniżej link do sava ze 159 tury - czy ktoś z Was mógłby sprawdzić o co chodzi?
http://www.sendspace.pl/file/a32e0c2652ea676ec3e148b

Próbowałem się cofnąć o 2 tury ale zawsze to samo - w turze 160 zwalnia i tnie się jakbym próbował grać na sprzęcie sprzed 15 lat.

Wilk
04-03-2012, 11:21
Raz to skrypty z pliku campain_script, a dwa, wpisz w konsolę komendę toggle_fow i powiedz, ile armii mają frakcje sterowane przez AI ? Jeśli AI zmasuje sobie armie, gra mocno spowolni. dopóty dopóki Piter nie wymyśli jakiegoś ciekawego skryptu, pozostaje ograniczyć zamożność frakcji AI.

Nie odpalę twojego save'a z bardzo prostego powodu. Różnice w plikach export i descr.

Araven
04-03-2012, 12:53
Super Wilk. Ale miałeś robić świtę postaci do 6.3 a Ty świty nie skończyłeś a names robisz. Z podstawowych plików brakuje mi świty postaci od Ciebie. ;)

KrzysiekGP
04-03-2012, 13:34
Raz to skrypty z pliku campain_script, a dwa, wpisz w konsolę komendę toggle_fow i powiedz, ile armii mają frakcje sterowane przez AI ? Jeśli AI zmasuje sobie armie, gra mocno spowolni. dopóty dopóki Piter nie wymyśli jakiegoś ciekawego skryptu, pozostaje ograniczyć zamożność frakcji AI.

Nie odpalę twojego save'a z bardzo prostego powodu. Różnice w plikach export i descr.

Tu nie chodzi o skrypty. Podczas ruchu hiszpanii następuje spowolnienie. Wcześniejsze tury szły ok 2,5 minuty. Tura 160 idzie godzinę. Jak przychodzi moja kolej to mam całkowity brak płynności nawet w przesunięciu ekranu - cały czas klatkuje. To samo ruch jakąkolwiek postacią.

04-03-2012, 14:26
....też próbowałem z savem, wywaliło z łomotem na pulpit... :shock:

Wilk
04-03-2012, 14:30
Super Wilk. Ale miałeś robić świtę postaci do 6.3 a Ty świty nie skończyłeś a names robisz. Z podstawowych plików brakuje mi świty postaci od Ciebie. ;)

Ależ ze mnie hultaj i przechera. :-P Chyba Zagłoba miał taką kwestię w Panu Wołodiowskim. A może to o Potop chodziło.:-P
Pomyślałem sobie, że pełna kontrola nad grą, powinna mieć wyższy priorytet nad, jakże niezbędnym i pożądanym tłumaczeniem z języka międzynarodowego na lokalny dialekt, używany jeszcze pomiędzy Bugiem i odrą. :-P

Nie zamartwiaj się tak, mamy piękny dzień, piękny wyż atmosferyczny, piękne słońce, a w zasadzie to późne popołudnie. :-P Pamiętam że coś odbierałem na mailu. ;)

Putin
04-03-2012, 14:34
Mi udało się wczytać tego save-a. Próbowałem oddać turę. Wszystko idzie płynnie aż do ruchu Hiszpanii. Potem wywaliło mi medka do windy. A grałeś na spolszczeniu czy nie?

Araven
04-03-2012, 15:58
Witam. Mam następujący problem. Gram w BC 6.3 Polską (kampania full, medium/medium) bez innych dodatków. Do 159 tury wszystko było ok i nagle ze 159 na 160 przejście trwa z godzinę. Próbowałem to przeczekać ale następne tury idą też tak wolno. Właściwie to komputer zachowuje się jakby procesor zwolnił nagle 100 razy. Nie jestem w stanie wykonywać ruchów jakimikolwiek jednostkami bo trwa to wieki.

Poniżej link do sava ze 159 tury - czy ktoś z Was mógłby sprawdzić o co chodzi?
http://www.sendspace.pl/file/a32e0c2652ea676ec3e148b

Próbowałem się cofnąć o 2 tury ale zawsze to samo - w turze 160 zwalnia i tnie się jakbym próbował grać na sprzęcie sprzed 15 lat.
Dobra pokombinowałem i wczytałem. Masakra. Masz tu save od 160 tura - ta 159 z 20 minut mi szła, a kompa mam mocnego dość. http://www.sendspace.pl/file/9b38b9c9a1f1881e1ccafac

Ja radzę na pzryszłośc nieco odchudzić kampanię Full, ja o 25% odchudziłem sobie usuwając kilka najbardziej czasożernych skryptów. Ale najciekawsze zostały. Mogę Ci ew. zapodac moją odchudzoną Full jak coś pozdrawiam. Mam nadzieję, że od 160 tury pójdzie szybciej.

04-03-2012, 16:07
KrzysiekGP Masz i ode mnie, Araven mnie "zainspirował" by popróbować, i poszło, masakra nie wiem co jest grane, masz sava z następnej tury, gram w tego moda, i nie tylko od wielu lat, ale z czymś takim spotkałem się pierwszy raz, ale jak się mówi zawsze jest ten pierwszy raz. :D Proszę
http://www.gamefront.com/files/21395698 ... 60tura.sav (http://www.gamefront.com/files/21395698/pchni%C4%99te160tura.sav)

PlanB
04-03-2012, 17:56
Zagrałem kilka tur Polską,no i wszystko się fajnie prezentuje,jako że w singlu grałem tylko w podstawkę a potem tylko KO to trochę ciężko jest,ale jakoś idzie,zdobyłem kilka rebelii,no i rozegrałem już pierwszą bitwę o Ołomuniec(?)wygraną ale okraszoną stratami,jak trochę pogram to zdam wam relacje ;)

04-03-2012, 18:14
Dla odmiany ;) zabrałem się za Ligę Baronów, dziwne że opis nacji po włosku jest...Wielki hrabia Rajmund V pokaże(pokażemy) tym pieniaczom z Rzymu że nie straszne nam krucjatowe wyprawy :D
W wolnej chwili cosik może opis nacji przetłumaczę :) Wystarczy mi na razie spolszczanie eventów :?

Araven
04-03-2012, 18:37
Jest nowe spolszczenie do BC 6.3 z 04.03.2012 link w tym temacie w poście nr 1. viewtopic.php?f=367&t=9949 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=9949)

ordenus22
04-03-2012, 18:51
Ten kursor to po prostu koszmar, jak to można zmienić?

Araven
04-03-2012, 19:09
Bardzo łatwo. Wgraj sobie katalog cursors z innego moda do data Bellum i nadpisz (zrób kopię oryginalnych). Ja mam kursory z submoda do Broken i kilka z BC 6.3 co mi się spodobały, więc je zostawiłem.

KrzysiekGP
04-03-2012, 19:33
Araven Eutyches dzięki za pomoc. W Bellum gram od czerwca zeszłego roku ale takiego numeru jeszcze nie miałem. Ten save był zrobiony pod windowsXP. Zainstalowałem BC na Win7 i o dziwo poszło bez problemu. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Wilk
04-03-2012, 20:28
Dla odmiany, mniej techniczna sprawa a bardziej fabularna. Ktoś wie, jak korzystać z tych hanzeatyckich kog ?

Araven
04-03-2012, 20:31
Dla odmiany, mniej techniczna sprawa a bardziej fabularna. Ktoś wie, jak korzystać z tych hanzeatyckich kog ?
viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785) Jeden z poradników mówi o handlu morskim i tym jak używać flot handlowych (bo o nie Cie raczej chodzi). Pozdrawiam.

Wilk
04-03-2012, 21:55
Rozumiem że stolica musi mieć port, nie może być jakiekolwiek miasto z dobrze rozwiniętymi nabrzeżami kupieckimi ? To się póki co, nie pobawię.

Araven
04-03-2012, 22:08
Stolica nie musi mieć portu, ale być blisko wybrzeża. W Polsce może być Gniezno, dopływasz przy lini brzegowej Pomorza na północ od Gniezna. W Gruzji Ani w Armenii np. A stolicę zawsze można przenieść jak coś. ;)

zamek9
04-03-2012, 23:35
Stolice mam w Gdańsku, wybudowalem port, nabrzeże,, pisalo, że moge mieć 1 flote handlowa ale nic nowego zbudowac nie moge.. tylko mam Koge... ja tez mozna przewozic towary ?
No masakra z ta gra chyba nigdy jej do konca nie poznam, dzieki za spolszczenie super robota, ale moze macie w planach poradnik do Belum 6.3 ? :mrgreen: bylby tez dobrym rozwiazaniem a moze nawet lepszym
Skonczyly by sie moze glupie pytania jak te moje teraz :P

Wilk
05-03-2012, 09:50
Gram Świętym Cesarstwem Rzymskim Narodu Niemieckiego, stolice mam w Regensburgu, nie opłaci mi się jej przenosić bliżej morza śródziemnego, gdyż spadnie mi dochód z kupców, natomiast płynąc 10 tur z morza śródziemnego do Bremy, również słaby to interes. Dużo się u mnie buduje, dużo również szkoli, aby sąsiedzi nie kombinowali na granicach. 2k ekstra gotówki na trybuty na pewno by nie zaszkodziło. :) Może napadnę na Danię i przeniosę stolicę do Roskilde lub Arhus.

tak się zastanawiam, co będzie jeśli zamiast:
monitor_event CharacterTurnStart AgentType = admiral
and Trait mercebis = 2
and DistanceCapital <= 20
console_command add_money -3000
wait 1
console_command add_money 3000

damy <= 40 albo 50 ?
oraz we wszystkich innych linijkach and DistanceCapital ?

Nie chce mi rozładować gdzie indziej, niż w stolicy. :evil:

ManUtd
05-03-2012, 14:28
Pojawił mi się wczoraj problem z pieniędzmi, parktycznie taki jak opisał Hellvard w temacie o 6.2 tyle że na samym początku gry gdy miałem kilka prowincji. Nagle skarbiec mi zaczął spadać, mimo że wzrost dochodów i przewidywaną sumę pokazywało mi że będzie wyższa. Oczywiście nikt mnie w międzyczasie nie oblega, nie napda na kupców, armie itp., oblężeń też żadnych nie prowadzę ani armii na wrogim terenie nie mam. Na koniec tury mam kwotę dajmy na to 5 tys. bizantów, wzrost 1k, planowany skarbiec 6k, po kliknięciu zmiany tury stan skarbca z miejsca spada o 1,5-2k i dopiero do tego dolicza ten dochód, czasami też on się różni. Jak nowa tura się wczyta pokazuje że miałem dochód, mimo że stan skarbca nagle spadł. Wie ktoś z czego to się bierze?

zamek9
05-03-2012, 14:37
Niestety grajac Polska jest w tej grze troche bezradnie, co by sie nie robilo to i tak w pewnym czasie napadaja na Ciebie z kazdej strony, raz mialem 5 sojuszy(wenecja, francja, pizza, wegry, jerozolima) i nic to nie przeszkodzilo by w swoim czasie napasc na mnie z kazdej mozliwej strony, za kazdym razem rozbiór Polski sobie robia :P

Szkoda, że przy wybraniu nacji nie jest pokazany poziom trudnosci grania danym panstwem.

ManUtd - na wyliczenia ja juz dawno patrzeć przestalem bo ogolnie jest niezly mikser z tym ich wyliczaniem, mialem nadzieje, że to poprawia w 6.3 ale sie przeliczylem
Po prostu grajac mam nadzieje, że mnie nie oszukują i dobrze licza :) a że slabo mi ciagle Polska idzie to mnie kantuja pewnie ciagle :lol:

ManUtd
05-03-2012, 14:54
We wcześniejsze wersje nie grałem, a w podstawkach było w porządku, stąd to moje przywiązanie ;) Już nawet nie chodzi mi o problemy finansowe, bo to sobie jakoś poradzę, mniej wojska czy coś, ale jak mi ni stąd ni zowąd znikają pieniądze, to chciałbym chociaż wiedzieć na czym stoję.

u96aro
05-03-2012, 15:42
no niestety tak juz jest ze grajac Polska jest ciezko, co irytuje zwlaszca teraz gdy tak ciezko zrobic jakis przyzwoity sojusz a nawet jesli sie nam takowy uda to tak naprawde kompletnie nic nam to nie daje, nie mozna liczyc na jakiekolwiek wsparcie ze strony sojusznika no chyba ze tym wsparciem jest to ze jednego mniej do rozbioru... wydaje mi sie, ze nie maja pomyslu na to i nie wiedza jak usprawnic dyplomacje, ktora nadal kuleje. A ulepszenie AI wiaze sie tylko z zwiekszniem bonusow kompowi i obnizeniu nam, i teraz w zabawe w zwierzyne bo tak to wyglada, ze jestesmy glownym celem, dla sasiadow.

05-03-2012, 15:55
no niestety tak juz jest ze grajac Polska jest ciezko, co irytuje zwlaszca teraz gdy tak ciezko zrobic jakis przyzwoity sojusz a nawet jesli sie nam takowy uda to tak naprawde kompletnie nic nam to nie daje, nie mozna liczyc na jakiekolwiek wsparcie ze strony sojusznika no chyba ze tym wsparciem jest to ze jednego mniej do rozbioru... wydaje mi sie, ze nie maja pomyslu na to i nie wiedza jak usprawnic dyplomacje, ktora nadal kuleje. A ulepszenie AI wiaze sie tylko z zwiekszniem bonusow kompowi i obnizeniu nam, i teraz w zabawe w zwierzyne bo tak to wyglada, ze jestesmy glownym celem, dla sasiadow.
Tzn. co ci kuleje w dyplomacji? Tak pytam, bo mi nie kuleje, a gram Ligą Baronów na feudal full- poziom trudności VH/Medium....

psiocha1928
05-03-2012, 16:46
Do zamek9 poradnik jest po angielsku w ktorym masz wszystko wytlumaczone (chodzi Mi o skrypty ktorych w BC 6.3 jest ponad 40) :D znajdziesz go tu: http://mtwitalia.freeforumzone.leonardo ... d=10107755 (http://mtwitalia.freeforumzone.leonardo.it/discussione.aspx?idd=10107755)
podpisany bedzie Manuali

Co do wypowiedzi ManUtd i u96aro kampania Polska czy np. Krolestwem Jerozolimy jest trudna, do okola otoczeni wrogim nastawieniem sasiadow, ale to sprawia ze gra sie swietnie. Rozgrywka jest pelna emocji, brak pieniedzy, trudno o sojusznikow, mala ilos wojska to prawie jak symulator a nie GRA :D Jedna bitwa moze o wszystkim zdecydowac, naprawde BC 6.3 to swietny mod tylko trzeba czasu i cierpliwosci aby go rozpracowac, bo gra na "hura" tu za bardzo nie wychodzi :twisted: .
Ja obecnie gram kampanie Polska :D M/H 4tury/rok, wywalilem script Garrison_ i Invasion_ pozostawilem Money_ i cala reszte przez co tury mi ida 2 min. :lol: ,ale czego sie nie robi dla tego moda hehe.
Mam 68 ture ,wojne z HRE oraz Rusia i Nowogrodem, cierpie na brak bizantow a w szczytowym momecie mialem nawet -10 tys. spowodowane bylo to tym, iz moj Krol wyruszyl na krucjate w kierunku Urfy 8-) . Praktycznie od 30 tury jestem w defensywie , ale teraz to sie powoli zmienia i w krotce zemszcze sie na mych wrogach to tak na szybko o mojej kampanii.

Powtorze to jeszcze raz: Mod jest Fantastyczny !!!!!!!!!!!!!

Araven
05-03-2012, 16:48
Wilk - teoretycznie ta zmiana odległości powinna wpłynac na odległosc w jakiej mozesz byc od stolicy by rozładowac towary, ale tez może wydłuzyć także odległosć na jakątrzeba wypłynąć flotami handlowymi by złapac ładunki, teraz na 3 pełne ruch starczy ta zmiena moze spowodowac, że na 6 tur trzeba płynąc. A stolice bym przeniósł nad Bałtyk i pływał z bremy za Anglię.

ManUtd - problem z kasą wynika z Money script - ja go wywaliłem. W miarę podbijania nowych prowincji masz co ture karę finansową, za kolejne zdobyte ziemie, takie utrudnienie. Kliknij w grze na monetę po prawej stronie na dole pod koncem tury, pojawi sie skrypt informujący jakie to są kary, sam go spolszczałem. rada wywal ten skrypt.

Zamek9 - liczą dobrze, w 6.3 co do bizanta. W 6.2 nie dałem rady Ci tego wytłumaczyć, tu zapewniam, że dobrze liczą link do poradników poczytaj sa do 6.2 ale i w 6.2 są przydatne - viewtopic.php?f=367&t=8785 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&t=8785) Co do floty handlowej to mozna ją rekrutowac od drugiego poziomu nadbrzeża tego za 4800, na piewrszym zapis o flocie dotyczy - szlaków morskich, nie "floty handlowej" jako okrętu.

Psiocha zgadzam się - mod jest świetny. Polska i Jerozolima są ciężkie ale można zawrzeć sojusze, ale trzeba pieczetować je małżeństwami politycznymi. Dyplomacja jest inna niż w BC 6.2, ale ma sens. Ai ma inne priorytety, rozpracowuję to pomału i podoba mi się, tym bardziej im lepiej ją rozumiem. ;)

psiocha1928
05-03-2012, 17:08
Podzielam kazde twoje slowo Aravenie
Dam taki przyklad z mojej kampanii dla potwierdzenia ze AI naprawde jest lepsze niz w 6.2
Na me ziemie wkroczyly 4 armie HRE 2 od strony Wiednia i kolejne 2 na zachod od Wroclawia.
Posiadalem twierdze Olomuniec i Wroclaw z silnymii zalogami a co zrobilo AI ? obeszlo oby dwie twierdze i zaatakowalo Gniezno i Plock przy tym dwie pozostale armie zablokowaly mosty miedzy Olomuncem i Krakowem oraz na drodze z Wroclawia do Gniezna bylem po prostu w szoku i milym zaskoczeniu 8-)

Piter
05-03-2012, 17:47
Podzielam kazde twoje slowo Aravenie
Dam taki przyklad z mojej kampanii dla potwierdzenia ze AI naprawde jest lepsze niz w 6.2
Na me ziemie wkroczyly 4 armie HRE 2 od strony Wiednia i kolejne 2 na zachod od Wroclawia.
Posiadalem twierdze Olomuniec i Wroclaw z silnymii zalogami a co zrobilo AI ? obeszlo oby dwie twierdze i zaatakowalo Gniezno i Plock przy tym dwie pozostale armie zablokowaly mosty miedzy Olomuncem i Krakowem oraz na drodze z Wroclawia do Gniezna bylem po prostu w szoku i milym zaskoczeniu 8-)
Grasz na oryginalnym AI? Jak tak to to raczej przypadek, pierwsze słyszę, żeby na defend normal komp tak umiejętnie wykorzystywał mosty. Jeśli chodzi o prowincje to komp w bellum stara się atakować najsłabsze. Z drugiej strony to może być bezsensu jeżeli zrobisz rajd na Rzesze wszystko łupiąc i niszcząc.

ManUtd
05-03-2012, 18:11
ManUtd - problem z kasą wynika z Money script - ja go wywaliłem. W miarę podbijania nowych prowincji masz co ture karę finansową, za kolejne zdobyte ziemie, takie utrudnienie. Kliknij w grze na monetę po prawej stronie na dole pod koncem tury, pojawi sie skrypt informujący jakie to są kary, sam go spolszczałem. rada wywal ten skrypt.

Zrobiłem testy i problem jest taki: po pierwszym wykonanym w nowej turze ruchu, ta kwota znika z tabelki przychodów i stąd chyba ta różnica w rachunkach. No ale wywaliłem skrypt także już bez problemu :) Wywaliłem też ten o inwazjach rebeliantów. Jakieś jeszcze polecacie? :D

05-03-2012, 18:15
Ja uważam, że wywalanie skryptów burzy zamysł i zamierzenia twórców, przeinacza moda. Ale każdy ma swój rozum, wie co lepsze jest dla niego. Dla mnie tylko żeby mod miał rozmach na mapie kampanii jak w Eras Total Conquest i byłby ideał :)
pozdrawiam

Dunkel
05-03-2012, 18:34
w 6.2 ta kara za nadmiar prowincji była nawet zrównoważona (jeśli się pilnowało kupców i innych przychodów wraz z porządkiem w armiach).
Fajnie, że wyszło 6.3.
Martwi mnie to, że na vh/vh nikt nie gra, bo się robi szybko nieciekawie, jestem ciekaw czy z obniżaniem reputacji nie przesadzacie, może kara za "złe" czyny jest większa niż wcześniej?

Jak dla mnie przegrywające państwo, które nie ma szans na zwycięstwo samo powinno posłać dyplomatę z prośbą o pokój. Chyba, że ma sojusz z wrogiem swojego wroga, gdzie ten wróg wroga z sukcesem walczy. Może dałoby się to zrobić?
przyspieszam kupno lapika nowego, bo na razie nie chciało mi się zbytnio rozejrzeć, ale skoro 6.3 wyszło to możnaby pograć.

Wilk
05-03-2012, 18:44
Sorki, chyba zły skrypt podałem jako przykład rozładunku. To chyba ten będzie:

monitor_event CharacterTurnEnd AgentType = admiral
and Trait mercebis = 2
and DistanceCapital <= 50

and Settlement building_present_min_level = merchants_wharf
and Settlement building_present_min_level = port

console_command add_money 3000
end_monitor

Przydała by się porada, osoby z doświadczeniem w skryptowaniu pliku kampanii.

Tylko ze to bez sensu. Odbiera nam ze skarbca 3000 florenów, aby w następnej turze, dopisać nam 3000 florenów ? A gdzie zysk ?

Piter
05-03-2012, 18:45
Gdzie w tej części skryptu zabiera Ci kase? :)

Wilk
05-03-2012, 19:01
Gdzie w tej części skryptu zabiera Ci kase? :)
[spoiler:2f8s1bhh]No w sensie to:
monitor_event CharacterTurnStart AgentType = admiral
and Trait mercebis = 2
and DistanceCapital <= 20
console_command add_money -3000
wait 1
console_command add_money 3000
end_monitor

aby zwrócić to:

monitor_event CharacterTurnEnd AgentType = admiral
and Trait mercebis = 2
and DistanceCapital <= 20
console_command add_money 3000
end_monitor

wait 1 to jest czekaj turę. Czyli odbiera nam 3000 aby za turę, zwrócić 3000 a po rozładunku dać kolejny bonus ?

Bardziej leżał by mi skrypt zabierający 1000 ze skarbca, aby admirał mógł kupić u źródła towar, a po przywiezieniu go, zwracało by np. 2000.

coś w stylu:

monitor_event CharacterTurnStart AgentType = admiral
and Trait mercebis = 2
and DistanceCapital <= 20
console_command add_money -3000
wait 1

end_monitor

i powrót - rozładunek:

monitor_event CharacterTurnEnd AgentType = admiral
and Trait mercebis = 2
and DistanceCapital <= 20

and SettlementBuildingExists = port
and SettlementBuildingExists = merchants_wharf
console_command add_money 5000
end_monitor

albo zamiast:

and SettlementBuildingExists = port
and SettlementBuildingExists = merchants_wharf

następujące:

and Settlement building_present_min_level = port
and Settlement building_present_min_level = merchants_wharf

Tylko nie mam pewności, czy system zrozumie to ostatnie, w sensie linijkę "Settlement building_present_min_level" w takiej formie.[/spoiler:2f8s1bhh]

Araven
05-03-2012, 19:14
Piter Ai oryginalne z BC 6.3 jest o wiele lepsze. U mnie też ai atakuje w wielu miejscach i omija obsadzone silnie miasta i zamki. Nieźle kombinuje Ci powiem, więc te sensowne taktycznie manewry Ai to nie przypadek. :mrgreen:

Wilk, kasa z handlu morskiego jest i to działa, zależy od rodzaju ładunku.

Wilk
05-03-2012, 19:36
A ładunek jest przydzielany losowo. wysłałem flotyllę pod port Aleksandryjski, gdyż osada eksportowała szkło i papirus a jako ładunek, otrzymałem ryby. :-P Wróciłem, i musiałem na jedną turę, zmienić stolice na Genevę, aby wyładować statki. 10000 florenów nie równa się 2000. Z kupców handlujących np. srebrem mam po 10 turach, 5k na czysto.

Dużo przyspiesza zmianę tur, wywalenie skryptu flot handlowych ? Przynajmniej w tej postaci w jakiej jest obecnie.

Piter
05-03-2012, 20:32
Piter Ai oryginalne z BC 6.3 jest o wiele lepsze. U mnie też ai atakuje w wielu miejscach i omija obsadzone silnie miasta i zamki. Nieźle kombinuje Ci powiem, więc te sensowne taktycznie manewry Ai to nie przypadek. :mrgreen:

Przecież napisałem, że komp wybiera słabe punkty w tym AI! :) Nie napisałem, że to przypadek. Sęk w tym, że w przypadku posta n aktóry odpowiadałem ot było bezsensu, bo komp poszedł w głąb Polski zostawiając bez ochrony drogę w głąb Rzeszy.

psiocha1928
05-03-2012, 20:41
Masz racje Piter AI robi taki blad, zostawiajac osady w glebi swojego panstwa bez zadnych garnizonow lub 1-2 jednostkami i bez watpienia mozna to wykorzystac.
Mimo wszystko AI jest lepsze, przez co kampania jest ciekawsza . pozdrawiam

Dunkel
05-03-2012, 20:47
ja to wykorzystywałem w 6.2. - szedłem Polska na Grecję i zdobyte na Bizancjum prowy oddawałem Wenecji czy Węgrom, stosunki były 10/10 :D
sęk w tym, że w 6.2. takie państwa często nie potrafiły utrzymać takiego podarunku.
A tu, w 6.3. podobno buntownicy atakują miasto bez zarządcy.

ManUtd
05-03-2012, 21:31
Nawet jak jest zarządca to i tak atakują. To zupełnie bez sensu także najlepiej usunąć ten skrypt. :D

Arthas990
05-03-2012, 22:11
Chłopaki to nie jest do końca błąd poprostu słabiej się broni za to silniej atakując nieraz fakt lepiej dla niego byłoby gdyby słabiej zaatakował a lepiej chronił tyły bo jest łatwym celem szczególnie przy atakach ze strony morza :) tzn desantach ;>

Araven
05-03-2012, 22:13
Dunkel w 6.3 nie tak łatwo sobie pójść na Grecję Polską bo możesz nie mieć do czego wrócić... ;)

Piter, AI w 6.3 nie zostawia aż tak gołych prowincji we wnętrzu państwa jak to z 6.2. czasem ma pełne flagi w strategicznych osadach w środku, ale doskonałe nie jest, ale jak pisze Psiocha duży progres jest w AI. :mrgreen: (Twoje AI testuje Polską, no dobre jest i Norwegowie nie gadają jak islamska nacja, się chyba naprawiło... :mrgreen: Ale kampanie pełną Gruzją gram na oryginalnym AI.).

Edit: Też wywalilem skrypt od atakujących buntowników, bo sukinkoty mają machiny oblężnicze i z marszu atakują.

Arthas990
05-03-2012, 22:16
Bezsensowny ten skrypt jest Aravenie... Ja go w pierwszy dzien wywaliłem ;>

05-03-2012, 22:39
Buntownicy atakują, hmmmm...bezsensowny :shock: ....tak czytam, dla mnie wy powoli już w Bellum nie gracie, wiecie co weźcie zmieńcie sakiewkę króla by dawała, ot tak bagatela 200 000, dajcie w skarbcu 20000000, zamieńcie tury budowy budynków na 1, wojska też i będzie wtedy super...
Nie mogłem sobie odmówić ironii :mrgreen: , ale jak wcześnie napisałem, macie swój rozum wiecie co dla was dobre, ale założyłbym oddzielny temat, tak jak w modzie E.B pod Rome, np. pt.
kompilacje BC 6.3 różne i będzie gitara :) Wracam do Ligi Baronów.
pozdrawiam

Wilk
05-03-2012, 23:25
Ludzie, o czym wy piszecie ? Jedyna przygoda z buntownikami na mapie świata jaką miałem, to że splądrowali mi farmy pod miastem, kryjąc się w krzakach. Klikam jedynie turę z nadzieją że w następnej coś się wydarzy. ktoś mnie zaatakuje, zobaczę jak Ai zdobywa mury w kampanii. Sakiewka króla ? debet w skarbcu ? i to przy budynkach dających co najmniej 0,5% przyrostu ludności każdy, nie wspominając o bonusach do handlu czy gotówki na turę ? Co jak co, ale złotych monet to w tym modzie nie brakuje i to bez fikuśnych skryptów podnoszących sakiewkę króla do tysięcy florenów przy różnych poziomach trudności. Prędzej zabraknie jednostek do wyszkolenia w osadzie. :lol:

06-03-2012, 10:13
Buntownicy atakują, hmmmm...bezsensowny :shock: ....tak czytam, dla mnie wy powoli już w Bellum nie gracie, wiecie co weźcie zmieńcie sakiewkę króla by dawała, ot tak bagatela 200 000, dajcie w skarbcu 20000000, zamieńcie tury budowy budynków na 1, wojska też i będzie wtedy super...
Nie mogłem sobie odmówić ironii :mrgreen: , ale jak wcześnie napisałem, macie swój rozum wiecie co dla was dobre, ale założyłbym oddzielny temat, tak jak w modzie E.B pod Rome, np. pt.
kompilacje BC 6.3 różne i będzie gitara :) Wracam do Ligi Baronów.
pozdrawiam
------------------------
Kliknij :D
viewtopic.php?f=367&p=217856#p217856 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=367&p=217856#p217856)
założyłem temat, na takowe odchudzanie tego moda, by przyszłych graczy nie wprowadzać w błąd. Tu jest temat o BELLUM CRUCIS 6.3 uczynionym przez ekipę włoską :mrgreen: i tego się trzymajmy :D
pozdrawiam